• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fotografi nga Folkori Shqiptar

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,558
Reaction score
24
Points
38
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

saur..

kini pasur ne shtepi kostum ose kostume kombetare?
mir do ish te kishim te gjithe te tilla..

kushedi sa plackitje do jet bere mbas 90 -tes mbi muzeumet e galerit e fondet e etnografise tone..

gjynah..

thx feg per fotot qe sjell..
 

Socio

........
Anëtar
Feb 23, 2012
Postime
9,082
Reaction score
324
Points
83
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Kostume popullore nga nje zone mirditore ne shekullin e 19-te.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,403
Reaction score
361
Points
83
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Bukur.....
 

bizbal

Tolerance Ǿ Llumit!
Anëtar
Nov 22, 2010
Postime
210
Reaction score
27
Points
0
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Detare Shqipetare me veshje popullore ne fillim te shekullit te kaluar(nga delcampe.net).
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Luftetare mirditorres...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Dyshe folklorike nga trojet e Kosove....prizreni!
serb dhe albanac
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Luftetare gjate nje meshe si dhe rrobaqepes shkodrane te shekullit 19-te!
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,925
Reaction score
938
Points
113
Location
Përgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

PRILL 1980 - "PIANA DEGLI ALBANESI", SICILI, ITALI

Kostumi i burrit arbëresh, jeleku, ruan një dekoracion të rrallë, por një motiv të shpërhapur shumë në traditën shqiptare: Rrufenë e Zeusit pellazgjik.

 
Top