• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të sakta

ilia spiro

Super Anëtar
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,000
Reaction score
5
Points
38
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

Po pse more malukat nuk ke ndryshuar fare? Po ta donte kishen ne vendet sllavoortodokse Shen Pjetri nuk ndalonte ne Rome por diku tjeter. Ti nuk shikon me larg se maja hundes tënde prandaj s'po zgjatem më. Dy shenjtet kryesore i kane varret ne Rome dhe kjo nuk eshte rastësi.
Besimi i vertete nuk varet nga fakti se ku jane varret, ne Rome apo Konstandinopoje. Por kjo teme qartazi tregon se cfare eshte papizmi. Gjithcka mund te jete por jo Kishe e Krishtere. Vete papa sipas doktrines romano-katolike eshte "perfaqesues" i Zotit ne toke, me cilesi hyjnore dhe i pagabueshem. Ka herezi me te madhe se kjo?
Dhe patjeter qe do te rreshqiste deri ne ateizem, sic eshte edhe tema.
 

Kontinenti

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
1,406
Reaction score
21
Points
0
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

bota eshte krijuar nga Perendia Triadik ne 6 dite,24 oreshe sic jane sot, dhe diten e shtate Perendia pushoi e u shplodh nga puna e bere.
Ilia kisha vendos qe te mos te shkruaja me kurre me ty, por thjeshte nje pyetje kisha.
A lodhet Perendia ?
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Staff member
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,626
Reaction score
14
Points
0
Location
Shqiperi
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

Besimi i vertete nuk varet nga fakti se ku jane varret, ne Rome apo Konstandinopoje. Por kjo teme qartazi tregon se cfare eshte papizmi. Gjithcka mund te jete por jo Kishe e Krishtere. Vete papa sipas doktrines romano-katolike eshte "perfaqesues" i Zotit ne toke, me cilesi hyjnore dhe i pagabueshem. Ka herezi me te madhe se kjo?
Dhe patjeter qe do te rreshqiste deri ne ateizem, sic eshte edhe tema.
Po pra po Ju Ortodokset nuk e ngritet zerin kunder kesaj herezie deri sa u shfaq protestantizmi.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Staff member
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,626
Reaction score
14
Points
0
Location
Shqiperi
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

Ilia kisha vendos qe te mos te shkruaja me kurre me ty, por thjeshte nje pyetje kisha.
A lodhet Perendia ?
Mqns Ilia nuk eshte pergjigjur a mund te pergjigjem une? Perendia NUK lodhet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

Mqns Ilia nuk eshte pergjigjur a mund te pergjigjem une? Perendia NUK lodhet.
Mos humb kohe.....padre.....AUTOKTONE FOTO nga arkivi i shtetit jerman.
Amen...thuaji rreqebullit.
 

Attachments

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Bota s’u krijua në 6 ditë, Papa Françesku: Evolucioni dhe Big Bangu të s

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=gVGrZb5gCbE[/ame]
 
Top