• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gezuar Shenkollin!

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,799
Reaction score
1,784
Points
113
Gezuar per ju qe e festoni.. &kalofshi kendshem.

Ps .. @Leaf 💐🤗
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
8,414
Reaction score
1,054
Points
113
Gëzuar Leaf!
Një pyetje. Pse i thonë Shënkolli me tre kuleta?
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
50,923
Reaction score
2,335
Points
113
...............................................................................................
"O Shënkoll, o Shënkoll thuaj fukarasë se ç'të bëjë me zjarrin që i digjet brënda"
"Sotiiiirrrrr mos i lër zjarret të digjen kot se do digjet fshatiiii" 😜
Gëzuar Shënkollin :)
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
50,923
Reaction score
2,335
Points
113
Dje kisha ditën e emrit
Qofte i mbare ky dimer!
Nje urim te vecante per ata qe mbajne emrin e kesaj dite duke perfshire ketu edhe shpirtin e gjyshit tim
Flm Leaf, ta paQa borgj. :D
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,751
Reaction score
560
Points
113
Gezuar Nikollave te njohur dhe pa njohur, me daten 9 dhjetor festojne Ana-t ,dy festa I ka ky emer ,tjetrin me duket e ka ne qershor a korrik prap...
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
8,414
Reaction score
1,054
Points
113
S’e kam degjuar kete.
Do pyes mamane

Shën Kolli njihet menjëherë në ikonografi, sepse mban në dorë shkopin baritor ipeshkëvnor dhe tri kuleta – siç quhen në këngën shqiptare kushtuar Shenjtit, të tria plot me monedha ari, që do të shërbenin për pajën e tri vajzave të varfra. Shenjti është pajtor i fëmijëve, i djemve e vajzave të reja, i nxënësve, i farmacistëve, i udhëtarëve, i detarëve, i peshkatarëve. Emri Nikolla vjen nga greqishtja e do të thotë fitimtar i popullit.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,877
Reaction score
437
Points
83
Po unë e kam thënë disa herë që emri im i pagëzimit është Niko por nuk e përdor zyrtarisht si emër. 😜
Po endrrat i shikon sikur te therrasin Niko?
:wub:
 
Top