PDA

View Full Version : Partizani Kampion 2018-2019


Angel69
17-08-2018, 11:54
Nga sot e ne vijim starton Kampionati i 80-te Kombetar i Futbollit.

Nis nga Korēa me sfiden:

SKENDERBEU-PARTIZANI!


Te shtunen:

LUFTETARI-KASTRIOTI

TIRANA-KAMZA

Diten e diele:

KUKESI-LACI

TEUTA-FLAMURTARI

murik
17-08-2018, 17:31
Kush e mer kampionatin ket vit? E percaktume nga Duka me kompani pa fillu akoma

Angel69
17-08-2018, 23:21
SUPERIORE Skėnderbeu e nis si kampion, Shehi debuton me fitore


Skėnderbeu konfirmohet si kampionia nė fuqi e Superiores dhe e nis sezonin e ri me njė fitore ndaj rivalėve tė drejtpėrdrejtė nė garėn pėr tė mbrojtur titullin. Nė Korēė skuadra e Shehit mposhti 1-0 Partizanin falė njė penalltie tė fituar nga ylli i ri i ekipit Dejvi Bregu dhe tė realizuar me mjeshtėri nga njė ekspert si Gjergji Muzaka. Njė gol nė frymėn e fundit pasi erdhi vetėm nė minutėn e parė shtesė nė njė ndeshje tė kujdesshme dhe tė luajtur me frikė nga tė dyja skuadrat. Debutim me fitore nė kampionatpėr ish portierin legjendar tė Skėnderbeut nė rolin e trajnerit Orges Shehi qė pas fitores nė Superkupė mori njė tjetėr rezultat tė rėndėsishėm. Gjithsesi kjo sfidė mė shumė sesa pėr fitoren e bardhekuqėve do tė mbahet mend dhe pėr dhunėn e shkaktuar nga dy tifozeritė nė gjysmėn e pjesės sė dytė qė solli edhe ndėrprerjen e ndeshjes pėr disa minuta, pasi policia private nuk kishte forcat e mjaftueshme pėr tė qetėsuar gjakrat, megjithatė situata u pėrmirėsua shumė shpejt dhe ndeshja rifilloi. Nė pjesėn e parė rastin mė tė mirė e kishin vendasit me Gjergji Muzakėn qė u ndal nga Alban Hoxha. Nė fraksionin e dytė Partizani ishte disi mė kėrkues me Telushin qė vuri nė provė Teqjan ndėrsa Mala i vetėm pėrballė portierit tė korēarėve gaboi nė shėnjestėr. Por atėherė kur gjithēka po i drejtohet fundit, Dejvi Bregu i shpėtoi mbulimit tė mbrojtėsve tė Partizanit me Alban Hoxhėn qė e frenoi me faull. Gjyqtari Eldorjan Hamiti nuk kishte asnjė dyshim duke akorduar 11-metėrsh pėr vendasit, penallti tė cilėn Muzaka e goditi nė mėnyrė perfekte duke e ēuar topin nė trekėndėsh pėr 3 pikėt e para tė Skėnderbeut nė kėtė sezon tė ri.

drague
17-08-2018, 23:44
e kishin knoq sot tifozat . alo ambulanca

drague
18-08-2018, 07:54
Pėrleshja gjatė ndeshjes Skėnderbeu-Partizani, FSHF: Klubet tė komunikojnė me tifozėt


Federata Shqiptare e Futbollit reagon mbi incidentin e ndodhur gjatė ndeshjes Skėnderbeu-Partizani nė edicionin e 80-tė tė Superligės Shqiptare.

Nė njė deklaratė pėr mediat, Federata Shqiptare e Futbollit thotė se ka ndjekur me shumė vėmendje dhe shqetėsim incidentin e ndodhur nė Korēė gjatė ndeshjes hapėse tė kampionatit.

"Pėr ēdo moment aparati drejtues ka qenė nė kontakt tė vazhdueshem me zyrtarėt e ndeshjes pėr tė risjelle nė stabilitet situatėn e agravuar mes tifozerive. Pėr fatin e mirė situata u rikthye nė normalitetin qė duhet por karshi njė episodi tė tillė FSHF nuk mund tė qėndrojė kurrsesi indiferente. Organizimi dhe mbarėvajtja e garės mbetet prioritet absolut i saj".

Sipas Federatės Shqiptare tė Futbollit, incidenti nė stadiumin e Korēės duhet tė jetė njė moment emergjent reflektimi pėrsa i pėrket sigurisė nė stadiume dhe prezencės sė policisė sė shtetit nė to.

"Tensioni i prodhuar nė Korēė nuk mund tė pėrligjė nė asnjė moment amendime ligjore tė parakohshme dhe qė lėkundin sigurinė publike nė stadiume.Njė ngjarje e tillė dėshmoi pikėrisht qė pėr njė ēėshtje tė tillė kėrkohet njė reflektim i menjėhershėm institucional".

Nga ana tjetėr FSHF kėrkon tė risjellė pėr tė disatėn herė nė vėmendje tė klubeve, rritjen e komunikimit tė tyre me tifozeritė pėrkatėse, sensibilizimin e vazhdueshėm me grupimet e tifozerive pėr tė garantuar mė shumė stabilitet dhe pėr tė shmangur sa mė shumė momente tė tilla agravuese dhe jashtė kontrollit nė shkallėt e stadiumit.

"Pjesa komunikuese me tifozeritė e tyre, ėshtė dhe duhet tė mbetet njė nga prioritetet e domosdoshme".

Pėr incidentin nė Korēė, FSHF thekson se gjithcka do tė analizohet me detaje referuar raporteve nga zyrtarėt e ndeshjes pėr ti kaluar mė pas edhe pranė komisioneve pėrkatėse pėr shqyrtim dhe vendimarrje.
FSHF bėn me dije se do tė qendrojė nė kontakte tė vazhdueshme me autoritetet pėrkatėse tė rendit dhe me klubet pėr ti dhėnė njė zgjidhje garantuese kėtij problemi, me gjithė barrierėn ligjore qė imponoi njė situatė tė tillė.

/Ora News.tv/

Angel69
18-08-2018, 14:02
Kronika e ndeshjes Skenderbeu - Partizani


https://m.youtube.com/watch?v=HMuo0F1Ecj0Sot luhen:

Kastrioti - Luftetari 16:45

Tirana - Kamza 19:45

Angel69
19-08-2018, 21:16
Mbyllet java pare e Kategorise Superiore:

Skenderbeu - Partizani 1-0

Luftetari - Kastrioti 0-1

Tirana - Kamza 0-1

Kukesi - Laēi 1-1

Teuta - Flamurtari 0-0

Angel69
21-08-2018, 07:15
Kategoria Superiore, java e dyte!

Angel69
27-08-2018, 11:17
Mbyllet java e dyte e Kategorise Superiore me keto rezultate:


Kamza - Partizani 0-1

Laēi - Luftetari 2-1

Tirana - Teuta 0–0

Kastrioti - Skenderbeu 0-3

Flamurtari - Kukesi 1-0

Skenderbeu kryeson renditjen edhe pse i rene psikologjikishte nga denimi i Uefas:

AAO
30-08-2018, 10:04
E tha bukur Igli Tare ...
Kampionati Shqiptar eshte i bukur te ndiqet deri ne Janar. Mbas janarit fillojne pazaret dhe ska asnje vlere si kampionat.

Une per titull ket vit shoh Skenderbeun dhe Flamurtarin , tjerit do luftojne per kupat e evropes.

Angel69
30-08-2018, 21:27
Kategoria Superiore, java e trete:

Angel69
06-09-2018, 09:50
Rezultatet e ndeshjeve e javes se trete:

Angel69
06-09-2018, 16:44
Tabela e klasifikimit pas javes se trete ne Kategoria Superiore:

Vashdon te udheheqe Skenderbeu, i ndjekur nga Flamurtari me pike te barabarta.

Angel69
18-09-2018, 00:24
Kryendeshja e javės sė katėrt mes Flamurtarit dhe Skėnderbeut u mbyll me fitoren e bardhekuqve 2-0. Me kėtė sukses korēarėt qėndrojnė tė vetėm nė krye tė Superiores me 10 pikė pas katėr ndeshjeve tė para. Nxėnėsi fitoi sfidėn me profesorin, e ēuditshme, por e vėrtetė. Orges Shehi e kishte pėrgatitur mė mirė takimin dhe nė fund mori njė fitore tė ēmuar kundėr ish-trajnerit tė tij Ilir Daja. Njė fitore qė u jep moral dhe qetėsi pėr vijimėsinė. 45’ minutat e para u mbyllėn nė barazim pa gola, edhe pse rastet e rrezikshme nuk munguan. Flamurtari jep sinjalin e parė pas 7’ minutash lojė. Sirghi gjuan me kokė pas topit tė harkuar nga kėndi, por sfera pėrfundon mbi kuadrat. Bardhekuqtė i afrohen golit pas njė aksioni tė shpejtė nė krah me Gripshin, i cili shėrben pėr Krasniqin nė zonė, por largojnė mbrojtėsit vlonjatė nė kėndore (19′). Ky fraksion u mbyll me vendasit nė sulm qė i shkojnė shumė pranė golit. Bushiē gjuan nga brenda zonėr, por pret mjaft mirė portieri Teqja (44’).

Nė minutat e para tė pjesės sė dytė spikasin dyluftimet nė mesfushė, me kuqezinjtė qė provojnė nėpėrmjet goditjeve standrarde. Nga ana tjetėr kampionėt janė tė rrezikshėm nė ēdo zbritjeje nė sulm. Pas ekzekutimit tė njė goditjeje dėnimi miqtė kaluan nė avantazh (73′). Marko Radas hedh njė top nė zonė dhe aty pėrfitoi Krasniqi, i cili nga brenda zonės nuk e ka tė vėshtirė ta dėrgojė nė rrjetė. Nė avantazh Skėnderbeu luan mė bukur duke iu afruar sėrish golit me Gripshin, por Koliēi pret pa problem. Gjithsesi pak para fundit miqtė shėnuan edhe golin e qetsisė me anė tė sulmuesit Oto John, qė e nisi ndeshjen nga stoli. Bregu jep njė top tė shkėlqyer pėr afrikanin, i cili pasi fitoi duelin e shpejtėsisė me Pollozhanin me njė gjuajtje tė fortė mposht portierin Koliēi. 0-2 dhe festa ėshtė e gjitha pėr kampionėt nė fuqi tė vendit.

Beu_Shpata
19-09-2018, 15:38
Ēfar ėshtė ky emėr skuadre Partizani???

Venom
19-09-2018, 15:53
Ēfar ėshtė ky emėr skuadre Partizani???Seriozisht e ke ti? Lol

Angel69
19-09-2018, 16:09
Ēfar ėshtė ky emėr skuadre Partizani???

Partizan ka dhe Beogradi oleee! Posht morri kuq oleeee

Beu_Shpata
20-09-2018, 18:23
Seriozisht e ke ti? Lol

Po, seriozisht e kam!

Venom
20-09-2018, 18:28
Po, seriozisht e kam!Se di nga je e ku jeton por Partizani eshte nje nga ekipet me te njohura ne Shqiperi dhe njihet si ekipi qe ka me shume tifoze edhe neper rethe jashte Tiranes.

Eshte krijuar si perfaqesues i partizaneve qe moren pjese ne luften e 2 boterore.

Beu_Shpata
20-09-2018, 19:04
Se di nga je e ku jeton por Partizani eshte nje nga ekipet me te njohura ne Shqiperi dhe njihet si ekipi qe ka me shume tifoze edhe neper rethe jashte Tiranes.

Eshte krijuar si perfaqesues i partizaneve qe moren pjese ne luften e 2 boterore.

Partizani dhe Dinamo ishin skuadrat e sigurimit
Kulturė e kohės sė komunizmit. Emra tė tilla ishin adoptuar nga vėllezėrit tanė ideologjik, serbo-rusė. Ėshtė turp qė Shqipėria tė ket akoma kėto emra.

Partizani, Dinamo shin emra skuadrash me peshė politike. Aq sa kėto skuadra merrnin lojtarėt mė tė mirė dhe kur nuk fitonin dotė e merrnin me hile. Sidimos kur luanin kundėr 17 Nėntorit. Fakti qė Partizani ka mė tepėr tifozė nė vend tė Tiranės tregon sa tė lidhur janė shqiptarėt shpirtėrisht me kohėn e komunizmit nė subkoshience.

Rishfaqja e Partizanit ėshtė njė pėrpjeke pėr tė ringjallur memorien e tifozėve tė cilėt e shikojnė kėtė vetėm njė skuadėr futbolli, por qė nė tė vėrtetė Shqipėri ėshtė shumė tepėr se kaq pėr nostalgjikėt e komunizmit.

Ėshtė turp pėr njė vend si Shqipėria tė mbaj kėto emra ende gjallė. Partizanė kishte edhe Greqia edhe Franca edhe Italia por nuk di qė kėto shtete tė ken emėrtuar njė skuadėr futbolli pėr nder tė tyre.

Partizani ka tė bėj me komunizmin!

Angel69
24-09-2018, 08:47
KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 5

E premte, mė 21 shtator
Partizani-Flamurtari 2-0

E shtunė, mė 22 shtator
Luftėtari- Teuta 3-1
Skėnderbeu-Tirana 1-1

E diel, mė 23 shtator
Kastrioti- Laēi 1-1
Kukėsi- Kamza 1-0

Angel69
28-09-2018, 11:33
Dita e derbit!


http://imgur.com/x8S5175.jpeg

Angel69
01-10-2018, 01:06
Java e gjashtė / Superligė

E premte:

Tirana-Partizani 0-1

E shtunė:

Kukėsi-Luftėtari 1-0


Kamza-Laēi 0-1

Flamurtari-Kastrioti 4-0

Teuta-Skenderbeu 2-0http://imgur.com/V52J4EC.png

SystemA
02-10-2018, 17:16
Trainieri i femrave te futbollit femeror skiptar u arrestua(per manipulime).
Federata e QELBUR u nxitua,dhe i doli perkrah.
Te nesermen u pezullua(trainieri) sa te zgjidhet qeshtja.
Duka tall sumen me LOQET.
``shqipe``

Angel69
07-10-2018, 23:04
Java e shtate e Kategorise Superiore. Rezultatet dhe renditja.
http://imgur.com/AHEIi8D.png
http://imgur.com/m6Z7lw8.png

Angel69
08-10-2018, 20:45
Renditja JAVA 8/ Partizani s’e lėshon kreun, Skėnderbeu dhe Laēi vihen nė ndjekje


Tirana 0-1 Laēi

Teuta 2 - 0 Kastrioti

Luftetari 0-2 Skenderbeu

Kukesi 0-1 Partizani

Kamza 2 - 2 Flamurtarihttp://imgur.com/0eZDRW0.png
http://imgur.com/Rmq2GzS.jpeg

Angel69
25-10-2018, 15:47
KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 9

E premte, mė 19 tetor
Flamurtari-Tirana 1-0
E shtunė, mė 20 tetor
Kastrioti-Kukėsi 1-2
Laēi-Teuta 0-3
E diel, mė 21 tetor
Skėnderbeu-Kamza 2-0
Partizani-Luftėtari 2-1


http://imgur.com/QSKBd8O.png

Angel69
30-10-2018, 07:43
Kategoria Superiore, java e 10


Partizani 0-2 Skenderbeu

Kamza 1-1 Tirana

Flamurtari 1-1 Teuta

Laēi 0-1 Kukėsi

Kastrioti 0-2 Luftetarihttp://imgur.com/M9lx7Fo.png

Angel69
07-11-2018, 13:24
Kategoria Superiore, java e 11


Teuta 2 - 1 Tirana

Kukesi 1 - 2 Flamurtari

Skenderbeu 1 - 0 Kastrioti

Luftetari 0 - 1 Laēi

Partizani 1 - 0 Kamzahttp://imgur.com/ioX7nP7.png

Angel69
08-11-2018, 15:43
Kategoria Superiore, java e 12


Tirana 0 - 0 Kukesi

Kastrioti 1 - 2 Partizani

Laēi 2 - 0 Skenderbeu

Flamurtari 0 - 0 Luftetari

Kamza 1 - 3 Teuta

http://imgur.com/W0wi4ao.png

Angel69
12-11-2018, 23:57
Kategoria Superiore, java e 13


https://imgur.com/iURncwi.png
https://imgur.com/czTdNYO.png

Beu_Shpata
14-11-2018, 00:37
E tmerrshme! Simboli qė pėrfaqėson Ylli I Kuq komunist pėrdoret ende nė Shqipėri. Ai simbol pėr shqiptarėt ėshtė aq vrastar sa kryqi I thyer I nazizmit.

Angel69
14-11-2018, 00:50
Beu, eshte teme sporti! Ylli eshte. Per mir apo per keq nuk e di. Federata e pranon, shteti po ashtu. Ne skemi ē’bejm, perveēse ta pranojme. Flasim per sport. Politike ka vende tjera.

Me te mira

Beu_Shpata
14-11-2018, 13:45
Beu, eshte teme sporti! Ylli eshte. Per mir apo per keq nuk e di. Federata e pranon, shteti po ashtu. Ne skemi ē’bejm, perveēse ta pranojme. Flasim per sport. Politike ka vende tjera.

Me te mira

Ashtu i do gomari drutė!

Ylli i kuq sidomos me sfond tė verdhė ėshtė simbol bollshevik komunist.

Jo vetėm qė ėshtė shenjė politike por edhe emri i skuadrės Parti-zan ėshtė emėr politik!

Angel69
14-11-2018, 20:48
Ashtu i do gomari drutė!

Ylli i kuq sidomos me sfond tė verdhė ėshtė simbol bollshevik komunist.

Jo vetėm qė ėshtė shenjė politike por edhe emri i skuadrės Parti-zan ėshtė emėr politik!

Eshte emer klubi, qysh prej themelimit te tij. Sdo kishe kuptim ti ndryshohej emri, atehere po do te quhej Komunizem.

AAO
14-11-2018, 21:23
Rivalitetit ne futboll i duhet emri partizani. Nuk eshte emer qe t'jep ndonje ndjesi te mire per shkak te se kaluares , por eshte nje shtyse qe rivalitetin dhe pasionin ne futboll ta mbaje gjalle.

Tirona vs Partizoni eshte derbi me i eger ne Shqiperi , derbi me i luftuar ne trojet shqiptare ,dhe e vetmja ndeshje ku kompromisi , pazaret dhe shit blerjet e ndeshjeve skane shonse te ndodhin. E vetmja ndeshje e vertete.

Ti heqesh emrin partizanit do ishte vetvrasje per futbollin shqiptar dhe per derbin e kryeqytetit. Une si tifoz i tirones skom asnje motiv te shoh kamzen ose dinamon pa tifoze. Mu ne stadium me cojne neshjet me morrat pikerisht prej asaj "urrejtjes" qe permend beu dhe rivalitetit qe kane pas nder vite kto 2 ekipe.

Beu_Shpata
14-11-2018, 21:33
Rivalitetit ne futboll i duhet emri partizani. Nuk eshte emer qe t'jep ndonje ndjesi te mire per shkak te se kaluares , por eshte nje shtyse qe rivalitetin dhe pasionin ne futboll ta mbaje gjalle.

Tirona vs Partizoni eshte derbi me i eger ne Shqiperi , derbi me i luftuar ne trojet shqiptare ,dhe e vetmja ndeshje ku kompromisi , pazaret dhe shit blerjet e ndeshjeve skane shonse te ndodhin. E vetmja ndeshje e vertete.

Ti heqesh emrin partizanit do ishte vetvrasje per futbollin shqiptar dhe per derbin e kryeqytetit. Une si tifoz i tirones skom asnje motiv te shoh kamzen ose dinamon pa tifoze. Mu ne stadium me cojne neshjet me morrat pikerisht prej asaj "urrejtjes" qe permend beu dhe rivalitetit qe kane pas nder vite kto 2 ekipe.

Rivaliteti i vėrtet mes Tiranės dhe Partizanit ishte pėrpara 90'. Kur fubolli shqiptarė ishte i njė niveli mė tė lart se sotė. Ky rivaliteti sot mė duket i shtirur.

Janė nostalgjikėt e Partizanit nė qeveri dhe kudo qė duan tė ringjallin kohėn kur Partizani njė nga skuadrat mė tė favorizuara tė diktaturės korrte sukseset e rradhės si skuadėr e Partisė. U krijua nga komunistėt nė 46-ėn.

Nuk e kam me tifozėt sepse ata bėjnė tifo pėr njė skuadėr me tė cilėn kishin lidhje qė nga fėmijėria dhe nostalgjia ėshtė ndjenjė e fuqishme.

Nejse ėshtė debat i pafrutshėm ky. Por mua nuk mė rrihet pa shkruajtur diēka kur shikijė simbole tė komunizmit tė shfaqen nė Shqipėri 28 vjetė mbas ndryshimit tė sistemit.

Angel69
25-11-2018, 19:08
Kategoria Superiore, java e 14

https://imgur.com/jBIW4B6.png
https://imgur.com/iGghvsj.png

Angel69
02-12-2018, 22:59
Kategoria Superiore, java e 15

https://imgur.com/MkfnBcs.png
https://imgur.com/VUgxqbP.png

shoku_tanku
03-12-2018, 08:54
E mer Partizoni kampionatin sivjet.

shoku_tanku
03-12-2018, 08:56
Po ia la Skenderbeu.

Angel69
14-12-2018, 14:37
Kategoria Superiore, java e 16

https://imgur.com/S86JuV2.png
https://imgur.com/JRY7Q4T.png

Angel69
19-12-2018, 18:56
Kategoria Superiore, java e 17

https://imgur.com/MAGcn3Q.png
https://imgur.com/1IJvRlq.png

Angel69
25-12-2018, 22:53
Kategoria Superiore, java e 18

https://imgur.com/hU24OCK.png
https://imgur.com/WedNYPs.png

Hope
25-12-2018, 22:56
Dmth ra skenderbeu??ishin mir 5vjet

Angel69
26-12-2018, 21:28
Skenderbeu drejte renies se lire duket Hope. Kane qe ne 2010 qe dominojne.

Angel69
27-01-2019, 23:46
Kategoria Superiore, java e 19

Tirana 4 - 1 Kamza

Luftetari 1 - 5 Kastrioti

Teuta 1 - 1 Flamurtari

Skenderbeu 0 - 1 Partizani

Kukesi 0 - 0 Laci


https://imgur.com/r852Cou.png

Angel69
10-02-2019, 15:03
Kategoria Superiore, java e 20https://imgur.com/sUGhjeE.png
https://imgur.com/PI6dzqM.png

Angel69
15-02-2019, 15:37
Kategoria Superiore, java e 21

https://imgur.com/As577Nj.png
https://imgur.com/cErfYtB.png

Angel69
23-02-2019, 20:22
Ktegoria Superiore, java e 22

https://imgur.com/23Z975W.png
https://imgur.com/qsoORty.png

Angel69
01-03-2019, 09:54
Kategoria Superiore, java e 23

https://imgur.com/kfvmVNJ.png
https://imgur.com/trmppQU.png

Angel69
10-03-2019, 15:29
Kategoria Superiore, java e 24

https://imgur.com/KzoUPYh.png
https://imgur.com/fXiuKOW.png

Angel69
28-03-2019, 12:35
Kategoria Superiore, java e 25

https://imgur.com/lMtYxzK.png
https://imgur.com/fTv51HB.png

Angel69
06-04-2019, 15:34
Kategoria Superiore, Java e 26

https://imgur.com/nzO0y9k.png
https://imgur.com/8BXl3RO.png

Angel69
10-04-2019, 14:47
Kategoria Superiore, java e 27https://imgur.com/V1k3KoD.png
https://imgur.com/unDvtFZ.png

Angel69
13-04-2019, 20:47
Kategoria Superiore, java e 28

https://imgur.com/HfAZPSs.png
https://imgur.com/fSbegr2.png

SystemA
14-04-2019, 13:59
Kategoria Superiore, java e 28

https://imgur.com/HfAZPSs.png
https://imgur.com/fSbegr2.png

Pra...Partizoni ka fituar dhe shenuar me shume se te gjithe.
Ka hupur dhe i kane napur golla me pak se resti.

Del kampion.

Angel69
19-04-2019, 16:55
Kategoria Superiore, java e 29

https://imgur.com/cW6coiu.png
https://imgur.com/O39Srrd.png

Angel69
27-04-2019, 12:13
Kategoria Superiore, java e 30

https://imgur.com/S0p6LuN.png
https://imgur.com/5fBgAaF.png

Angel69
02-05-2019, 21:32
Kategoria Superiore, java e 31

https://imgur.com/EiXtKmb.png
https://imgur.com/X54mqdb.png

Angel69
11-05-2019, 21:18
Kategoria Superiore, java e 32

https://imgur.com/hjjFob2.png
https://imgur.com/6emCACv.png

Angel69
12-05-2019, 18:08
Partizani kampion pas 26 vitesh, fiton sėrish derbin ndaj Tiranės


Partizani mė nė fund ka arritur qė tė marrė njė titull kampion pas plotė 26 vitesh. Tė Kuqtė kanė fituar 2-1 nė derbi, duke siguruar edhe matematikisht vendin e parė pėr kėtė sezon. Skuadra e Gegės arriti qė tė kalonte e para nė avantazh nė minutėn e 29-tė nė derbin ndaj Tiranės. Ēinari realizoi njė super gol me njė goditje fantastike nga distanca, duke mos i dhėnė asnjė mundėsi reagimi portierit tė bardhebluve.
Pėrgjigja e ekipit tė Memės nuk do tė vononte, teksa nė tė 41-ėn, Greca arriti qė ta dėrgonte topin nė rrjetė, duke pėrfituar nga njė pėrgjumje e Partizanit. Nė fraksionin e dytė, nė minutėn e 72-tė, do tė ishte sėrish Ēinari me njė goditje tė bukur qė do tė arrinte qė tė kalonte sėrish Abibin. Partizani nė kėtė mėnyrė siguron titullin kampion me 68 pikė, 13 mė shumė se Kukėsi qė u mund 3-2 nė transfertėn ndaj Luftėtarit. Duke e bėrė edhe mė tė vėshtirė luftėn pėr mbijetesė pėr ekipin e Tiranės.
Njė tjetėr lajm i keq pėr bardheblutė ishte edhe fitorja 2-0 e Kastriotit ndaj Flamurtarit, ndėrkohė qė Teuta mundi 2-1 Skėnderbeun

King Bardhyl
12-05-2019, 19:08
Me ne fund, KAMPIONE.

Jolene
12-05-2019, 19:27
O zot shyqyr :p
Forget champions league now lol

Angel69
12-05-2019, 20:02
Mendoj qe me fuqizimin e financave Partizani ka me mar 4-5 tituj radhazi tani. {Nqs nuk falet Skenderbeu nga UEFA, flitet se Korcaret do fitojne ne CAS, dhe do perfitojne nje demshperblim per prishje imazhi 20 mln Euro}

Angel69
14-05-2019, 11:18
https://imgur.com/uv08d5j.jpeg

Venom
14-05-2019, 11:20
E kane merituar plotesisht kete vit, Gega shume trajner i mire e serioz.
Qe te hapin nje cikel fitues si Skenderbeu do i duhetbte investojne pak e te kene pak fat ne kupat europes per te hecur para e te marrin noi lek.

Angel69
15-05-2019, 22:24
Kategoria Superiore, Java e 33

https://imgur.com/L5F42mY.png
https://imgur.com/koW2oFa.png

AAO
16-05-2019, 08:28
O zot shyqyr :p
Forget champions league now lol

Po ti cne me Partizonin :P?

Bohu me Tironen nigjo mu , do rikthehemi fuqishem :D

Urime "Morrave" , kampionat i merituar.

Jolene
16-05-2019, 09:38
Une me partizanin?
Deri 60 vjece jam me Kukesin pastaj do kaloj me Laqin :p kismet me Tiranen lol

BABA nga DURRSI
16-05-2019, 09:45
Une me partizanin?
Deri 60 vjece jam me Kukesin pastaj do kaloj me Laqin :p kismet me Tiranen lol

bohu mi dreq me Lokomotiven e Durrsit, (KS Teuta) se do kesh lehtesira kur t'vish me u la n'det, neve i trajtojme me prioritet tifozet tane jashte rretheve...-qesh--qesh--qesh--urra--hug-

Jolene
16-05-2019, 09:50
-qesh-
Po tjete per perfitime edhe e mendoj:p
Ti duhet ti dish mire vendet me te pastra aty... larg eres byrekut e qebapave :d

...-mendon-

drague
16-05-2019, 14:46
Po ti cne me Partizonin :P?

Bohu me Tironen nigjo mu , do rikthehemi fuqishem :D

Urime "Morrave" , kampionat i merituar.

Gega e meritoj se nuk beri ekip rrugaēesh si dikur

Angel69
25-05-2019, 13:42
Kategoria Superiore, java e 34

https://imgur.com/vr3q0Xm.png
https://imgur.com/G2hYaZz.png

thirsty
25-05-2019, 15:36
https://imgur.com/uv08d5j.jpeg

Sa shaiptar jane aty?
Fituan komunistet lol

SystemA
25-05-2019, 17:21
Gega e meritoj se nuk beri ekip rrugaēesh si dikur

Manushaqja do thonte....ekip komunistash.

Qe thua TI...

SystemA
25-05-2019, 17:23
Po ti cne me Partizonin :P?

Bohu me Tironen nigjo mu , do rikthehemi fuqishem :D

Urime "Morrave" , kampionat i merituar.

Me kta sindikalistet e riparim sherbimeve....KURRE.:P

Angel69
02-06-2019, 09:24
Kategoria Superiore, java e 35

https://imgur.com/qkN1OoY.png
https://imgur.com/d43r27v.png

Mano
03-06-2019, 12:39
Ca partizani thua ti? Une degjove te lajmet qe e kishte marr Kuksi??!!!

Turp i madh per Shqiperine. Akoma me emra dhe simbole te kohes se komunizmit.

SystemA
03-06-2019, 12:50
Ca partizani thua ti? Une degjove te lajmet qe e kishte marr Kuksi??!!!

Turp i madh per Shqiperine. Akoma me emra dhe simbole te kohes se komunizmit.

Thone qe do ja ndrrojne,
por ruset nuk e tregojne.

PS....po GAMOR njele.

Qys....manushaqe tip kabateristi me qemane.

:gezuar:-pacim-

Angel69
13-06-2019, 17:20
Kategoria Superiore, java e fundit

https://imgur.com/Kt8erJV.png
https://imgur.com/nZAVIwY.png