• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dedikuar Ty (2)

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
27,241
Reaction score
1,097
Points
113
Location
ne NYC
Meqe ishte mbyllur bukleti i pare mendova te hap nje te re....
Besoj qe ka shum midis nesh qe duan ti dedikojne dikujt dicka te bukur ....dicka qe ta bje distancen te padukshme, dicka qe te mbushe qiellin strkala adhurimi.

Ta dedikoj Ty shpirt i rekullueshem....
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=EbrXBLP3cpY"]https://www.youtube.com/watch?v=EbrXBLP3cpY[/ame]
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,222
Reaction score
1,514
Points
113
@ana_gend

Mimoza Ahmeti

Qe ti je gomar kjo eshte dicka qe duket

Fytyre e bukur dikur,tani stigmatike,
ne gjurmet e tua gjej vrasjen qe te kane bere,
ne grate qe i humbe,qe i braktise,a shpetuan duke ikur prej teje,
per mbetur gjalle diku
ne lemoshe ndjenje.
Fytyre e bukur dhe sot,me gjithe prishjen,dyshimin,
dekompozimin,
trup qe zvarrisesh e birresh ne toke te mallkuar.
Mase vigane dhe e deshperuar njekohesisht.
Nje vath ne vesh-dic ja nxit kotesise kuptimin.
Cdo dite humb dicka nga cilesia e yllit,
vdiresh ne rere.
Cdo nate fiton dicka nga pamortesia e vdekjes.
Oh,tani qe po shuhesh,ndersa vazhdon akoma te shuhesh
vervit ne ajer tentakula te tmerrshme vetmie te shthurur
me lak fshikullues kap,terheq e shtrengon,
roberon
me buzet sterile,trupin e pandjeshem.
Shepsh kam rene ne gjurmet e bjerrrjes sate,shfrimit
menyres se terthorte te shfaqjes,helmimit,
fshehjes,sofizmit,lekundjes,se paqenes,
asaj paqendrueshmerie qe nuk ngre dot baze.
Ndjenja luksoze,ne esence shkaterruese,
gerryejne si macet gjire grash te lena.
Rrugehumbur i bukur qe vazhdon te humbesh,
qe di te sillesh por qe etika s'ta permush dot shpirtin.
Jam jotja,me ke,gjithmone me ke pasur,
mbeshtetje,fryme,shteg ne rruge pa krye,
Por ti s'e kupton,ngaqe je gomar,
dhe ky eshte shkaku
qe une te dua tmerresisht.
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
7,303
Reaction score
323
Points
83
Location
Atje ku më le!
Z'di pse kaq e mërzitur ndihem sot...
Më qan shpirti dhe zemra...
Mundohem të mbaj veten , mundohem të mbaj lotët por kot...ata rrjedhin pa pushim si një ujëvarë....Jam përmalluar , jam përmalluar aq shum shpirt ,sa nuk mundem ta tregoj me fjalë.
E diiii,... e diiii se edhe ty të ka marë malli.....

Por si ???
Si të takohemi????
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,545
Reaction score
448
Points
83
Ne momentet qe ndihem me e ndjeshme, me perplaset ne fytyre ajo e ikura jote pompoze, pasi genjeve rende veten e ndjenjat tua.
Kepucet e tua pluhuroseshin dhe ti ecje sikur te ishe i sigurt ne fjalet e tua.
...
Qe prej atehere nuk te kam pare me.
S'ndjej me nder gishta floke te ngrathet.
S'kam me vendqendrim hapesiren mes kraheve te tu te hekurt.
Nuk rend drejt deres kur ti kthehesh nga qyteti, duke te pritur me buzet te harkuara sa gjysma e nje topi.
Nuk di me cfare ka pas kesaj dritareje, shi apo diell.
Diteve te mia u dhuroj mungesa dhe jo mungesa dosido.
Ato marrin fryme dhe vajtojne hepimin tend te kobshem dhe akullimin qe le pas.
Kur ti po faniteshe ne syte e mi, kepucet e tua pluhuroseshin dhe ti ecje sikur te ishe i sigurt ne fjalet e tua.
Por ndodh qe ne themi dicka pa e ditur qe ne te vertete kemi te tjera plane.
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,545
Reaction score
448
Points
83
Jane disa fjale qe s'munda ti thoja dot kurre, edhe kur pata mundesine te t'i thoja se ne njerezit jemi te prirur te shpresojme dhe ajo cka une shpresoja ishte perdite te kisha me ty nje dite me shume, por ce do! Neve na mbaruan ditet..
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,545
Reaction score
448
Points
83
Cdo gje ne jeten time ishte me tepri ,por jo ti...ti gjithnje ishe pak.
 

Buzeqeshje

Simply
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
4,741
Reaction score
774
Points
113
Location
Durres
Dedikuar ty....ty qe nuk mundem te te harroj
dedikuar ty....pengu i shpirtit tim..
dedikuar ty heroi qe me shpetoi jeten....
dedikuar ty qe prehesh ne dheun e lagesht...
dedikuar ty qe me ngroh ende mendimet...
dedikuar ty qe ende te kujtoj me mall...
dedikuar ty qe lule te fresketa te mbijn mbi varr...
dedikuar ty po ty,ty qe edhe pse nuk je me te ndjej cdo dite..
dedikuar ty ah tyy si ty nuk ka me mbi kete dhe.
Dedikuar ty qe do beje 29 por lulet ti solla serish atje si cdo vit.. :(
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
7,303
Reaction score
323
Points
83
Location
Atje ku më le!
Mos më harro....
Mos.më harro sepse unë të mendoj ...
Ti nuk e di, por unë të jetoj ç'do ditë
Unê shkruaj për ty...
Por mos harro se të kërkosh dhe të mendosh janë dy gjëra të ndryshme..
Kështu që unë të mendoj....por nuk të kërkoj......
Arsyeja........nuk je në këtë botë...
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,545
Reaction score
448
Points
83
Tia nisim edhe njehere nga e para
Te shpetojme nga ky mal I eger
I keqkuptimeve qe na ka mbire ne mes,
Te jemi edhe njehere shoke shpirti ,
Njerez te zemres ,
Te vertete e pa interes,
Sepse edhe une po njesoj si ti,
Mundem pa te gjithe,
Por nuk mundem pa ty.
 
Top