PDA

View Full Version : Kuka pėr Kelmendin: E arta e kombit


Fshatari
24-01-2019, 17:33
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/kk.jpg

Driton Kuka i ėshtė gėzuar suksesit tė xhudistes sė tij, Majlinda Kelmendit, e cila rrėmbeu sot medaljen e artė nė Grand Prix nė Tel Aviv.
Kelmendi fitoi tė gjitha meēet me ippon, derisa nė finale e gjunjėzoi brenda 35 sekondave izraeliten Gili Cohen, transmeton Koha.net.
Kuka e ka quajtur njė finale tė ēmendur tė zhvilluar nga Kelmendi nė Tel Aviv.
“E arta e kombit. Grand Prix njė finale e ēmendur e Majlindės. I lumtur shumė me performancėn e saj”, ka shkruar Kuka nė Facebook.
__________________________________________________ __
https://www.koha.net/sport/141393/kuka-per-kelmendin-e-arta-e-kombit/

e panjohura
22-06-2019, 19:38
E izoluar nga Evropa, por e njohur nga gjithė bota!
https://imgur.com/I4hVTqp.jpg
Xhudistja kosovare e ka mposhtur nė finale Natalia Kuziutina nga Rusia, pėr ta fituar kėshtu medaljen e artė.....

Rex
22-06-2019, 19:59
Kur medaljet fitohen ne vendet qe nuk na kane njohur, si kjo ne Bjellorusi, kenaqesia eshte e dyfishte.

Edhe Nora Gjakova fitoi medalje, te argjenden kjo.

https://indeksonline.net/wp-content/uploads/2019/06/Screenshot_9-10-1-768x389.png

P.s. harta ne flamur si shume e deformuar me duket. Garant made in china.

Pirati
22-06-2019, 20:04
kush be ? :D shyqyr qe ka qedhuar vetem kjo rusja, se kjo edhe Putinin me babushken e vete i kish mundur. :D

Meqe ra dhafi, ne kategorine e xhudos, ruset jane te forte si konkurrence, ama kjo ka arritur ti beje knacken dhe jo vetem kete here.

SystemA
22-06-2019, 20:07
Nje dekorate per....pavaresine nuk do ishte kec :P:P

Pirati
22-06-2019, 20:10
prej flamurit vec ai ndahet qe ka hikur si frikacak :D kush eshte trimi hiq nuk tutet :D por e rrezon cak e caaaaaak :D

Nuk ka me u be me harushen :D harusha ka humbe, game over :D

SystemA
22-06-2019, 20:13
Shyqyr qe e mujti rusen...BRAVO.

Prishtinasi
22-06-2019, 20:16
Urime te dyjave, Majlindes e Nores, rrnofshin sa malet!
Majlinden e pashe drejtperdrejt....fort bukur,ipon i ra.

juke
22-06-2019, 23:09
Bravo Kelmendi. Sa me shume si kjo.

Ēaushi
23-06-2019, 10:18
...........

Nė emrin tėnd, Majlinda e Kelmendit...

Ti, qė tashmė ke shndėrruar qėnien tėnde nė njė Medalje Shprtėrore Kombėtare, ti dhe tė gjithė ata si ty e me ty, qė na jepni e do vazhdoni tė na jepni ēaste tė vetme tė pėrbashkėta gėzimi, qė na detyroni - sė paku sytė t`i bashkojmė si komb nė njė pikė tė pėrbashkėt tė kėtij horizonti tė mjegullt, nė kėto kohė qė vetėm emrin kanė kohė, qofshi pėrherė Aorta e munguar e Mėngjeseve tė Munguara Shqiptare...Zoti u dhėntė gjithmonė dritė nga drita qė Ai zgjedh pėr tė zgjedhurit e Vet, dhe ndriēofshi pėrjetėsisht nė Qiellin e Madh tė Nėnės Shqipėri...

LM!

Ragnar
23-06-2019, 12:07
Majlinda eshte krenaria e kombit tone, ate qe nuk po e arrijn gjallesat e politikes, po e bene kjo, nuk ka ambasador me te mire se sa nje sportist yll, te lumt ne qe e kemi, Azerbejgjani i ka ofru miliona me prezentu shtetin e ture dhe nuk ka pranu, ndersa Kosova i jep qindra euro.

SystemA
23-06-2019, 12:21
E pati BALLE per BALLE kundershtaren(sepse eshte SPORT)dhe e hodhi....TUC.

BRAVO i QOFTE.Na mungojne dhe FSHATARUCAT e thaQIT per ti napun dekorata.

LLOGJIKA e Benit.