PDA

View Full Version : Prishtina nė mesin e 16 skuadrave mė tė mira


Llapi
08-11-2018, 11:41
http://gazetaolle.com/wp-content/uploads/2018/11/DrbA8-TWkAM-ZIQ-680x400.jpeg


Prishtina nė mesin e 16 skuadrave mė tė miraZ Mobile Prishtina ka siguruar kualifikimin nė rundin elitė dy ndeshje pa pėrfunduar faza e grupeve.

Kosovarėt fituan nė Lituani kundėr skuadrės ukrainase Cherkaski Mavpy me rezultat 73-92 nė ndeshjen e fazės sė grupeve tė FIBA Europe Cup.
Pjesa e parė pėrfundoi me rezultat 41-46 nė favor tė Prishtinės, shkruan Indeksonline.

Edhe nė pjesėn e dytė skuadra nga kryeqyteti i Kosovės ishte mė e mirė.

AJ Davis ka qenė mė i miri te Prishtina me 26 pikė tė shėnuara ndėrsa Demario Mayeld ka shtuar 10 pikė tė tjera, duke shtuar edhe 7 kėrcime e 6 asistime nė llogari tė tij.

Amerikani Brandon Young me 17 pikė ka qenė mė ekasi te ekipi ukrainas, qė pas kėsaj humbjeje nuk ka gjasa tė arrijė kualikimin, pasi qė ka humbur nė tė dyja pėrballjet prej Prishtinės.

Me kėtė fitore, Prishtina siguron vendin e dytė me tri fitore dhe njė humbje ndėrsa nė dy ndeshjet e fundit do tė luftoj pėr vendin e parė qė e mban Bakken Bears.

Llapi
08-11-2018, 11:42
https://scontent.fprn3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/45776067_1122687141239824_1276633240089657344_n.jp g?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fprn3-1.fna&oh=f3620b0eca1bb369c31fb6d6bfd79409&oe=5C7FA559
Sukseset e jashtėzakonshme tė Kosovės nė sport nuk po ndalen. Pėrgėzoj Klubin e Basketbollit Z Mobile Prishtina pėr kualifikim nė Top 16 ekipet mė tė mira tė FIBA Europe Cup. Njė sukses i tillė, i pari nė historinė tonė tė sporteve ekipore dėshmon pėr potencialin e jashtėzakonshėm qė kemi edhe nė basketboll, por mbi tė gjitha pėr punėn profesionale qė po bėjnė ēdo ditė klubet tona. Ky sukses, por edhe medaljet e titujt qė po fitojmė nė sporte tė tjera, duhet tė na shėrbejnė si motiv e model pėr mė shumė punė dhe investime nė sport.

Kadri Veseli

Rex
09-11-2018, 20:42
Ky momenti kur e hap temen me lexu per baksetboll dhe te del kadri veseli perpara.

Valla bre llokum... hajt se s’po foli.

murik
09-11-2018, 22:43
Ky momenti kur e hap temen me lexu per baksetboll dhe te del kadri veseli perpara.

Valla bre llokum... hajt se s’po foli.

militantizem primitiv,edhe endrrat i shohin me Hashima e me Kadrinj