• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Absurditeti i "zotit"

luleshtrydhe

Super Anëtar
Anëtar
May 4, 2016
Postime
838
Reaction score
108
Points
43
Ajo qe nuk e kam kuptuar asnjehere deri me sot, eshte ndasia fetare qe behet ne emer te Zotit. Ai nuk ka sjell fe per njerezimin, ka sjell ligje. Ligje si rregullator, pra ne dobi te krijesave te veta per te jetuar ne harmoni.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
5,298
Reaction score
494
Points
83
Ndarja eshte, si caktimi i kufive te pushtetit mbi grigjen...
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Ajo qe nuk e kam kuptuar asnjehere deri me sot, eshte ndasia fetare qe behet ne emer te Zotit. Ai nuk ka sjell fe per njerezimin, ka sjell ligje. Ligje si rregullator, pra ne dobi te krijesave te veta per te jetuar ne harmoni.
Problemi me ty Dredheza eshte se ti nuk e kupton dot fjalen FE!


Jehona
 

luleshtrydhe

Super Anëtar
Anëtar
May 4, 2016
Postime
838
Reaction score
108
Points
43
Absurditet me vete nese do e perzienim dashurine per Hyun me pushtete grigje...
 

luleshtrydhe

Super Anëtar
Anëtar
May 4, 2016
Postime
838
Reaction score
108
Points
43
Problemi me ty Dredheza eshte se ti nuk e kupton dot fjalen FE!


Jehona
Problem i madh eshte ne fakt, e kam kuptuar edhe une kete te mete tek vetja. Ja me rrezello pak me perkufizimin alla Adea :)
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Problem i madh eshte ne fakt, e kam kuptuar edhe une kete te mete tek vetja. Ja me rrezello pak me perkufizimin alla Adea :)
Mbase te rrezellojne femijet e tu alla Juda!


El
 

luleshtrydhe

Super Anëtar
Anëtar
May 4, 2016
Postime
838
Reaction score
108
Points
43
Jane te vegjel mi. Deri sa te me rriten ato, na kan dal thinjat dhe kemi shkuar ne boten tjeter te paditur. Ketu e kisha gjithe hallin :p
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Përgjigje e: Absurditeti i "zotit"

Pershendetje Meri.

Nje gje te tille e kam bere per goxha kohe, me shigjeta, me links, me cross-links... pa rezultat. Shkrime si shkrimi 3 jane te panumert ne seksione te tjere dhe pretendojne te jene te ndryshem vetem sepse emri i temes qe shfaqen eshte i ndryshem.
Ajo qe po bej eshte thjesht per here te fundit po sqaroj cfare do te ndodhe me tej. Sepse do te jem i shurdhet ndaj cdo 'ankese' qe me dashje do i shkele te tera keto.

Nese ekziston ndonje 'alergji', eshte pasoje. Po perpiqem te parandaloj shkakun. Dhe per me teper... kjo zone eshte ne fakt per ata qe e ndiejne veten alergjike... apo jo. Nje zone sterile ndaj asaj qe shume veta e quajne pa frike infeksion dhe gangrene. (pa drejtuar gishtin kush dhe pse, rendesi ka qe jane dhe jo pak)

PS: ok, e pranoj... Pjesa e Ferrit ishte per efektin dramatik te nje mendimi ndryshe. Nje mundesi me teper. :p

Pa he n'a thuaj Gurax se cfare do te ndodhe me tej?!

Sa per Ferrin ajo eshte Mbreteria Ime dhe askush nuk e kalon dot.


Oh sa per dijeni, djalit te halles time i prene kemben. Gangrene.

Keto rastet qe ti po permend mos kane te bejne gje me flesh eating bacteria?!


Norse
 
Top