PDA

View Full Version : Ledhatoni sytė


SEa
04-08-2010, 11:23
Masazhistėt amerikanė kanė gjetur teknikė tė re pėr relaksim: nė sytė e lodhur dhe tė ėnjtur tė klientėve po i vėnė nga dy gurė tė lėmuar, tė ftohtė.
Masazhistėt amerikanė kanė gjetur teknikė tė re pėr relaksim: nė sytė e lodhur dhe tė ėnjtur tė klientėve po i vėnė nga dy gurė tė lėmuar, tė ftohtė.

"Ndjenjėn qė jua ofrojnė, do tė ndikojė qė tė ēliroheni tėrėsisht, ndėrsa ftohtėsia e tyre do ta zvogėlojė ėnjtjen e syve tė lodhur", vėrtetojnė masazhistėt.

Prandaj, gurėt e detit nė plazh ose gurė tė ngjashėm, i mbani nė frigorifer, nė mėnyrė qė nė ēdo moment t'i keni pranė vetes si ilaē pėr sytė e ėnjtur e tė lodhur.

Gurėzit do tė duhej tė jenė nė madhėsi qė e mbulojnė gjithė, hapėsirėn rreth syve si dhe tė kenė peshė tė mjaftueshme, nė mėnyrė qė tė arrijnė efektin e nevojshėm. Rezultati do tė jetė edhe mė i mirė nėse mbi kapakė vini copėza pambuku tė zhytura nė ēaj kamomili, ndėrsa mbi to gurėzit