PDA

View Full Version : Shuani me menēuri "ndezjet" nė zyrė


SEa
13-08-2010, 12:00
Shfrytėzojeni inteligjencėn tuaj emocionale, nė mėnyrė qė tė zbuloni ndjenjat e bashkėpunėtorėve tuaj, tė cilat mandej mund t'i shfrytėzoni nė mėnyrėn mė tė mirė...
Bėhuni e mirėsjellshme:
Ngandonjėherė fjalėt e pafundme nė zyrė mund tė ēojnė deri te "ndezja e gjakrave", e kjo askujt nuk i ndihmon. Faktori i befasisė gjatė kėtyre mosmarrėveshjeve ka rol kyē. Kolegun tuaj luftarak "bllokojeni" me fjalėt: "Mė fal, ke pasur tė drejtė. Po e shoh cila ėshtė poenta jote". Mos u ēuditni nėse ju pėrgjigjet: "Edhe unė tashmė e kam tė qartė ēfarė ke dashur tė thuash".

Dėgjoni me kujdes: Kur kolegu nė mbledhje mundohet tė sqarojė qėndrimin e tij, dėgjojeni me vėmendje ēfarė dėshiron tė thotė. Pastaj bėjini pyetje tė cilat lidhen drejtpėrdrejt me temėn pėr tė cilėn bėhet fjalė. Kjo tregon se i ēmoni ato qė i flasin kolegėt dhe se vėrtet jeni e interesuar tė mėsoni diēka mė shumė pėr punėt e tyre (projektet), detyrat. Ky ėshtė komplimenti mė i madh tė cilin mund t'ua drejtoni kolegėve tuaj.