• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Forum-Al.com Forum-Al ju jep mundesin te jeni me prane njeri tjetrit

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Këndi i Anëtarëve

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
689
Postime
11.2K
Temat
689
Postime
11.2K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
11
Postime
2.6K
Temat
11
Postime
2.6K

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
342
Postime
10.2K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
342
Postime
10.2K

Dashuria

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
417
Postime
43.8K
Temat
417
Postime
43.8K

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Kombëtare & Boterore Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.5K
Postime
32.3K
Temat
1.5K
Postime
32.3K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
234
Postime
13.3K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
234
Postime
13.3K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
764
Postime
17.1K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
764
Postime
17.1K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
89
Postime
2.9K
Temat
89
Postime
2.9K
 • Mandi

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
126
Postime
5.1K
Temat
126
Postime
5.1K

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
159
Postime
7.6K
Temat
159
Postime
7.6K

Media / Politika / Sondazhe

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.3K
Postime
35.6K
Temat
1.3K
Postime
35.6K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.2K
Postime
35.3K
Temat
1.2K
Postime
35.3K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
822
Postime
25.4K
Temat
822
Postime
25.4K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2K
Postime
65K
Temat
2K
Postime
65K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.1K
Postime
24.7K
Temat
1.1K
Postime
24.7K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
133
Postime
13.9K
Temat
133
Postime
13.9K

Arti dhe Kultura

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
116
Postime
3.7K
Temat
116
Postime
3.7K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
421
Postime
14.3K
Temat
421
Postime
14.3K

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
284
Postime
4.9K
Temat
284
Postime
4.9K
 • Meri

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
201
Postime
9.6K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
201
Postime
9.6K
 • YOKO

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
156
Postime
3.5K
Temat
156
Postime
3.5K

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Private

Bota Shpirtërore

Toleranca fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
229
Postime
7.8K
Temat
229
Postime
7.8K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
66
Postime
3.5K
Temat
66
Postime
3.5K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
738
Temat
34
Postime
738

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
80
Postime
1.2K
Temat
80
Postime
1.2K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
260
Postime
4.9K
Temat
260
Postime
4.9K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
123
Postime
3.1K
Temat
123
Postime
3.1K
 • Adea

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
203
Postime
2.5K
Temat
203
Postime
2.5K

Shkenca Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
438
Postime
9.6K
Temat
438
Postime
9.6K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
406
Postime
13.9K
Temat
406
Postime
13.9K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
436
Postime
7.1K
Temat
436
Postime
7.1K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
45
Postime
732
Temat
45
Postime
732

Zhvillimet Urbane

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
6
Postime
275
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
6
Postime
275

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
14
Postime
224
Temat
14
Postime
224

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
128
Postime
2.7K
Temat
128
Postime
2.7K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
246
Postime
4.6K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
246
Postime
4.6K

Muzika

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
224
Postime
17.7K
Temat
224
Postime
17.7K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
189
Postime
7.4K
Temat
189
Postime
7.4K

Të ndryshme

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
947
Postime
68.7K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
947
Postime
68.7K

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
78
Postime
2.1K
Temat
78
Postime
2.1K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Private

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
375
Postime
18.7K
Temat
375
Postime
18.7K

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Private

Sporti Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
243
Postime
9.8K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
243
Postime
9.8K

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
246
Postime
17K
Temat
246
Postime
17K

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
50
Postime
960
Temat
50
Postime
960

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
39
Postime
1.2K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
39
Postime
1.2K

Argëtim & zbavitje

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
12.7K
Temat
1.9K
Postime
12.7K
 • Kurt

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1K
Postime
10.9K
Temat
1K
Postime
10.9K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
719
Postime
233K
Temat
719
Postime
233K

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
364
Postime
15K
Temat
364
Postime
15K

Ankesa | Kërkesa | Sygjerime

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
217
Postime
5.7K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
217
Postime
5.7K

Bota e Kompjuterit

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
491
Postime
2.4K
Temat
491
Postime
2.4K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
91
Postime
271
Temat
91
Postime
271

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
73
Postime
813
Temat
73
Postime
813

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
84
Postime
636
Temat
84
Postime
636

Arkivi

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Private

Statistikat e forumit

Temat
24,097
Postime
1,231,835
Anëtarët
5,171
Anëtar i ri
Fierakja
Top