• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditë të mbarë për të gjithë, gjithmonë

Anëtar
Jun 12, 2014
Postime
4,892
Reaction score
129
Points
63
Mirë se ju gjej. Kërkova forumistë që njihja në një forum tjetër dhe më referuan këndej, edhepse këtu kan nik tjetër por besoj se do i gjej.��

U mërgova nga Ilirida që nga mosha 19 vjeçare, jetoj jashtë atdheut për dy dekada. Jam nënë e tre djemve. Shkollën e mesme të mjeksisë në atdhe, kolegjin univerzitar në Danimarkë dhe jam në prag të diplomimit / thesis në Master of Public Health, Master në Shëndetsi Publike poashtu në DK ku edhe jetoj.

Besoj do kaloj mirë këtu sepse e ndjej veten pjesë e juaj edhe pa prezentimin e tanishëm.
Mirë se ju lexoj në të ardhmen.��
Prezantim qe te ve ne siklet per seriozitetin dhe dedikimin qe mbart.
Mire se ke ardhur.
Rrofsh per urimin!
 

Kasëmi

MJ
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,624
Reaction score
206
Points
63
Kjo sikur ka hap spital privat. :d Po na heqin edhe shkrimet tani.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,141
Reaction score
833
Points
113
Location
Danimarkë
Hahahha Nørrebro
Ka shume mundesi qe njifemi ose rruget tona jane kryqezuar sepse ato vite qe ke shku ti atje kam shkuar edhe une :p
Une kam jetuar ne Frederiksberg Hovedbanegården Amager Holmen edhe 100 vende te tjera
Me afer ke Bacen Adem se une jam ne Tirone ;)
Qenkemi nja 180 km largas, por kur kihet parasysh qe per qejf dal edhe 80-100 km per te peshkuar, nuk eshte gje e madhe t’i shtoje njeriu edhe 40-50 km per te pire kafe me mikun.

Respekt per te gjithe.
Paci nje nate te mrekullueshme.
 
Last edited:

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
12,530
Reaction score
80
Points
48
Mirë se ju gjej. Kërkova forumistë që njihja në një forum tjetër dhe më referuan këndej, edhepse këtu kan nik tjetër por besoj se do i gjej.��

U mërgova nga Ilirida që nga mosha 19 vjeçare, jetoj jashtë atdheut për dy dekada. Jam nënë e tre djemve. Shkollën e mesme të mjeksisë në atdhe, kolegjin univerzitar në Danimarkë dhe jam në prag të diplomimit / thesis në Master of Public Health, Master në Shëndetsi Publike poashtu në DK ku edhe jetoj.

Besoj do kaloj mirë këtu sepse e ndjej veten pjesë e juaj edhe pa prezentimin e tanishëm.
Mirë se ju lexoj në të ardhmen.��


Nuk ka pune per mjeke ketu, ik ne gjermani.
.......

Mire se erdhe! :)


Degjo meqe je po kur ke nje si djegie diku aty midis kraharorit dhe barkut cfare do jete?
Per me teper kjo kthehet ne dhimbje deri sa se mère me vesh nga te vjen. Mère gjithe kraharorin deri ne fyt. Mbas ne shpine midis shpatullave e ndihet njelloj !

Cfare me keshillon ?
 

Kærlighed

Anëtar
Anëtar
Aug 30, 2019
Postime
117
Reaction score
4
Points
18
Hahahha Nørrebro
Ka shume mundesi qe njifemi ose rruget tona jane kryqezuar sepse ato vite qe ke shku ti atje kam shkuar edhe une :p
Une kam jetuar ne Frederiksberg Hovedbanegården Amager Holmen edhe 100 vende te tjera
Me afer ke Bacen Adem se une jam ne Tirone ;)
Nørrebro e kam shkelur rrugës për në Univerzitet, nuk kam jetuar kurrë aty. Banoj gjysmën e kohës në Charlottenlund.

Tani, emrin e vërtetë e dini, pamjen në foton e profilit, njërën adresë poashtu. Mjaftojë besoj.
 

Kærlighed

Anëtar
Anëtar
Aug 30, 2019
Postime
117
Reaction score
4
Points
18
Nuk ka pune per mjeke ketu, ik ne gjermani.
.......

Mire se erdhe! :)


Degjo meqe je po kur ke nje si djegie diku aty midis kraharorit dhe barkut cfare do jete?
Per me teper kjo kthehet ne dhimbje deri sa se mère me vesh nga te vjen. Mère gjithe kraharorin deri ne fyt. Mbas ne shpine midis shpatullave e ndihet njelloj !

Cfare me keshillon ?
Këtu ku?

Simbas simptomeve që i përshkruan do ju pyesja a keni problem me lukthin, më saktë a keni edhe fryrje të pjesës lartë të barkut? Nëse po atëherë duhet ikur nga mëlmesat e rënda, djegëset, zarzavatet që krijojnë ajër dhe shtojnë prodhimin e thartirës (preshi, qepa, domateja, brokoli, karfioli...), mos konsumoni shumë kafe, çaj, aspak duhan. Hani shpesh dhe porcione sa më të vogla.
 

Kærlighed

Anëtar
Anëtar
Aug 30, 2019
Postime
117
Reaction score
4
Points
18
Kjo sikur ka hap spital privat. :d Po na heqin edhe shkrimet tani.
Ende jo, por sa të mbaroj studimet mbase do hap klinikë private për konsultim dhe rekuperim të minoriteteve nga Ballkani në lidhje me Diabetes Mellitus 2.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
12,530
Reaction score
80
Points
48
Këtu ku?

Simbas simptomeve që i përshkruan do ju pyesja a keni problem me lukthin, më saktë a keni edhe fryrje të pjesës lartë të barkut? Nëse po atëherë duhet ikur nga mëlmesat e rënda, djegëset, zarzavatet që krijojnë ajër dhe shtojnë prodhimin e thartirës (preshi, qepa, domateja, brokoli, karfioli...), mos konsumoni shumë kafe, çaj, aspak duhan. Hani shpesh dhe porcione sa më të vogla.

Ketu ne forum :p
...

Mos more po ça do vdes une ?!


Ato gjerat qe thé ti une i ha dhe mézi kam filluar disa vite se me pare snuk une zarzavate fare. Tani me duhet te kthehem prape.
Duhan dhe kafe sa te duash...nuk i le dot. Çaj nuk pi.

Kur ha tani kam filluar i rrufis te gjitha per nje min...dhe ha njehere saper gjithe diten :p

Fryrje nuk kam ne bark...te pakten mua sme duket se jam i fryre.

Flm per keshillimin. :)

Do bej cmos te Mandi te ta gjejme dhe ty nje vend pune ne forum. Na duhet nje mjeke e mire ne forum :)
 

Kasëmi

MJ
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,624
Reaction score
206
Points
63
Ende jo, por sa të mbaroj studimet mbase do hap klinikë private për konsultim dhe rekuperim të minoriteteve nga Ballkani në lidhje me Diabetes Mellitus 2.
Po, padyshim. TANKU i pare qe do vije ne Fshat a Forum ti o e marrec... dhe ta kemi falur ``fumato``. Ty vetem t'u shtofte inati per te mjekuar.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
86
Points
0
Location
Vlorë
Miredita ketej dhe mirembrema andej. Kisha kohe pa u fut ne kete forum, por alergjia me kaloi.
 
Top