• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Status
Temë e mbyllur.

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
327
Points
83
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Kisha jone ka vetem nje Kryepiskop, Fortumturine e Tij Anastasin, i Tiranes, Durresit, Elbasanit dhe gjithe Shqiperise,
ppsl
 

ilia spiro

Super Anëtar
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,000
Reaction score
5
Points
38
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,882
Reaction score
1,154
Points
113
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
E qisim gozhden me gishta,pastaj sharra SHARRON vete....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,882
Reaction score
1,154
Points
113
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.
Thuaji atij janullatoqiris qe meshat ti mbaje sipas dokeve apo vendit perkates
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=podLjTCUpsY[/ame]
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7sKONW4vgeM[/ame]
Ke humor ti pedofilis...
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=xdJhQ6yooDM[/ame]
Ta perktheje janullka....ti pushtis
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,900
Reaction score
455
Points
83
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Si duket , shqipetaret ortodokse preferojne grekun Janutallosin...
Fshatari, nuk mund te flisni ne emer te te gjithe shqiptareve ortodokse
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,900
Reaction score
455
Points
83
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

po kete gje mund ta thosha edhe une per ju, por s`ka se si ta them sepse jam orthodhoks. Ju ka ngecur sharra ne gozhde, sepse nuk po gjeni nje njeri qe ti vije deri tek gjuri Kryepiskopit Anastas.

A mund te na sqarosh se per cfare arsye nje shqiptar nuk I vika tek gjuri kryepeshkopit qe na eshte rrasur si kale Troje ne kupolen e nje besimi te tere?
 

ilia spiro

Super Anëtar
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,000
Reaction score
5
Points
38
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

A mund te na sqarosh se per cfare arsye nje shqiptar nuk I vika tek gjuri kryepeshkopit qe na eshte rrasur si kale Troje ne kupolen e nje besimi te tere?
Nuk e thashe shprehjen per te fyer ndokend, por me kete dua te tregoj lartesite e Anastasit,i cili ne ndergjegje eshte shqiptar i vertete. Po te ishte kale troje, tashme troja duhej te ishte zhdukur nga faqja e dheut, kur ne fakt ka ndodhur e kunderta..
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,917
Reaction score
98
Points
48
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Punet e Mira behen me ngadale Ilikia efendiko :p
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,900
Reaction score
455
Points
83
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Nuk e thashe shprehjen per te fyer ndokend, por me kete dua te tregoj lartesite e Anastasit,i cili ne ndergjegje eshte shqiptar i vertete. Po te ishte kale troje, tashme troja duhej te ishte zhdukur nga faqja e dheut, kur ne fakt ka ndodhur e kunderta..
Jo mor jo.. si mo na qenka shqiptar I vertete... I perket asaj kategorise se ujkut me lekuren e deles...


"lartesine" dhe zgjuarsine e tij le ta perdorin greket si referate per ata qe do t'u duhet te mundohen te pasojne rrugen dhe misionin e tij "te ndritur" ... nje pjese e te cilit eshte eliminimi I shprehjes shqiptare "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" qe e merzit shkelqesine.. E pikerisht ketu ze fill zhdukja e Trojes nga faqja e dheut..

me fal, cila e kundert ka ndodhur???
ajo e kunderta, qe ne rrenjet e kishave te vjetra shqiptare ne veri te Shqiperise paguhen njerez per te groposur gure me shkrime greke , neteve te errta?

Nese nuk di gje, ta tregon "babai" yt ne ndonje nga leksionet e ardhshme per qellime "te mira" mbi Shqiperine....
 

ilia spiro

Super Anëtar
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,000
Reaction score
5
Points
38
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

Jo mor jo.. si mo na qenka shqiptar I vertete... I perket asaj kategorise se ujkut me lekuren e deles...


"lartesine" dhe zgjuarsine e tij le ta perdorin greket si referate per ata qe do t'u duhet te mundohen te pasojne rrugen dhe misionin e tij "te ndritur" ... nje pjese e te cilit eshte eliminimi I shprehjes shqiptare "Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" qe e merzit shkelqesine.. E pikerisht ketu ze fill zhdukja e Trojes nga faqja e dheut..

me fal, cila e kundert ka ndodhur???
ajo e kunderta, qe ne rrenjet e kishave te vjetra shqiptare ne veri te Shqiperise paguhen njerez per te groposur gure me shkrime greke , neteve te errta?

Nese nuk di gje, ta tregon "babai" yt ne ndonje nga leksionet e ardhshme per qellime "te mira" mbi Shqiperine....
"Feja e shqiptarit eshte shqiptaria" eshte shprehje qe duhet kuptuar per kohen dhe vendin kur u tha, jo sot. Sot edhe une jam kunder kesaj shprehjeje. Nuk ka themele me shkrime greke, sepse cilido i zgjuar e kupton, qe dhe ta zeme se ka qellime shoviniste, themelet jane nen dhe ndersa gjuha qe flitet eshte ne siperfaqe dhe te percakton se cfare je shqiptar apo jo.
Aresyetim shume naiv ky me themele..

tung
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,900
Reaction score
455
Points
83
Përgjigje e: Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarëve ortodoks në mergatë

"Feja e shqiptarit eshte shqiptaria" eshte shprehje qe duhet kuptuar per kohen dhe vendin kur u tha, jo sot. Sot edhe une jam kunder kesaj shprehjeje. Nuk ka themele me shkrime greke, sepse cilido i zgjuar e kupton, qe dhe ta zeme se ka qellime shoviniste, themelet jane nen dhe ndersa gjuha qe flitet eshte ne siperfaqe dhe te percakton se cfare je shqiptar apo jo.
Aresyetim shume naiv ky me themele..

tung
" Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" do te jetoje ne jete te jeteve dhe t'u qorroje ju qe e urreni.

Je ti kundra? po sigurisht qe je kundra se ti nuk je shqiptar. "Pa Atdhe nuk ka Fe" eshte edhe nje tjeter shprehje shqiptare qe juve nuk ju vjen per shtat. Po e di cfare? Kush po e vret mendjen per ju?

Me ate teorine e gjuhes shtrini greqishten ne himare??/ ohh sa te prapambetur jeni...
 
Status
Temë e mbyllur.
Top