PDA

View Full Version : Tifozėt e Cervena Zvezdės me kėngė fyese para ndeshjes Serbi – Kosovė nė hendboll


Rex
23-03-2018, 12:07
Tifozėt e Crvena Zvezdės kanė paralajmėruar shkuarjen nė ndeshjen e sotme tė hendbollit tė pėrfaqėsueseve U20 mes Serbisė dhe Kosovės edhe pse organet pėrgjegjėse pėr shkaqe sigurie kanė ndaluar praninė e tyre.

Zyrtarė tė Federatės sė Hendbollit tė Kosovės kanė thėnė pėr Kohėn Ditore se para hotelit janė tre kordonė dhe njė numėr i madh i policisė qė po ruan pėrfaqėsuesen e hendbollistėve tė reja tė Kosovės.

Mediat serbe kanė raportuar se tifozėt “Delije” tė Zvezdės kanė kėnduar kėngė para kampit tė henbollisteve kosovare, por Federata ka thėnė se kėngėt “Kosova ėshtė e jona” nuk janė dėgjuar nė kėtė kamp dhe sipas saj, tifozėt kanė qenė shumė larg qendrės.

Nė “Kovilovo” do tė vendoset policia qė tė mos lejojė hyrjen e tifozėve tė Crvena Zvedės, “Delije”.

Hendbollistet do tė takohen nė orėn 16:00 nė qendrėn sportive “Kovilovo” nė kuadėr tė kualifikimeve pėr Kampionatin Botėror.

https://www.youtube.com/watch?v=K_7K9mwqBs4

Sopoti
23-03-2018, 12:10
Popull histerik.

Rrac idiote!

Rex
23-03-2018, 12:10
E di qe do te na mbushin porten me gola por kjo pak ka rendesi.

Me rendesi eshte qe Serbise i erdhi dita te luaj kunder perfaqesueses se Kosoves dhe ate ne Beograd.

Akoma me me rendesi eshte qe sportistet te kthehen shendosh e mire ne shtepi.

AAO
23-03-2018, 12:18
Eshte faji i federates evropiane te hendbollit qe lejon kto 2 shtete te perballen me njeri tjetrin kur mardheniet dihen sesi jane. T'kishte qellu Gibraltari me Spanjen do e kishin shmang te sigurt.

Beu_Shpata
23-03-2018, 14:01
Ēfar pret nga njė skuadėr qė njihet si 'ylli i kuq'. Edhe serb, edhe sllav edhe mbeturina tė komunizmit.

Dashuri pėr shqiptarėt nuk mund tė ket kurr nė ballkan. Mė mirė tė mos pranojmė tė luajm nė asnjė eveniment sportive mė kėto popuj barbarė.

AAO
23-03-2018, 15:09
U anullu ndeshja.
http://www.balkanweb.com/site/tifozet-serbe-kenge-fyese-beogradi-zyrtar-ndeshja-serbi-kosove-nuk-do-te-zhvillohet/

SystemA
23-03-2018, 15:31
U anullu ndeshja.
http://www.balkanweb.com/site/tifozet-serbe-kenge-fyese-beogradi-zyrtar-ndeshja-serbi-kosove-nuk-do-te-zhvillohet/

Beogradi zyrtar....hmmmmmmmmmmmmmmm

Ragnar
23-03-2018, 15:36
Ne te tilla raste FIFA, UEFA gjithemon marrin masa dhe ndeshja luhet ne nje vend neutral. Nuk e di pse ne kete rast kane bere eksperiment !!!!!

SystemA
23-03-2018, 15:42
Ne te tilla raste FIFA, UEFA gjithemon marrin masa dhe ndeshja luhet ne nje vend neutral. Nuk e di pse ne kete rast kane bere eksperiment !!!!!

Sepse kur u luajt serbi-Shqiperi ne forum Gjerman, isha i VETMI UNE qe SHKRUAJTA: uleritshit juve(delija server) pa filluar ndeshja: ubije shiptari.
Per MUA mjafton.

Beu_Shpata
23-03-2018, 16:21
Flamuri qė ngriti Ballisti nė Beograd ka pėr t'ė ju dal nė ėndėrr kėtyre dėrrave serbo-sllav pėr disa breza. Tani le tė lehin si qenė tė tėrbuat, nuk shbėjnė dotė atė qė u bė!

SystemA
23-03-2018, 16:25
Flamuri qė ngriti Ballisti nė Beograd ka pėr t'ė ju dal nė ėndėrr kėtyre dėrrave serbo-sllav pėr disa breza. Tani le tė lehin si qenė tė tėrbuat, nuk shbėjnė dotė atė qė u bė!

Problemi asht manushaqe....qe me flamur nuk bene KOMB.
Nejse....

derjansi
23-03-2018, 16:27
Ēfar pret nga njė skuadėr qė njihet si 'ylli i kuq'. Edhe serb, edhe sllav edhe mbeturina tė komunizmit.

Dashuri pėr shqiptarėt nuk mund tė ket kurr nė ballkan. Mė mirė tė mos pranojmė tė luajm nė asnjė eveniment sportive mė kėto popuj barbarė.

Ne fakt ylli i kuq nuk asht cervena zvezda por partizani i beogradid

Kto jan rivale te mdhej me njoni tjetrin

Fshatari
23-03-2018, 16:33
Serbia-Kosova 0:10, serbet pėrjashtohen!?

Pritet vendimi i organit mė tė lartė tė hendbollit evropian (EHF), nė lidhje me ndeshjen Serbia U-20 dhe Kosova U-20, ndeshje e pazhvilluar nė Kovilovo tė Beogradit, e xhiro sė parė tė kualifikimeve pėr Kampionatin Botėror U-20 (femrat).

Ndeshja vendoset me rezultat zyrtar 10:0 nė favor tė Kosovės dhe Serbia do tė pėrjashtohet nga garat e Kampionatit Botėror.
Pritet vendimi dhe gjithēka do tė shihet, kurse Kosova fiton dy pikėt e para nė tavolinė. Ndeshja nuk u zhvillua, pasi qė Qeveria e Serbisė vendosi mos tė luajnė Serbia U-20, sipas tyre pėr shkak tė presionit nga populli i vetė. "Kombėtarja U-20 e Kosovės nė hendboll pėr femra e ka fituar me rezultat zyrtar ndeshjen ndaj Serbisė. Ishte Qeveria e Serbisė qė mori vendimin qė tė ndalojė zhvillimin e ndeshjes duke iu referuar ēėshtjeve tė sigurisė.
Ndeshja ėshtė dashur tė luhet nė Qendrėn Sportive "Kovilovo" nė afėrsi tė Beogradit. Nė kohėn kur pėrfaqėsuesja jonė po bėhej gati pėr ndeshje u bė i ditur vendimi qė ndeshja nuk zhvillohet. Atmosfera nė pėrfaqėsuese ėshtė shumė e mirė, vajzat janė tė qeta, komode dhe nė disponim.

Sigurimi nė kėtė qendėr ėshtė nė nivel tė lartė dhe nuk ka ndonjė shqetėsim pėr sigurinė e vajzave. Kosova tė shtunėn e tė dielėn duhet t'i luajė dy ndeshjet tjera nė grup nė kuadėr tė kualifikimeve pėr botėror. Norvegjia e Sllovakia janė rivalėt e Kosovės", bėhet e ditur nga FHK.
_________________________________________
http://www.botasot.info/hendboll-sporti/857672/serbia-kosova-0-10-serbet-perjashtohen/

SystemA
23-03-2018, 16:40
Ne fakt ylli i kuq nuk asht cervena zvezda por partizani i beogradid

Kto jan rivale te mdhej me njoni tjetrin

Kena pas...fadilat,prekazat,murriqat....po hajde mo.

Rex
23-03-2018, 18:47
E hengren serish bytheve si te pandreqshem qe jane.

EHF e perjashton Serbine. Turneu vazhdon me Kosoven, Norvegjine dhe Sllovakine.

http://www.koha.net/sport/82782/zyrtare-ehf-perjashton-serbine-nga-turneu/

Rex
23-03-2018, 18:50
Ne fakt ylli i kuq nuk asht cervena zvezda por partizani i beogradid

Kto jan rivale te mdhej me njoni tjetrin

Ylli i kuq eshte crvena zvezda.

Crvena = kuq
Zvezda = ylli

Oqeani
23-03-2018, 18:52
Keta punojne ne ēdo hapsire !!
Kisha i pergadite keta pisa !

SystemA
23-03-2018, 19:26
Crvena Zvezda dhe STEAUA jane te vetmit ekip LINDOR...CHAMPIONS ne EUROPE.Por juve jeni PATETIKE dhe INJORANTER.

Samiu
23-03-2018, 19:32
Eshte faji i federates evropiane te hendbollit qe lejon kto 2 shtete te perballen me njeri tjetrin kur mardheniet dihen sesi jane. T'kishte qellu Gibraltari me Spanjen do e kishin shmang te sigurt.

Perkundrazi. Mendoj qe keto dy vende te perballen sa me shpesh dhe ne te gjitha fushat sportive, qe me ne fund ta kuptoj bota, se nuk kane te bejne me hooligan sportiv por me nje popull gati (pra me perjashtime...) te tere...

SystemA
23-03-2018, 19:35
Perkundrazi. Mendoj qe keto dy vende te perballen sa me shpesh dhe ne te gjitha fushat sportive, qe me ne fund ta kuptoj bota, se nuk kane te bejne me hooligan sportiv por me nje popull gati (pra me perjashtime...) te tere...

Kshu mendoj dhe une...ai qe ka dupe fiton.

derjansi
23-03-2018, 19:49
Ylli i kuq eshte crvena zvezda.

Crvena = kuq
Zvezda = ylli

ma fute lol. Aj no spik serbian lol


Gjithmon yllin neper stadiume va kam pa huliganve te partizanit, kto te cervena zvezdes i kam pa me do flamuj te zi pranej me ishte fiksu ashtu

Rex
23-03-2018, 19:57
ma fute lol. Aj no spik serbian lol


Gjithmon yllin neper stadiume va kam pa huliganve te partizanit, kto te cervena zvezdes i kam pa me do flamuj te zi pranej me ishte fiksu ashtu

Lol

Nuk ke faj per yllin ne flamuj se edhe partizani e ka logon me yll.

Ngjyrat kuq e bardh i ka Zvezda, tifozat quhen Delije.
Partizani i ka ngjyrat bardhe e zi, tifozat quhen Grobari.

Edhe te pareve edhe te dyteve ato shkinat ku ti kene. Lol

Samiu
23-03-2018, 20:25
Lol

Nuk ke faj per yllin ne flamuj se edhe partizani e ka logon me yll.

Ngjyrat kuq e bardh i ka Zvezda, tifozat quhen Delije.
Partizani i ka ngjyrat bardhe e zi, tifozat quhen Grobari.

Edhe te pareve edhe te dyteve ato shkinat ku ti kene. Lol

Mos i hyne n`hise Piratit me shkinat...-qesh--qesh-

Samiu
23-03-2018, 20:32
Kshu mendoj dhe une...ai qe ka dupe fiton.

Pa dupe ska fitore. Absolut drejt. Por ne (kjo "ne" simbolikisht...ti e kupton, e di une...) i kemi i shit "dupet" tek "ai" qe na sjell fitoren...fat i keq apo i zi, per ne te tjeret...!!!

AAO
23-03-2018, 20:33
Ne fakt ylli i kuq nuk asht cervena zvezda por partizani i beogradid

Kto jan rivale te mdhej me njoni tjetrin

Cervena Zvezda ose red star belgrade sic e njofin evropiant eshte ylli kuq , por tek fanellat te 2 ekipet mbajne yll.

Ps. Edhe ne Shqiperi kemi pas nje skuader me emrin ylli kuq , sot Pogradeci :D

SystemA
23-03-2018, 20:37
Pa dupe ska fitore. Absolut drejt. Por ne (kjo "ne" simbolikisht...ti e kupton, e di une...) i kemi i shit "dupet" tek "ai" qe na sjell fitoren...fat i keq apo i zi, per ne te tjeret...!!!

Crvena Zvezda per Benin ka qene Ekipi me top ne futbollin e jugosllavise.

Kur tja u kalosh...kemi ose une te drejten ti akuzojme per sport.
Mua sme plas sa ...COPA me flamur ka ktu.
Big dhe FIKS.

Pirati
23-03-2018, 20:41
Po be, nuk kane faj :D del prap ndonje badhist II :D edhe e leshon ēipiluken me Authochtonus II edhe hajde prap kuq me zi jemi ne ne nju verzhėn :D Hadhes njehere ja kane ngulitur, kur e kane gjetur pa shul dere -qesh- tani hadha eshte bere e menqur, nuk e hap me deren e kapinxhikut :D se ne fushe e vret e nuk del me ``fumato``

Beu_Shpata
23-03-2018, 23:03
Problemi asht manushaqe....qe me flamur nuk bene KOMB.
Nejse....

Flamurin e kemi tė paktėn pėr 600 vjet. Por erdhėn bollshevikėt dhe i futėn yllin e kuq dhe e 10-tėn fare.

Qė ta dish ti gjėja e parė qė njė komb ka nevojė ėshtė flamuri. Ėshtė epiqendra e identitetit. Ishte ai flamur qė i tėrboi kafshėt serbo-sllav. Dhe ėshtė po flamuri qė shiptarėt e Kosovės e kanė pėr zemėr. Jo atė copėn e arnuar blu dhe tė verdhė.

Me pėrjashtim tė enveristave tė Kosovės se ata e duan flamurin me yll:d

Gi de Masha
24-03-2018, 00:05
Flamurin e kemi tė paktėn pėr 600 vjet. Por erdhėn bollshevikėt dhe i futėn yllin e kuq dhe e 10-tėn fare.

Qė ta dish ti gjėja e parė qė njė komb ka nevojė ėshtė flamuri. Ėshtė epiqendra e identitetit. Ishte ai flamur qė i tėrboi kafshėt serbo-sllav. Dhe ėshtė po flamuri qė shiptarėt e Kosovės e kanė pėr zemėr. Jo atė copėn e arnuar blu dhe tė verdhė.

Me pėrjashtim tė enveristave tė Kosovės se ata e duan flamurin me yll:d

Mė vjen keq Beu nėse e shpreh mospajtimin tim kėtu. Shteti. Ne shqipot e kemi orientimin gjegjėsisht kapemi gabimisht pas cėshtjeve. I kapim gjerat nga bishti - thuhet kah ana jonė

Po tė na shikoj dikush pėr dashurinė qė shprehim pėr flamurin ( qė mua shpesh mė duket sikur shtirje - ose sic e them nganjėherė tubro patriotizėm folklorik ) fiton bindjen se jemi populli mė atdhedashės, por...

Nga ana tjetėr ne jemi vrastarėt mė tė mėdhenj tė shtetitit tonė, ndaj

Flamuri nė njė shtet si ky yni, nuk ka kurrfarė vlerė - arnė, leckė e pavlerė.

Ta provojmė njė herė t'ua ndėrrojmė vendin dashurive: ta duam e tė punojmė pėr ndėrtimin e shtetit. Ta bėjmė pra shtetin, flamuri nderohet vetė pastaj, i hipėn vlera.

P.S. Pėr kėtė tė anverizmit nuk po tė pėrgjigjem, sepse njeriu kur nuk ka argumente -doemos do tė gjejė dicka pėr tė thėnė.

Beu_Shpata
24-03-2018, 03:37
Mė vjen keq Beu nėse e shpreh mospajtimin tim kėtu. Shteti. Ne shqipot e kemi orientimin gjegjėsisht kapemi gabimisht pas cėshtjeve. I kapim gjerat nga bishti - thuhet kah ana jonė

Po tė na shikoj dikush pėr dashurinė qė shprehim pėr flamurin ( qė mua shpesh mė duket sikur shtirje - ose sic e them nganjėherė tubro patriotizėm folklorik ) fiton bindjen se jemi populli mė atdhedashės, por...

Nga ana tjetėr ne jemi vrastarėt mė tė mėdhenj tė shtetitit tonė, ndaj

Flamuri nė njė shtet si ky yni, nuk ka kurrfarė vlerė - arnė, leckė e pavlerė.

Ta provojmė njė herė t'ua ndėrrojmė vendin dashurive: ta duam e tė punojmė pėr ndėrtimin e shtetit. Ta bėjmė pra shtetin, flamuri nderohet vetė pastaj, i hipėn vlera.

P.S. Pėr kėtė tė anverizmit nuk po tė pėrgjigjem, sepse njeriu kur nuk ka argumente -doemos do tė gjejė dicka pėr tė thėnė.

Patriotizmi ėshtė edukatė familjare fisnike. Nuk e kanė tė gjith. Pėr fat tė keq nacionalistėt shqiptarė u luftuan nga enveri dhe aleatėt e tij serbo-malazezė pėr breza tė tėrė. Nuk ka ngel mė energji patriotike tek kjo kategori, vetėm ndjenja dashurie pėr atdheun dhe keqardhje seps tė dy shtetet me shiptarė janė duke shkuar nė humnerė dhe asnjėri nuk ka forcėn pėr tė bėrė diēka. Ėshtė von. Dėmi ėshtė bėrė. Dėmi mė i madh u bė kur u krijua 'njeriu e ri'.
Fqinjėt antishqiptarė ja arritėn qėllimit kėsaj rradhe. Edhe 'ju' tė Kosovės nga serbėt jeni tėrheq nga hundėt. Fakti qė 'pranojnė' tė marrin pjesė nė evenimente sportive me ata, qė 20 vjet mė parė pėrzunė miliona shqiptarė nga shtėpitė e tyre, vranė dhe pėrdhunuan fėmijėt pėrpara prindėrve nuk kan kėrkuar falje akoma, ėshtė vėrtetim se jemi komb servil. Edhe nė Maqedoni shiptarėt rrihen si qenė tė rrahur nga bullgaro-sllavėt dhe trajtohen sikur janė gabelėt e Maqedonisė edhe pse janė 40% e popullsisė.

drague
24-03-2018, 08:44
fshatunar te ka shajt Mano-qesh-

Semiku
24-03-2018, 10:00
fshatunar te ka shajt Mano-qesh-
Mano nuk shan kurre,ai eshte plote edukate dhe kulture...madje i bie edhe kitares.
Eshte per ti marre lakmi.

SystemA
24-03-2018, 14:33
Flamurin e kemi tė paktėn pėr 600 vjet. Por erdhėn bollshevikėt dhe i futėn yllin e kuq dhe e 10-tėn fare.

Qė ta dish ti gjėja e parė qė njė komb ka nevojė ėshtė flamuri. Ėshtė epiqendra e identitetit. Ishte ai flamur qė i tėrboi kafshėt serbo-sllav. Dhe ėshtė po flamuri qė shiptarėt e Kosovės e kanė pėr zemėr. Jo atė copėn e arnuar blu dhe tė verdhė.

Me pėrjashtim tė enveristave tė Kosovės se ata e duan flamurin me yll:d

Shiko flamurin e qytetit te Moskes para do shekujsh...ne masanej ktu jemi.

Beu_Shpata
24-03-2018, 16:31
Semiku,
Thuhet ėshtė pėr t'u patur lakmi jo me i marr lakmi.

Ke tė drejtė Big Like``fumato``

Dhe mos u ngut se ke kohė. Kur tė jesh ti nė moshėn e Manos do tė kesh marr edhe edukat edhe kultur!