PDA

View Full Version : Tifozėt e Partizanit rrahin barbarisht atė tė Tiranės


Mandi
29-09-2019, 21:02
Luhet sonte nė orėn 19:00 derbi mes Tiranės dhe Partizanit, i vlefshėm pėr javėn e gjashtė tė Kategorisė Superiore.
Para fillimit tė ndeshjes,tifozeritė e tė dyja ekipeve janė pėrleshur mes tyre, pas portės.
Nė pamjet e sherrit, shihen 5-6 tifoze tė Partizanit, tė cilėt sulmojne barbarisht njė tifoz tė Tiranės.
Ėshtė dashur ndėrhyrja e forcave tė rendit pėr tė ulur tensionet dhe pėr t’u normalizuar disi situata.

https://vidnews.net/video/1569773256978?utm_source=joqalbania.com&utm_medium=logo&utm_campaign=player-controller-logo

AAO
29-09-2019, 21:21
Une se di pse nderhyni policia me i nda , leje o vlla njerzit te shfryhen , se robi me gjithe kto strese t'jetes do i shfry nervat me i ven :D.

Perpos shakase , kto jane pamje te shemtume , por ajo qe t'vje keq jane tifozet e tirones qe e lane shokun e tyre vetem duke u dhunu nga tifozet e Partizonit.

Ndersa per neshjen , morrat e meritun fitoren , lujten me mire dhe ishin shume me te qarte se tirona.

Viking
29-09-2019, 23:22
Provokimet e Minjve te Bashkise skuader pa pike nderi dhe pa pike respekti sidomos kjo tifozeria e tyre qe mendojn se edhe ne derbin me te bukur te kryeqytetit e shikojn si nje shenje urrejtje kombtare racore vendore dhe vendbanuese nuk kaperdihen lehte nga Tiofozeria e kuqe.
Pasi jane mesuar te hane dru ne fush kto 5 vjet ishalla si bojm 6 -qesh-
Bejn akte vandale dhune verbale dhe skena ordiner duke instaluar ne krahun e tifozerise se kuqe ku ishin vendosur miq artopalant dhe bokse per te degjuar kenge mercenare te Pajtim Struges qe i kendon Shprefese,17 Nendorit apo Dhirones duke djegur flamurin e Skuadres mike nuk bejn asgje vec shtojn urrejtje ne shpirtat e zinj brenda tyre.
Futbolli ky sport kaq i bukur ska asnje lidhje me ate qe shfaq elita e Tirones me ne kry ca langaraq qe vetem mbushin xhepat nga biletat e shitura dhe shperndajn Hallvasi neper Tribuna.
Turp Turp dhe ata pseudotifoze qe i bashkohen ktyre akteve te turpshme.

kanina
29-09-2019, 23:42
Po ik ore beni lufte per gjera serioze se as uje skeni me ne tirane!
Beni gjithe kete per gjera pa vlere. ....

Viking
29-09-2019, 23:44
Po ik ore beni lufte per gjera serioze se as uje skeni me ne tirane!
Beni gjithe kete per gjera pa vlere. ....

Sa shume Brryli Broadway 🎭 lexo edhe ti mer plak!!!
U zgjidhen hallet e tjera e na ka ngel vetem uji ne!!

Angelisa
29-09-2019, 23:48
http://imgur.com/w4TBkEG.jpeg :p

kanina
29-09-2019, 23:51
Sa shume Brryli Broadway 🎭 lexo edhe ti mer plak!!!
U zgjidhen hallet e tjera e na ka ngel vetem uji ne!!

Brrylin e di si vend pas sdi cdo te thote si shprehje.


Po uji drita rruga shteti policią drejtesia korrupsioni etj etj filloje nga te duash ti une ujin e dhashe si shembull.

Keta nuk revoltohen per hallet qe skane asgje ne ate vend po revoltohen per skuadren e zemres :d

Viking
29-09-2019, 23:51
Gruje sje ne pune neser ti? :d
Do e ndryshoj oren Londra? Sivjet

kanina
29-09-2019, 23:54
http://imgur.com/w4TBkEG.jpeg :p


Ja fiks :d

.......

Viking
29-09-2019, 23:56
Brrylin e di si vend pas sdi cdo te thote si shprehje.


Po uji drita rruga shteti policią drejtesia korrupsioni etj etj filloje nga te duash ti une ujin e dhashe si shembull.

Keta nuk revoltohen per hallet qe skane asgje ne ate vend po revoltohen per skuadren e zemres :d

O Kanina te gjitha kto ekzistojn por me shume Shqiptarin po e vret stresi ne te gjitha llojet edhe menyrat.
Tashi dy jane rruget per te ulur normativen e larte te stresit seksi me pagese qe nuk eshte i lejushem ne Shqiperi (gje qe une e kam parashtruar me pare qe patjeter duhet te hapen dyert e shpive publike)
Dhe sharja e bertitja me liber shpie neper stadiume.

Angelisa
29-09-2019, 23:57
Gruje sje ne pune neser ti? :d
Do e ndryshoj oren Londra? Sivjet

Kam pushim:p

Do e ndryshoje e kam vendos une :d

doganieri
29-09-2019, 23:59
Brrylin e di si vend pas sdi cdo te thote si shprehje.


Po uji drita rruga shteti policią drejtesia korrupsioni etj etj filloje nga te duash ti une ujin e dhashe si shembull.

Keta nuk revoltohen per hallet qe skane asgje ne ate vend po revoltohen per skuadren e zemres :d

Pine mall, perpara ndeshjes, prandaj bohen trima. Per uje, drita etj ska mall.

P.s ajo qe me ka bo pershtypje, eshte se jane cerra pjesa me e madhe 15-18 vjec dhe nje rritje te madhe te tifozeve te tirones, qe sjane as me prejadhje nga tironcit e vjeter.

Nje pjese vine, jane nga rrethet, qe kane qene kryesisht basen i tifozeve me partizanin.

Angelisa
29-09-2019, 23:59
Ja fiks :d

.......

Ne Tirane ra termeti dolen gjithe jasht dhe me vrap ne kafe :d
E sa per ujin kane fitu imunitet, cudi do ishte Po te kete uje lol

kanina
30-09-2019, 00:02
O Kanina te gjitha kto ekzistojn por me shume Shqiptarin po e vret stresi ne te gjitha llojet edhe menyrat.
Tashi dy jane rruget per te ulur normativen e larte te stresit seksi me pagese qe nuk eshte i lejushem ne Shqiperi (gje qe une e kam parashtruar me pare qe patjeter duhet te hapen dyert e shpive publike)
Dhe sharja e bertitja me liber shpie neper stadiume.

Seksi me pagese eshte me tonellate ne tirane vetem se nuk e gjen dot neper rruge si jashtė. Puna eshte qe njerezit skane leke as per ate :d


Po shfryje ore stresin ik dogje bashkine e te shikosh. ...

kanina
30-09-2019, 00:05
Ne Tirane ra termeti dolen gjithe jasht dhe me vrap ne kafe :d
E sa per ujin kane fitu imunitet, cudi do ishte Po te kete uje lol

Zot i madhe thuaj si ja bejne per tu lare ! !!! Shyqyre qe sjam aty ne kete periudhe.

Une ja fusja dhe per vlore ne fakt beja dush e kthehesha prape :d

Viking
30-09-2019, 00:05
Seksi me pagese eshte me tonellate ne tirane vetem se nuk e gjen dot neper rruge si jashtė. Puna eshte qe njerezit skane leke as per ate :d


Po shfryje ore stresin ik dogje bashkine e te shikosh. ...

Aaaaa ktu sjam darkot me ty per kto djegjet e rrahjet e vrasjet e vandalizmat nuk me ke mua vlla.

Ore me tonelata eshte po me adres nuk ka dhe si per pasoje nuk ka as konkurence qe te bie cmimi them.
Ne Shqiperi inflacionin e lekut nuk e bejn bankat por e bejn c*rV4t.

kanina
30-09-2019, 00:09
Aaaaa ktu sjam darkot me ty per kto djegjet e rrahjet e vrasjet e vandalizmat nuk me ke mua vlla.

Ore me tonelata eshte po me adres nuk ka dhe si per pasoje nuk ka as konkurence qe te bie cmimi them.
Ne Shqiperi inflacionin e lekut nuk e bejn bankat por e bejn c*rV4t.

Mire ti mčre shkrepsen se benzinen e sjelle une.

Po ēa inflacioni ato te shkretat tani u ka ngelur ta japin per nje sufllaqe ..

drague
30-09-2019, 00:12
Kalamaj leshi.kurr nuk kemi bo sherr para90 tes.mir e tha shoku....pin mall

kanina
30-09-2019, 00:14
Kalamaj leshi.kurr nuk kemi bo sherr para90 tes.mir e tha shoku....pin mall

Po ku te beje sherr ne ate kohe more je ne terezi ti?!!

shoku_tanku
30-09-2019, 00:17
Pupupu..ku futen me bo derbi ke arena kombtare kta mongole mer jau..i bojn stolat pershesh shtatdhit melon euro investime...e tha mir ai qe futbolli nuk o per hallexhit.

drague
30-09-2019, 00:26
Po ku te beje sherr ne ate kohe more je ne terezi ti?!!

Kam nje mik na Vlora. Eshte dhjere planeti me thote-gezuar-

kanina
30-09-2019, 00:32
Kam nje mik na Vlora. Eshte dhjere planeti me thote-gezuar-

Po ore eshte dhjeré sbehet fjale po jo se atehere sdonin po nuk ua mbante.

Pyete ate mikun si shahej ne stadiumin e vlores qe ne ate kohe.

doganieri
30-09-2019, 00:37
Po ku te beje sherr ne ate kohe more je ne terezi ti?!!

Skishte nevoje me u rraf, tifoz me tifoz, se te kopaniste policia. Shkopat e gomes te vegjel, si cadra kineze, te qemal stafa i ben sefte, sa doli aho shprehja, qe i tha njeri kinezit.

Po mire mer burr, sktham gje qe po me rref, po pse me bie me cader kineze,...lol

Pastaj, neper qytet. Tifozet qe shkonin nga Tirana i kapnin me gure, ne kavaje psh.

King Bardhyl
30-09-2019, 08:28
Prapė kėta talebanėt e Tironės? Ka mbetur edhe kjo punė nė dorė te evgjitėve.

Viking
30-09-2019, 09:54
Tifozeria e Partizanit dhe cdo tifoz me mentalitet te mirfillte pa dallim ngjyrash duhet medoemos te distancohet nga makabriteti qe nxit dhune pertej cdo kufiri te imagjinueshem sportiv.

Tashme nuk flitet per mentalitet ultras dhe mentalitet tifozerik por flitet per nje tufe te semuresh mendore qe vetem i shkaktojne deme atmosferes dhe aktivitetit tifozerik ultras ne vend.

Se shpejti, pervec idiotizmave huliganesk qe pretendojne te bejne kundershtaret tane, do behet publik edhe nje gjest me fishekzjarre qe shkon shume larg deri ne rrezikimin fizik te mbi 1500 vetave ne tribune mes tyre femije, te moshuar, e vajza. Per kete gjest organizatoret e tij do mbajne pergjegjesi shume te madhe.

Ne nuk jemi promotore te dhunes e nuk na pelqejne te tilla akte, por kur duhet dime si te reagojme pa perdorur mjete te rrezikshme dhe gure.

Gjithashtu i bejme thirrje medias dhe portaleve serioze te paraqesin me paanesi ngjarjen, pasi nuk mund te krahasoni dhe te ulni ne te njejtin nivel tifozerine e Partizanit qe nuk sulmoi askend me te semure mendore qe percjellin mesazhe dhe veprime qe gjenerojne urrejtje dhe perēarje.

Ultras Guerrils, gjithmone ultras dhe gjithmone ne menyren tone !

Kjo eshte Koreografia e Minjve te Bashkise!!!!
Turp ta lidhes kte superskuader dhe kte super tifozeri me nje ane te erret te rregjimit komunist.

http://imgur.com/qMq1FCm.jpg

Viking
30-09-2019, 10:02
Nderkohe Ultras e Qytetit Jane Kto :

http://imgur.com/BeDCtDB.jpg
http://imgur.com/YKH9dtw.jpg
http://imgur.com/0QEC0qO.jpg
http://imgur.com/i5mDZJT.jpg
http://imgur.com/9c8vM9J.jpg
http://imgur.com/NBzVpZr.jpg
http://imgur.com/rxCDUQZ.jpg
http://imgur.com/Lu488pH.jpg

http://imgur.com/ucN7J69.jpg

Viking
30-09-2019, 10:10
S'ka Dinamo as Tirane por ka vetem Partizan !

Nuk i rrezuan, rane. Nuk ua beri kush, ja bene vetes. Nuk kishin armiq, por mullinj ere. Nuk luajten futboll, po u veteprostituan. Nuk ishin pa fat, e merituan ! Nuk ja kishte fajin stadiumi, as "kamunisti", as "katunari" as "maloku" as "jabonxhiu", por skizofrenia ...
Rane nga kategoria per (pa)merite sportive !
Askush nuk i hodhi, askush nuk i sulmoi, askush nuk u pati faj, thjeshte konfirmuan nepermjet ketij sezoni qe nuk kane pasur dhe nuk do te kene kurre identitet, qe u kthyen ne nje ekip paterice aleancash, i vulosur si prostitucion edhe nga Federbet. Ishin ai ekip i shemtuar qe ka dy faza kampionati qe nuk fiton nje ndeshje te vertete. Eshte ai ekip qe ruajti 5 jave kampionati lojtaret dhe qe shpresonte te kapte nje barazim me ne ! Eshte ai ekip sharlatan, i nje klubi sahan, me tifoze hajvane. E merituan renien qe ju vinte verdalle prej sezonesh me radhe. E meritonin ne kohen e fitores se fundit ne derbin e falur. E meritonin qe atehere me nje sezon ku te gjitha ekipet i jepnin lemoshe pikesh. E stermerituan kesaj radhe kur vendosen te behen ekipi i dores se dyte, paterice pa objektiva dhe identitet. Duke u zvarritur ndaj Kukesit, me pak fjale e bene si ajo shprehja "po djeg shtepine time qe komshiu te mbetet pa komshi ". E meritonin dhe heqjen e pikeve si ne rastin e Flamurtarit. E kane merituar prej shume sezonesh por jo, federata i perkedhel ndersa keta viktimizohen. E meritonin mbase edhe per faktin se nuk ju punonte faksi apo koka.

Dikush ngasherehet shtirur e guxon dhe krahason largimin me force te Partizanit nga superioria me renien e turpshme te ekipit te Toptaneve. Mjafton ti kujtojme flamurin e ngritur te Arian Malit dhe malin me padrejtesi qe ju be Partizanit, ekipit te papaguar, qe mbahej e paguhej teresisht me kontributet e tifozeve, nismen e gjimnazisteve , pa president, i nxjerre me force nga ambientet
e klubit nga pushteti i atehershem me kompromis politikanesh te djathte e te majte, me qellim zhdukjen e emrit te Partizanit dhe qe ndertuan te ish-kompleksi yne palletet e tyre te turpit. Kjo e fundit pa sukses, arsyet dihen dhe gjenden tek dashuria e tifozerise se kuqe qe qendroi me krenari kunder presidentit, por gjithnje krah ekipit. Ndersa minjte sperdridhen ndaj nje presidenti qe deri dje i shperndante tollumba korce (kernacka), dasma, synetlliqe e ahengje, por nga ana tjeter e braktisin ekipin e tyre se te kuqte i "zune" stadiumin. Prandaj ajo elegjia kolektive neper studio e emisione nuk ju ngjit. Prandaj nuk ja ngrefni askujt me romanticitetin e futbollit te bukur, qe Tirana i duhet kampionatit. Na thoni cila Tirane? Ajo qe zvarritet, qyrravitet, zhgarravitet ? Ajo qe ndaj Partizanit shkaterrohet per te marre nje barazim dhe qe humb me Lacin, Luftetarin e Korabin dhe qe hap kembet ndaj Kukesit?

E meritojne dhe bindesh me shume qe e kane stermerituar dhe qe nuk ju mbetet me asnje lloj justifikimi, kur me bisht nder shale e kokulur shpresojne thelle nen vete ndonje amnisti, ripeshkim a zgjerim kampionati. Gjera te pamundura sipas logjikes, sipas ligjit. Por kurre mos thuaj kurre ! Eksperienca e "sistemit" qe ata evokojne si te viktimizuar ne cdo moment na e kujton vitin 74 te larget kur byroja i shpikte play-off vetem qe ti mbante "te persekutuarit". Ne 2014 FSHF dhe klubet qe te falnin lemoshe rrezuan Ballshin ne mes te kampionatit nga kategoria qe minjte te shpetonin dhe siguruan mbijetesen me ndeshje te paluajtur ndaj Kavajes. E njejta gje kerkohet te behet serish, te shpiket nje menyre shpetimi per skuadren pa shpetim, qe nese do t'i kishte mbetur pak nder (dyshojme se ka pasur ndonjehere), do pranonte fatin e saj!

Ne fund nje mesazh per tifozet me vija, do ishim hipokrite te medhenj nese nuk do ua kujtonim qe ne ju futem ne krize me nje deklarate, u perziet u hodhet perpjete per stadiumin e rikonstruktuar nga firma Refikut. Nuk duronit dot qe ne te luanim e te fitonim ne ate fushe ndersa ju e dinit qe s'do mundeshit te ishit si ne. E dinit qe s'do e mbushnit sa ne, e dinit qe nuk i masnit dot forcat me ne. Shpiket bojkotin, i iket perballjes me ne, i iket perballjes me ekipet kundershtare edhe perballjes me presidentin tuaj. Shkurt ekipi ra se "ty ta boni koka". Vazhdoni luften me Refikun dhe bejini fresk Lut Nurit, vec kte intrige bejeni pak me fshehur se bini kollaj ne sy. E pate Edin e famshem te "Fear of the red" aty te strukur ne Xhomllik? U cmendet kur stadiumi yt, tempull sic e quanit u shnderrua i kuq flake e shkruhej me germa te medha emri qe sundon qytetin prej '46. Nuk guxove edhe pse u mundove shume te dilje perballe. Ne fund fituam ne ! Fituam por nuk gezojme, bile qajme piket e sigurta qe do ua merrnim vitin tjeter. Koha tregoi qe fituam qe ne fillim ... tani nuk ju mbetet gje tjeter vec se te merrni arkivolin serish, te dilni ne kortezh e kesaj radhe mos e lini bosh, merreni te gjithe skizofrenine tuaj futeni ne te dhe varroseni diku mbase do shpetoni ...


Nderkohe Pseudotifozat e Tirones
Bejn te tilla Shfaqje ne Rruge!!!
http://imgur.com/P9FjxCI.jpg

Angelisa
30-09-2019, 10:14
Cudira Albaneze lol

doganieri
30-09-2019, 10:18
Sjane vetem albaneze,

Tifozat e interit kane hedhur alamet motorri nga unaza e trete e sansiros, tebtifozet ne unazen e dyte.

Ata te alalantes kane shkuar ne stadium me tank.

Te cervena zvezdes, po ashtu festun siper tanksit kalimin e grupe te champions lige nepr rruget e beogradit.

Valvula e presionit, duhet tifo.

King Bardhyl
30-09-2019, 10:51
Cudira Albaneze lol

Kemi njė temė kėtu nė forum me kėta tifozėt e Tironės qė bėrtisnin Allahu Ekber nė stadium dhe gjėra tė tilla.

rolex
30-09-2019, 10:56
Kemi njė temė kėtu nė forum me kėta tifozėt e Tironės qė bėrtisnin Allahu Ekber nė stadium dhe gjėra tė tilla.

Allahu Ekber = Zoti eshte i madh.

Ku e shikon cudine e madhe ti te thuash zoti eshte i madh?

Cudi e madhe eshte kur i shan ne kor tere robte e shpise pa arsye tifozet e ekipit kundeshtar.

Viking
30-09-2019, 11:00
Allahu Ekber = Zoti eshte i madh.

Ku e shikon cudine e madhe ti te thuash zoti eshte i madh?

Cudi e madhe eshte kur i shan ne kor tere robte e shpise pa arsye tifozet e ekipit kundeshtar.

-bravo-

Cudia me e madhe eshte kur mbas Allahu Ekber dmth Zoti eshte i madh direkt pas asaj fraze Shqiptohet Fraza Ju Pipshim Robt e shpise kjo eshte Cudi!!!

Si ka mundesi qe pas nje fraze hyjnore perdoret nje fraze Ordinere qe e ben te mendosh se karakteri i ktyre njerzve eshte si vete ata njerez pa pike Morali.

King Bardhyl
30-09-2019, 11:05
Allahu Ekber = Zoti eshte i madh.

Ku e shikon cudine e madhe ti te thuash zoti eshte i madh?

Cudi e madhe eshte kur i shan ne kor tere robte e shpise pa arsye tifozet e ekipit kundeshtar.

Ja ta dha pėrgjigjen ai tjetri, nuk po i hyj mė thellė kėtij muhabeti.
Si taleban tė dorės sė parė, kishin bėrė gati dhe eksplozivėt:
https://joqalbania.com/artikull/632977.html

Pastaj edhe diēka se nuk mė rrihet mua. Ne nuk jemi Arab, Allahu Ekber thėrrasin arabėt.

Angelisa
30-09-2019, 11:07
Kemi njė temė kėtu nė forum me kėta tifozėt e Tironės qė bėrtisnin Allahu Ekber nė stadium dhe gjėra tė tilla.

Keta jane si puna e atyre trafikantave qe shkojne ne Xhami me sumen perpjet dhe bejne lutje te tipit “inshallah me kalon malli”

Angelisa
30-09-2019, 11:08
Sjane vetem albaneze,

Tifozat e interit kane hedhur alamet motorri nga unaza e trete e sansiros, tebtifozet ne unazen e dyte.

Ata te alalantes kane shkuar ne stadium me tank.

Te cervena zvezdes, po ashtu festun siper tanksit kalimin e grupe te champions lige nepr rruget e beogradit.

Valvula e presionit, duhet tifo.

Ndoshta
Po kshu parrullash ordinere sme Kane zene syte me asnje vend

Viking
30-09-2019, 11:11
Ndoshta
Po kshu parrullash ordinere sme Kane zene syte me asnje vend

Kush tu duk ordinere ty Z3ml4?-dora-``chairhide``

rolex
30-09-2019, 11:11
-bravo-

Cudia me e madhe eshte kur mbas Allahu Ekber dmth Zoti eshte i madh direkt pas asaj fraze Shqiptohet Fraza Ju Pipshim Robt e shpise kjo eshte Cudi!!!

Si ka mundesi qe pas nje fraze hyjnore perdoret nje fraze Ordinere qe e ben te mendosh se karakteri i ktyre njerzve eshte si vete ata njerez pa pike Morali.

Eshte idiotllek , nuk diskutohet.

Komenti im kish lidhje thjeshte me nje fraze qe shume kujt i vret veshin nderkohe qe ajo perkthehet ''zoti eshte i madh''. Nuk dua te futem ne dataje te tifozeve ( pak ndryshim ka nese jane te partizanit apo tirones) sepse vete termi i fjales ''tifoz'' do te thote gjysem i semure :D.

rolex
30-09-2019, 11:14
Ja ta dha pėrgjigjen ai tjetri, nuk po i hyj mė thellė kėtij muhabeti.
Si taleban tė dorės sė parė, kishin bėrė gati dhe eksplozivėt:
https://joqalbania.com/artikull/632977.html

Pastaj edhe diēka se nuk mė rrihet mua. Ne nuk jemi Arab, Allahu Ekber thėrrasin arabėt.

Ne nuk jemi anglez , eksploziv e thone anglezet.

par
30-09-2019, 11:19
Nė gjithė botėn tifozėt janė pėrdorur pėr qėllime tė ndryshme politike, sheoviniste, nacionaliste, fetare sepse i pėrkasin shtresės mė tė varfėr, keq paguar, keq informuar.
Tė shkosh nė stadium pėr tu sharė me vėllain, tė afėrmin apo komshiun pėr ca sharlatanė tė Refik Halilit apo Demit qė ngopen me birra njėherė herė nė muaj tek Xhamlliku apo Lapraka tė vjen tė vjellėsh.

King Bardhyl
30-09-2019, 11:20
Ne nuk jemi anglez , eksploziv e thone anglezet.
Sepse ne Shqip nuk kemi fjale per eksploziv.

Viking
30-09-2019, 11:23
Sepse ne Shqip nuk kemi fjale per eksploziv.

Lende Plasese``chairhide``

Par Ca ke me Xhomllikun edhe Lapraken ?

rolex
30-09-2019, 11:23
Sepse ne Shqip nuk kemi fjale per eksploziv.

Sigurisht qe ka , mjafton te futesh ne google translate. Por nuk eshte ideja vetem tek kjo fjale pasi gjuha shqipe e perditshme eshte zevendesuar me qindra fjale te tjera angleze e italiane dhe askujt nuk ja vrasin veshin. Cne , Allahu Ekber te duket kaq tmerr?

Kurt
30-09-2019, 11:28
Kaq shum tifozdhek paska formu shqiperia?!

par
30-09-2019, 11:30
Lende Plasese``chairhide``

Par Ca ke me Xhomllikun edhe Lapraken ?

Asgjė
Thjeshtė aty mblidhen grupimet e tifozėve pėr tu qerasur me birra nga nėnvartsėsit e sipėrcituarėve.
Se desh harrova qėnkan edhe Braēe me J. Tabakun tifozė tė zjarrtė pėr secilin ekip.
Po kėta nuk kanė nevojė tė qerasen sepse qerasen nga taksat tona.

Viking
30-09-2019, 11:35
Kush nuk e njef Legjenden e Shqiperise mos te flasi kot pallavra te degjuara nga televizione qe shesin vetem mllef.http://imgur.com/0Cb8zEW.jpg
http://imgur.com/sXa4ehS.jpg

King Bardhyl
30-09-2019, 11:43
Lende Plasese``chairhide``

Par Ca ke me Xhomllikun edhe Lapraken ?

Bie shume gjat.

ana_gend
30-09-2019, 11:46
Brez idiotesh, vemje "garipe" lehtesisht te manipulueshem:duku:``pelqesh``

King Bardhyl
30-09-2019, 11:55
Sigurisht qe ka , mjafton te futesh ne google translate. Por nuk eshte ideja vetem tek kjo fjale pasi gjuha shqipe e perditshme eshte zevendesuar me qindra fjale te tjera angleze e italiane dhe askujt nuk ja vrasin veshin. Cne , Allahu Ekber te duket kaq tmerr?

Sepse jane njerez injorante dhe pa kulture, nuk dine as gjuhen e tyre. Ose jane fshatare dhe u duket vetja interesante kur perdorin fjale te huaja ne vend te fjaleve shqipe. Ti te kush ben pjese?

AAO
30-09-2019, 12:24
Derbet ke tifozlliku e kane te bukren , por jo shume njerez e kuptojne. Normal do kete dhe sherre , sharje , tension ..etj , por mjafton qe te ngelet aty tek ai 90 minutē , dhe jashte stadiumit te vazhdohet me jeten e perditēme.

Po i vune derbit tifoze me kollare , i ke mor dhe at pak pasion qe ka ngel ne futbollin shqiptar. Eshte e vetmja neshje e vertete ne Shqiperi , pranaj dhe stadiumi mbushet plot. Koreografit jane pjese e futbollit , i bejne ne greqi , poloni , rusi , itali ...etj. Cdo koreografi ne thelb provokon kundershtaret , por mbeten gjithmone "figurative". Mos i merrni shume seriozisht.

Sot psh kafen e mjesit e piva me i sarandiot tifoz i flakte i partizonit , edhe po me thoshte perpos batutave per derbin qe ju te tirones koreografit i boni me te bukra dhe me thumbuese se partizoni , pa u kap fare ke detaji i varjes. Por ky eshte tifoz qe i njef traditat e ultrasit , nderkohe nje sportdashes mund te thoshte ēishte ajo koreografi ashu , turp , skandal , e ku di une. E marrin shume personale sepse nuk e kuptojne si funksionojne tifozerite.

Viking
30-09-2019, 12:31
Derbet ke tifozlliku e kane te bukren , por jo shume njerez e kuptojne. Normal do kete dhe sherre , sharje , tension ..etj , por mjafton qe te ngelet aty tek ai 90 minutē , dhe jashte stadiumit te vazhdohet me jeten e perditēme.

Po i vune derbit tifoze me kollare , i ke mor dhe at pak pasion qe ka ngel ne futbollin shqiptar. Eshte e vetmja neshje e vertete ne Shqiperi , pranaj dhe stadiumi mbushet plot. Koreografit jane pjese e futbollit , i bejne ne greqi , poloni , rusi , itali ...etj. Cdo koreografi ne thelb provokon kundershtaret , por mbeten gjithmone "figurative". Mos i merrni shume seriozisht.

Sot psh kafen e mjesit e piva me i sarandiot tifoz i flakte i partizonit , edhe po me thoshte perpos batutave per derbin qe ju te tirones koreografit i boni me te bukra dhe me thumbuese se partizoni , pa u kap fare ke detaji i varjes. Por ky eshte tifoz qe i njef traditat e ultrasit , nderkohe nje sportdashes mund te thoshte ēishte ajo koreografi ashu , turp , skandal , e ku di une. E marrin shume personale sepse nuk e kuptojne si funksionojne tifozerite.


Tifozet si puna jote jane te ralle ne tifozerine bardhe e blu e prej tyre kam shume miq e shoke.
Por jo tifoze qe instalojn lende plasese nen vendodhjen e tifozerise mike e shyqyr qe ato nuk u perdoren se do ishte turp per kedo qe ka marre kte nisme.Policia e Tiranė ka arrestuar njė tifioz, ndėrsa dy tė tjerė janė shpallur nė kėrkim pėr dhunėn e mbrėmshme nė stadiumin “Selman Stėrmasi”, ku po zhvillohej ndeshja Tirana-Partizani.

Mėsohet se nė pranga ka rėnė, Elton Bande, 29 vjeē, banues nė Tiranė. Sipas policisė ky shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani ka prishur rendin dhe qetėsinė publike dhe ėshtė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Nga verifikimet e bėra ky shtetas rezultoi me masė sigurie “Arrest shtėpie”, tė cilėn e kishte thyer duke dalė nga banesa.

Ndėrkaq, blutė bėjnė me dije se po procedohen nė gjendje tė lirė 6 persona tė tjerė.

Njoftimi i plotė:

9 tė proceduar pėr aktet e dhunės gjatė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar ditėn e djeshme nė stadiumin “Selman Stėrmasi”, ndėr ta, 1 i arrestuar, 6 tė proceduar nė gjendje tė lirė dhe 2 tė shpallur nė kėrkim

Nga shėrbimet e Policisė tė Komisariatit Nr. 2, nė bashkėpunim me shėrbimet e forcės sė posaēme “Shqiponja” dhe “Shigjeta” u bė arrestimi nė flagrancė pėr veprat penale “Prishja e qetėsisė publike”, “Plagosja e lehtė me dashje” dhe “Largimi i tė burgosurit nga vendi i qėndrimit”, i shtetasit:

- E. B., 29 vjeē, banues nė Tiranė. Ky shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani ka prishur rendin dhe qetėsinė publike dhe ėshtė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Nga verifikimet e bėra ky shtetas rezultoi me masė sigurie “Arrest shtėpie”, tė cilėn e kishte thyer duke dalė nga banesa.

Janė proceduar penalisht nė gjendje tė lirė pėr “Mosbindje ndaj urdhėrit tė punonjėsit tė policisė”, “Shkelja e rregullave mbi lėndėt plasėse dhe radioaktive”, shtetasit:

- M. M., 22 vjeē, banues nė Tiranė;

- A. M., 19 vjeē, banues nė Tiranė;

- Th. B., 25 vjeē, banues nė Tiranė;

- B. L., 46 vjeē, banues nė Tiranė;

- G. Q., 28 vjeē, banues nė Tiranė;

- E. B., 29 vjeē, banues nė Tiranė;

Kėta shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani kanė hedhur nė fushė lėndė piroteknike.

Janė shpallur nė kėrkim dhe dy shtetas pėr veprat penale pėr “Mosbindje ndaj urdhrit tė punonjėsit tė policisė”, “Shkelja e rregullave mbi lėndėt plasėse dhe radioaktive” “Dėmtime tė tjera me dashje”, “Prishja e qetėsisė publike”, tė cilėt gjatė zhvillimit tė ndeshjes janė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Gjithashtu dyshohet se kėta dy shtetas, gjatė natės, pėrballė tribunės ku ishin ulur, kishin hapur tre gropa, tė cilat i kishin mbushur me njė sasi lėnde piroteknike me menkanizėm me ndezje elektrike.

Materialet procedurale iu referuan pėr veprime tė mėtejshme Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė.

AAO
30-09-2019, 12:43
Tifozet si puna jote jane te ralle ne tifozerine bardhe e blu e prej tyre kam shume miq e shoke.
Por jo tifoze qe instalojn lende plasese nen vendodhjen e tifozerise mike e shyqyr qe ato nuk u perdoren se do ishte turp per kedo qe ka marre kte nisme.Policia e Tiranė ka arrestuar njė tifioz, ndėrsa dy tė tjerė janė shpallur nė kėrkim pėr dhunėn e mbrėmshme nė stadiumin “Selman Stėrmasi”, ku po zhvillohej ndeshja Tirana-Partizani.

Mėsohet se nė pranga ka rėnė, Elton Bande, 29 vjeē, banues nė Tiranė. Sipas policisė ky shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani ka prishur rendin dhe qetėsinė publike dhe ėshtė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Nga verifikimet e bėra ky shtetas rezultoi me masė sigurie “Arrest shtėpie”, tė cilėn e kishte thyer duke dalė nga banesa.

Ndėrkaq, blutė bėjnė me dije se po procedohen nė gjendje tė lirė 6 persona tė tjerė.

Njoftimi i plotė:

9 tė proceduar pėr aktet e dhunės gjatė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar ditėn e djeshme nė stadiumin “Selman Stėrmasi”, ndėr ta, 1 i arrestuar, 6 tė proceduar nė gjendje tė lirė dhe 2 tė shpallur nė kėrkim

Nga shėrbimet e Policisė tė Komisariatit Nr. 2, nė bashkėpunim me shėrbimet e forcės sė posaēme “Shqiponja” dhe “Shigjeta” u bė arrestimi nė flagrancė pėr veprat penale “Prishja e qetėsisė publike”, “Plagosja e lehtė me dashje” dhe “Largimi i tė burgosurit nga vendi i qėndrimit”, i shtetasit:

- E. B., 29 vjeē, banues nė Tiranė. Ky shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani ka prishur rendin dhe qetėsinė publike dhe ėshtė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Nga verifikimet e bėra ky shtetas rezultoi me masė sigurie “Arrest shtėpie”, tė cilėn e kishte thyer duke dalė nga banesa.

Janė proceduar penalisht nė gjendje tė lirė pėr “Mosbindje ndaj urdhėrit tė punonjėsit tė policisė”, “Shkelja e rregullave mbi lėndėt plasėse dhe radioaktive”, shtetasit:

- M. M., 22 vjeē, banues nė Tiranė;

- A. M., 19 vjeē, banues nė Tiranė;

- Th. B., 25 vjeē, banues nė Tiranė;

- B. L., 46 vjeē, banues nė Tiranė;

- G. Q., 28 vjeē, banues nė Tiranė;

- E. B., 29 vjeē, banues nė Tiranė;

Kėta shtetas gjatė zhvillimit tė ndeshjes sė futbollit Tirana-Partizani kanė hedhur nė fushė lėndė piroteknike.

Janė shpallur nė kėrkim dhe dy shtetas pėr veprat penale pėr “Mosbindje ndaj urdhrit tė punonjėsit tė policisė”, “Shkelja e rregullave mbi lėndėt plasėse dhe radioaktive” “Dėmtime tė tjera me dashje”, “Prishja e qetėsisė publike”, tė cilėt gjatė zhvillimit tė ndeshjes janė konfliktuar me tifozėt e Partizanit. Gjithashtu dyshohet se kėta dy shtetas, gjatė natės, pėrballė tribunės ku ishin ulur, kishin hapur tre gropa, tė cilat i kishin mbushur me njė sasi lėnde piroteknike me menkanizėm me ndezje elektrike.

Materialet procedurale iu referuan pėr veprime tė mėtejshme Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė.

Ja kte psh nuk e dija sepse ka shume dezinformime. Ne fillim doli sikur gropat i kane hap tifozet e partizonit per tju shmang kontrolleve dhe me vone te perdoreshin kundra tifozeve te tirones , pastaj doli qe i kishin hap te tirones per ti plas ke sektori miqve.
Kjo eshte ajo qe tejkalon vijen e kuqe te tifozllikut dhe normalisht nuk eshte se lejne pershtypje te mire.

Linda
30-09-2019, 15:09
Po si nuk u be nje ndeshje qe mos te degjosh ,zenka,sharje midis tifozave,plus dhe sharje me liber shpije arbitrave dhe lojtareve nga tifozat,jo mer jo po nuk quhet ndeshje pastaj po nuk pati kshtu mix:D
Edhe ktu ka tifoza me te cmendur se atje,por nuk i nigjon te shajne me liber shpije as te zihen,ehhh kultur kultur

Ne vitet e meparshme te thynin brinjet sikur edhe nje sharje te degjonin ,ne ditet e sotme eshte bo mode:D

SystemA
30-09-2019, 17:03
Cudira Albaneze lol

https://www.youtube.com/watch?v=yx_cq4MCHzc

shoku_tanku
30-09-2019, 17:06
Brez idiotesh, vemje "garipe" lehtesisht te manipulueshem:duku:``pelqesh``

Jam dakord me ana. Na kan myt budallejt!

Smokkie
30-09-2019, 17:15
Si futbolli ashtu dhe tifozeria. Cope cope.

Prudence
30-09-2019, 18:18
Ore si i behet te ndalohen te sharat per moter neper stadiume? Duhen marre masa per kete. Qysh ore, gerthasin te gjithe ne turme dhe kumbojne rruget rreth stadiumit , me kete sharje. Nga kokshtypurit nuk pritet reflektim, po nje gje duhet bere. Eshte shume shume ofenduese. Meshkujt luajne ne fushe, meshkuj dhe tifozat, ndersa per te sharre , dhunojne figuren e motres( femres).

Yyy bagetia, na shkoi jeta mes tyre.

Akrepi
30-09-2019, 19:42
:p


http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2019/09/humor-1-2.jpg


http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2019/09/humor-5-2.jpg

Mano
30-09-2019, 20:37
Nė gjithė botėn tifozėt janė pėrdorur pėr qėllime tė ndryshme politike, sheoviniste, nacionaliste, fetare sepse i pėrkasin shtresės mė tė varfėr, keq paguar, keq informuar.
Tė shkosh nė stadium pėr tu sharė me vėllain, tė afėrmin apo komshiun pėr ca sharlatanė tė Refik Halilit apo Demit qė ngopen me birra njėherė herė nė muaj tek Xhamlliku apo Lapraka tė vjen tė vjellėsh.


Partizanin e financon nje mafioz italin. ishte pjese e skandalit me Juven. Kushedi sa para i kan dhene mbeturiant e komunizmit me rimekemb ate skuader se gjoja po e rimekembin te huajt.

Tifozat nuk kan faj se me ate skuader u linden e mbeten edhe kur sistemet ndryshuan. Sidomos Partizani I cili kishte numrin me te madh e tifozave ne Shqiperi gjat komunizmit. Ishte skuadra e partise dhe keshtu duhej te mesoje edhe femijet qe te pelqenin ate skuader.

Hajde shkule tani se nuk te len tifozat.

Ai vend ka marr fund, sepse investimi i fqinjeve per te na percar njehere e pergjithone me futjen e komunizmit eshte shume i thelle dhe i gjere.

Ja behet mje skuader futbolli sebep per perleshje fizike por jo vetem.

Erdhi Dimri
01-10-2019, 15:36
Qė kur Rivdekasit kanė ardhur nė pushtet, ēfarė nuk ėshtė dėgjuar nė Shqipėri... shmontim armėsh kimike, PINK paradė, 100 mijė refugjatė, riciklim i plehrave tė Evropės, britanikė qė ruajnė Kapshticėn, blerje e votės nga njerėzit e drogės e gjėra qė nuk janė dėgjuar nga shqiptarėt 100 vitet pėrpara se Rivdekasit tė vinin nė pushtet.

Ca nga kėto lajme mund tė jenė rrena, ca janė ekzagjerime, por qeverisja rivdekase do tė mbahet mend pėr "risitė" qė solli edhe pėr 100 vitet qė do tė vijnė.

Njė nga kėto risi ėshtė edhe lufta nė stadiume. Luftė kjo qė vihet re nė Evropė, por qė pėrpara Rivdekjes nuk ka qėnė prezente nė stadiumet shqiptare. Siē do shikoni te artikulli mė poshtė, imazhet janė tė rėnda, shikon nė stadium njerėz qė pėrgjaken, por edhe njė afishė tė madhe qė nuk do ishte vėnė nė asnjė stadium tjetėr tė botės... banner me njerėz qė varen.

Besimi im ėshtė se asgjė nga kėto nuk do tė kishte ndodhur nėse qeveria rivdekase e Edvin Bajlozit nuk e kalonte mbrojtjen e stadiumeve (me koncesion) te policia private. Ėshtė fatkeqėsi tė shikosh rivdekasit duke akuzuar tifozėt dhe drejtorėt e stadiumeve, kur logjika thotė qė vetėm policia e shtetit mundet tė vendosė ligjin nė stadiumet shqiptare.

https://shqiptarja.com/lajm/4-ore-para-derbit-shiten-te-gjitha-biletat-per-ndeshjen-tirana-partizani

Bad_Teacher
01-10-2019, 15:41
Po kokat ore te hane. Injorances ska kush i ben dernan. Zihen per ca skuadra vdeksirash, lol

SystemA
08-10-2019, 06:59
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm,ohhhhhhhhhhhhhhhh,upsala.

https://www.youtube.com/watch?v=9flWwxkxjE4

MERRENI,SHPERNDAJENI dhe mos ja dorezoni.....KAFSHEVE flamurtare dyTHUNDRAKE,dhe perse?
Sepse para 75 vjetesh filloi kapercimi i etapave apo nga feudalizem ne socializem,apo para 30 vjetesh nga sinore ne kapitallizem.

ALE.

Mano
24-10-2019, 19:49
Ngushellime Partizonve te Tirones:d Partizani i Beogradit humbi me Manchesterin.