PDA

View Full Version : Akil Gjakova mposht rusin pėr tė rrėmbyer tė artėn nė Budapest


Fshatari
13-07-2019, 18:02
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/akili.jpg

Akil Gjakova ka arritur tė mposhtė kundėrshtarin e tij rus nė finale pėr tė rrėmbyer medaljen e artė nė Grand Prix Budapest.

Trajneri i tij, Driton Kuka, ka thėnė se fitorja e tij ndaj rusit ishte “qershia mbi tortė”.
“Akil Gjakova dominon nė Grand Prix Budapest! Ēfarė Akili sot i ēmendur! Luftė pas lufte deri nė finale mposhti kanadezin, zviceranin e nė ēerekfinale legjendėn e xhudos japoneze Ebinumen, nė gjysmėfinale uzbekun e nė finale qershia mbi tortė, rusin Elbakiev nė mėnyrė efikase me dy hudhje tė bukura”, ka shkruar Kuka nė Facebook, raporton Koha.net.
Kujtojmė se nė kėtė garė, Kosova po pėrfaqėsohet me pesė garues, katėr nė konkurrencėn e femrave dhe njė te meshkujt.
Ditėn e djeshme, garat i zhvilluan Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi e Nora Gjakova.
Krasniqi pati njė paraqitje tė shkėlqyer nė Grand Prixin e Budapestit. Nė kategorinė 48 kilogramė, ajo rrėmbeu medaljen e argjendtė, transmeton Koha.net.
Nė finale ajo pėsoi nga japonezja, Funa Tonaki, e cila fitoi me ippon nė “Golden Score”.
Nora Gjakova ka rrėmbyer medaljen e argjendtė nė kėtė garė. Nė kategorinė 57 kilogramė, ajo pėsoi nė finale nga braziliania Rafaela Silva, transmeton Koha.net.
Silva fitoi kėtė meē me ippon.
Kurse befasia e kėtij turneu mund tė konsiderohet fakti se kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, nuk ka arritur tė rrėmbejė medalje nė Grand Prixin e Budapestit.
Nė garė pėr medalje tė bronztė, ajo pėsoi nga spanjollja Ana Perez Box nė kategorinė 52 kilogramė, transmeton Koha.net.
Pėrkundėr qė ishte duke udhėhequr pėrballjen ndaj spanjolles, Kelmendi nė fund pėsoi me njė ippon.
_____________________________________
https://www.koha.net/sport/173877/akil-gjakova-mposht-rusin-per-te-rrembyer-te-arten-ne-budapest/

SystemA
13-07-2019, 18:05
http://www.adrienkrasniqi.fr/dok/akili.jpg

Akil Gjakova ka arritur tė mposhtė kundėrshtarin e tij rus nė finale pėr tė rrėmbyer medaljen e artė nė Grand Prix Budapest.

Trajneri i tij, Driton Kuka, ka thėnė se fitorja e tij ndaj rusit ishte “qershia mbi tortė”.
“Akil Gjakova dominon nė Grand Prix Budapest! Ēfarė Akili sot i ēmendur! Luftė pas lufte deri nė finale mposhti kanadezin, zviceranin e nė ēerekfinale legjendėn e xhudos japoneze Ebinumen, nė gjysmėfinale uzbekun e nė finale qershia mbi tortė, rusin Elbakiev nė mėnyrė efikase me dy hudhje tė bukura”, ka shkruar Kuka nė Facebook, raporton Koha.net.
Kujtojmė se nė kėtė garė, Kosova po pėrfaqėsohet me pesė garues, katėr nė konkurrencėn e femrave dhe njė te meshkujt.
Ditėn e djeshme, garat i zhvilluan Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi e Nora Gjakova.
Krasniqi pati njė paraqitje tė shkėlqyer nė Grand Prixin e Budapestit. Nė kategorinė 48 kilogramė, ajo rrėmbeu medaljen e argjendtė, transmeton Koha.net.
Nė finale ajo pėsoi nga japonezja, Funa Tonaki, e cila fitoi me ippon nė “Golden Score”.
Nora Gjakova ka rrėmbyer medaljen e argjendtė nė kėtė garė. Nė kategorinė 57 kilogramė, ajo pėsoi nė finale nga braziliania Rafaela Silva, transmeton Koha.net.
Silva fitoi kėtė meē me ippon.
Kurse befasia e kėtij turneu mund tė konsiderohet fakti se kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, nuk ka arritur tė rrėmbejė medalje nė Grand Prixin e Budapestit.
Nė garė pėr medalje tė bronztė, ajo pėsoi nga spanjollja Ana Perez Box nė kategorinė 52 kilogramė, transmeton Koha.net.
Pėrkundėr qė ishte duke udhėhequr pėrballjen ndaj spanjolles, Kelmendi nė fund pėsoi me njė ippon.
_____________________________________
https://www.koha.net/sport/173877/akil-gjakova-mposht-rusin-per-te-rrembyer-te-arten-ne-budapest/

Hupi ne Cuca kundra ....KAMIKAZES...JAPAN.

Dhe...nuk kishte ...REKLAME.

``puc``

PS...rusi do pushkatohet...si mrojti trojet.