• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,188
Reaction score
383
Points
83
Nese po flasim per perzgjedhjen e kundershtareve, mosha nuk eshte kriter. Jane statistikat ne ring ato qe vendosin.

Floriani me kete moshe eshte tamam i pjekur per boks dhe ka kohe mjaftueshem per ti kapur majat. Nese nuk i mjaftojne 10 vjet nuk do ti mjaftonin as 100.
Une uroj ta shoh sa me lart , por duke llogarit 3 ndeshje ne vit pa demtime e shoh shume te veshtire ta shoh ne Vegas apo madison square garden new york duke u ndesh me më t'miret. Do sponsor dhe menaxher te fuqishem dhe duke e dit si funksionon tregu i boksit , Florianit do i duhen kundershtar te nje niveli me t'larte per te terheq ato qe permenda , sepse vertet ka potencial , une e kam ndjek dhe ne tirane kur ishte pjese e MMA dhe realisht boksimin e ka piken e tij me t'forte dhe beri shume mire qe kaloi ne boks.
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
321
Points
83
Une uroj ta shoh sa me lart , por duke llogarit 3 ndeshje ne vit pa demtime e shoh shume te veshtire ta shoh ne Vegas apo madison square garden new york duke u ndesh me më t'miret. Do sponsor dhe menaxher te fuqishem dhe duke e dit si funksionon tregu i boksit , Florianit do i duhen kundershtar te nje niveli me t'larte per te terheq ato qe permenda , sepse vertet ka potencial , une e kam ndjek dhe ne tirane kur ishte pjese e MMA dhe realisht boksimin e ka piken e tij me t'forte dhe beri shume mire qe kaloi ne boks.
Pacquiao po vazhdon me 42 vite mbi supe dhe s’ka kush e ndal. Ka edhe shume vite tjera perpara Marku, vetem te shpresojme qe te vazhdoj me kete forme.

Besoj se pas dy viteve do te kete perballje ne nivelet me te larta te kategorise ku ben pjese.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,188
Reaction score
383
Points
83
Ore dëgjova se kishte vdekur para ca orësh një boksier bullgar në Shkodër duke u ndeshur në ring me një boksier dursak.
Dini noj gjë më shumë?
Si atak kardiak duket..

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=BfCcBBww7GE[/ame]
 
Last edited:

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
9,952
Reaction score
446
Points
83
Florian Marku mbreme e shenoi edhe fitoren e peste me radhe ne boks profesionist.

Full fight

https://www.youtube.com/watch?v=dXJZfQVynZc
Sot eshte hera e pare qe degjoj per te. Qeka shume teknik, dhe i shpejte. Kundershtari nuk mu duk i dobet.

Menyra e sylmit te Florianit me kujton pak Tyson. Shume i shpejte ne kundersulm.

Bravo! Urime dhe Suksese!
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
321
Points
83
Sot eshte hera e pare qe degjoj per te. Qeka shume teknik, dhe i shpejte. Kundershtari nuk mu duk i dobet.

Menyra e sylmit te Florianit me kujton pak Tyson. Shume i shpejte ne kundersulm.

Bravo! Urime dhe Suksese!
Kur te kesh kohe kerko pak per ndonje video te tij ne youtube. Eshte super i pergatitur.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,188
Reaction score
383
Points
83
Specialistet e boksit thone qe po rregulloi levizjet e kokes majtas djathtas qe te shmange jabs , dhe tekniken e kembeve ne ring , gjasat jane qe te shkoje shume larg.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
9,952
Reaction score
446
Points
83
Specialistet e boksit thone qe po rregulloi levizjet e kokes majtas djathtas qe te shmange jabs , dhe tekniken e kembeve ne ring , gjasat jane qe te shkoje shume larg.
E vura edhe une re kete gje. Rri shume pa teklif ne ring, nje kundershtar i mir e ndeshkon rende se boksi nje goditje eshte. Megjithate me pelqen stili i tij, sidomos sulmi.
 

Prishtinasi

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
1,420
Reaction score
32
Points
0
Boksier i mencem,teknik i mire,bokson me pjekuni dhe mbi te gjitha asht trim.
Fort ma merr mendja qe edhe goditjeve ju qendron , se kjo ne boks ka randesi te madhe.Nuk mbaj mand boksier tjeter shqiptar t`i kete krejt keto tipare pozitive si Floriani.Psh. Floriani asht larg ma trim se qe ishte Luan Krasniqi.

Nga ana tjeter,me arrite titull kampioni ne Europe a tutje e ka shum veshtire,sepse ne peshen e tij boksieret kulminante jan shum te shpejte,vecanerisht zezaket.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,188
Reaction score
383
Points
83
Florian Marku mbreme ne Manchester fiton ndeshjen e 6 ne karriere si boksier profesionist , asnje humbje.

Mbas ndeshjes tha qe ka boksu me temperature 39.

 
Top