PDA

View Full Version : Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!


Faqet : [1] 2 3

Angel69
03-06-2018, 20:14
Me hapjen e temes se re per kombetaren tone ishalla shohim dhe ndryshimet e reja per ngritjen e nivelit. Panuēi dhe sa ndeshje duhet te humbe qe te vije dhe shkarkimi per te? De Biazi duhet te rikthehet perseri?

Angel69
03-06-2018, 20:21
Mediat italiane: Panucci rrezikon shkarkimin

Kombėtarja shqiptare nėn drejtimin e Christian Panuccit ka bėrė serish hapa prapa pas prezantimit tė dobėt nė humbje 3-0 kundėr Kosovės tė martėn, duke marrė njė tjetėr rezultat zhgėnjyes nė miqėsoren e zhvilluar nė Evian tė Zvicrės kundėr Ukrainės.


Sot nuk arriti tė ringrihej, duke dalė e humbur 4-1 nė ndeshjen kundėr Ukrainė, shkruan Calciomercato, duke theksuar se kjo u shtohet ndeshjeve negative tė luajtura sė fundmi nga kombėtarja shqiptare.
Trajneri italian, shkruan Calciomercato, duket se po rrezikon shkarkimin, pasi rezultatet pozitive qė ai ka arritur janė tė pakta.

Venom
03-06-2018, 20:36
Qekur ka firmos kam qene i sigurt qe do ishte deshtim.E kaluara e tij si trajner fliste vete.

Vendos lojtaret ne fushe kot me kot e jashte rolit qe realisht kane.

Per shkak te arrogances qe ka me duket sikur ka prishur edhe harmonine dhe frymen e grupit qe kishim si ekip.Ishte arma me e forte e jona duke e dit sa cilesi kemi si kombetare po ti marrin lojtaret nje nga nje.

Duhet larguar sa me pare por duke e ditur se sa mundesi ekonomike ka federata jone qe te marre e te paguaj edhe nje trajner tjeter me duket e pamundur,ishalla po iken vete.

Hasi do ishte nje zgjedhje shume e mire.

AAO
03-06-2018, 20:40
Kush do e shkarkoje , Duka?
Duka e solli dhe nuk mund tja lejoje egos se tij te smure qe prurja e tij te rezultoje deshtim , as qe behet fjale.

Panuci do vazhdoje , dhe ne do vuajme :d

Sa per de biazin une nuk e shoh si zgjidhje. Besnik Hasi eshte i papune dhe shume mire mund tja besojne atij kombetaren me nje projekt 2-3 vjecar.

par
03-06-2018, 21:00
Pazaret e Dukes jane te thella, nuk eshte cudi qe udhezimet e humbjeve I ka dhene per te bere ca milarda andej nga Tajlanda apo Singapori.
Shqiperia nuk ka humb me rezultat te tille ka me shume se nje dekade.
Te fusesh ne loje kater qendermbrojtes per te mbrojtur rezultatin 0-3 eshte pa sens.
Gjithesesi nuk pritet qe kombetarja e Shqiperise te kete te ardhme te mire per shkak se shqiptaret e trojeve qe e ngriten nje stad me lart do rrallohen per shkak te Kosoves dhe ndonje hatermbetje ndaj federates por edhe tekat e ndonje lojtari per shkak te mos perzgjedhjes per te qene ne fushe.
Shqiperia nuk prodhon lojtare te nivelit te larte per shkak te korrupsionit dhe mungeses se terreneve sportive.
Shpresoj te mos rikthehemi tek vazoja e fundit me Malten dhe Ishujt Faroe!

Beaute
03-06-2018, 21:14
Me hapjen e temes se re per kombetaren tone ishalla shohim dhe ndryshimet e reja per ngritjen e nivelit. Panuēi dhe sa ndeshje duhet te humbe qe te vije dhe shkarkimi per te? De Biazi duhet te rikthehet perseri?

Mendon vertet se do kthehet ganiu ??
Un sbesoj.
Uroj vetem te iki ky debili sa me shpejt nga ekipi yne .....

drague
03-06-2018, 21:22
``chairhide````chairhide``-qesh-

drague
03-06-2018, 21:23
O.....Panucci nuk mund te vazhdoje te jete dot me Trajneri i Kombetares Shqiptare...

Shqiperi - Ukraine 1 - 4 ...serisht humbje , madje e treta radhazi dhe e dyta me shifra aspak te pranueshme per cfaredolloj ekipi kombetar..

E pra ne 8 ndeshje te tij ne krye te pankines Kuq e Zi..tekniku llafollog italian ka regjistruar 5 humbje, dy fitore e 1 barazim dhe nen drejtimin e tij ekipi yne ka shenuar 6 gola e ka pesuar 15 ..bilanc me negativ nuk mund te kete me...e me shifra te tilla alarmante e te frikeshme qe e cojne futbollin shqiptar shume vite prapa ne ditet me te erreta te tij ...do te duhet ta cojne zgupthi ne alarm e ne kembe krejt Federaten shqiptare te futbollit dhe do te duhet me te drejte qe profesionalisht specialistet, tekniket, analistet, gazetaret , opinionistet e te gjithe njerezit e futbollit te kerkojne menjehere largimin e ketij lloj trajneri ''eksperimental'' nga kreu i Kombetares sone...

E pra o Panucc ...Shqiperia nuk pesonte 5 humbje edhe kur ne grupin e saj eliminator te europianit u perball me kundershtare te frikshem si Portugalia, Danimarka e Serbia... plus Armenine ne perberje te grupit...

Ajo nuk pesonte 15 gola edhe kur ne grupin e saj eliminator te boterorit u ndesh me te medhenjte e futbollit planetar Spanjen e Italine por edhe me 6 ndeshje te tjera ndaj Izraelit ,Maqedonise e Lihtenshtejnit.......

Shqiperi - Ukraine nuk ishte gje tjeter vecse nje vazhdim i shemtuar prej skuadres sone ...i ndeshjes Shqiperi - Kosove.

Edhe pse vete Panucci premtoi reflektim te menjehershem ,
korigjime te nevojshme, kerkoi falje, mori persiper pergjegjesite e skandalit ndaj Kosoves.. tha se skuadra do ti pergjigjej ne menyren me te mire te mundeshme duke bere autokritiken e duhur... etj etj ...si dhe ai e futbollistet e grumbulluar prej tij premtuan kthesen e domosdoshme sidomos per sa i perket menyres , konceptit e mentalitetit te lojes ...asgje e asnjera prej ketyre nuk ndodhi..per te mos thene se cdo gje shkoi keq e me keq ...

Nje trajner aventurier pa koncepte te qarta, pa ide funksionale taktike, qe ka prishur boshtin e nje Kombetareje, ...nje trajner qe eksperimenton pa fund pa e ditur edhe vete pse dhe cfare kerkon permes eksperimenteve te tilla totalisht te deshtuara.. kurresesi nuk mund te vazhdoje te qendroje me ne krye te Kombtares sone ...jo...kesisoj JO...

Ne mbrojtje probleme te shumta e gabime amatoreske prej te gjitheve ...ku Mavraj , Veseli e Gjimshiti jane ne gare se cili eshte me i keqi prej tyre ...

Nje Hysaj i vetem eshte fare pak ne mbrojtjen tone me kaq shume gabime e gafa qe po na kushtojne kaq shtrenjte nga ndeshja ne ndeshje...

Krahu i majte qe pas lenies jashte te ''veteranit'' Agolli eshte krejtesisht bosh...dhe nder pikat me te dobta te mbrojtjes sone...

Ne mesfushe pervec S.Lilajt qe per aq sa luajti mendoj se ishte me i sakti ne fushe per tanet...as Ramadani e as Ndoi [ qe jo per faj te tij ishte vendosur ne nje pozicion aspak te pershtatshem per te ] por as edhe Lenjani e deri diku edhe Roshi ..per asnje moment nuk i sherbyen ekipit e per rjedhoje as mbrojtjes e as sulmit...

Ne sulm Rei Manaj duket sikur luante me veten e vet ...pasi ishte ku e ku me ate c'ka kerkohej prej tij.. dhe mbetet shume larg te pretenduarit per te qene titullar ne formacionin baze...ndersa Lenjanin se ishte se nuk ishte ne fushe ekipi pothuajse nuk e ndjeu fare...

Edhe Qaka, apo Memolla, Balaj, Cikalleshi, e Ajeti qe u aktivizuan gjate kesaj ndeshje nuk ndryshuan asgje ne konceptin, mentalitetin e ngjyren e lojes sone qe vazhdon te mbetet anemike, pa seder e grinte e mbi te gjitha pa taban e pa bosht...dhe krejtesisht e coroditur...

Nuk eshte puna thjesht se humbem nje ndeshje apo disa te tilla ...sepse ne futboll mund te humbasesh por ama luan mire vertet ...por problemi shtrohet ne ate qe ne nuk po luajme me futboll..ne na eshte shkaterruar edhe ai pak skelet kombetareje qe mezi arritem ta ndertojme me aq shume mund, pune e djerse...ne jemi drejt nje regresi e prapa - krthehu vertet te frikshem..sidomos ne konceptin e lojes, ne mentalitet e ne taktike...

Panucci e nisi ndeshjen me 4-1-4-1 ...me pas e vazhdoj me 3-5-2 ..dhe e perfundoi me 6 mbrojtes...2 mesfushore e dy sulmues...

E pra cfare kerkonte te ruante ..humbjen 3 - 0 deri ne ato caste [e 88 minute ...derisa Ndoi shenoi golin e nderit ] ...e ku me pas ukrainasit na shenuan edhe nje gol te katert ?

Tre gola pesuar lehtesisht qe ne pjesen e pare...zorr se i pranon edhe Andora, San Marino, Malta e Lihtejnshtejni e jo me ti marre kesisoj nje ekip si i yni qe vetem dy vjet me pare ishte ne Finalet e nje Europiani...

Taktikisht ne ''eren Panucci'' jemi skandal...me loje e me rezultate, jemi ku therret qameti e per te vene duart ne koke... fizikisht jemi per te qare hallin sa me s'ka...profesionalisht kemi zbritur nja 100 shkalle me poshte , vrapojme e lodhemi kot kuturu e pa qartesi e pa ide..duke shfaqur pasiguri te theksuara ne cdo repart..

Sic thyhemi lehtesisht ne mbrojtje e sfumohemi deri ne mos - egzistence ne mesfushe po aq edhe sulmi yne qorr ..as qe e njeh me befassine, shpejtesine e agresivitetin ... pa lere me Golin...

Kjo skuader me kete trajner eshte e frikeshme vertet...te ben te vesh duart ne koke por edhe tu biesh fort kembanave te alarmit..ne tre ndeshjet e fundit 8 gola te pesuar...e vetem nje gol te shenuar...c'presim me ...ka me keq se kaq?

Jemi rrezuar e shkaterruar kaq keq perballe kundershtaresh pothuajse te niveliit tone e madje edhe poshte nesh...se pari me menyren e lojes e pastaj me rezultatet...dhe Shtatori i ndeshjeve zyrtare ja tek eshte...ndaj stop nje ore e me pare vazhdimit kesisoj ''alla Panucci''...

Pavaresisht ndonje lloj zeri justifikues per mungesa te shumta ne perberjen tone..asnje lloj justifikimi nuk mund te qendroje dot me ne kembe...pikesepari per menyren e lojes sone...per eksperimentet pa buke, per mentalitetin skandaloz te te luajturit, etj etj...e me pas edhe me keto rrezultate qe askush tashme ne futbollin bashkekohor nuk do te mund ti pranonte e ti kaperdinte dot...

Se fundi..qarte, shkurt e sakte...pyetja shtrohet ..a duhet te vazhdoje me Shqiperia te mbaje ne krye te Pankines se saj nje teoricien e llafollog si Panucci qe po e con nga deshtimi ne deshtim e po i shhkaterron edhe ate pak kornize loje e karakteri qe me aq mund e vuri ne terezi para ardhesi i tij De Biazi...e natyrisht edhe me vete meriten e shume prej djemve kuq e zi ...apo duhet te vere dore nje sahat e me pare pa u rrukullisur ende poshte e me poshte drejt gremines e ne menyre te pa ndaleshme e te pa riparueshme dot me...gjithcka te mire qe kishim krijuar ???

Une personalisht..pare nga cdo lloj kendveshtrimi e gjykuar nga cdo lloj sensi me qetesi, objektivitet, me mend ne koke e kembe ne toke ...nga ajo c'ka Panucci deri tani na ka dhene te drejten ta gjykojme e analizojme qetesisht punen e dijen e tij ne futboll...mendoj se ai duhet te ike prej Kreut te Pankines Kuq e Zi ..nje ore e me pare...per te miren tone e te futbollit tone se pari e ndoshta edhe per te miren e tij..e ne kerkim te nje fati tjeter ...sepse keshtu nuk mund te vazhdohet dot me duke eksperimentuar pa fund e turperisht me nje Kombetare qe per ne shqiptaret ka kohe qe me te drejte po konsiderohet si e shenjte dhe e vetmja krenari kombetare e jona ne gjithe kete mori hallesh e problemesh pa fund qe kemi si Komb e si popull...

Ndaj Panucci me mire larguhu vete se sa te largojne shqiptaret sic dijne vetem ata...alla shqiptarce...

A.R.DOSTI

Beaute
03-06-2018, 21:27
``chairhide````chairhide``-qesh-

Po ti pse qesh Ledio ??-lepur-

drague
03-06-2018, 21:29
Po ti pse qesh Ledio ??-lepur-

eshte edhe per te qare. shyqyr qe isha ne pune.

Venom
03-06-2018, 21:30
O.....Panucci nuk mund te vazhdoje te jete dot me Trajneri i Kombetares Shqiptare...

Shqiperi - Ukraine 1 - 4 ...serisht humbje , madje e treta radhazi dhe e dyta me shifra aspak te pranueshme per cfaredolloj ekipi kombetar..

E pra ne 8 ndeshje te tij ne krye te pankines Kuq e Zi..tekniku llafollog italian ka regjistruar 5 humbje, dy fitore e 1 barazim dhe nen drejtimin e tij ekipi yne ka shenuar 6 gola e ka pesuar 15 ..bilanc me negativ nuk mund te kete me...e me shifra te tilla alarmante e te frikeshme qe e cojne futbollin shqiptar shume vite prapa ne ditet me te erreta te tij ...do te duhet ta cojne zgupthi ne alarm e ne kembe krejt Federaten shqiptare te futbollit dhe do te duhet me te drejte qe profesionalisht specialistet, tekniket, analistet, gazetaret , opinionistet e te gjithe njerezit e futbollit te kerkojne menjehere largimin e ketij lloj trajneri ''eksperimental'' nga kreu i Kombetares sone...

E pra o Panucc ...Shqiperia nuk pesonte 5 humbje edhe kur ne grupin e saj eliminator te europianit u perball me kundershtare te frikshem si Portugalia, Danimarka e Serbia... plus Armenine ne perberje te grupit...

Ajo nuk pesonte 15 gola edhe kur ne grupin e saj eliminator te boterorit u ndesh me te medhenjte e futbollit planetar Spanjen e Italine por edhe me 6 ndeshje te tjera ndaj Izraelit ,Maqedonise e Lihtenshtejnit.......

Shqiperi - Ukraine nuk ishte gje tjeter vecse nje vazhdim i shemtuar prej skuadres sone ...i ndeshjes Shqiperi - Kosove.

Edhe pse vete Panucci premtoi reflektim te menjehershem ,
korigjime te nevojshme, kerkoi falje, mori persiper pergjegjesite e skandalit ndaj Kosoves.. tha se skuadra do ti pergjigjej ne menyren me te mire te mundeshme duke bere autokritiken e duhur... etj etj ...si dhe ai e futbollistet e grumbulluar prej tij premtuan kthesen e domosdoshme sidomos per sa i perket menyres , konceptit e mentalitetit te lojes ...asgje e asnjera prej ketyre nuk ndodhi..per te mos thene se cdo gje shkoi keq e me keq ...

Nje trajner aventurier pa koncepte te qarta, pa ide funksionale taktike, qe ka prishur boshtin e nje Kombetareje, ...nje trajner qe eksperimenton pa fund pa e ditur edhe vete pse dhe cfare kerkon permes eksperimenteve te tilla totalisht te deshtuara.. kurresesi nuk mund te vazhdoje te qendroje me ne krye te Kombtares sone ...jo...kesisoj JO...

Ne mbrojtje probleme te shumta e gabime amatoreske prej te gjitheve ...ku Mavraj , Veseli e Gjimshiti jane ne gare se cili eshte me i keqi prej tyre ...

Nje Hysaj i vetem eshte fare pak ne mbrojtjen tone me kaq shume gabime e gafa qe po na kushtojne kaq shtrenjte nga ndeshja ne ndeshje...

Krahu i majte qe pas lenies jashte te ''veteranit'' Agolli eshte krejtesisht bosh...dhe nder pikat me te dobta te mbrojtjes sone...

Ne mesfushe pervec S.Lilajt qe per aq sa luajti mendoj se ishte me i sakti ne fushe per tanet...as Ramadani e as Ndoi [ qe jo per faj te tij ishte vendosur ne nje pozicion aspak te pershtatshem per te ] por as edhe Lenjani e deri diku edhe Roshi ..per asnje moment nuk i sherbyen ekipit e per rjedhoje as mbrojtjes e as sulmit...

Ne sulm Rei Manaj duket sikur luante me veten e vet ...pasi ishte ku e ku me ate c'ka kerkohej prej tij.. dhe mbetet shume larg te pretenduarit per te qene titullar ne formacionin baze...ndersa Lenjanin se ishte se nuk ishte ne fushe ekipi pothuajse nuk e ndjeu fare...

Edhe Qaka, apo Memolla, Balaj, Cikalleshi, e Ajeti qe u aktivizuan gjate kesaj ndeshje nuk ndryshuan asgje ne konceptin, mentalitetin e ngjyren e lojes sone qe vazhdon te mbetet anemike, pa seder e grinte e mbi te gjitha pa taban e pa bosht...dhe krejtesisht e coroditur...

Nuk eshte puna thjesht se humbem nje ndeshje apo disa te tilla ...sepse ne futboll mund te humbasesh por ama luan mire vertet ...por problemi shtrohet ne ate qe ne nuk po luajme me futboll..ne na eshte shkaterruar edhe ai pak skelet kombetareje qe mezi arritem ta ndertojme me aq shume mund, pune e djerse...ne jemi drejt nje regresi e prapa - krthehu vertet te frikshem..sidomos ne konceptin e lojes, ne mentalitet e ne taktike...

Panucci e nisi ndeshjen me 4-1-4-1 ...me pas e vazhdoj me 3-5-2 ..dhe e perfundoi me 6 mbrojtes...2 mesfushore e dy sulmues...

E pra cfare kerkonte te ruante ..humbjen 3 - 0 deri ne ato caste [e 88 minute ...derisa Ndoi shenoi golin e nderit ] ...e ku me pas ukrainasit na shenuan edhe nje gol te katert ?

Tre gola pesuar lehtesisht qe ne pjesen e pare...zorr se i pranon edhe Andora, San Marino, Malta e Lihtejnshtejni e jo me ti marre kesisoj nje ekip si i yni qe vetem dy vjet me pare ishte ne Finalet e nje Europiani...

Taktikisht ne ''eren Panucci'' jemi skandal...me loje e me rezultate, jemi ku therret qameti e per te vene duart ne koke... fizikisht jemi per te qare hallin sa me s'ka...profesionalisht kemi zbritur nja 100 shkalle me poshte , vrapojme e lodhemi kot kuturu e pa qartesi e pa ide..duke shfaqur pasiguri te theksuara ne cdo repart..

Sic thyhemi lehtesisht ne mbrojtje e sfumohemi deri ne mos - egzistence ne mesfushe po aq edhe sulmi yne qorr ..as qe e njeh me befassine, shpejtesine e agresivitetin ... pa lere me Golin...

Kjo skuader me kete trajner eshte e frikeshme vertet...te ben te vesh duart ne koke por edhe tu biesh fort kembanave te alarmit..ne tre ndeshjet e fundit 8 gola te pesuar...e vetem nje gol te shenuar...c'presim me ...ka me keq se kaq?

Jemi rrezuar e shkaterruar kaq keq perballe kundershtaresh pothuajse te niveliit tone e madje edhe poshte nesh...se pari me menyren e lojes e pastaj me rezultatet...dhe Shtatori i ndeshjeve zyrtare ja tek eshte...ndaj stop nje ore e me pare vazhdimit kesisoj ''alla Panucci''...

Pavaresisht ndonje lloj zeri justifikues per mungesa te shumta ne perberjen tone..asnje lloj justifikimi nuk mund te qendroje dot me ne kembe...pikesepari per menyren e lojes sone...per eksperimentet pa buke, per mentalitetin skandaloz te te luajturit, etj etj...e me pas edhe me keto rrezultate qe askush tashme ne futbollin bashkekohor nuk do te mund ti pranonte e ti kaperdinte dot...

Se fundi..qarte, shkurt e sakte...pyetja shtrohet ..a duhet te vazhdoje me Shqiperia te mbaje ne krye te Pankines se saj nje teoricien e llafollog si Panucci qe po e con nga deshtimi ne deshtim e po i shhkaterron edhe ate pak kornize loje e karakteri qe me aq mund e vuri ne terezi para ardhesi i tij De Biazi...e natyrisht edhe me vete meriten e shume prej djemve kuq e zi ...apo duhet te vere dore nje sahat e me pare pa u rrukullisur ende poshte e me poshte drejt gremines e ne menyre te pa ndaleshme e te pa riparueshme dot me...gjithcka te mire qe kishim krijuar ???

Une personalisht..pare nga cdo lloj kendveshtrimi e gjykuar nga cdo lloj sensi me qetesi, objektivitet, me mend ne koke e kembe ne toke ...nga ajo c'ka Panucci deri tani na ka dhene te drejten ta gjykojme e analizojme qetesisht punen e dijen e tij ne futboll...mendoj se ai duhet te ike prej Kreut te Pankines Kuq e Zi ..nje ore e me pare...per te miren tone e te futbollit tone se pari e ndoshta edhe per te miren e tij..e ne kerkim te nje fati tjeter ...sepse keshtu nuk mund te vazhdohet dot me duke eksperimentuar pa fund e turperisht me nje Kombetare qe per ne shqiptaret ka kohe qe me te drejte po konsiderohet si e shenjte dhe e vetmja krenari kombetare e jona ne gjithe kete mori hallesh e problemesh pa fund qe kemi si Komb e si popull...

Ndaj Panucci me mire larguhu vete se sa te largojne shqiptaret sic dijne vetem ata...alla shqiptarce...

A.R.DOSTINe shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".

drague
03-06-2018, 21:37
Ne shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".

ai tipi qe thu ti shoku ka punu 30 vjet gazetar sporti mer pak vesh me shume se une e ti.``serenat``

Venom
03-06-2018, 21:41
ai tipi qe thu ti shoku ka punu 30 vjet gazetar sporti mer pak vesh me shume se une e ti.``serenat``Se kisha per analizen ne pergjithesi por thjesht per kto..shtesat qe i fusin a thua se ca bejme ne shqipetaret.

Rex
03-06-2018, 21:42
Ne shqiptaret mire qe dime me bo p0rdhe tu shkrujt nga facebooku si ky tipi qe ka bo ket shkrimin.Pa lidhje,edhe kur flitet per futboll duhet me i fut ndonje rrjesht krenarie fake sic ishte ajo "Te largojme sic dijme ne shqipetaret".

Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.

Venom
03-06-2018, 21:45
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.Nese lexon ca kam shkru me siper ne lidhje me kete teme e kupto qe kam te njejtin mendim me te ne lidhje me panuccin.

Sme pelqejne deklaratat e tipit..ik vete pa te hequr sic dim ne shqipetaret..e per kete e kisha.

drague
03-06-2018, 21:47
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.

shyqyr eshte Kosova ne forme te mire se u lodhem tu bo tifo per imperialistet-mendon-

Venom
03-06-2018, 21:49
shyqyr eshte Kosova ne forme te mire se u lodhem tu bo tifo per imperialistet-mendon-Kosova ne nje te ardhme jo shume larg ka me pas kombetare shume here me te mire se shqiperia.lojtaret kosovare qe do dalin ne vazhdim nuk besoj se do zgjedh ndonje shqiperine.

Rex
03-06-2018, 21:59
Nese lexon ca kam shkru me siper ne lidhje me kete teme e kupto qe kam te njejtin mendim me te ne lidhje me panuccin.

Sme pelqejne deklaratat e tipit..ik vete pa te hequr sic dim ne shqipetaret..e per kete e kisha.

Eshte deklarate nga zemra e plaste pra, apo nuk na boni veremin ky panucci i leshit. Thjesht shprehje e mllefit ne platforma sociale.

Damastion
04-06-2018, 14:54
Epo mire se edhe ti nga forumi po shkrun, nuk eshte se je live ne CNN. Ato qe i ka shkru ai nuk i lun topi.

——-

Nese e hap dikush nje peticion online ne change.org per largimin e Panuccit do ta nenshkruaja i pari.

Trajner hajgare.

Leje Rex pash at zot,Luzerave nuk ju ndihmon as guardiolla po te ishte.
Shikoj Ekipin e pare humbin 4:1(ka mund te jet 5,6,7, per Ukrainasit)Shikoj U21 humbin nga boshnjaket 2:0!! LUZERA!!
BTW,dje theva filxhanin tu pi kaffe nga nervoza,shava si gabel:(!!!

AAO
04-06-2018, 15:34
Ne jemi destinuar te deshtojme , ne cdo fushe te jetes , jo vetem ne sporte :D
Mire e tha ai komentatori supersportit , kam frike se po tu japesh fanellat e kombetares lojtarve te Kosoves do kthehen ne kllouna qe sdo dine te lidhin 2 pasime lol

Akrepi
04-06-2018, 15:39
Mos ki merak se edhe Kosova motra jonė ėshtė, motrat ngjasojnė. :p

Ragnar
04-06-2018, 17:37
Konferencė nė fshehtėsi e Panuccit: Skuadra do tė rikthehet konkurruese nė Ligėn e Kombeve

https://telegrafi.com/wp-content/uploads/2018/06/ChristianPanuccii-2-780x439.jpg

Disfata e dytė nė po aq miqėsore e ka shtuar presionin te trajneri i Kombėtares shqiptare tė futbollit, Christian Panucci, aq sa konferencėn e programuar para gazetarėve ta zhvillonte nė njė qoshe tė hotelit ku qėndroi ekipi kuqezi.

Nė mėnyrė thuajse tė fshehtė dhe me pyetje tė pėrgatitura, italiani u rrėfye pėr humbjen e radhės nė stadiumin e Evianit, e kėtė e bėri nė orėt e para tė sė hėnės – transmeton Top Channel.

https://telegrafi.com/wp-content/uploads/2018/06/ChristianPanucci.jpg

“Nuk ka asgjė kaq tė rėndė dhe katastrofike siē duan tė duket. Bėmė dy ndeshje negative, sepse skuadrės i mbaroi benzina, pasi nuk jemi Brazili apo Franca”.

“Jemi pa Bashėn, Xhakėn, Memushajn Grezdėn, Sadikun. Mavraj ka pesė muaj qė s’luan. Ukraina kishte futbollistė tė Shakhtarit dhe Dinamos, pra me kualitet tė ndryshėm”, citohet tė ketė thėnė Panucci.

Ai ka premtuar se pas pushimeve, kur ndeshjet tė vlejnė vėrtet pikė, gjithēka do tė ndryshojė.

https://telegrafi.com/wp-content/uploads/2018/06/ChristianPanuccii-1.jpg

“Nuk mė pėlqen tė gjej justifikime, por bateritė i kishim tė shkarkuara. Kishim shumė tė rinj dhe ishte e drejtė tė rrezikonim dhe tė provonim”.

“Jam i bindur se nė shtator, skuadra do tė rikthehet konkurruese nė Ligėn e Kombeve”, ka thėnė mė tej trajneri italian.

Shqipėria do tė nisė fushatėn e saj nė Ligėn e Kombeve nė shtator, me ndeshjet ndaj Izraelit dhe Skocisė.

AAO
04-06-2018, 20:59
Na mbaroi benzina , gazi dhe nafta. Njeri nuk luan ke ekipi tij , ai tjetri ishte i demtuar dhe nje tjeter i dashuruar. Ato kane lojtar te shakhtarit ndersa ne te luftetarit. :d

Po mire dakort , por ky cfare pune ben di gje njeri?
Ne sjemi Brazili dhe Franca thote? Flm o Panuc se kte se dinim.
Sdi cte them ,klloun komplet dhe se mbaj mend ndonjehere kombetaren ne duar te kaq pasigurta.

Per mu s'eshte surprize sepse e mbaj mend qe kur luante futboll , nje grindavec ku ankohej e qurravitej cdo ndeshje, edhe kjo interviste smund te ishte ndryshe ,pervecse justifikimeve duke ja hedh fajin lojtarve nuk shoh asnje marrje pergjegjsie nga ana trajnerit. Per cfare paguhesh ti zoteri?

Beaute
04-06-2018, 21:03
Ky Eshte psikopat mor amon .. sa pa fat jemi ne te shkretet, si ne ekonomi, politique dhe ne sport tani . Pfffff

Venom
04-06-2018, 21:12
Se ka fajin ky por ata qe e vun trajner.Moren trajner pa pike eksperience dhe qe ishte shkarkuar 2 here ne Serie B ne Itali sepse kishte deshtuar.

Ragnar
05-06-2018, 04:48
Sa po lexova diqka interesant per to ne google, ky kur ishte 23 vjeq si futbollist nga New Yorku, kishte bileten te fluturoj per ne Paris, pastaj ne Itali dhe ne momentin e fundit ne Airoport, e ndryshon dhe merr bileten direkt per ne Itali - Rome, pas 46 minutave airoplani qe fluturonte per ne Paris, u rexua dhe u mbyten me shume 200 persona. Fat pertej fatit.

drague
05-06-2018, 07:50
3 gola pėr Kombėtaren e madhe, ky ėshtė ēmimi i patriotizmit!
GĖZIM SINEMATI

Kjo ndeshje miqėsore Shqipėri-Kosovė, e luajtur nė Zvicėr, sepse na duket sikur ka ringjallur legjendėn e Kalasė sė Rozafės, ku vėllezėrit tradhtuan njėri-tjetrin. Kosova ishte nė fushė e zellshme pėr tė treguar rritjen, me zemėr dhe me kokė pėr ta fituar “ndeshjen e gjakut”.

http://www.panorama.com.al/sport/wp-content/uploads/2018/04/sinemati-470x308.jpg

Po Shqipėria? Ajo vuri kėmbėn e keqe qysh nė fillim, bėri shenjėn e shqiponjės si pozė krenarie dhe aktroi “lepurin e lagur” pėrgjatė 90 minutave. Kaq e zonja pėr tė zhgėnjyer dhe pėr tė krijuar njė hije mosbesimi, sa meriton pyetjen fshikulluese: kujtoni se nuk u diktuat se luajtėt mė shumė pėr tė humbur sesa pėr ta fituar ndeshjen?!

Sa shumė do tė donim qė ta besonim trajnerin Panuēi, kur thotė se mos kėrkoni fajtor tjetėr pėr kėtė ndeshje, sepse gjithė fajin e kam unė. Pse ky gjest sakrifikues i trajnerit debutues? Nuk ka dyshim se Kristiani po na predikon lojėn para nė fushė, pa busull, duke na kthyer pas nė vite, ku i dorėzohemi kokė e kėmbė aventurės, sikur tė jetė vetėm trill trajneri. Pėrrallat besohen lehtė nė tokėn kuqezi, ndaj ish-futbollisti i Italisė, qė gjithė jetėn futbollistike u shqua pėr artin e mbrojtjes, na prezantohet si njė reformator me “talent” sulmues, qė nuk do tė ndjekė gjurmėt e bashkatdhetarit tė tij, De Biazi, sido qė tė vejė puna…Humbja e madhe me Kosovėn, nxėnėsin qė “mėsuesi” e ka keqtrajtuar sipas rastit, duke i shitur leksione patriotizmi dhe atdhedashurie, duke i falur edhe futbollistė qė na tepronin (rasti flagrant Rashica) do tė kujtohet si njė akt tjetėr papėrgjegjėsie i Kombėtares sonė.

Ekipi qė nuk ndalon tė ēudisė me sjelljen e tij enigmatike nė fushė, ku mė tė mjerėt janė ata qė kujtojnė se i njohim limitet e saj morale. Njė sjellje e ēuditshme nė fushė sa Panuēit i shkon kot mundimi pėr tė qenė kurbani i vetėm i njė loje qė u tradhtua nga tė gjithė. Po, po nga tė gjithė.Edhe nga ata qė qarkojnė trajnerin Panuēi, si dikur rituali me De Biazin, qė e lejojnė me qėllim rėndimin e trafikut kuqezi e shesin si patologji tė trajnerit, qė guxon tė prekė edhe boshtin kurrizor tė lojės, por qė vlen si njė alibi e pastėr pėr tė justifikuar dėshtimet qė herė vijnė me gola lart, herė me gola poshtė…

drague
05-06-2018, 18:26
Pergjigje e detyruar italianit llafazan e arrogant Kristiano Panucci...

Kombetarja eshte e shqiptareve dhe jo e jotja...

Pasi iku si i dhjere nga konferenca e shtypit pas humbjes diskretituese me Ukrainen duke u kontestuar me te drejte nga tifozet kuq e zi .. mendova se ai do te kishte kurajon qytetare e profesionale qe tu dilte shqiptareve balle per balle dhe hapur e publikisht tu kerkonte atyre falje per gjithcka...sepse ajo lloj braktisje e tille ishte fyerje dhe ofendim i rende per te gjithe ne komunitetin shqiptar te futbollit..Kombetaren, lojtaret e saj, fanellen kuq e zi, federaten, njerezit e medias sportive, tifozerine shqiptare, etj etj ....

Por ndodhi e kunderta...si burracak e italian tipik llafazan , si jo profesionist por si mendjemadh, arrogant, e fodull Panucci zgjodhi rrugen e nje lloj Interviste a Konference shtypi me veten e vet dhe ''cuditerisht'' te bere publike vetem ne faqen zyrtare te FSHF...ku serisht shau e fajesoi gjithkend , u hodh ne kundersulm ndaj te gjitheve dhe natyrisht veten e tij e nxorri pa lagur.....dhe e shfajesoi nga gjithcka...

Ok Panucc...

Une qe e kam ndjekur Kombetaren time qe prej atij barazimi burreror 1 -1 ne Tirane me 1966 ndaj Irlandes se Veriut te Xhorxh Bestit te famshem e qe vazhdoj ta ndjek prej 50 vjetesh ..pra i bie ende pa lindur ti [ Kujtoj qe Panucci ka lindur me 1973] ..jam nje nder zerat e penat me kritike ndaj teje ...dhe ma do mendja se kam plotesisht te drejte..te pakten si shqiptar po e po se Kombetarja me shume i dhemb gjakut tim se sa gjakut tend italian....por besoj se kam po kaq shume te drejte edhe profesionalisht...

Tre fitore radhazi ka trajneri zviceran Challande ne krye te Kosoves modeste e serisht nuk guxon ti bjere gjoksit me grusht por me thjjeshtesi thote se jemi permiresuar goxha por ende kemi shume per te bere ...

Tre humbje radhazi turperuese ke ti ne krye te Kombetares shqiptare ...me shume me loje se sa me rrezultat ...dhe ke guximin e kurajon tu kundervihesh te gjitheve , tu besh pordhe e fajin ta kerkosh tek ata e kurresesi tek vetja..

E pra ishe ti qe deri dje talleshe e i denigroje futbollistet e talentet kosovare dhe e perbuzje dhe e nencmoje Kosoven apo jo?...dhe shih se ku jane ata e ku je ti....

E ne te tilla raste si i yti o Panucc ne shqipot themi rendom...edhe Dhi e zgjebosur edhe bishtin perpjete...

Po cfare tha konkretisht Panucci ne ate te famshmen Interviste ilegale te tij ne faqen zyrtare te FSHF....

...Ne nuk mund te fitojme gjithmone se nuk jemi as Brazili e as Franca.....ok Kristiano ..por dije mire e fute ne koken tende perfundimisht se ne nuk jemi me as Andora, e San Marino qe te humbasim gjithmone e pa fundesisht ok.....

...Kishim mungesa te shumta ndaj edhe deshtuam ne dy miqesoret e fundit...aty i kishe te gjithe qe nga Strakosha, Memushaj, Basha, Kace, Agolli, Sadiku, Grezda, Kukeli, Abrashi, Xhaka, Gashi, Hyka, Lila, Latifi etj etj...pse nuk i thirre..ke lajmerove e kontaktove dhe nuk te erdhi?

..Kerkove te beje eksperimente, testime e te provoje emra te rinj...cili nga ata qe kishe ne koke tu pergjigj...apo ata qe le ne stol..te tille si Guri, Abazaj, Gavazaj , Selmani, ...apo ata qe as qe e kishin idene pse ishin thirrur ne Kombetatre e cfare rendesie kishte ajo fanelle...si Manaj, Veseli, Ramadani, etj ...

Nder zerat e ashper kritike ndaj teje tashme jane edhe futbollistet e tu...

Mavraj deklaron se asgje nuk funksionon me ne ate Kombetare , Berisha me gjestet e veprimet e tij ne fushen e lojes shpreh hapur e publikisht pakenaqesine e tij ndaj lojtareve por edhe menyres tende te te luajturit ..Roshi eshte tejet i cuditur por edhe i pa kenaqur per menyren se si ti po e perdor ate , duke e nderruar tre here radhazi pas pjeses se pare ..madje edhe 1 minute para perfundimit te saj ???

Ndoshta do te thuash qe edhe keta s'kane te drejte ?

Nder kritikuesit e tu te ashper jane edhe ish trajneret e shquar te Kombetares sone Hafizi e Bajko...dhe kane plotesisht te drejte profesionalisht ne te gjitha ato c'ka thone e shkruajne kunder teje...e bashke me ta jam aty edhe une...kundershtar i pa tolerueshem...sepse pikesepari nuk mund ta pranoj dot mendimin, konceptin, idene, mentalitetin , aventuren e eksperimentin e rrezikshem e deshtak qe ti ke zgjedhur te besh me Kombetaren e vendit tim...

Dhe te siguroj se as Hafizi e Bajko e aq me pak une synojme vendin e postin tend ne krye te Kuq e Zinjve...por te siguroj gjithashtu se kjo kombetare absolutisht qe ne na dhemb ku e ku me shume se ty...

Te luash psh. me 6 m,brojtes kur ke deklaruar se je partizan i lojes sulmuese e aq me shume kur kundershtari yt kryeson bindshem me loje e gola 3-0..cfare lloj spjegimi ka...apo ate lloj ''llogjike '' te castit si dje qe De Biazi kur ne ishim ne humbje po 3-0 ndaj Izraelit ne shtepine tone e luanim me 9 lojtare e ai futi ne loje 5 sulmues...???

...Nuk e di ..por shume here ju italianet kerkoni te dukeni me te ditur se cdo kush...duke harruar se jo cdo lloj italiani eshte i zoti e i mencur ...e aq me shume o Panucc kur une si njeri i hershem i futtbollit te garantoj me plot bindje e njohje timen se trajnere si puna jote ne Itali e kudo ne Europe ka me kile e me thase..ndaj mos te te genjeje mendja se cdo italian eshte nje trajner i mire...madje edhe Shqiperia ka disa te tille shume me te mire se ti..po, po jam 100 perqind i sigurte per kete....

Ju ktheve e shave edhe Federaten.,..dhe e bere edhe ate pjese te fajeve e deshtimeve te tua...

Po mire bere xhanem...se kjo federate edhe pse ti po humb e po deshton keqazi nga ndeshja ne ndeshje po te trajton e po te paguan sikur te jesh trajneri i Brazilit e i Gjermanise ...po te krijon kushte trajnimi e stervitje me shume se sa ideale...ku ke dashur e kur ke dashur ti....ne Turqi, Zvicer, France etj etj...

Sulmove lojtaret ...ok...kush prej tyre u grumbullua e u thirr me zorr ...kush te hyri ne liste e ne formacion jashte deshires, pelqimit e urdherit tend ..a ishe ti dhe vetem ti qe i perzgjodhe e seleksionove te gjithe nje e nga nje ata qe deshe po vete ti...apo ke ndermend te na serviresh se shpejti edhe ndonje lloj teorie ''alla shqiptarce'' se edhe ty te kane kercenuar per perberjen e vendosjen e formacionit...prite zot rrezikun...!!!

Ne intervisten tende sulmove ashper zerat kritike ndaj teje...gobove rende...askush prej tyre nuk do vendin tend por do Kombetaren e tij ...ate Kombetare te cilen fatkeqesisht ne 8 ndeshje te drejtuara prej teje ti e ke shperfytyruar totalisht aq sa na dhemb ne shpirt te gjitheve ne shqiptareve te gjakut tone e jo ''shqiptareve me pagese''..te llojit te gjakut tend..

Shave e sulmove tifozet kuq e zi se gjoja nuk po te lene te punosh i qete e se te prishen Konferencen e shtypit ne Evian..edhe ketu gabon mjaft rende o Panucc .,..se qe ta dish mire ti e kushdo para e pas teje...ata tifozet kuq e zi jane pjesa me e bukur e asaj Kombetareje te cilet edhe me nje mori hallesh e problemesh te tyre nuk kane lend vend te europes e botes pa e ndjekur ate nga pas, pa e perkrahur e inkurajuar ani edhe pse shpesh here jane zhgenjyer nga paraqitja, lpja e rrezultatet e saj.. e se fundi ndaj teje kane me shume se sa te drejte morale te jene te pa kenaqur e pse jo edhe te irrituar e te inatosur,,,sepse shkurt , qarte e shqip ju ke nxire faqen e i ke turperuar keqazi nga ndeshja ne ndeshje...

Perfaqesimi i kesaj tifozeria ne France 2016 ja ngriti emrin aq lart Shqiperise e futbollit shqiptar o Kristian sa ty e stafit tend duhet t'ju vije turp qofte edhe sikur te thoni njje fjale te keqe ne drejtim te tyre...ok...

Me cinizmin, arrogancen , mendjemadhesine e fodullikun tend tipik...the se as qe te shkon ndermend te largohesh a te dorehiqesh...mos vertet te duket vetja si i pa zevendesueshem ?

Mos ndoshta vertet beson se shqiptaret do te lejojne ende te vazhdosh kesisoj e te tallesh hapur me Kombetaren e shenjte te tyre?

Tallesh hapur me te gjithe ne tek thua se ok,,,,ne Shtator kur te nisin ndeshjet zyrtare do te jemi gati plotesisht..une dhe ekipi....

Po a nuk the te njejten gje e a nuk bere te njejtin premtim pas ndeshjes poshteruese me Kosoven ?

Me se do ta regullosh Malin me probleme ne kombetaren tone...me se shumti grumbulluar prej teje...me Shkopin Magjik te Savones apo Ternanes?

Ndaj edhe njehere leri pordhet e tangerlliqet e radhes, leri shfajesimet e justifikimet qe nuk qendrojne kerkundi..leri sulmet e kercenimet ndaj gjithkujt qe ka kurajon te ta thote e shkruaje hapur e publikisht deshtimin e pa aftesine tende ... ndaj gjithkujt qe me te drejte kerkon ndalimin e aventurave dhe eksperimenteve te tua te rezikshme ne Kombetaren Shqiptare ...dhe mos u bej burracak e llafollog i neveritshem e as llafazan i bezdisshem...por tregohu te pakten minimalisht dashamires i futbollit...profesionist e Guerrin Sportiv...sikurse te pelqen shpesh ta quash veten.,..ndaj edhe eshte me mire ti shohesh gjerat drejt e ne sy e ne thelb te tyre...e duke i pare kesisoj mendoj se edhe ti vete do mendosh e do kuptosh se keshtu nuk mund te vazhdohet dot me kurresesi..absolutisht JO...ndaj ndoshta eshte koha te reflektosh teper thelle e ndaj gjithckaje...e ndoshta eshte vertet edhe koha te LARGOHESH...sa pa na i bere gropen edhe me te thelle se sa na i ke bere deri tani ne 8 ndeshjet e tua skandaloze...ani pse po kapesh si i mbyturi pas fijes se barit me ate fitore 3-2 ne Turqi apo me ato 15 gjuajtjet tona ne drejtim te portes se Spanjes...

Enough is Enough [ Mjaft eshte Mjaft] ...thuhet ne nje shprehje ne anglisht qe mua personalisht me pelqen vertet shume per qartesine , saktesine e korrektesen e saj...

A.R.DOSTI

''

Angel69
03-10-2018, 10:29
Kur mendoni qe do jete momenti per shkarkimin e Panuēit?

3d1
03-10-2018, 10:42
Kur mendoni qe do jete momenti per shkarkimin e Panuēit?
Kur Duka mos te kete me interesa ...... :))

AAO
03-10-2018, 12:48
Kur Duka mos te kete me interesa ...... :))

Sakte.

Ne tavoline ishin shume emra te medhenj te futbollit boteror , por u zgjodh pikerisht ai qe kishte me pak eksperience. Kuptohet kemi nje marreveshje 2 vjecare ne mos gaboj me te drejte rinovimi , dhe kemi nje marreveshje tjeter per pazaret e Dukes.

Pashe listen e kombetares dhe vura re qe ishte thirr Herdi Prenga serish i cili luan me Inter Zapresic ne Kroaci. Kush se ka pa , do kete mundesine ta shohe dhe te kuptoje sesi ka mundesi nje mbrojtes i tille thirret ne kombetare.

Angel69
03-10-2018, 12:52
Dhe une me te njejtin mendim jam. E keqja ne kombetare eshte Duka! Ai e ka kry ciklin e vet dhe eshte konsumuar ne ēdo aspekt.

Panuēi arrogant dhe deshtak njekohesihte. Nuk shkojne te dyja bashke.

SystemA
03-10-2018, 13:16
Dhe une me te njejtin mendim jam. E keqja ne kombetare eshte Duka! Ai e ka kry ciklin e vet dhe eshte konsumuar ne ēdo aspekt.Hera e dyte qe do perkrahja Sali Berishen po ta kishte hequr kte VRROMEN.

Angel69
10-10-2018, 15:20
Sot, ora 20:00, Shqipėri - Jordani.

Do jete deshtimi i rradhes per Panuēin, apo Kombetaria do kthehet te fitorja?

Angel69
10-10-2018, 19:51
Mbyllet pjesa e pare 0-0.

Shqipėria ekip medioker! As ne vitet 97 nuk kemi qen kaq ekip i shemtut.


Perfundimishte Duka po e mban peng Kombetaren

3d1
10-10-2018, 20:58
Ekip konfuz pa ide pa skema
Lojtar qe vijne verdall ne fushe dhe asnje nuk e di ku luan.

drague
10-10-2018, 21:00
Mu duk Si u21

Angel69
10-10-2018, 21:09
Dhe media ben si lajm mungesen e tifozeve ne stadium!

Shume mire bejne tifozat qe bojkotojne! Madje kjo forme proteste duhet me gjere! Une kete kombetare nuk e shoh me as ne TV deri sa te largohet Duka & Panuēi.

murik
11-10-2018, 01:57
Ekipi eshte ne rinovim e siper dhe do te duhet kohe te konsolidohet. Ne harrojme se jemi Shqiperia,nje ekip modest me pak suksese ne historine e futbollit. Arritja ne Euro me De Biasin ishte arritja me e madhe e futbollit tone kombetar. Nje pjese e mire e atij ekipi jane tashme te vjeter ne moshe dhe disa te demtuar.Disa shenja te mira u vune re ne kete ndeshje me Jordanine.U duk nje nivel i mire fizik ne pergjithesi dhe deshire per te bere mire. Mungon nje organizator i mirfillte( edhe me de Biasin kurre nuk e patem nje te tille).
Le te shpresojme se me kalimin e kohes ekipi do gjeje modulin e lojes qe i pershtatet.Nuk mendoj se luajten keq ne teresi.

SystemA
14-10-2018, 21:57
Ndeshja me< DOMINANTE > e kombetares.
FAKT...Shqiperia ka portierin me te FORTE ne bote.
Ka dhe kte SHKERDHATEN e napollit qe fiton 2.5 euro ne vit..
Hysaj apo si quhet ky DARI.

Beaute
14-10-2018, 22:20
Edhe cik pune fati kjo e jona .:@

Lojen e ben shqiptaret golat ata ! Portieri kur thot Beni i mire . Nuk di ku caloj ??
Ato 20 min é para desha ta nderroja kanalin aq me acaruąn sikur lozen me brek neper kom po pastaj bukur .

Sidoqofte me erdhi inat ..finalement jemi pa fat !
Te shohim ne vazhdim .

SystemA
14-10-2018, 22:48
Shqiperia DOMINOI.Me kete MENTALITET rezultatet vine VETVETIU.Me ekipet MEDIOKRE.Strakosha ka...REFLEKS.
HUT AB.

3d1
14-10-2018, 22:50
[QUOTE=SystemA;1481895]Ndeshja me< DOMINANTE > e kombetares.
FAKT...Shqiperia ka portierin me te FORTE ne bote.
Ka dhe kte SHKERDHATEN e napollit qe fiton 2.5 euro ne vit..
Hysaj apo si quhet ky DARI.[/QUOTE

Ka edhe trainerin me idiot ne bote...
Loj mediokre e kombetares.

SystemA
14-10-2018, 22:59
[QUOTE=SystemA;1481895]Ndeshja me< DOMINANTE > e kombetares.
FAKT...Shqiperia ka portierin me te FORTE ne bote.
Ka dhe kte SHKERDHATEN e napollit qe fiton 2.5 euro ne vit..
Hysaj apo si quhet ky DARI.[/QUOTE

Ka edhe trainerin me idiot ne bote...
Loj mediokre e kombetares.

Si lojtar i BRESHKAxhinjve...quhet.
Ke pase ne bepen i Dossejnave qe fitoi nja 300.000 euro me KOT.
Noten se ma heqin diten e punes...po su lajmerova.

``shqipe``

AAO
15-10-2018, 12:10
Rikthehemi tek humbjet dinjitoze sepse kishte disa ndeshje qe merrnim humbje pa dhene asgje ne fushe.

Zbuluam dhe nje talent si Myrto Uzuni qe e kishim pas ne kampionat Shqiptar dhe asnjehere se kishim vlersu , u desh te transferohej ne Kroaci per tu thirr ne kombetare.

Beu_Shpata
15-10-2018, 13:46
80 minuta nė portėn e kundėrshtarit pa asnjė golė pastaj ha dy gola. Jo sepse nuk bėnė gola por janė dobėt. Izraeli skuadėr me teknine mė e saktė. Kemi skuadėr antipatike!

Forca Kosova tani, vari lesht kombtares sė Shqipėrisė. Le tė merren me skuadrat e komunizmit si Partizani mė mirė. Kėtė gjė din ta bėjnė mė mir se ēdo gjė tjetėr!

SystemA
15-10-2018, 14:10
80 minuta nė portėn e kundėrshtarit pa asnjė golė pastaj ha dy gola. Jo sepse nuk bėnė gola por janė dobėt. Izraeli skuadėr me teknine mė e saktė. Kemi skuadėr antipatike!

Forca Kosova tani, vari lesht kombtares sė Shqipėrisė. Le tė merren me skuadrat e komunizmit si Partizani mė mirė. Kėtė gjė din ta bėjnė mė mir se ēdo gjė tjetėr!

Dje skuadra pati angazhim,ndersa heren tjeter kur te luje Partizoni Beogradit me kedo qofte do behem me ta.Thjesht per TIFOZLLIK.Ose me Спортивный клуб Центрального дома Советской Армии.

Tungi manushaqe.:P

Beu_Shpata
15-10-2018, 15:30
Kurse unė jam me Ballistin:d

AUTHOCTONOUS!

Rex
03-11-2018, 10:22
E ndava bileten per ndeshjen me Skocine me 17 te ketij muaji ne Shkoder.

Uroj te mos na zhgenjejn si dhe te mos bie shi sepse gjithmone bie. E kam merzi me e vesh ate najlonin, me duket vetja si kondom.

Llapi
07-11-2018, 21:51
https://scontent.fprn3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/45688667_292891007994783_3345383192591859712_n.jpg ?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fprn3-1.fna&oh=77f1cbfb0408e89d4b8f78c009376220&oe=5C8174E4

Shqipėria vazhdon ‘peshkimin’ te Kosova, reagimi i FFK-sė dhe njohėsve tė futbollit kosovr

Kombėtarja e Shqipėrisė vazhdon qė tė ‘peshkojė’ nė Pėrfaqėsuesen e Kosovės.

Pas Kastriot Dėrmakut i cili nė tetor u ftua te Kombėtarja ‘kuq e zi’ pas njė eksperience disa ditore te Kosova, sė fundmi te Shqipėria ėshtė ftuar edhe Ardian Ismajli i cili mė parė ka qenė kapiten i Pėrfaqėsueses sė Kosovės U-21.

Shqipėrisė i ėshtė bashkuar edhe futbollisti Loret Sadiku i cili ka qenė pjesė e Kosovės nė kohėn kur FFK-ja nuk ka qenė e pranuar nė UEFA e FIFA.

Dėshira e Sadikut ishte qė tė luante pėr Kosovėn, por pėrfaqėsimi nė tri Kombėtare, Suedinė, Shqipėrinė dhe Kosovėn ia pamundėsoi njė gjė tė tillė.

Ademi: Ata janė djemė tė mirė, ndoshta e kanė parė konkurrencėn te Kosova

Kryetari i Federatės sė Futbollit tė Kosovės, Agim Ademi i kontaktuar nga Insporti.com ka thėnė se dėshira e lojtarėve ka qenė qė ta pėrfaqėsojnė Shqipėrinė. “Sigurisht sė ėshtė dėshira e lojtarėve dhe e shohin njė perspektiv mė tė madhe te Shqipėria. Ismajli ka qenė kapiten i Kosovės U-21 dhe e kemi vlerėsuar dhe respektuar. Ndoshta e kanė parė konkurrencėn dhe ėshtė larguar. Neve na vjen shumė keq. Si pėr Ismajlin si pėr Dėrmakun, na vjen keq qė nuk janė nė mesin tonė. Mund tė them se ata janė djemė tė mirė dhe ne u dėshirojmė shumė suksese”, ka deklaruar numri njė i futbollit kosovar, Agim Ademi.

“Mendoj se Kosova ėshtė vendi i perspektivės pėr tė gjithė qė dėshirojnė. Ne e kemi njė strategji qė nuk pėrzihemi trajnerit se kush ftohet. Ne duam qė vetėm qė Kosova tė kualifikohet”, shtoi Ademi.

Tovėrlani: Udha e mbarė u qoftė

Trajneri mė i trofeshėm nė futbollin e Kosovės, Afrim Tovėrlani e ka komentuar pėr Insporti.com trendin e largimit te kosovarėve te Shqipėria.

“Disa futbollistė po mendojnė qė patjetėr duhet tė jenė nė formacionin bazė. Kjo ėshtė dėshpėruese dhe jo korrekte. Atij qė nuk i pėlqen qė ta pres momentin pėr t’i dėshmuar cilėsitė dhe dashurinė pėr Kosovėn, udha e mbarė i qoftė. Aq shumė ka talente nė Evropė nga Kosova qė pėr dy-tri vite ka me qenė ndėr vetėm qė tė ftohen te Kosova. Prej se ka ardhur trajneri zviceran, gjithēka ka shkuar mirė te Kosova”, ka thėnė Afrim Tovėrlani.

Statovci: Nėse ėshtė dėshira e tyre ėshtė nė rregull, por nėse ka diēka tjetėr, duhet tė zbulohet

Insporti.com e ka kontaktuar edhe ish-futbollistin kosovar, Faruk Statovci i cili tashmė punon si trajner.

Ai ka thėnė se kosovarėt duhet qė tė luajnė pėr Kosovėn. “Duhet ė punohet dhe tė vėrtetohet se pse po ndodhin gjėra tė tilla, pse kėta lojtarė po ikin. Nėse ėshtė dėshira e tyre ėshtė nė rregull, por nėse ka diēka tjetėr, duhet tė zbulohet. Mendoj se duhet tė punohet dhe tė binden ata lojtarė qė tė mbeten te Kosova. Ai qė ndjehet kosovar, duhet tė luajė pėr Kosovėn. Kosova njė ditė do ta ketė njė Pėrfaqėsueses shumė tė fortė”, ka thėnė Faruk Statovci.

Prepolli: Duhet komunikim me futbollistė

Trajneri kosovar dhe ish-futbollisti i njohur, Arsim Prepolli vlerėson se Kosova mund tė bėjė mė shumė nė kėtė aspekt. “Me lojtarėt tė cilėt janė potencial pėr reprezentacion, duhet qė tė komunikohet dhe t’u tregohen se cilat janė ambiciet tona e pastaj duhet tė vendos vet secili futbollist se pėr cilėn Kombėtare dėshiron tė aktivizohet. Lojtarėt duan qė ta kenė njė siguri se ēka i pret nė tė ardhmen. Komunikimi duhet tė jetė i domosdoshėm. Pėrndryshe nuk do i kisha fajėsuar futbollistėt nėse nuk i kontaktojnė sepse karriera ėshtė e shkurtėr dhe nuk pret askush. Unė mendoj se duhet tė jemi mė syēelė. Duhet t’i ftojmė pėr Kosovėn pastaj atyre u mbetet tė vendosin”, vlerėsoi Arsim Prepolli pėr Insporti.com.

drague
07-11-2018, 21:54
po jane shqiptar mor mut i mutit. Rex po ta lej ty

Rex
07-11-2018, 21:55
Po jane shqiptar mor mut i mutit mutit.

Ja thash edhe une drague. I lash edhe bakshish.

AAO
07-11-2018, 21:59
Sa per informacion Loret Sadikun nuk e ka lejuar Fifa te luaje me Kosoven sepse ka qene pjese e U21 te Suedise dhe ka luajtur 1 ndeshje miqsore me Shqiperine A. Sipas rregullave te FIFES nje lojtar nuk mund te ndryshoje me shume se 2 kombetare.

Ndersa Ismajli e ka refuzuar vete perfaqsuesen A te Kosoves duke shpreh deshiren per te luajtur me Shqiperine.

No big deal , sepse prap per Shqiptar po luan :D

Llapi
07-11-2018, 22:25
Po jane shqiptar mor mut i mutit mutit.

Ja thash edhe une drague. I lash edhe bakshish.

po jane shqiptar mor mut i mutit. Rex po ta lej ty

ju baft mire

Rex
07-11-2018, 22:28
Nuk qenka dhapi. Ai e shkruan ‘mier’.

Ne fal shoku llokum. Te ngaterruam me nje mut.

Llapi
07-11-2018, 22:32
Nuk qenka dhapi. Ai e shkruan ‘mier’.

Ne fal shoku llokum. Te ngaterruam me nje mut.

veq mire te baft

murik
10-11-2018, 00:39
Loret Sadiku e ka refuzuar ftesėn e Kombėtares se Shqipėrisė derisa dėshiron qė tė luaj pėr Kosovėn


Shqipėria ka vazhduar me rrėmbimin e lojtarėve shqiptarė te Kosovės edhe gjatė muajit nėntor, ku Panucci kishte ftuar nė listė Ardian Ismajlaj dhe Loret Sadikun.

Derisa, Ardian Ismajlaj e ka pranuar ftesėn e Panuccit, kėshtu nuk ka ndodhur me Loret Sadikun.

Pavarėsisht ftesės sė Panuccit pėr tė luajtur pėr Shqipėrinė, lojtari i Kasimpasa Loret Sadiku ka refuzuar qė tė udhėtojė nė Tiranė pėr t’u pėrballur me Skocinė, pasi qė ai dėshiron tė luajė pėr Kosovėn.

Mė parė, Sadiku ka qenė pjesė e grupmoshave tė reja tė Suedisė, ai ka luajtur me Shqipėrinė para se Kosova tė bėhet anėtare e UEFA’sė.

Pasi qė Kosova nuk ishte e pranuar ndėrkombėtarisht ishte e pamundur qė Sadiku tė luaj pėr Kosovėn, kurse tani FFK duhet tė konsultohet ligjėrisht nė FIFA pėr Sadikun.

Nė anėn tjetėr gazeta Panorama, ka shkruar pak mė parė qė Kaēe do tė jetė zėvendėsimi pėr Sadikun nė Kombėtaren shqiptare


Kjo eshte gjuha percarese qe perdor gazeta express e Kosoves. Shqiperia po i "Grabit" lojtaret e Kosoves. Me le nje shije shume te hidhur kjo gjuhe e perdorur ne gazeta e media vizive ku qarte duket nje mllef,bezdi dhe deri urrejtje ndaj Shqiperise.
Eshte e drejta e cdo kujt te vendosi per ke ekip deshiron te luaje. Logjika nuk me lejon te kuptoj se ku eshte gabimi i dikujt qe eshte shqiptar te luaje per Shqiperine? A jane kosovaret shqiptare? Mua me rezulton se po,ata jane shqiptare ne masen derrmuese te popullsise se Kosoves. serbet,turqit,ashkalinjte,kosovaret,jugosllavet,mj eker gjatet jane minoritete.
E si pretendojme ne te zhvillohemi e te perparojme kur akoma kemi keto ndasi krahinore? Kosova ka qene pjese e Shqiperise etnike dhe e populluar me shqiptare qe perpara se te vinin serbet dhe tartaret. E di qe dola pak nga tema por me merzisin keto artikuj. Qe te kthehemi tek tema, Sadiku nuk mund te luaje per Kosoven pasi ai njehere e ka bere ndryshimin me lejen e FIFA's nga Suedia tek Shqiperia dhe nuk mundet te kaloje tek nje ekip i trete.Fakti qe Kosova nuk ishte pranuar akoma nuk e ndihmon.Por siduket dikush po e manipulon duke i dhene shpresa te kota se mund te luaje per Kosoven.Kjo behet thjeshte per ta djegur lojtarin qe mos luaje tek Shqiperia.Zemer kazmat,shpirt vegjlit,fanatiket,injorantet,nuk do ta lejone kurre bashkimin e shqiptareve.

murik
10-11-2018, 00:45
Shqipėria vazhdon ‘grabitjen’ e lojtarėve kosovarė, ja kė do ta marrė tani

Madhėsia e tekstit

Periskopi.com 30 Tetor 2018, 23:45| SportiNė mungesė tė talenteve tė tyre vendor, Shqipėria ėshtė duke vazhduar gjuetinė nė lojtarėt e rinj tė Kosovės, sidomos ata tė U21.

murik
10-11-2018, 00:46
Lexojeni edhe kete perlen tek Periskopi e dates 30 tetor 2018

Rex
11-11-2018, 21:46
Nje supergol nga Kace pak dite para ndeshjes me Skocine. I paska bere mire ftesa nga Panucci.

https://www.youtube.com/watch?v=0wC8SnAFrjM

Rex
11-11-2018, 21:51
Loret Sadiku e ka refuzuar ftesėn e Kombėtares se Shqipėrisė derisa dėshiron qė tė luaj pėr Kosovėn


Shqipėria ka vazhduar me rrėmbimin e lojtarėve shqiptarė te Kosovės edhe gjatė muajit nėntor, ku Panucci kishte ftuar nė listė Ardian Ismajlaj dhe Loret Sadikun.

Derisa, Ardian Ismajlaj e ka pranuar ftesėn e Panuccit, kėshtu nuk ka ndodhur me Loret Sadikun.

Pavarėsisht ftesės sė Panuccit pėr tė luajtur pėr Shqipėrinė, lojtari i Kasimpasa Loret Sadiku ka refuzuar qė tė udhėtojė nė Tiranė pėr t’u pėrballur me Skocinė, pasi qė ai dėshiron tė luajė pėr Kosovėn.

Mė parė, Sadiku ka qenė pjesė e grupmoshave tė reja tė Suedisė, ai ka luajtur me Shqipėrinė para se Kosova tė bėhet anėtare e UEFA’sė.

Pasi qė Kosova nuk ishte e pranuar ndėrkombėtarisht ishte e pamundur qė Sadiku tė luaj pėr Kosovėn, kurse tani FFK duhet tė konsultohet ligjėrisht nė FIFA pėr Sadikun.

Nė anėn tjetėr gazeta Panorama, ka shkruar pak mė parė qė Kaēe do tė jetė zėvendėsimi pėr Sadikun nė Kombėtaren shqiptare


Kjo eshte gjuha percarese qe perdor gazeta express e Kosoves. Shqiperia po i "Grabit" lojtaret e Kosoves. Me le nje shije shume te hidhur kjo gjuhe e perdorur ne gazeta e media vizive ku qarte duket nje mllef,bezdi dhe deri urrejtje ndaj Shqiperise.
Eshte e drejta e cdo kujt te vendosi per ke ekip deshiron te luaje. Logjika nuk me lejon te kuptoj se ku eshte gabimi i dikujt qe eshte shqiptar te luaje per Shqiperine? A jane kosovaret shqiptare? Mua me rezulton se po,ata jane shqiptare ne masen derrmuese te popullsise se Kosoves. serbet,turqit,ashkalinjte,kosovaret,jugosllavet,mj eker gjatet jane minoritete.
E si pretendojme ne te zhvillohemi e te perparojme kur akoma kemi keto ndasi krahinore? Kosova ka qene pjese e Shqiperise etnike dhe e populluar me shqiptare qe perpara se te vinin serbet dhe tartaret. E di qe dola pak nga tema por me merzisin keto artikuj. Qe te kthehemi tek tema, Sadiku nuk mund te luaje per Kosoven pasi ai njehere e ka bere ndryshimin me lejen e FIFA's nga Suedia tek Shqiperia dhe nuk mundet te kaloje tek nje ekip i trete.Fakti qe Kosova nuk ishte pranuar akoma nuk e ndihmon.Por siduket dikush po e manipulon duke i dhene shpresa te kota se mund te luaje per Kosoven.Kjo behet thjeshte per ta djegur lojtarin qe mos luaje tek Shqiperia.Zemer kazmat,shpirt vegjlit,fanatiket,injorantet,nuk do ta lejone kurre bashkimin e shqiptareve.

Gazetaexpress eshte berllog. Mos ia var fort.

Rex
11-11-2018, 22:50
Edhe Grezda me 2 gola dhe 1 asist sot. Madje sot ka shenu edhe Xhimshiti, qe rralle ben vaki.

Shpresoj te jene ne kete forme edhe te shtunen.

https://www.youtube.com/watch?v=-PVbN0ZRza8

AAO
12-11-2018, 10:20
Edhe Grezda me 2 gola dhe 1 asist sot. Madje sot ka shenu edhe Xhimshiti, qe rralle ben vaki.

Shpresoj te jene ne kete forme edhe te shtunen.

https://www.youtube.com/watch?v=-PVbN0ZRza8

Grezden shume shpejt do e shohim ne premier league. Eshte lojtar me karakteristika shume te mira.

Angel69
12-11-2018, 10:25
Grezda ka pas problem psikologjik presjonin e te luajturit perpara 50 mijė spektatoreve. Ia doli mban. Shpresoj ta shoh ne Premier League brenda tre vitesh. Vetem ky per mua eshte i vetmi lojtar qe meriton formacion baze ne kombetare per ēdo ndeshje te luajtur.

shoku_tanku
12-11-2018, 10:27
Edhe Uzuni eshte i mire.

AAO
12-11-2018, 11:29
Edhe Uzuni eshte i mire.

Edhe Uzuni eshte i mire. Vitin tjeter rrezik kalon tek D.Zagrebit.

Rex
14-11-2018, 15:33
Grezden shume shpejt do e shohim ne premier league. Eshte lojtar me karakteristika shume te mira.

Qenka perzgjedh lojtari i javes ne Skoci. Po perparon shpejt.

https://telegrafi.com/grezda-lojtar-javes-ne-premiershipin-skocez/amp/

Angel69
14-11-2018, 15:42
Ishalla po shperthen dhe me kombetaren ne kto dy ndeshjet Qe kemi

AAO
17-11-2018, 20:37
Shqiperia 0-2 pjesa pare me Skocine.

Mavraj me te kuq...

Loja skandaloze...

...dhe trajneri per ti qr...

SystemA
17-11-2018, 20:38
Ka hulumtime qe allbitrin e kane blere...ekip PLEHRE.

Akrepi
17-11-2018, 20:40
Shqiperia 0-2 pjesa pare me Skocine.

Mavraj me te kuq...

Loja skandaloze...

...dhe trajneri per ti qr...
Mavrajt i hėngri bytha vet, ne edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin pėrpjetė. :p

SystemA
17-11-2018, 20:41
Shqiperia 0-2 pjesa pare me Skocine.

Mavraj me te kuq...

Loja skandaloze...

...dhe trajneri per ti qr...

A ka me IDIOT se ai KLLUFI me te kuqe???Hy me take ne mes fushe,malsori i Scocise provokacija dhe ky PALLOSHI jone i nep boks apo e shtyn.

Do shof italjont tani.

SystemA
17-11-2018, 20:42
Mavrajt i hėngri bytha vet, ne edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin pėrpjetė. :p

Fajin e ka rusi qe napi penallti.

Kepo...kta langaraqet si SHOF mo.

Damastion
17-11-2018, 20:45
E dhjen shqiptarce

AAO
17-11-2018, 20:48
Mavrajt i hėngri bytha vet, ne edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin pėrpjetė. :p

Sjellje skandaloze , i her mu duk sikur i ra ne qafe arbitri , por ne perseritje pashe qe ja kishte fut me koke atij skocezit.

Ndersa penalltia nuk ishte per menimin tim.
Gjithsesi Shqiperia me kte trajner veshtire se mund t'boj hajer.

Mungo grupi , harmonia dhe faji sipas ktij loqes eshte gjihmone i lojtarve. Ky paguhet thjesht me tall meneren.

Akrepi
17-11-2018, 20:50
Fajin e ka rusi qe napi penallti.

Kepo...kta langaraqet si SHOF mo.

Po u shkėput krahu nga trupi quhet penallti dhe ajo ishte.
Unė gjithmonė them se nuk do ti shoh por prap them hė se s'i dihet. :(

Venom
17-11-2018, 20:51
Gabim amator i Mavraj, pretendohet te jete lider e jo ta lere ekipin me balte.

Trajneri duhet shkarkuar sot, arrogant edhe deshtak.

SystemA
17-11-2018, 20:57
Po u shkėput krahu nga trupi quhet penallti dhe ajo ishte.
Unė gjithmonė them se nuk do ti shoh por prap them hė se s'i dihet. :(

Pashe dhe degjova nje ish lojtar qe ja ka pallakuqi Hollandes...Strachan.Tha...nuk ka mbrojtes ne barrikade qe qohet me duar ngjitur.Gjuajtje ishte ne porte,arbitri e dha.OBJEKTIV.

Kaq se dua te qetesoj nervat.

Forza Axurri(lesha jane ne kta).

SystemA
17-11-2018, 20:58
Gabim amator i Mavraj, pretendohet te jete lider e jo ta lere ekipin me balte.

Trajneri duhet shkarkuar sot, arrogant edhe deshtak.

armando duka i PARI.

e MYLLA.

shoku_tanku
17-11-2018, 20:59
Me mire te rrifen te iki KY Panuci se eshte katastrofe.

Akrepi
17-11-2018, 21:01
Ta gėzojmė qafėn e patės. :p

shoku_tanku
17-11-2018, 21:04
Une kam bere tifo per Skocezet..pije me te lezetshme nuk kam pare..

3d1
17-11-2018, 21:09
Mbase do dorezohet me ne fund Duka.

Akrepi
17-11-2018, 21:09
Skocezėt po bėjnė ēa u do bytha nė fushė, ne sikur s'jemi fare aty.

Akrepi
17-11-2018, 21:12
4-0 -fershellen--fershellen--fershellen-

shoku_tanku
17-11-2018, 21:12
Une e kisha parashikuar humbjen 0-4.Ia kishin bere bene keta tanet Panucit edhe po ta bene bene keta tanet,te puth halla mu ne balle.

Jolene
17-11-2018, 21:15
4-0 -fershellen--fershellen--fershellen-

Ca turpi lol


.....``shqipe``

Akrepi
17-11-2018, 21:17
Po thėrret stadiumi Panuēi vai a fare il culo. :p

3d1
17-11-2018, 21:19
Nuk eshte faji panucit....por atij qe e solli.

Akrepi
17-11-2018, 21:19
Ca turpi lol


.....``shqipe``
Prit se ka mė me ē'po shoh.
Dhe ta mendosh qė Skocia ishte me mungesa. ``8````8``

Linda
17-11-2018, 21:20
4-0 -fershellen--fershellen--fershellen-

Mos i lodh syte duke pare kto mo shoku :D

Besoj se dhe 2 te tjera do i hajme nga parashikimet qe bem :D

Panuēi duhet te mari valixhen qysh sot dhe te iki

Skandaloze

shoku_tanku
17-11-2018, 21:23
Te fusi edhe Duken ne valixhe.Duka..Duka..shko ne pidh t'satome...!!!

ricky_ch
17-11-2018, 21:25
Ē'u bė mor' qė po na mirren mendtė?

https://www.vinovintana.ch/media/catalog/product/cache/1/image/800x800/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/a/ballantines0.5.png

shoku_tanku
17-11-2018, 21:29
O shoku,ke ngatrru teme..shishet hudhi anej nga shoqata...

ricky_ch
17-11-2018, 21:33
O shoku,ke ngatrru teme..shishet hudhi anej nga shoqata...

Besoj s'e ke seriozisht! :)

shoku_tanku
17-11-2018, 21:34
Ore alkol dum ne sot se kaq thelle nuk Jena rraf qe nga koha kur hanim buke me gjize...

Akrepi
17-11-2018, 21:35
O shoku,ke ngatrru teme..shishet hudhi anej nga shoqata...
Po lėre se edhe kėtu e pimė por pse e ka prurė 0,5 litra, era do i marrim ne apo do hedhim ndonjė gllėnjkė? :d

SystemA
17-11-2018, 21:43
Nuk eshte faji panucit....por atij qe e solli.

Shqiptaret jane komb....DEFICENT.

Peshku qelbet ka KRYET....nje thenie.

shoku_tanku
17-11-2018, 21:44
Edhe per nje gol do e kisha ngrene me gjithe shishe...

SystemA
17-11-2018, 22:47
Kur je nje shtet i KALBUR nuk mund te jesh i pari.

Pastaj filozofi bojm shum.

Llapi
17-11-2018, 23:17
Shqiperia ne 12 ndeshje nen drejtimin e perzgjedhesit italian, Christian Panucci, ka 7 humbje, 2 barazime dhe tri fitore.

Gjashte gola te shenuar dhe 19 te pesuar.

Rex
17-11-2018, 23:44
Po thėrret stadiumi Panuēi vai a fare il culo. :p

Une i pari.

Pa ik ky trajner nuk shkeli me ne stadium.

Zhgenjim edhe me tifozet. Dikur e dridhnim stadiumin, sot na dominuan skocezet.

Per lojtaret.. gjynah shkronjat.

Damastion
18-11-2018, 03:39
E ndava bileten per ndeshjen me Skocine me 17 te ketij muaji ne Shkoder.

Uroj te mos na zhgenjejn si dhe te mos bie shi sepse gjithmone bie. E kam merzi me e vesh ate najlonin, me duket vetja si kondom.

Rex, Scocezet sot na ben si kondom te perdorur :(

SystemA
18-11-2018, 08:20
E solli i pagabueshmi.

Kombėtarja shqiptare mbrėmjen e sotme ka luajtur pėrballė Skocisė. Fati duket se nuk ka qenė aspak nė anėn e shqiptarėve, pasi kanė humbur nė rezultatin 0-4 pėr Skocinė.

Lidhur me kėtė humbje tė turpshme, ka reaguar edhe gazetari i njohur Artan Hoxha.

Tifozet kuqezi te deshperuar shajne Panucin, por mos harroni, e solli “i pagabueshmi” Duka pasi largoi De Biazin...
Dakord, te gjithe fajet i ka Panuci, po ai qe u mendua aq gjate per ta zgjedhur nuk ka hic faj...

PS....eh mer Tano,skiptaret e kapin peshkun nga bishti,pranej ne ju rreshqet.Masanej <doktor-profesorat> e forumit,analizonin ne De Biasi...pffffffffffffffffffffffffffff.Burime te pankorfimuara LLAPIN qe arbitri eshte agjent i FSB-se.Merresh me MIKROB peoples.

NRRK.

3d1
18-11-2018, 09:09
Une i pari.

Pa ik ky trajner nuk shkeli me ne stadium.

Zhgenjim edhe me tifozet. Dikur e dridhnim stadiumin, sot na dominuan skocezet.

Per lojtaret.. gjynah shkronjat.
Panuci trajner medioker.Nuk ka ide te qarta se cfare ekipi duhet te ndertoj.....
Fakt Ergys Kace thirret ne kombetare 1 dite para ndeshjes dhe futet ne formacion....pra 1 dite para ndeshjes trajneri nuk di formacionin qe do luaje lere pastaj per taktika e strategji loje.
Faji kryesor per mua nuk jane trajneret por Duka.

Venom
18-11-2018, 09:20
Duka eshte fajtori i pare, kombetarja jone ka nevoje per trajner me eksperience e jo deshtake si Panucci. Duhet ta kishin menduar me thelle kete pune sepse neve si federate nuk e kemi mundesine te shkarkojme trajner e te paguajme 2 trajner njekohesisht.

Panucci pervecse deshtak eshte edhe shume arrogant, forca ekipit kombetar ka qene grupi edhe harmonia qe tani nuk ekzistojne me per faj te arrogances se trajnerit.

Mavraj duhet te jete zgjedhja e fundit ne mbrojtje, eshte ne renie totale prej disa kohesh edhe luan ne formacion vetem per shkak te emrit.

SystemA
18-11-2018, 11:53
Kryeministri-drogagji
Presidenti-hajdut
Baca i opozites-kriminel
Kapo i futbollit-mafioz.

Dhe juve prisni mrekullira???????????????????ß

Pirati
18-11-2018, 12:16
po ec, jipni leket dhe nje shqelm byces edhe niseni me skaf per ke Spaghetticountryja e tij. Per qashtu deshtak, ka mjaft Shqiperia :D pa patur nevojen ti paguash :D

Angel69
18-11-2018, 12:51
Panuēi Panuēi vafanculo!

AAO
18-11-2018, 13:28
Kryeministri-drogagji
Presidenti-hajdut
Baca i opozites-kriminel
Kapo i futbollit-mafioz.

Dhe juve prisni mrekullira???????????????????ß

Ne t'gjitha fushat askush i zanatit thuaj.

Piktori ben kryeminstrin
Shtangisti presidentin
Perkthyesi opozitarin
Shitesi i vezeve ben kryetarin e federates lol

Dhe kshu me rradhe ...

Shqypni moj te kam dhjere , ste kuptova asnjehere :D

Venom
19-11-2018, 13:17
Sikur lexova qe Panucci do zevendesohet nga Bledar Kola.

Angel69
19-11-2018, 14:33
Lajm i mire mendoj. Bledar Kola me sa lexova kishte dhe eksperience te kendshme si trainer. 100 her me mire se ky Mostra Panuēi

shoku_tanku
19-11-2018, 15:40
Besnik Hasi do ishte alternativa me e mire,po nuk do trainer me integritet ky klyshi se ka hall se i grim bull on talentet pa ju mare gjoben.

Beu_Shpata
19-11-2018, 15:53
E kuptojė dėshirėn pėr tė fituar, por lojtarė nuk kan asnjė faj? Po kapiteni qė shkon e merr karton tė kuq nė pjesėn e parė tė lojės? Edhe Panuēi ka fajet e veta por ēfar mund tė bėj mė tepėr me kota lojtar mediokėr?

Kėta nuk janė nė gjėndje tė lidhin tre pas bashk e jo mė tė fitojnė me njė skuadėr si Skocia?

cool_shqype
19-11-2018, 15:59
Silleni me temena Gani Abazin e ti marri ato xhixha qe i ka hak nji ore e me pare, se lam kokren e nomit......

Viking
19-11-2018, 16:07
E ka thone mire ai bashkombasi i Gani Abazit ne do bohemi kur te mendojm si ne jo kur te gjithe mendojn une une :)

AAO
19-11-2018, 16:59
E kuptojė dėshirėn pėr tė fituar, por lojtarė nuk kan asnjė faj? Po kapiteni qė shkon e merr karton tė kuq nė pjesėn e parė tė lojės? Edhe Panuēi ka fajet e veta por ēfar mund tė bėj mė tepėr me kota lojtar mediokėr?

Kėta nuk janė nė gjėndje tė lidhin tre pas bashk e jo mė tė fitojnė me njė skuadėr si Skocia?

Lojtaret e kane sabotuar me kohe kte trajner.
Po nuk tu pergjigjen lojtaret ne fushe do t'thote qe skane mė besim ke trajneri.

Panuci nuk merr vesh nga trajningu , nuk di te krijoje raporte lojtar-trajner , nuk di te sillet , dhe arroganca e tij percjell negativitet tek lojtaret dhe publiku. Ne asnje ndeshje pervec ndeshjes se fundit ska marre pergjegjsite e veta dhe gjithmone fajtorin e gjen dikund tjeter , asnjehere tek paaftesia e tij.

Nuk e di por me kte trajner na kane mallku , pervecse i paafte profesionalisht te drejtoje nje kombetare eshte dhe njeri negativ.

Ps.. De biazi ishte komplet ndryshe , tjeter brum. Se harroj asnjehere ndeshjen e tij te pare me gjeorgjine ku i shkruajti gjithe lojtarve nga nje leter dhe ua futi poshte deres se dhomes hotelit. Vertet kemi humb ndeshje me te , por lojtaret beshtynin gjak ne fushe.

Damastion
19-11-2018, 17:30
E kuptojė dėshirėn pėr tė fituar, por lojtarė nuk kan asnjė faj? Po kapiteni qė shkon e merr karton tė kuq nė pjesėn e parė tė lojės? Edhe Panuēi ka fajet e veta por ēfar mund tė bėj mė tepėr me kota lojtar mediokėr?

Kėta nuk janė nė gjėndje tė lidhin tre pas bashk e jo mė tė fitojnė me njė skuadėr si Skocia?

Pajtohem Bue,ndoshta ndonje expert futbolli do mud te permirsoj dicka ne lojen e kesaj kombtare por jo te presim mrekulli,aq e kan kacikun keta lojtare(perveq Grezdes),sa per Panuqin, ska fjale ,eshte 100%diletant,me mire do organizoheshin pa te!

Beu_Shpata
19-11-2018, 22:31
Marr nga FB i nje mikut time.

https://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=22129&stc=1&d=1542666649

Rex
19-11-2018, 22:47
Marr nga FB i nje mikut time.

https://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=22129&stc=1&d=1542666649

Benin atmosfere shume te mire btw. Ne dukeshim si pula te lagura afer tyre. Nuk merrej vesh nese jemi ne vendas apo ata.

E pyeta nje skocez, kur ke ardhur ne shkoder?

Kunderpyetja, cfare dite eshte sot? A eshte e shtune apo e premte?

E shtune.

Ah ok, paskam ardhur dje.

Taaaape n’kulm.

——

Nje skocez tjeter tu bo muhabet... se nuk e kishin problem aspak mu ngjite.

Qenka nje lloj pije ketu tha... e paska emrin RAKIJA. U ndal nja 5 sekonda dhe vazhdoi... ajo pije po ta q... nenen. Lol

Sa kishte dal nga spitali :D

Angel69
20-11-2018, 15:55
Shqipėria nuk bie nga kategoria, falenderon NorvegjinėNė pritje tė ndeshjes miqėsore kundėr Uellsit, Shqipėria ka marrė njė lajm tė mirė.

Qipro ėshtė mundur nga Norvegjia dhe do tė bjerė nė divizionin D tė Ligės sė Kombeve si vendi i tretė mė i dobėt i divizionit C. Nė Nikosia, Qipro u mposht me rezultatin 0-2 nga Norvegjia nė ndeshjen e fundit tė fazės nė grupe, tė cilėn e mbylli nė kuotėn e 5 pikėve, por vetėm njė prej tyre kishte vlerė nė renditjen e vendeve tė treta (nuk llogariten pikėt e marra me Slloveninė e vendit tė fundit).
Kėshtu me vetėm njė pikė nė renditjen e vendeve tė treta tė tė 4 grupeve, Qipro do tė bėhet skuadra e katėrt qė do tė bjerė nė Divizionin D tė Nations League, pas Lituanisė, Sllovenisė dhe Estonisė.
Nga ana tjetėr, kuqezinjtė do tė garojnė sėrish nė Divizionin C edhe Ligėn e ardhshme, por me paraqitjen e dobėt nė kėtė edicion kanė zbritur nė vazon e 4-t nė shortin pėr Euro 2020, qė do tė hidhet nė muajin Dhjetor.

Akrepi
20-11-2018, 20:19
Miqėsore Shqipėri - Uells 1 - 0 me penallti tė pa qėnė. :p
Min. 60-tė hyri nė lojė Gareth Bale.

Angel69
20-11-2018, 21:04
Shqipėria ka arritur tė fitojė 1-0 miqėsoren ndaj Uellsit, falė njė penalltie tė shndėrruar nė gol nga Bekim Balaj nė pjesėn e dytė.

11-metėrshi i ekzekutuar nga sulmuesi shkodran u fitua nė minutėn e 58 nga Xhaka.
Nė pjesėn e parė ishte portieri Berisha ai qė shpėtoi Shqipėrinė nė dy raste, ndėrkohė qė pas golit tė kombėtares sonė, uellsianėt patėn pretendim pėr penallti nė dy raste.

cool_shqype
20-11-2018, 21:06
Miqėsore Shqipėri - Uells 1 - 0 me penallti tė pa qėnė. :p
Min. 60-tė hyri nė lojė Gareth Bale.

Po perse behesh negativ ......ke inat Panuqin ???........Ata Bale ne Bala.

Angel69
20-11-2018, 21:08
Miqėsore Shqipėri - Uells 1 - 0 me penallti tė pa qėnė. :p
Min. 60-tė hyri nė lojė Gareth Bale.

Dhe dy penallti te mohuara per Uells :p

AAO
20-11-2018, 21:15
Kjo fitore me shume mundesi i jep Panucit mundesine te perfundoje kontraten e tij.

A mbulohet dielli me shoshė?

Pjesen e pare nuk gjuajtem asnjehere ne porte , ndersa pjesen e dyte disi me mire.

Lojtar i fituar sot , Adrian Ismajli , shume mbrojtes cilsor.

drague
20-11-2018, 21:21
Kosova ja beri baaaam

shoku_tanku
20-11-2018, 21:54
E kam thene une,Panuci eshte super trainer!

Akrepi
20-11-2018, 21:57
Dhe dy penallti te mohuara per Uells :p
Njė po se ishte ashiqare me taka te kavilja.

Rex
21-11-2018, 19:52
E pash pak kah fundi. Dukeshin me mire se ne ndeshjen me Skocine.

Angazhimi i lojtareve ne kete ndeshje i hedh poshte dyshimet se po e bojkotojne qellimisht trajnerin.

Angel69
21-11-2018, 20:12
Nuk e justifikon deshtimin e Panuēit fitorja e djeshme. Ai akuzon gazetaret si te pa edukate, por realishte vet eshte arrogant i pa edukate.

murik
21-11-2018, 22:36
Kam frike se me Panuccin do dalim te fundit ne grup. Eleminatoret fillojne ne Mars dhe mbarojne ne Nentor 2019, nuk ka kohe shume ne dispozicion.Ekipi nu ka as organizator,as kapiten as modul te qarte loje. Nuk e di se si do bejne deri ne Mars por shume pak kohe kane ne dispozicion. Lila,Mavraj,Lilaj e ndonje tjeter nuk jane me per kombetare e duhet te varin kepucet ne gozhde me kombetaren.

AAO
02-12-2018, 13:12
U hodh short per eleminatoret euro2020..

Grupi jone...

France
Islande
Turqi
SHQIPERI
Moldavi
Andora

Vendi dyte i arritcem , por me Panucin rrezik do luftojme me Moldavine kush te zeje vendin e katert.

Hajt per hajer..

Angel69
02-12-2018, 13:47
Grup interesant duket ne leter. E vetmja gje qe me merzit eshte se nuk vashdohet me Panuēin ne stol, me Andi Lilen qe eshte me prish pune, me Rei Manaj qe sdi ēa kerkon.

Rex
02-12-2018, 18:05
Short i veshtire por jo i pamundur per vendin e dyte.

SystemA
02-12-2018, 18:16
U hodh short per eleminatoret euro2020..

Grupi jone...

France
Islande
Turqi
SHQIPERI
Moldavi
Andora

Vendi dyte i arritcem , por me Panucin rrezik do luftojme me Moldavine kush te zeje vendin e katert.

Hajt per hajer..

Kush eshte Franca
Islanda?
Türkie.

Dalim te fundit,me kaptine atermo.

AAO
02-12-2018, 18:18
Ndeshja e pare ne Turqi , dhe 3 dite me vone ne Tirane ose Shkoder me Francen.

SystemA
02-12-2018, 18:20
Ndeshja e pare ne Turqi , dhe 3 dite me vone ne Tirane ose Shkoder me Francen.

Arkadashet i mujme.
Ne scutari jane allemania....fitojme.

Angel69
02-12-2018, 22:51
Ndjeshet e Shqipėrise per kualifikueset Euro 2020!

https://imgur.com/HmoYmho.png

Fshatari
02-12-2018, 23:10
Problemi Shqiperise do jete Franca; per Kosoven, Anglia.

shoku_tanku
03-12-2018, 08:44
Nese mer nje trainer me pervoje qe ta mbledhi ekipin eshte nje grup i kalueshem.Me panucin s'kemi gje ne vije..

3d1
03-12-2018, 12:15
Problemi Shqiperise do jete Franca; per Kosoven, Anglia.
Kosova i ka shanset ne playoff...ne grup e shikoj te veshtire per kualifikim
Shqiperia i ka te gjitha mundesite per kualifikim si e dyta ne grup...por nuk kam besim me kete trajner qe kemi.

par
18-03-2019, 19:15
Futbollisti i Kombėtares, Ermir Lenjani, ka reaguar ditėn e sotme nė rrjetet sociale, pėr vendimet e trajnerit Panuēi.

Anėsori i majtė qė aktivizohet tek Sioni nė Zvicėr, u la pa ftesė pėr ndeshjet e muajit mars ndaj Turqisė dhe Andorės, ndėrkohė qė siē shkruan vetė lojtari, ėshtė thirrur nga trajneri pas lėndimit tė 3 elementėve ditėn e parė tė grumbullimit.

Nė njė shkrim nė rrjetet sociale, Lenjani shprehet se, me lot nė sy, ka vendosur tė mos e pranojė ftesėn, tani qė Panuēi u kujtua pėr tė, e se nuk do tė grumbullohet mė me Kombėtaren, sa tė jetė Panuēi aty.

POSTIMI I ERMIR LENJANIT

Qė nga viti 2013 jam pjesė e Kombėtares shqiptare dhe ndihem krenar pėr kėtė gjė. Saherė jam ftuar e kam pranuar ftesėn me dėshirėn mė tė madhe pasi ēdo herė kur e kam veshur fanellėn kuq e zi e kam veshur me shumė dashuri. Kam qenė gati gjithmonė, kam sakrifikuar shumė, jam gjakosur, kam qarė e kam qeshur si futbollist i Shqipėrisė. Kam pranuar edhe stolin, por jam respektuar gjithmonė. Tani nė dy vitet e fundit jam duke kaluar nėpėr njė formė shumė tė mirė, por po injorohem nga trajneri momental i Kombėtares. Nuk kam luajtur asnjė minut nė Ligėn e Kombeve, por nuk kam bėrė zhurmė dhe kam vazhduar tė punoj edhe mė fort. Kur lėndohen 4-5 lojtarė trajnerit i bie nė mend qė luan dikund Ermir Lenjani dhe mė dėrgon ftesė. Faleminderit, por JO. Me lot nė sy e them se nuk do tė grumbullohem mė me Kombėtaren sa tė jesh ti aty. Kam kontribuar shumė dhe meritoj respekt. Dashuria ime pėr Shqipėrinė ėshtė mė e madhe se urrejtja jote pėr mua. Unė kam qenė, jam dhe gjithmonė do tė jem djal i Shqipėrisė, ndėrsa ti je vetėm kalimtar. /albeu.com


https://imgur.com/zH2TAgT.jpg

drague
22-03-2019, 22:24
qenka shkeputur" kombetarja . panuci puci puci

shoku_tanku
23-03-2019, 00:04
Hajde se skenderbeu ishte i demtuar po te pakten te kishte futur cerciz topullin.

drague
23-03-2019, 07:13
SHPORRENI.....

Shtetin na i drejton Meta, qeverine Rama, Parlamentin Ruci, Policine Lleshi....Opoziten Monika... dhe futbollin Panucci me Armandon ....dhe me keq se kaq e me te mallkuar se kesisoj kurren e kurres nuk kemi qene ne historine tone o shqiptaret e mij....

....Edhe te vetmen krenari tonen qe na kish mbetur...Kombetaren e futbollit te Shqiperise ja besuam e ja dorezuam qorrazi nje aventurieri , nje deshtaku e te pa afti, nje llapaqeni e nje rrugaci ne sjellje ne plot kuptimin e fjales si ky italiani Panucci i pertej Detit...

Te ikin qe te dy,... Largojeni Panuccin,. ..Deshtim i paralajmeruar, Kristian larg duart nga Shqiperia....Panucci dhe ti Armando a e pate Kosoven... etj etj ..kane qene disa nga titujt e artikujve te mij teper kritike e analizave te mija profesionale bazuar ne fakte ,argumenta, krahasime, shifra, e llogjike te ftohte ...duke kerkuar disa here publikisht largimin urgjent te italianit deshtak Panucci nga pankina e Kuq e Zinjve...por qe fatkeqesisht gjithcka ka rene ne veshin e shurdhet te atij qe me arrogance e kokefortesi krejtesisht te pa justifikueshme vendosi ta mbaje ende teknikun sharlatan italian dhe kjo krejtesisht ne dem e ne shkaterrim total te Ekipit tone kombetar e te futbollit shqiptar e reputacionit te tij ne teresi ngritur me aq shume mund e djerse keto vitet e fundit...

Dhe AI...ndaj te cilit sot shqoiptaret duhet ta kene me fort inatin se me askend tjeter....per deshtimet e njepasnjeshme e te trurpshme te Kombetares se tyre ,,AI ndaj te cilit shqiptaret duhet te jene me fort te zemeruar e te pa kenaqur kerkundi sa ndaj-askujt tjeter ... nuk quhet Kristian Panucci e nuk eshte italian por quhet Armando Duka dhe eshte me kombesi e shtetesi shqiptare...

Ndaj jo vetem qe duhen larguar nje ore e me pare nga kreu i futbollit shqiptar qe te dy...por nese Armandua duhet te ike se s'ben...ne krahun tjeter per demet e tmerreshme qe i shkaktoi futbollit shqiptar e Kombetares sone...ne forme, ne stil, ne menyren bastarde te lojes, ne permbajtje, ne paraqitjen e jashteme e te brendeshme, ne taktiken e deshtuar, ne koncept, mentalitet e sigurisht edhe ne rrezultate..pra per kete lloj degjenerimi qe i beri lojes me te dashur e me popullore te shqiptareve ...Panucci jo vetem qe duhet Shporrur nga Shqiperia e nuk duhet lejuar me te hyje ne te por pa e tepruar fare them se duhet shpallur edhe person Non Grata...

Asnje llojn justifikimi nuk mund te pranohet e jo me te qendroje ne kembe tashme as prej Armandos e aq me pak prej Panuccit...

Kombetarja Panucci.. ne 20 muajt e tij....

Nje kombetare pa ngjyre, pa identitet, pa zemer e shpirt....ku ne 15 ndeshje te luajtura njeh vetem deshtim pas deshtimi e turp pas turpi...

Nje kombetare - hije ...ku eshte mundur 9 here ..ka barazuar ne 2 ndeshje e ka fituar vetem 4 takime...si dhe ka pesuar gati 30 gola e kusur...deshtim ne miqesore, deshtim ne Nations League e tash deshtim e turp edhe ne startin e eliminatoreve te Euro 2020..

Mbi 55 lojtare te thirrur, te grumbulluar e te provuar prej Panuccit...dhe ku ishe...asgjekundi...cfare bere ,...as nje gje e nje verre ne uje...aventura pa hesap...arrogance, mendjemadhesi, tangerllik e fodullik pa limit, sjellje prej rrugaci ndaj kujtdo... dhe vetem Parole...Parole e guret ne traste...ja kjo eshte Shqiperia e Duka-Panuccit...qe sot u turperua edhe njehere tjeter nga nje ekip si Turqia qe erdhi dhe e mundi kaq lehtesisht e pa derdhur kurrfare djerse ... sepse e dinte qe kishte perballe nje ekip kombetar pa Trajner...

Shqiperia eshte Mine me sahat...se do fitojme, se jemi me mire se kurre me pare, se gjendja eshte keshtu e ashtu , se e njohim mire kundershtarin dhe do te dijme se si ta mundim etj etj...keto ishin disa nga deklaratat ose me sakte pallavrat e rastit qe llafazani sharlatan kerkoi ta vinte ne gjume median sportive shqiptare por edhe opinionin publik shqiptar ne teresi ne prag ndeshjen e Shkodres se te Premtes se 22 Marsit 2019 kunder Turqise...humbur turpshem 2-0 ...humbur pothuajse ne te gjitha drejtimet ..brenda e jashte fushes se lojes..ne fushe e ne shkallet e stadiumit,,,ne rrezultat e ne moral..ne psikollogji e ne perspektive...me nje kombetare te kthyer ne diletante dhe teresisht amatore..kjo pra kjo...eshte edhe humbja jone me e rende kuq e zi....e zi sterre sa me s'ka...

Si mund ta nisesh ti lojen me anonimet Balliu e Ismajli e te luash ne fushen tende kunder nje ekipi plotesisht te kalueshem si Turqia me vetem nje lojtar e gjysem ne sulm...

Cfare detyrash konkrete kishte ajo gjoja mesfushe e dendur e jotja ku specifikisht as Abrashi e Memushaj por edhe Xhaka nuk e dinin se ku luanin e perse luanin...dhe nuk mbeshteten kerkundi as sulmin e as mbrojtjen perkundrazi e bene edhe me corap e lesh e li se sa ju kishe thene edhe ti vete...

Ku ishte dhe a luajti Veseli?

Si mund te gabojne me aq naivitet diletantesh ne te dyja golat e pesuar qofte Gjimshiti e T.Xhaka por edhe komplet mbrojtja me ''llafollogun''tend ne krye ..kapitenin Hysaj...qe poshtersisht e antiprofesionalisht te doli ty ne krah e denoi gjestin e voneses se Strakoshes ne emer te asaj fare mut-disipline qe na kerkonke ti ne kombetaren e Shqiperise...

Si mund te lihen ne stol ne nje ndeshje te tille ...Kace e Basha...[ madje ky i fundit u harrua e u la ne nxemje per me shume se gjysemn ore e nuk u aktivizua fare ].....e me keq akoma edhe Sadiku e Grezda apo qofte edhe i sapo grumbulluari Trashi qe ka nje forme te mire aktuale...

Vetem nje gjuajtje tamam... ne porten turke ..prej Hysajt ne min. e 87 ....dhe ti ende guxon e deklaron se nuk kam aresye pse te jap doreheqjen..ne nje ndeshje mizerrabel taktikisht e teknikisht, pa ide e pa koncept...pa shije e pa ngjyre...

Dhe vjen e te mund Turqia pa shpenzuar asnje gram energji ekstra...madje me ate lloj lehtesie qe edhe ata vete as qe kishin guxuar ta conin dot neper mend...dhe doemos teksa gjeten nje ekip pa trajner keshtu do te ndodhte dhe kurresesi ndryshe...pra ishte nje humbje e paralajmeruar dhe nje deshtim i turpshem i radhes e asgje me shume... edhe pse Turqia nuk duhet krtikuar sepse nuk na vodhi asgje por na mundi sa e si deshi dhe brenda ne fushen tone ..edhe pse krejtesisht per faj te dyshes Duka -Panucci...e pastaj per te analizuar edhe pordhet e Berishes e Hysajt, te Veselit e Gjimshitit ..te Abrashit e Taulantit ....djersen e derdhur kot te Memushajt e Uzunit....te qenit krejtesisht jashte loje te Balajt e keshtu me radhe...

Me thoni cfare bene Balaj e Uzuni... qe dikush thote se luajten mire...cfare bene edhe Sadiku e Grezda qe luajten per me shume se 40 minuta ne fushen e lojes...Asgje...vecse sikurse thote populli ...erdhen verdalle si pordha neper breke dhe nuk arriten as ti shihnin dot qofte edhe fytyren portierit turk...

Dy here vajti Turqia ne porten tone dhe dy here na shenoi dy gola ....dhe ne .,,,nje ekip i tere pa koke e pa kembe , pa shpirt e pa grinte, pa ide e pa taktike, pa koncept e pa mentalitet ...pa fanelle e pa pergjegjesi kombetare qe vraponim e vraponim kot si Kali ne leme dhe e dorezonim topin ku te mundnim e si te mundnim vetem per t'ja ngecur njeri tjetrit e jo per te luajtur futboll te vertete e ashtu sic di tashme te luaje edhe Andora, Lihtenshtejni, Ishujt Faroe, Qipro e Luksemburgu...e pra ne me kete fare Panucci ne krye kemi mbi 20 muaj qe jemi e po veme edhe poshte tyre....pa folur per Kosoven qe para ca muajsh na turperoi me nje 3-0 te ftohte akull e qe sot eshte ku e ku perpara nesh ne te gjitha drejtimet..

E pra sot ...te gjithe ne shqiptaret qe deri dje e kemi quajtur Krenari Kombetare me vehte ..Kombetaren tone te futbollit...duhet te reagojme me fuqishem se kurre ....e te kerkojme pa asnje kusht e me zero tolerance largimin imediat ose sic jo me kot une e kam vene edhe ne titull te ketij shkrimi tim...Shporrjen e Panuccit...dhe padyshim edhe largimin e Dukes ..kumbarit te tij qe per aresye krejtesisht te pa perligjura me arrogance e kokefortesi vendosi ta mbaje ende ne krye ate ..per ti bere kesisoj kaq dhimbshem varrin Kombetares se Shqiperise duke i shkaktuar per nje fare kohe relativisht te shkurter deme te pa llogaritshme e veshtire te riparueshme kollaj...ne te gjitha drejtimet.....

Ndaj Panucci SHPORRU ..dhe Duka ...Largohu......

ps.me respekt per mikun tim Akrep.....A.R.DOSTI

AAO
23-03-2019, 08:23
Une hongra m.. dhe shkova pashe neshjen. Mbreme na ka rraf nje ekip medioker ku Shqiperia e De biazit ja kishte marr shpirtin. Por kur ke nje amator si Panuci , normal qe ekipe te tilla mediokre duken si me qene Brazili.

Ishalla e heqin se pervecse trajner skandaloz eshte edhe rob i keq.

drague
23-03-2019, 08:36
Une hongra m.. dhe shkova pashe neshjen. Mbreme na ka rraf nje ekip medioker ku Shqiperia e De biazit ja kishte marr shpirtin. Por kur ke nje amator si Panuci , normal qe ekipe te tilla mediokre duken si me qene Brazili.

Ishalla e heqin se pervecse trajner skandaloz eshte edhe rob i keq.

boji nje pershkrim karrieres se Panucit dhe del konkluzioni.

ne kohen e Tares ,Bogdanit kishim shume pak zgjedhje, por sot?

te marrin shembull nga Kosova

drague
23-03-2019, 09:03
e shkarkuan puēi panuēin. coglione grande-urra-

Mano
23-03-2019, 14:06
Dhe ata qė na bėn golat jan shqiptar. Tė dy.

Tė mundesh nė fushėn tėnde nga Turqit qė dhe ata qė bėjnė gola jan shqiptarė. Eeeh pikė e zezė...edhe nė sport ėshtė e vėshtirė mė qenė shqiptar si pėr ne e si pėr ata qė na bėn golat:d

SystemA
23-03-2019, 14:12
Zyrtare/ Shkarkohet Panucci: Kundėr Andorrės nė pankinė do tė jetė..

Christian Panucci nuk do tė jetė mė trajneri i kombėtares shqiptare. Tekniku italian ėshtė shkarkuar menjėherė pas ndeshjes sė humbur me Turqinė, nė debutimin e kualifikuesve tė Euro 2020, me njė vendim, qė me shumė mundėsi ishte marrė pėrpara nga presidenti i FSHF Armando Duka, nėse rezultati nuk do tė ishte fitore.
Presidenti i FSHF, Armand Duka, ka qenė deri nė orėn 3 tė mėngjesit duke u gdhirė e shtunė nė rezidencėn e Kombetares nė Durrės pėr tė diskutuar me trajnerin Kristian Panuēi prishjen e kontratės. Italiani ka qenė i vendosur pėr tė mos e dhėnė dorėheqjen, por Duka e kishte marrė me kohė vendimin pėr ta shkarkuar.

Nė fund thuhet se ėshtė gjetur njė marrėveshje mes palėve pėr tė paguar trajnerin deri nė muajin nėntor tė kėtij viti, periudhė kur dhe i skadonte kontrata.
“Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditėn e sotme ka ndėrprerė zyrtarisht bashkėpunimin me trajnerin Christian Panucci – shkruhet nė komunikatėn pėr shtyp -. E falenderojmė trajnerin Panucci pėr punėn e zhvilluar deri mė tani dhe i urojmė suksese nė vazhdimin e karrierės” thuhet nė komunikaten e FShF.

Njė komunikim i thatė, ashtu si rezultatet e Panuccit, qė natyrisht nuk kishte ndėrmend tė jepte dorėheqjen dhe e artikuloi qartė: “Kjo ėshtė skuadra, kėta janė lojtarėt, duhet tė punoj pak mė shumė me mendjet e tyre”, tha italiani nė flash zone, vetėm se tani duhet tė punojė me veten, pėr tė kuptuar cfarė bėri keq nė gjithė aventurėn me Shqipėrinė, ku gjėrat pozitive, duhet pranuar ishin shumė pak, nė krahasim mė shpėrfytyrimin e skuadrės sė trashėguar nga Gianni de Biasi.

Christian Panucci nė 15 ndeshje nė krye tė Shqipėrisė ka njė bilanc tė sikletshėm me vetėm 4 fitore, 2 barazime dhe 9 humbje. Tekniku nuk arriti kurrė ti japė njė fizionomi skuadrės, apo tė ideonte njė formacion solid titullar. Praktikisht gjithnjė nė ndryshim, kuqezinjtė humbėn identitetin dhe nuk ditėn tė adaptohen taktikisht me idetė e teknikut.

Kundėr Andorrės, nė transfertėn e 25 marsit, kuqezinjtė do tė drejtohen nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, nė pritje tė emėrimit tė njė trajneri tė ri, qė mund tė jetė Edy Reja.

Dje Duka diskutoi gjatė nė Shkodėr edhe me trajnerin e Napolit dhe Lacios 73-vjeēarin italian Reja, i cili duket alternativa mė bindėse pėr momentin pėr t’u ulur nė stolin kuqezi.

Komunikata zyrtare: FSHF ndėrpret bashkėpunimin me trajnerin Panucci.

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditėn e sotme ka ndėrprerė zyrtarisht bashkėpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmė trajnerin Panucci pėr punėn e zhvilluar deri mė tani dhe i urojmė suksese nė vazhdimin e karrierės.

Ekipi kombėtar nė ndeshjen e dytė zyrtare eliminatore kundėr Andorrės nė transfertė do tė drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetėr e stafit aktual.

LAPSI.al

https://www.youtube.com/watch?v=ybUDIK_VFHA

Mbas gjermanit Briegel,trainieri me serioz.

Nga Maurice me lov.

Akrepi
23-03-2019, 16:21
Le tė vijė kush trainer tė dojė, ne nuk bėhemi po nuk u ndėrruan lojtarėt 100%.
Kėta janė tė mbaruar, as dinė tė triblojnė, as tė bėjnė presing, as tė lozin pa top (thjesht pasojnė dhe rrinė nė vėnd sikur e mbaruan detyrėn).
Sot pėr sot vetėm portjer mund tė themi se kemi tė tjerėt janė kot.

SystemA
23-03-2019, 16:54
Le tė vijė kush trainer tė dojė, ne nuk bėhemi po nuk u ndėrruan lojtarėt 100%.
Kėta janė tė mbaruar, as dinė tė triblojnė, as tė bėjnė presing, as tė lozin pa top (thjesht pasojnė dhe rrinė nė vėnd sikur e mbaruan detyrėn).
Sot pėr sot vetėm portjer mund tė themi se kemi tė tjerėt janė kot.

Peshku QELBET nga koka.Sa te jete Duka president federate nuk KEMI se si bejme HAJER.Shoqeria skiptare kjo ESHTE.Por Edi Reja eshte trainier i MIRE.

Mandi
23-03-2019, 20:32
Shyqyr me ne fund, shpresoj mbas shkarkimit te Panucit te vi dhe ai i Dukes.

Prishtinasi
23-03-2019, 20:41
70 minuta e pash e ma tugiten.
Ne kombtare nuk ka shpirt kolektiv,ka individualista.
Trajneri duhet me qene motivues , me i binde lojtaret ne strategjine e taktiken qe e ben me ta.Ashtu lojtaret cfaqin shpirt e loje kolektive,jo aksione leshi individuale qe s`cojne gjakundi.
Autoriteti i trajnerit te lojtaret vjen natyrshem,me rezultatet pozitive.

Italianit mire ia bane

SystemA
24-03-2019, 11:25
Shyqyr me ne fund, shpresoj mbas shkarkimit te Panucit te vi dhe ai i Dukes.

Faqja ZYRTARE e UEFA-s.

https://de.uefa.com/insideuefa/about-uefa/executive-committee/

Tek kapitulli Amtsdauer,rrjeshtat 3,4 dhe pese perkthehen KESHTU.

Mandati i anėtarėve tė Komitetit Ekzekutiv tė zgjedhur nga ECA dhe liga europiane ėshtė katėr vjet. Askush nuk mund tė shėrbejė mė shumė se tre mandate si President, ose si anėtar i Komitetit Ekzekutiv, pavarėsisht nėse kėto afate pėrfundojnė me sukses.

Pra deri ne pension e kemi <dhurate> apo PESHQESH.Eshte tja besh ``brutal`` Anjeli dhe ZIBI jane anesore,ndersa duka prej Shijaku central.:P

Beaute
26-03-2019, 11:56
Pyetje per Arbenin .

Kur vjen kombetarja jon ne France ?

Angel69
28-03-2019, 12:31
Shyqyr me ne fund, shpresoj mbas shkarkimit te Panucit te vi dhe ai i Dukes.

Veshtire te vi shkarkimi i Dukes! Penalizohet i gjithe futbolli Shqiptar nese nje shakarkim vjen nga qeveria. Vetem nese behet nje marveshje qeveri-Uefa-Fifa, mund te largohet Duka. Rrenjet i ka ngulitur ne cdo drejtim te mundshem per te mos levizur nga posti i presidentit se Fshf-se.


Gjysma e se keqes hoqen Panuc super deshtakun, dhe ironikishte Kombetarja shperthe direkt me fitore te paster pa te.

Isha ecim sa me mire ne vezhdim per te shpresuar ne Euro 2020!

AAO
11-06-2019, 20:11
Ju pershendes nga tribuna faraxhijve :P
https://imgur.com/hj6x1JG.jpg

Akrepi
11-06-2019, 20:39
Paske hedhur lekėt dėm o AAO

Venom
11-06-2019, 20:40
Paske hedhur lekėt dėm o AAOIshte hapur porta aty, mos ka hy pa bilete nuk do kete harxhu gjo. [emoji14]

SystemA
11-06-2019, 20:43
Paske hedhur lekėt dėm o AAO

Nje te kafshuar....serbise,i bime greqise masanej mundim ruset dhe ne fund....``brutal``

PS...po me uren qpate gjanem????

Ca ti vresh kta qe jane....bo me mjekrra,apo trendy ose duken sexy:P

AAO
11-06-2019, 20:45
Paske hedhur lekėt dėm o AAO

Dėm 30 vjecar :D

AAO
11-06-2019, 20:46
Ishte hapur porta aty, mos ka hy pa bilete nuk do kete harxhu gjo. [emoji14]

Te le Armando pa bilete , 20 mije lek me kto amatoret e moldavise.

Akrepi
11-06-2019, 20:46
U kam thėn unė, trainerin mė tė mirė tė botės bjeri kėtyre nuk bėhen lojtar kėta tanėt.

Venom
11-06-2019, 20:47
Te le Armando pa bilete , 20 mije lek me kto amatoret e moldavise.Shume te larta ishin cmimet per ket ndeshje leshi e me e keqja vetem cereku stadiumit mbushet.

AAO
11-06-2019, 20:55
Ka plas grushti tani , dun me qit i parrulle rama ik dhe po zihen me stjuartet lol

Edhe ne neshje futbolli do bejm politike lol

Ps..Shqiperia cop.cop

BABA nga DURRSI
11-06-2019, 21:03
Ka plas grushti tani , dun me qit i parrulle rama ik dhe po zihen me stjuartet lol

Edhe ne neshje futbolli do bejm politike lol

Ps..Shqiperia cop.cop

cope-cope thote….
me keq se ndeshjet e nderrmarjeve n'vaktit. -qesh--qesh--qesh- -gezuar-

Akrepi
11-06-2019, 21:06
Shyqyr qė bėn njė gol.

BABA nga DURRSI
11-06-2019, 21:09
shyqyr….qe bon i gol.-urra--urra--urra-

BABA nga DURRSI
11-06-2019, 21:11
Shyqyr qė bėn njė gol.

2 min para meje…postim identik -qesh-
ca t'boj mua ktu me vjen sinjali me vonese -gezuar-

Akrepi
11-06-2019, 21:14
2 min para meje…postim identik -qesh-
ca t'boj mua ktu me vjen sinjali me vonese -gezuar-
Do ishe mė i lumtur mos tė vinte sinjali fare se vetėm sa tė ngrihen nervat.

Akrepi
11-06-2019, 21:35
Po prita dy minuta unė, akoma nuk tė erdhi goli i dytė babe? :D

Viking
11-06-2019, 21:39
Po prita dy minuta unė, akoma nuk tė erdhi goli i dytė babe? :D

Ja degjo kur te vi Gi De Masha te thote qe E boni Golin Ramadani qe loz me Vejlen ne Danimarke -qesh-

Venom
11-06-2019, 21:41
Ndeshje jo e mire por fitore e rendesishme.
Futja e Roshit ne loje e ndryshoj ndeshjen.
Abrashi eshte lojtari me i mire i kombetares tone.Thuajse gjithmone qe ka luajtur ka qene nga me te miret.

Akrepi
11-06-2019, 21:47
Ndeshje jo e mire por fitore e rendesishme.
Futja e Roshit ne loje e ndryshoj ndeshjen.
Abrashi eshte lojtari me i mire i kombetares tone.Thuajse gjithmone qe ka luajtur ka qene nga me te miret.
Pse ti pret tė fitojnė me ndonjė tjetėr kėta tanėt?

Venom
11-06-2019, 21:50
Pse ti pret tė fitojnė me ndonjė tjetėr kėta tanėt?Si dihet futbollit asnjehere.
Ta leme te punoj ca kohe me ekipin ky trajneri i ri.

Llapi
11-06-2019, 21:58
urime per fitoren tani ma veq i kemi 6 pik

Rex
11-06-2019, 23:06
Mbyllja ne mbrojtje pas shenimit te golit mu duk gabim se nuk eshte se i shenuam Gjermanise. Nejse, me rendesi qe i kapem 3 pike.

Urime.

King Bardhyl
11-06-2019, 23:16
Mbyllja ne mbrojtje pas shenimit te golit mu duk gabim se nuk eshte se i shenuam Gjermanise. Nejse, me rendesi qe i kapem 3 pike.

Urime.

Jane shume dobet. Nuk po e kalojne dot krizen. Nuk krijojne loje ne mesfushe.

Rex
11-06-2019, 23:18
Jane shume dobet. Nuk po e kalojne dot krizen. Nuk krijojne loje ne mesfushe.

Ju duhet rehabilim pas traumave nga Panuci.

Ai solli vetem regres te kombetarja.

AAO
12-06-2019, 00:35
Zevendesimet fitun ndeshjen , Roshi me Cikalleshin. E pergjithshmja ndeshje dobet , ndoshta do rriten me kalimin e kohes , por kjo skema me 3 mbrojtesa nuk i pershtatet fare Shqiperise , nje ekip i mire na ve ne veshtiresi kollaj fare. Mungon dhe nje trekuartist si Skela , dhe nje mesfushor si Duro qe ka pas gjithmone efektin surprize ne pasime , gjuajtje apo driblime. Loja jone eshte shume e lexueshme , por uroj te ndryshoje.

Ai Ramadani i mire , por se ben dot kurre rolin Memushajt.

Angel69
12-06-2019, 20:03
Me fitoren kunder Moldavise hapet oreksi per vendin e dyte duke mar parasysh qe vetem 3 pike na ndajne nga kryesuesit. Le te shpresojme...

SystemA
05-09-2019, 21:44
Francen e grrime.....

doganieri
05-09-2019, 21:51
Ti i paske nref kto hajdaret tane, qe thone do marrin pike ne France?

SystemA
05-09-2019, 21:53
Hajdaret rrejne ne nrefin veten,se per mu i rrasim nje skiponje ne kryet.

drague
05-09-2019, 21:54
Hajdaret rrejne ne nrefin veten,se per mu i rrasim nje skiponje ne kryet.

jemi shume ne forme thote Rea. edhe unioni i berlinit i pallon-qesh-

doganieri
05-09-2019, 21:56
jemi shume ne forme thote Rea. edhe unioni i berlinit i pallon-qesh-

Unioni i berlinit, palloj Borusian, qe qe nref per maisterchale,...lol

SystemA
05-09-2019, 21:56
jemi shume ne forme thote Rea. edhe unioni i berlinit i pallon-qesh-

Po lene mo hajde....se bo gallate Beni,se e kapin me vrap ca

shoku_tanku
06-09-2019, 01:11
3 pike i kemi te sigurta..mund te marim edhe 4 po tu pa tu bo...

SystemA
06-09-2019, 01:55
3 pike i kemi te sigurta..mund te marim edhe 4 po tu pa tu bo...

Tamon e ke ne perse.....Elseid Hysaj optimist: Mund ta mposhtim Francėn.

Ne duam rezultat pozitiv, nuk vijmė kėtu pėr tė humbur. Ne shkojmė me idenė pėr tė marrė pikė, njė ose tre.

PS e imja: si ide nuk e ka keq.Ne LLAPSHIN....do ta blete Juvja.:P

AAO
06-09-2019, 18:04
Mire qe Franca ka mungesa , na jep shpresa mos rrifemi me goleade.

Viking
06-09-2019, 18:27
Franca na shpetoj kot pa e rraf ne Europian ca ti besh qe ai albitri dha 3 minuta shtese qe jane minutat ters per Shqiperine.

Opinionistet Shqiptare ecin akoma me idene qe ekipi eshte me i dobet nese e ka rraf nje ekip qe e ke pas rraf ti -qesh-

SystemA
06-09-2019, 19:16
Mi vreni kto bukuroshet hollandeze,pa vari lesht ktyre goreve me flamur....

https://www.youtube.com/watch?v=7tn8ymDv9wE

Po i shoqeroj..

https://www.youtube.com/watch?v=U2l9Ko5bOuQ

Ec ATY.

Ragnar
07-09-2019, 19:03
Gjasat ndaj Frances i kemi ekstrem te vogla, ja shembull koficienti si eshte:
Franca 1.14 ndersa Shqiperia 26, barazim 8.50.

Jolene
07-09-2019, 19:25
Akrep na thuj pak resultatin pls :d

kanina
07-09-2019, 19:30
Ska filluar akoma. Do dhe 15 min.

Akrepi
07-09-2019, 19:31
Akrep na thuj pak resultatin pls :d

Mė tha Llapi qė i kish thėn Kadri Veseli qė do dalin barazim. :d
Do e japi RTSH nuk e ke ti?

Jolene
07-09-2019, 19:34
Nuk e shof dot! Kam frike -fershellen-

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:35
3 me 0 do Rrifen keta tanet :p

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:37
Qenkan me fat se nuk luan Mbape!

Ragnar
07-09-2019, 19:38
Qenkan me fat se nuk luan Mbape!

Beso qe nuk luan rrol per Shqiperin, edhe rezerva e Frances eshte shum here me e fort se kombetarja jone.

Akrepi
07-09-2019, 19:38
Ters qė nė fillim, na ngatėruan Himnin Kombėtar. :p

Viking
07-09-2019, 19:39
Hajt te futme Franca Hajt Turp Turp Turp Turp

Te luash Himn te Huaj...

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:39
U ben lemsh me himnet, loool

AAO
07-09-2019, 19:40
Nuk ekzekutohet himni jone? Wtf

par
07-09-2019, 19:40
Hajde organizim hajde!!!!!!!!!!!

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:40
Himni i kujt ish ai??? Wtf lol

Akrepi
07-09-2019, 19:41
Keni ndonje link live po ti Kepoooooo? :d
te RTSH po e shikoj unė.

SystemA
07-09-2019, 19:42
Ne internet live keni ndonje link cuna? :d

http://futbolpedromol.pw/2-2/

Ragnar
07-09-2019, 19:42
Keni ndonje link live po ti Kepoooooo? :d

Ta gezosh Rexho, ke me kualitet HD.

https://www.ronaldo7.net/video/sports-live/sport-live-stream.html

drague
07-09-2019, 19:43
Ters qė nė fillim, na ngatėruan Himnin Kombėtar. :p

hymni i bangladeshit-qesh-

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:44
Me debila keta francezet!!!

drague
07-09-2019, 19:44
https://www.rtsh.al/rtsh-live/RTSH-sport.htmlKeni ndonje link live po ti Kepoooooo? :d

pak me miza;)

Viking
07-09-2019, 19:45
Mu me vinte me qesh me Mavraj qe bente sikur kendonte Himnin!!!! -qesh-

0-3 ne tavoline alessssss Francee -qesh-

Akrepi
07-09-2019, 19:46
hymni i bangladeshit-qesh-
Tė shikojmė kė do na japin tani :D

Akrepi
07-09-2019, 19:57
E hėngrėm tė parin :p

Jolene
07-09-2019, 19:59
Ops ....


Fike tv :p

Bad_Teacher
07-09-2019, 19:59
Mbrojtje leshi.

Akrepi
07-09-2019, 20:01
Ops ....


Fike tv :p

Unė po mbahem te llafi i Llapit qė do dali barazim :rolleyes:

kanina
07-09-2019, 20:01
Ndeshja mbaroi pa filluar.

SystemA
07-09-2019, 20:02
E hėngrėm tė parin :p

Kush eshte ky KALBSINA me nr-21?????????????

Akrepi
07-09-2019, 20:02
Nuk po e marr vesh pse e ka futur Roshin nė mbrojtje. :O

AAO
07-09-2019, 20:03
Me Roshin ne krahun e majte eshte gafe e pafalshme e trajnerit. Tani shyqyr e kaloi ne krahun e vet.

Akrepi
07-09-2019, 20:03
Kush eshte ky KALBSINA me nr-21?????????????

Po ėshtė Roshi pra, ai sulmues ky e ka futur mbrojtės.

Bad_Teacher
07-09-2019, 20:04
Ca pozicioni luan ky Roshi zakonisht??

doganieri
07-09-2019, 20:04
Sluhet me Roshin mbrojtes se majte, kunder komanit.

Edhe Hysajn, ne mbrojtjen me 5 nuk e fus ne loje. Me mire fus Xhakan, si ansor ne mbrojtjen me 5 se Hysajn.

Edhe Uzuni me Balajn sjane kopje sulmi.

Jolene
07-09-2019, 20:05
Filloi stresi :p

Me mire une qe se shof.

SystemA
07-09-2019, 20:09
Ca pozicioni luan ky Roshi zakonisht??

Do jete sulmusi Frances....

Shifen kta...``rraf````grusht````brutal``

AAO
07-09-2019, 20:09
Ca pozicioni luan ky Roshi zakonisht??

Mesfushor i djathte , i avancum.

doganieri
07-09-2019, 20:14
Deri tani, lojtari yne qe po luan me mire eshte Bare.

AAO
07-09-2019, 20:15
Deri tani, lojtari yne qe po luan me mire eshte Bare.

Ngeli pa ekip deri vone legjenda Andi Lila se as Baren skishe per ta pa sonte :D

Akrepi
07-09-2019, 20:16
U bėn dy.......
Jolene ti je mirė qė nuk e shikon.

AAO
07-09-2019, 20:16
2-0 , prap krahu Roshit , vk. Si mund ta fusesh mbrojtes Roshin.

par
07-09-2019, 20:17
Tė fusėsh Roshin mbrojtės nė krahun e majtė kur ke Lenjanin nė stol ėshtė e pakuptimtė.

kanina
07-09-2019, 20:17
Oboboo nuk shihet. ....turp!

Akrepi
07-09-2019, 20:18
Oboboo nuk shihet. ....turp!
Tė thash po nuk mė dėgjove. :p

AAO
07-09-2019, 20:18
Ky Balaj si perher kal i lodh...

Bad_Teacher
07-09-2019, 20:18
C’qenka ky Roshi skandal fare!! Dhe une luaj me mire.lol

Bad_Teacher
07-09-2019, 20:19
3 me 0 thashe?? Make it 5-0. Gabime amatoresh.

doganieri
07-09-2019, 20:19
As Lenjani S'eshte me mbrojtes.

Keq i kemi punet me krahun e Majte. Me mire te fuse te majte Veselin, se edhe ka luajtur se te gjithe kta qe po fut. Ose ne fund te fundit te rimarre Agollin.

Jolene
07-09-2019, 20:20
U bėn dy.......
Jolene ti je mirė qė nuk e shikon.

Haha hajt t’kalume :d

AAO
07-09-2019, 20:20
C’qenka ky Roshi skandal fare!! Dhe une luaj me mire.lol

Ska faj Roshi , fajin e ka trajneri.

kanina
07-09-2019, 20:22
Tė thash po nuk mė dėgjove. :p

Sma the ti ....e dija vete :d

doganieri
07-09-2019, 20:22
Ky Balaj si perher kal i lodh...

Une me mire filloj fus Brojen e Celsit, sh lojtar i mire me eshte dukur me shpresen, edhe pse vetem 17 vjec

SystemA
07-09-2019, 20:24
Ske ekip dhe PIKE.Dac fute roshin,te jatin apo armando duken ne mrapa portes se Frances.Kur je i FUNDIT ne cdo DREJTIM.....LLAPAQENERON do morrim...1+3=4 pike.

Dari ka Reci.

Akrepi
07-09-2019, 20:25
Penallti.........
Ja do bėhemi 3 me 0 :p
Shyqyr e kapi ky lojtari mė i mirė i yni, traversa. :d

AAO
07-09-2019, 20:25
Ika te shof Khabibin , nuk e shof dot mo ket neshje.

Si Bora
07-09-2019, 20:27
Ku jane kosovaret se ato te mbarojne pune:d

Akrepi
07-09-2019, 20:28
Ske ekip dhe PIKE.Dac fute roshin,te jatin apo armando duken ne mrapa portes se Frances.Kur je i FUNDIT ne cdo DREJTIM.....LLAPAQENERON do morrim...1+3=4 pike.

Dari ka Reci.

Para ca kohėsh tė thash qė kėtij ekipi bjeri trainerin mė tė mirė tė botės nuk bėhet.
Jo thoshit ju Edi Reja ėshtė i mirė.
Trainer pa lojtar ēe do kot?