PDA

View Full Version : Xhudo, Grand Prix i Tunizisė : Nora e artė, Distria e argjendtė


Fshatari
19-01-2018, 17:22
Gjakova e artė nė Grand Prix tė Tunizisė
Nora Gjakova ka rrėmbyer medaljen e artė nė Grand Prix qė po mbahet nė Tunizi.
Ajo nė finale e mposhti jugkoreanen, Youjeong Kwon, raporton Koha.net.
Gjakova, qė garon nė kategorinė -57 kilogramė, pėr ēdo moment pati kontrollin e lojės dhe dominoi kundėrshtaren.
Pėrveē Gjakovės nė turne medalje arriti edhe Distria Krasniqi, e cila mori tė argjendtėn.
__________________________________________________
http://www.koha.net/sport/70230/gjakova-e-arte-ne-grand-prix-te-tunizise/

Rex
19-01-2018, 20:31
Nje lagje mesatare e Pejes po nxjerr xhudiste qe fitojne edhe ndaj konkurenteve qe vijne nga vende me dhjetera apo qindra milion banore, qe kane tradite te gjate ne xhudo dhe mundesi te pakufizuara financiare.

Kjo mbi te gjitha fale trajnerit Toni Kuka qe kurre nuk lodhet duke punu me keto kampione e qe cdo dite na bejne krenar.