• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fshati Besnik

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,749
Reaction score
677
Points
113
Location
Fshati quhet Besnik, por banorët nuk e flasin gjuhën shqipe. Çfarë ka ndodhur me ta? Ku gjendet ky fshat? Cila është historia e tmerrshme e banorëve të tij? Mos humbisni videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
218
Reaction score
81
Points
28
Fshati quhet Besnik, por banorët nuk e flasin gjuhën shqipe. Çfarë ka ndodhur me ta? Ku gjendet ky fshat? Cila është historia e tmerrshme e banorëve të tij? Mos humbisni videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Si mund tua bëjmë që ta shikojme videon direkt nga forumi jo nga youtubi?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Keshtu edhe kombasit e Parthian Empire te Kaukazit nuk e flisnin gjuhen greke kur u "gdhine" pa memorje ne Greqine e sotshme perbri Shqiperise. Po keshtu edhe banoret e Roman Empire te Kaukazit nuk e flisnin italishten kur u "gdhine" ne Italine e sotshme.


Po sikur Skendebeu te kete qene nje mit?GBR
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
8,016
Reaction score
777
Points
113
Fshati i besës që nuk flet më gjuhën shqipe. Historia e tmerrshme - Gjurmë Shqiptare


Fshati quhet Besnik, por banorët nuk e flasin gjuhën shqipe. Çfarë ka ndodhur me ta? Ku gjendet ky fshat? Cila është historia e tmerrshme e banorëve të tij? Mos humbisni videon e plotë të dokumentarit të gazetarit Marin Mema.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,176
Reaction score
786
Points
113
Dobro gjezi.

Per te mos dale jashte territoreve allbanci, po ju kujtojme......

Një shkollë serbe në Fier ka pranuar libra nga disa qytetarët serb. Merreni me mend, në Fier, ku nuk ka asnjë serb, ka shkollë serbe!

Kjo ishte e para.

E dyta: ky RUSI qe ju shkruan,tek forumi i atij TORRES ka Permeti,ju ka shkruajtur per allbancat heterogjene duke u bazuar ne ministrine e kultures te Vucidolit.

.
 
Top