PDA

View Full Version : Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd


Gi de Masha
12-10-2018, 10:36
Para katėr viteve nė stadiumin e Partizanit nė Beograd, pėr kualifikimet Euro 2016 do tė luanin Serbia mė Shqipėrinė. Nė minutėn e 43’tė, atje do tė lėshohej droni mė hartėn e Shqipėrisė etnike qė do tė bėnte bujė nė tėrė Europė
14 tetori i vitit 2014 do tė mbahet mend gjatė.

Nė kėtė vit do tė zhvillohej njė ndeshje qė do tė mbahet mend. Ishte njė ndeshje pėr kualifikimet nė Euro 2016, njė ndeshje nė tė cilėn do tė startonin gjashtė kosovarė nė formacionin kryesor.

Kosova atėbotė nuk ishte e pranuar nė UEFA.

Serbia dhe Shqipėria ishte njė ndeshje qė shihej mė shumė se njė ndeshje futbolli.

Njė Shqipėri e cila pėr 20 vite me radhė vazhdon tė kėtė nė pėrbėrjen e saj kosovarė e tė cilėt bashkė arritėn qė ta dėrgojnė Kombėtaren Shqiptare nė Francė.

Por, ndeshja aty do tė mbahet gjatė mend.

Tensionet ishin rritur me tifozėt serb qė vetėm kishin filluar fyerjet raciste nė kor nė tribunat e stadiumit tė Partizanit.

Hymni Kombėtar i Shqipėrisė nuk dėgjohej nga brohoritma e tyre, derisa ata ndezėn edhe flakadanė.

Ndeshja filloi edhe pse nė tensione tė mėdha.

Cana ishte i pari qė rrezikojė portėn e Stojkovicit. Shqipėria po luante mė mirė dhe ishte afėr shėnimit tė golit tė parė.

E derisa pritej qė skuadrat tė shkonin nė zhveshtore, nė minutėn e 43, njė dron me hartėn e Shqipėrisė etnike po fluturonte nė qiellin e Beogradit.

Bashkė me hartėn e Shqipėrisė etnike nė foto ishin edhe Ismail Qemali dhe Isa Boletini dhe mbishkrimi mbi tė “Autochthonous” (Autokton).

Mitrovic deshi ta shqyente atė por i menjėhershėm ishte reagimi i Taulant Xhakės i cili kishte filluar qė tė pėrleshej me lojtarin serb.

Martin Atkinson, gjyqtari anglez detyrohet ta ndėrprerje ndeshjen, ndėrkaq Shqipėria merr tri pikė nė tavolinė pas ankesės sė tyre nė gjykatėn e arbitrazhit. /GazetaExpress/


https://www.facebook.com/KosovaRepublikee/videos/1683566071858204/

AAO
12-10-2018, 10:47
Flm Ballistit se pa ate as ne evropian sdo ishim sot.

King Bardhyl
12-10-2018, 11:35
Mė figura nga tė gjithė ėshtė njėri nga ata tė stafit tonė, ėshtė ai qė merr flamurin. Tė gjithė zihen dhe qėllohen, ai ėshtė komplet indiferent ndaj gjithēkaje, pret rastin, e ruan, e kap flamurin dhe me tė marrė ikėn me vrap drejt bankinės.

Beu_Shpata
12-10-2018, 13:32
Ajo ka qenė njė ditė e jashtėzakonshme. Ata shqiptarė qė nuk kan ndjerė diēka tė veēantė dhe krenari pėr ata djemė qė luftuan si luan nė mes tė Beogradit janė gjakprishur.

Veprimi i Ballistit edhe mund tė diskutohet kurse ajo e djemve nė fushė aspak!

Pastaj mė vonė erdhėn shiponjat e Shaqirit dhe Xhakės nė Rusi gjatė ndeshjes Zvicėr vs Serbi.