PDA

View Full Version : Xhudistet vendosin Kosovėn nė piedestal nė Grand Prix ne Uzbekistanit


Fshatari
11-11-2018, 16:42
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/kos1.jpg

Xhudistet kosovare tė udhėhequra nga trajneri Driton Kuka po vazhdojnė tė shkėlqejnė nė garat e rėndėsishme tė xhudos, duke pėrfaqėsuar vendin nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme.
Sė fundmi nė Grand Prixin e Tashkentit nė Uzbekistan xhudistet kosovare kanė rrėmbyer tri medalje tė arta dhe njė tė argjendtė, duke e vendosur kėshtu Kosovėn nė vendin e parė nė renditjen e shteteve pėr medalje.
Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, e Loriana Kuka rrėmbyen tė artėn nė kėtė garė, derisa tė argjendtėn e mori Nora Gjakova.
Kosova ka lėnė prapa shtetet si Azerbajxhani, Gjermania, e Rusia.
“Foto qė nuk do shumė koment. Kosova pėrfundon e para tė tjerat pas saj nė Grand Prix tė xhudos nė Uzbekistan”, ka shkruar Federata e Xhudos nė Facebook, duke shtuar edhe foton e renditjes sė shteteve.

http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/kos2.jpg
____________________________________
https://www.koha.net/sport/128275/xhudistet-vendosin-kosoven-ne-piedestal-ne-grand-prixin-e-uzbekistanit/

Rex
11-11-2018, 16:47
Nje mahall e Pejes po e ben namin ne krejt boten.

Ne olimpiaden e ardhshme nuk ndalemi me vetem nje medalje te arte. Shpresoj te mos lendohen nderkohe.