PDA

View Full Version : Haxhi Krasniqi kampion i Evropės, mposht rusin Kashtanov


Rex
02-06-2018, 23:28
Haxhi Krasniqi kampion i Evropės, mposht rusin Kashtanov

https://www.koha.net/uploads/koha.net/images/2018/June/03/auto_krasniqiiiii1527977742.jpg?v=2

Haxhi Krasniqi sonte i ėshtė kthyer skenės sė madhe tė boksit, me njė ndeshje shumė tė rėndėsishme tė zhvilluar nė Gjermani.

Krasniqi, qė njihet edhe si Robin Krasniqi, sot ėshtė shpallur kampion i Evropės nė kategorinė super tė mesme, duke e mposhtur me pikė boksierin rus, Stanislav Kashtanov, transmeton Koha.net.

Titulli i Unionit Evropian tė Boksit (EBU) ishte vakant, dhe tani ėshtė nė duart e boksierit nga Juniku.

Kjo ishte fitorja e tij e 48-tė, pėrderisa ka pesė humbje nė karrierė. Me kėtė meē tė fituar shpreson qė tė arrijė qė tė luftojė pėr titull tė botės, njė mundėsi qė e ka pasur edhe mė parė por pa sukses.

Nė mbrėmjen e sotme nė Bad Toelz ka boksuar edhe Shpėtim Shala, qė e ka mposhtur Gabor Detrenin, tė cilin e nokautoi nė raundin e dytė.

Koha.net

Rex
02-06-2018, 23:41
Nuk isha shume optimist sepse ky rusi eshte shume i forte, e deshmoi edhe sonte qe nuk ra asnjehere ne toke edhe pse pranoi goditje te fuqishme. Nje bokser tjeter do te kishte perfundu ne emergjence.

Haxhi Krasniqi boksoi perfekt, kur mendohej se i kishte marr fund karriera u ngrit edhe nje here ne maje.

Fshatari
03-06-2018, 11:09
Nuk isha shume optimist sepse ky rusi eshte shume i forte, e deshmoi edhe sonte qe nuk ra asnjehere ne toke edhe pse pranoi goditje te fuqishme. Nje bokser tjeter do te kishte perfundu ne emergjence.

Haxhi Krasniqi boksoi perfekt, kur mendohej se i kishte marr fund karriera u ngrit edhe nje here ne maje.

Krasniqi: S’kam kufij, dua tė bėhem kampion bote


Boksieri profesionist nga Munihu, Haxhi Krasniqi, qė njihet me emrin Robin Krasniqi, ka fituar mbrėmė titullin kampion i Evropės nė kategorinė super tė mesme, duke e mposhtur me pikė boksierin rus, Stanislaw Kaschtanow, nė sallėn Bad Tölz.
Tani shanset e Krasniqit pėr njė mundėsi tjetėr pėr Botėror janė rritur shumė.
“Shumė kanė menduar se lufta ime ka mbaruar”, ka thėnė Krasniqi pas ndeshjes sė mbrėmshme nė “Sky Sport News HD”, transmeton Koha.net. “Nuk i njoh kufijtė e mi, jam i gatshėm tė bėjė edhe shumėēka dhe dua tė bėhem kampion bote”.
Krasniqi, me prejardhje nga Kosova, ka dominuar meēin e mbrėmshėm dhe siguroi fitoren e tij tė 48-tė profesionale (pesė humbje). Pėr ish-Kampionin e Botės, Kaschtanow, ishte vetėm humbja e tretė nė karrierė.
Pėr luftėn pėr Kampion Bote, Krasniqi o tė preferonte tė ndeshej nė vendlindjen e tij, Prishtinė, para 30 mijė spektatorėve. Mė 2015, ai humbi meēin pėr kampion bote kundėr Jurgen Brahmerit.
__________________________________________
https://www.koha.net/sport/97021/krasniqi-skam-kufij-dua-te-behem-kampion-bote/