• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Forum-Al.com Forum-Al ju jep mundesin te jeni me prane njeri tjetrit

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
691
Postime
11.3K
Temat
691
Postime
11.3K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
14
Postime
1.8K
Temat
14
Postime
1.8K

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
343
Postime
10.3K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
343
Postime
10.3K

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
422
Postime
44.3K
Temat
422
Postime
44.3K

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Kombëtare & Boterore Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.6K
Postime
32.6K
Temat
1.6K
Postime
32.6K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
239
Postime
13.5K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
239
Postime
13.5K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
776
Postime
17.2K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
776
Postime
17.2K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
90
Postime
2.9K
Temat
90
Postime
2.9K

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
126
Postime
5.1K
Temat
126
Postime
5.1K

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
162
Postime
7.7K
Temat
162
Postime
7.7K

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.4K
Postime
36.4K
Temat
1.4K
Postime
36.4K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.2K
Postime
36K
Temat
1.2K
Postime
36K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
835
Postime
26.3K
Temat
835
Postime
26.3K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2K
Postime
65.4K
Temat
2K
Postime
65.4K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.1K
Postime
25.1K
Temat
1.1K
Postime
25.1K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
135
Postime
14K
Temat
135
Postime
14K

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
118
Postime
3.7K
Temat
118
Postime
3.7K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
422
Postime
14.3K
Temat
422
Postime
14.3K

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
286
Postime
4.9K
Temat
286
Postime
4.9K

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
203
Postime
9.7K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
203
Postime
9.7K

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
156
Postime
3.5K
Temat
156
Postime
3.5K

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Private

Toleranca fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
229
Postime
7.8K
Temat
229
Postime
7.8K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
67
Postime
3.5K
Temat
67
Postime
3.5K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
738
Temat
34
Postime
738

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
80
Postime
1.2K
Temat
80
Postime
1.2K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
260
Postime
4.9K
Temat
260
Postime
4.9K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
123
Postime
3.1K
Temat
123
Postime
3.1K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
203
Postime
2.5K
Temat
203
Postime
2.5K

Shkenca Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
441
Postime
9.9K
Temat
441
Postime
9.9K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
407
Postime
13.9K
Temat
407
Postime
13.9K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
437
Postime
7.1K
Temat
437
Postime
7.1K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
46
Postime
736
Temat
46
Postime
736

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
6
Postime
275
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
6
Postime
275

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
14
Postime
224
Temat
14
Postime
224

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
129
Postime
2.7K
Temat
129
Postime
2.7K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
247
Postime
4.6K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
247
Postime
4.6K

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
229
Postime
18.2K
Temat
229
Postime
18.2K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
190
Postime
7.4K
Temat
190
Postime
7.4K

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
954
Postime
69.2K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
954
Postime
69.2K

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
78
Postime
2.1K
Temat
78
Postime
2.1K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Private

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
377
Postime
18.9K
Temat
377
Postime
18.9K
 • rowe

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Private

Sporti Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
245
Postime
9.8K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
245
Postime
9.8K

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
246
Postime
17K
Temat
246
Postime
17K

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
52
Postime
1.1K
Temat
52
Postime
1.1K

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
39
Postime
1.2K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
39
Postime
1.2K

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
12.8K
Temat
1.9K
Postime
12.8K

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1K
Postime
10.9K
Temat
1K
Postime
10.9K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
725
Postime
234.7K
Temat
725
Postime
234.7K
 • Meri

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
363
Postime
14.1K
Temat
363
Postime
14.1K

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
217
Postime
5.8K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
217
Postime
5.8K

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
498
Postime
2.5K
Temat
498
Postime
2.5K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
91
Postime
271
Temat
91
Postime
271

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
73
Postime
813
Temat
73
Postime
813

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
84
Postime
636
Temat
84
Postime
636

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Private
Top