• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

BOX - peshat e renda!

Ragnar

Real Madrid
Staff member
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,330
Reaction score
390
Points
83
Me Muhammad Ali nuk krahasohet asnje boksier , ai ishte me shume se boksier. Dhe tmendosh qe 3 vitet me te mira te karrieres ka qene i pezulluar sepse refuzoi te luftonte ne vietnam.

Ah se harrova kishte mjekren me t'forte qe mund t'kishte nje boksier. Grushtet e Fraizerit , Ken Nortonit apo Foremanit hidhnin ne tapet nje kale e jo me nje njeri , nderkohe Aliun se hodhen dot kurre , edhe njehere qe e hodhi Fraizeri u ngrit mbas 3 sekondash. Legjende!
Ke harru me cek qe i vetmi sportist ne histori te Amerikes qe e ka fitu gjyqin ndaj shtetit, pra ishte sportisti me intelegjent qe ka par historia e boksit apo sportit.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
49,890
Reaction score
1,600
Points
113
Joshua ishte hera e pare qe solli kte lloj taktike duke vallezuar ne ring , dhe funksionoi. Por me boksier te gjate si Wilder , Fury apo Usyk duhet mjeker e forte qe te mbash grushta , dhe pika me e dobet e Joshua eshte mjekra.
Kjo mënyrë të luftuari ishte si reaksion i ndeshjes së parë që ra 4 herë në nokdaun, për çdo ndeshje ka strategji më vete.
Se ç'do bëj në ndeshje të tjera dhe a do funksionojnë unë nuk e di, ne po flasim për këtë ndeshje.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,188
Reaction score
383
Points
83
Kjo mënyrë të luftuari ishte si reaksion i ndeshjes së parë që ra 4 herë në nokdaun, për çdo ndeshje ka strategji më vete.
Se ç'do bëj në ndeshje të tjera dhe a do funksionojnë unë nuk e di, ne po flasim për këtë ndeshje.
Ndeshja tjeter e Joshuas mduket del nga cifti Wilder/Fury. Ose do i bej skip dhe do pranoje nje ndeshje te 3 me A.Ruiz.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,165
Reaction score
537
Points
113
Ti Pirat ngatëron boxin profesionist me boxin e rrugës.
Ti do box rruge që të kënaqesh, vetëm grushta dhe shqelma pa pushim. :p

nuk eshte ajo gjosendja balet, eja me godit, if ju catcha mee, se une po vrapoj ne ring.

Ja çfare eshte boxi, kur ai qetri pjesen tjeter te jetes, te haje buken dhe nuk e ndjene nofudhen, eshte e tija apo e kauqukut :D

 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
26,903
Reaction score
1,191
Points
113
Ruiz lopa is dead and gone now .. nuk ka pse ti bej skip e te beje round te 3-te .

friendly one mbase ... por jo per titull, that won’t make sense
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
26,903
Reaction score
1,191
Points
113
Kjo mënyrë të luftuari ishte si reaksion i ndeshjes së parë që ra 4 herë në nokdaun, për çdo ndeshje ka strategji më vete.
Se ç'do bëj në ndeshje të tjera dhe a do funksionojnë unë nuk e di, ne po flasim për këtë ndeshje.
Taman... dhe ndeshje te tilla per nje boksier te mire e taman , jane ndeshje fatale dhe te veshtira Ne pergjithesi.. Ku ka edhe shume mundesi qe te humbasin, pikerisht nga taktika e tipit te jashte boksit.

so bravo JOshuas .. edhe pse kjo ndeshje nuk kishte taktiken e boksit qe jemi mesuar ne pergjithesi.... He is the winner.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
49,890
Reaction score
1,600
Points
113
nuk eshte ajo gjosendja balet, eja me godit, if ju catcha mee, se une po vrapoj ne ring.

Ja çfare eshte boxi, kur ai qetri pjesen tjeter te jetes, te haje buken dhe nuk e ndjene nofudhen, eshte e tija apo e kauqukut :D

O Hasan budalla kjo që bie ti është TOP 20 e KO në shumë ndeshje nuk janë roundet komplet. 😜
Çdo ndeshje ka aspekte të tilla por nuk është vetëm grushtosje gjithë ndeshja se ndryshe do i kishim ndeshjet vetëm me 1 round dhe jo me 8 dhe 12. -pis-
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,165
Reaction score
537
Points
113
O Hasan budalla kjo që bie ti është TOP 20 e KO në shumë ndeshje nuk janë roundet komplet. 😜
Çdo ndeshje ka aspekte të tilla por nuk është vetëm grushtosje gjithë ndeshja se ndryshe do i kishim ndeshjet vetëm me 1 round dhe jo me 8 dhe 12. -pis-

Kjo kadhezon, per ty edhe ata qeret nga Oddhbenistani, qe nuk e kuptoni ( se me duket qe ai Elver Hogja, ua kishte pas ndaluar boksin atehere edhe me pa ne TV se jo me ta luani :D) qe boksi eshte sport luftarak , me qashtu teknike goditese dhe nuk eshte levizje xhimnastike te kopshti i femijave te laxhes :D e kuptoni ju kete gje, apo duhet akoma sçarime te ju sjedhi ``fumato``
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
49,890
Reaction score
1,600
Points
113
Kjo kadhezon, per ty edhe ata qeret nga Oddhbenistani, qe nuk e kuptoni ( se me duket qe ai Elver Hogja, ua kishte pas ndaluar boksin atehere edhe me pa ne TV se jo me ta luani :D) qe boksi eshte sport luftarak , me qashtu teknike goditese dhe nuk eshte levizje xhimnastike te kopshti i femijave te laxhes :D e kuptoni ju kete gje, apo duhet akoma sçarime te ju sjedhi ``fumato``
Pirxhi pirxhi ti me gjithë Titon tënd. 😜
Me sa kam dëgjuar edhe atëhere në Shqipëri ndiqej boksi se e shikonin te Titua edhe shqiptarët.
Ja pyet draguen ta konfirmojë.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
49,890
Reaction score
1,600
Points
113
Ti je njëri i dhunshëm Pirat, unë jam për paqen. 😜
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,165
Reaction score
537
Points
113
Ti je njëri i dhunshëm Pirat, unë jam për paqen. 😜
per 50 milion ojra duhet te shofim film full ekshëëën, ndryshe qashtu dal edhe une ja jap vrap ne ring edhe i them atij xhoshuas a kush te jete nga kundershtaret: hajde kaqma :D if ju can -qesh- ``fumato``
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
49,890
Reaction score
1,600
Points
113
per 50 milion ojra duhet te shofim film full ekshëëën, ndryshe qashtu dal edhe une ja jap vrap ne ring edhe i them atij xhoshuas a kush te jete nga kundershtaret: hajde kaqma :D if ju can -qesh- ``fumato``
Shikoje pak se tu duk shumë paqësore dje. 😜
Shiko se si ikin tulet për inerci.

 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,165
Reaction score
537
Points
113
Nuk eshte rezultati final, sepse Ruiz eshte duke i pritur te numerohen edhe votat e diaspores Meksikane ne Juesej e gjithandej ku jane dhe besoj qe definetly do e mund xhoshuan ``fumato``
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
26,903
Reaction score
1,191
Points
113
KY eshte jerm fare 🤦‍♀️

1575815925268.png
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,165
Reaction score
537
Points
113
nuk e kape akoma sinjalin e satelitit, prandaj :ROFLMAO:
Aty pati votim referash, jo po hajde dalim votojme gjithe ata qe pane ndeshjen ``fumato`` pdhus vendet e hamerikes pdhus azilantet e meksikos te muri i kufirit.

Gagjateee, gagjate :D
 
Top