PDA

View Full Version : Gjendet trupi i pajetė i Florijanės


Ragnar
02-07-2019, 17:34
https://telegrafi.com/wp-content/uploads/2019/07/florijanafk-780x439.jpg

Trupi i pajetė i futbollistes shqiptare, Florijana Ismaili, ėshtė gjetur nė fundin e Liqenit Como nė Itali, kanė bėrė tė ditur mediat e atjeshme.

24-vjeēarja ishte shpallur e zhdukur tė shtunėn pasdite pas njė aksidenti gjatė hedhjes nga barka, me ē’rast nuk ishte shfaqur mė nė sipėrfaqe tė ujit.

https://telegrafi.com/wp-content/uploads/2019/07/florijana1-1.jpg

Pas kėrkimeve katėrditore, ekipet italiane tė shpėtim-kėrkimit tė martėn e kanė gjetur trupin e pajetė tė Florijanės.

Mė pas, trupi ėshtė tėrhequr deri nė thellėsi prej 20 metrash, ku zhytėsit kanė mundur ta marrin dhe ta sjellin nė anije, me tė cilėn trupi ėshtė dėrguar nė spitalin St. Anna. Familja e Florijanės ėshtė njoftuar pėr gjetjen tragjike.

Vetėm disa orė para gjetjes sė trupit tė saj, Young Boys kishte bėrė njė gjest emocionues duke formuar njė zemėr me trupat e tyre. Familja e futbollistes i ka falėnderuar tė gjithė pėr mbėshtetjen dhe solidarizimin.

Ditėn e shtunė, Florijana dhe njė kolege e saj kishin marrė me qira njė barkė pėr njė ditė relaksi dhe pas rrezitjes, shqiptarja ishte hedhur nė ujė pėr t’u freskuar, mirėpo nuk kishte dalė mė nė sipėrfaqe.

Shoqja e saj i kishte thirrur shėrbimet emergjente, tė cilat i filluan menjėherė kėrkimet duke pėrfshirė disa zhytės, anije, helikopter dhe njė robot special, i cili e ka gjetur trupin e pajetė tė saj. /Telegrafi/

Fshatari
02-07-2019, 17:43
Ngushllime familjes !
Me vdek kaq e re…!

Angelisa
02-07-2019, 17:45
Behet fjale per ndonje vrasje apo suicide?
Pa sens me duket artikulli
Ngushllime Familjes

derjansi
02-07-2019, 17:49
Behet fjale per ndonje vrasje apo suicide?
Pa sens me duket artikulli
Ngushllime Familjes

Jo as njona as tjetra. Ka qon ne vark ne liqenin komo ne itali dhe asht hedh ne uj meni her dhe nuk ka dal mo. Do i ket pushu zemra sepse me sa di uji i ati liqeni asht i ftoft

Mandi
02-07-2019, 18:01
Ngushellime familjes !!

Erdhi Dimri
02-07-2019, 19:00
Lajm tragjik. Ngushellime familjes!

Pirati
02-07-2019, 19:00
Ngushellime per nje jete te humbur ne moshe te re me gjithe karieren qe kishte. Plus asaj e kishim ambasadore from tu Lugina e Presheves.

Ragnar, mediat tjera e japin 204 m thellesi te eshte gjetur dhe schwitzerlandet robotin nenujore u deshte te aktivizonin.

https://m.20min.ch/sport/fussball/story/leichnam-von-nati-spielerin-ismaili-gefunden-12053813

https://www.nzz.ch/amp/sport/florijana-ismaili-was-bleibt-ist-das-strahlen-ld.1493247

AAO
02-07-2019, 19:12
Ngushellime Familjes. Vajze e re gjynah.

King Bardhyl
02-07-2019, 19:14
Mekat, te vin shume keq kur lexon nje lajm te tille. Ngushellime familjes.

Rexhina
02-07-2019, 19:19
ngushellime familjes, por jam kurjoze te di cfare ndodhi ekzaktikisht, cila ishte arsyeja qe sdoli nga uji?...u zhyt shume thell? u vra kur u zhyt? hmm

par
02-07-2019, 19:20
Gjynah
I qofte dheu i lehte

Performer
02-07-2019, 19:21
Gjynah e re e ne kulm te karrieres.

Buzeqeshje
02-07-2019, 19:29
I qofte dheu i lehte...... :(

Kurt
02-07-2019, 20:37
RIP
Tekstualisht keshtu i vdiq vellai 22 vjecar nje shoqes time amerkane ne Lake Michigan. Futbollist edhe ai. Eshte hedh nga varka dhe nuk ka dalur me.

Khaleesi
02-07-2019, 20:57
Sa gjyna. Ngushellime te dashurve. May she rest in peace.

Mano
03-07-2019, 12:43
Gjynah!
Ngushellime familjes!

Venom
03-07-2019, 13:13
RIP
Shume e re, gjynah.
Ngushellime familjareve!

Pirati
04-07-2019, 22:27
ngushellime familjes, por jam kurjoze te di cfare ndodhi ekzaktikisht, cila ishte arsyeja qe sdoli nga uji?...u zhyt shume thell? u vra kur u zhyt? hmm

qashtu po thone :

Florijana Ismaili besohet tė ketė pėsuar sulm kardiak, i cili edhe ia mori jetėn.

Bazuar nė raporte tė ndryshme nga mediat italiane dhe ato nė Zvicėr, futbollistja Preshevare ka pėsuar sulm kardiak nė momentin kur ka kėrcyer nga barka nė ujė nė liqenin Comos.

24-vjeēarja ishte zhdukur tė shtunėn e javės sė kaluar dhe trupi i saj ėshtė gjetur katėr ditė mė vonė.

Kėrkimi me robot ishte i nevojshėm meqenėse zhytėsit nuk kanė pasur mundėsi tė shkojnė mė thellė se 50 metra.

Sipas asaj qė thuhet nė mediat italiane dhe zvicerane, futbollistja e Young Boys ka pėsuar sulm kardiak nė momentin kur ėshtė shkėputur nga barka.

Trupi i pajetė i Florijanės ėshtė gjetur nė njė thellėsi prej 204 metrave pasditen e sė martės.

Dhe qetra, ishte femija i vetem ne familje.

Regina
04-07-2019, 22:32
Ngushellime familjes.

Pak ditė mė parė e njėjta gjė ndodhi me nje aktore gjermane,
Lisa Martinek, ne moshėn 47 vjeēare kjo ishte me pushime me familjen e saj ne Itali, u zhyt nė ujė, burri e nxori tė vdekur nga uji.

Eden
04-07-2019, 22:34
U prehte ne paqe!

Akrepi
04-07-2019, 22:36
Ngushėllime familjes.
Megjithėse siē thot Pirati paska qėn fėmija e vetme nė familje dhe pėr ata prindėr nuk ka ngushėllim. :((

Eden
04-07-2019, 22:38
Femije i vetem apo jo dhembja eshte njesoj....

Zana
04-07-2019, 22:38
Ngushellime familjes & u prehte ne paqe.


Ps... Mos heret vone Te tere k'saj rruge jemi... sad but true.

Noe
04-07-2019, 22:39
Keq me vjen... Ngushellime familjes.

Akrepi
04-07-2019, 22:40
Femije i vetem apo jo dhembja eshte njesoj....

Dhimbja ėshtė vėrtet njėsojė por kur ke njė fėmi tjetėr gjen ngushėllim, ke njė motiv por nė rastin e kėtyre prindėrve qė ngelėn pa fėmijė?
Nuk ėshtė njėllojė Eden.

Eden
04-07-2019, 22:58
Nje femije nuk e zevendeson tjetrin gjithsesi,dhembja eshte e njejte...ngushellim per te shtyre jeten qe edhe ashtu duan apo sduan s'kane rrugezgjedhje tjeter....

SystemA
05-07-2019, 00:37
Dhimbja ėshtė vėrtet njėsojė por kur ke njė fėmi tjetėr gjen ngushėllim, ke njė motiv por nė rastin e kėtyre prindėrve qė ngelėn pa fėmijė?
Nuk ėshtė njėllojė Eden.

Ngushellime te SINQERTA ..FAMILIES.

Edhe vllai arkadashit apo Arben Dervishit keshtu iku nga kjo bote.
Dhe shkruesi i ka qene per ngushellim.