PDA

View Full Version : Talentet shqiptarė janė kthyer nė mollė sherri, presidenti Vokrri ankesė nė FIFA ndaj


drague
22-02-2018, 04:36
Talentet shqiptarė tė futbollit nėpėr botė janė kthyer nė mollė sherri mes dy federatave pėrkatėse, Kosovės dhe Shqipėrisė. Njė politikė e ndarė, ku Kosova ndihet “e vjedhur”. Pavarėsisht se presidenti i FSHF-sė, Armand Duka, i rizgjedhur nė mandatin e pestė, vijon tė pohojė se raportet mes tij dhe homologut Fadil Vokrri janė tė mira, e vėrteta ėshtė ndryshe. Kreu i FFK-sė, ka reaguar ashpėr, duke thėnė se nuk do tė tolerohet mė njė situatė e tillė.Burime tė Report Tv bėjnė tė ditur se tė enjten e 22 shkurtit Vokrri do tė takojė presidentin e FIFA-s dhe do t’i raportojė kėtė situatė. Kosova, nė 15 vitet e fundit, ka qenė furnizuese e Kombėtares A sė Shqipėrisė, ku gjysma e futbollistėve me origjinė kosovare kanė qenė gjithnjė pjesė e grupit kuqezi. Pra, edhe pse nė publik duket se ka njė raport tė mirė, ku Vokrri dhe Duka ftojnė njėri-tjetrin nė aktivitetet e federative respektive, ēėshtja e talentėve i ndan shumė.

Nėse nė rang ekipi pėrfaqėsues, por edhe tė kampionatit, Kosova ėshtė mė poshtė Shqipėrisė, sa i pėrket futbollit tė pastėr, ata janė mė lart. Duke parė ngjarjet e fundit nė Shqipėri, me trukimin e ndeshjeve, kontestimet e shpeshta ndaj gjyqtarėve, problemet me shoqatat e tė tjera, Federata e Futbollit tė Kosovės ka kėrkuar njė prokuror qė tė merret gjithēka qė ka tė bėjė me futbollin, kryesisht mė ēėshtjet e sipėrpėrmendura. Ndėrsa Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka ēuar qoftė edhe njė ēėshtje nė Prokurori, ndėrsa pėr strukturė tė veēantė as qė bėhet fjalė.

Shqiptarja.com

Pirati
22-02-2018, 04:39
ca thua mo ledio, do ik une te loz per ndonjerin ekip, futu ne fushe edhe ate me kanoqen e birres ne dore :D po te erdhi ndonje top ke kemba i jep nje te futur, po nuk erdhi e pin njeriu birren deri ne pjesen e pare ne fushe dhe tjetren nga perskaj fusha :D

drague
22-02-2018, 04:39
au bre edhe fusballerat po ja vjedhin Kusovs:P

murik
22-02-2018, 06:29
Vokrri me ment e Halil Mutoshit per komb kosovar.Po na i vjedh Shqiperia lojtaret. Por ata shqiptare jane mer gabel muti nuk po i mer me zorr.

lonely_lion
22-02-2018, 07:17
Percarja kombetare dita dites me afer se kurre.

Me keq nuk ka ku te shkoje. Kane vepruar me mend serbe e greke.S'ka nevoje te luftojne me ne,se po ja harrijne qellimit, qe te shkrihemi si komb duke luftuar mes veti. C'eshte jo histeri kolektive Kosovare qe dhe me idioti e kupton se ku do perfundoje ? Kaq te poshteruar u ndjekan nga Shqiperia Meme dhe te qenit Shqiptar ? Dhe ju thoni beri gabim Rama qe hodhi idene per nje President te perbashket ? Duhet te shkoje e t'a perserise prape ne parlamentin e Kosoves. Pastaj te shkoje e t'a perserise prape e prape. Dhe po qe se Kosovaret n'a u ndikan te poshteruar se kjo bije ndesh me aspiratat e tyre per republike te pavarur, le t'a kene ata vendin e Presidentit, por vetem t'a kemi nje President te perbashket.
Popull andej dhe kendej kufirit.Hapni syte sepse po tregojme qe jemi lepuj dhe jo burra. Dhe sic thote fjala popullore: Nuk behet stan me lepuj.

Rex
22-02-2018, 10:35
Lojtaret duhet te vendosin vet nese duan te luajne per kombetaren shqiptare apo perfaqesuesen e Kosoves dhe te mos u behet kaq shume presion ne moshe kaq te re. Jane ne hall edhe ata. Sikur ta shpenzonin federatat gjithe kete energji ne avancimin e shkollave te futbollit do te prodhonim mjaft lojtar per te dyjat e jo presim gjithmone per lojtare te gatshem.

drague
22-02-2018, 10:40
Lojtaret duhet te vendosin vet nese duan te luajne per kombetaren shqiptare apo perfaqesuesen e Kosoves dhe te mos u behet kaq shume presion ne moshe kaq te re. Jane ne hall edhe ata. Sikur ta shpenzonin federatat gjithe kete energji ne avancimin e shkollave te futbollit do te prodhonim mjaft lojtar per te dyjat e jo presim gjithmone per lojtare te gatshem.

pse nuk thu kombėtaren e kosoves apo ke marr pas shqiptare? -mendon-

Rex
22-02-2018, 10:50
pse nuk thu kombėtaren e kosoves apo ke marr pas shqiptare? -mendon-

E kam pasaporten e Kosoves. Shqiptare eshte edhe kjo. ;)