PDA

View Full Version : Erzen Rrustemi iu dedikon nėnave tė Gjakovės mbrojtjen e titullit nė boks


Fshatari
04-03-2018, 19:53
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/Erzen.jpg

Boksieri Erzen Rrustemi qė mbrėmė e mbrojti titullin e botės nė kategorinė ĖBF, iu ka dedikuar nėnave tė Gjakovės kėtė sukses tė tij.
Ai mbrėmė mposhti argjentinasin Juan Pedro Gugli Elmetti nė meēin qė u zhvillua nė Karlsruhe tė Gjermanisė, transmeton Koha.net.
Mė poshtė mund ta lexoni postimin e tij nė Facebook:

Tė dashur miq, mbėshtetės e familjarė

Mbrėmja e 3 Marsit 2018 do tė mbetet gjatė nė kujtesėn time, pėr faktin se arrita ta mbrojė me sukses titullin e kampionit tė botės, nė pesha tė rėnda tė boksit profesionist (ĖBF) si dhe tė fitoj dhe njė titull tjetėr nga Global Boxing Union – GBU dhe kėshtu arrita ta pėrfaqėsoj denjėsisht kombin tim nė arenat botėrore tė boksit, pėrmes Flamurit si dhe Himnit Kombėtar, i cili ngriti nė kėmbė nė Karsluhės( Gjermani), mijėra tė pranishėm nė shenjė nderimi.
Fitorja ime iu dedikohet Nėnave tė Gjakovės dhe tė gjithė Nėnave Shqiptare, tė cilat qė 19 vite pas luftės, i kėrkojnė dhe i presin e nuk iu vijnė mė tė dashurit e tyre tė cilėt figurojnė nė Listėn e tė zhdukurve. Por, fatmirėsisht Kosova dhe liria e saj janė gjallė dhe janė nė kėmbė e po forcohen pėrditė e mė shumė.
Mė lejoni me kėtė rast t’i falėndroj gjithė ata shqiptarė nga shtete tė ndryshme tė Europės e qė ishin tė pranishėm nė sallė, stafin tim profersional e teknik qė mė pėrgatiti dhe kontribuoi nė kėtė fitore, familjarėt e mi qė ishin me mua dhe tjerėt qė mė pėrcollėn nga distance e, nė veēanti, reperin e mirėnjohur Duden dhe disa nga boksierėt tanė tė njohur nė botė, e qė janė edhe miq tė mi, si kikboksieri Shemsi Beqiri, kampion i shumėfishtė i botės, pastaj Berat Aliu, Haxhi Krasniqin, Gjetan Ketėn e tė tjerė qė mė inkurajuan e uruan. Po, pa e harruar edhe kryetarin e komunės sime – Gjilanit, zotin Lutfi Hazirin pėr kujdesin e treguar para e pas kėsaj fitore.
Njė falėnderim meriton edhe Organizatori kėsaj mbrėmjeje, Rainer Gottėald dhe TV SAT 1 dhe ProSieben, tė cilėt mundėsuan qė nė gjithė botėn tė shihet ky duel, kutpohet nga ata qė paraprakisht janė anėtarėsuar. Ishin korrektė dhe tejet tė sukseshėm nė organizim dhe kjo mė obligon qė edhe mėtutje tė bashkėpunoj me ta, nė duelet e mia tė ardhshme.
Ndihem borxhli ndaj jush gjithnjė dhe do tė pėrpiqem qė kėtė gėzim e krenari qė e manifestuat me mua e pėr mua, t’ua kthej me fitore tė reja, ku, kundėrshtarėt nuk i zgjedh unė po, ua tregoj vendin ku e kanė…
I juaji
Erzeni
__________________________________________
http://www.koha.net/sport/79041/erzen-rrustemi-iu-dedikon-nenave-te-gjakoves-mbrojtjen-e-titullit-ne-boks/

SystemA
04-03-2018, 20:03
grande...
https://www.youtube.com/watch?v=z4B-TIsSwKQ