• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjëja më e çmendur që kam bërë në punë

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
5,250
Reaction score
141
Points
63
Rrëfimet bëjnë xhiron e rrjetit: Gjëja më e çmendur që kam bërë në punëNdonjëherë ndodh që njeriu të mos jetë në gjendjene tij më të mirë, ose më keq të mos ketë dëshirën për t6ë punuar punën që i jepet.

Në të tilla raste, rezultatet nuk janë të mira për asnjë nga palët.

Pikërisht të tillë njerëz kanë treguar çmenduritë që kanë bërë në punë.

1. Përgatita ëmbëlsira me laksativë sepse u lodha nga njerëzit që më vidhnin drekën në kuzhinë.

2. Them që jam në mbledhje jashtë zyrës, kur në të vërtetë jam duke bërë pazaret a duke fjetur në shtëpi.

3. Dhashë një intervistë pune në Skype teksa isha në punë.

4. Këtë foton e ka bërë shefi im. Pasi më mori në telefon me dhjetëra herë dhe unë s’iu përgjigja, erdhi në zyrë se mendoi se kishte ndodhur diçka e keqe.

5. Kam parë porno.

6. Një shef më pushoi nga puna teksa klientja kishte dekolorues në flokë. Mora gjërat e mia, hoqa përparësen dhe e lashë atë të shkretën ashtu.

7. Kur punoja në një restorant, një klient më tha se ishte alergjik ndaj qepëve të njoma. Ia gatova pjatën qëllimisht me qepë të njoma që ta kthente në kuzhinë të paprekur që ta haja unë.

8. Futa tetë studentët e mi në makinë dhe u nisa për të hetuar pse s’po më hapte telefonin i dashuri.

9. Drejtoja një dyqan online nga zyra. Përdorja kutitë, pullat e postës, zarfet e kompanisë për të bërë dërgesat e produkteve. Dhe më e bukura, s’ishte as sekret.

10. Lashë një telefonatë në pritje për më shumë se gjysmë ore dhe dola për të pirë me kolegët.​
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
5,708
Reaction score
331
Points
83
qe hyjme ne forum ne orar pune ;)
12 ore ne dite ne pune , c'mendesh , keshtu qe edhe e shkelim :)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
5,298
Reaction score
494
Points
83
Une e respektoj punen, ...

Te tjeret ja kajne nanen, ....gjuajtje pa kufi ne rrjet...;)
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
4,755
Reaction score
674
Points
113
qe hyjme ne forum ne orar pune ;)
12 ore ne dite ne pune , c'mendesh , keshtu qe edhe e shkelim :)
Forumin, plus, ndonjehere, nje apo dy gota shampanje ne dreke :eek:
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
5,708
Reaction score
331
Points
83
Forumin, plus, ndonjehere, nje apo dy gota shampanje ne dreke :eek:
kemi nje punonjes ketu , ka qene koifeur per femra me perpara dhe gjate orarit te punes vjen edhe u prêt floket punonjesve , ma ben edhe mua ec mi marye te ti pres dhe lyej floket pa leke
do lejme name , gjate orarit te punes te lyejme floket dhe te presim floket, jo i them
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
5,708
Reaction score
331
Points
83
une zakonisht ha ne zyren time dhe dreqin si qellon sa here te marr dicka qe mban era te keqe , si konserve peshku apo dicka , di une qe mban ere te keqe me qellon dhe me vjen shefi ne zyre , kushedi c'mendon ,
 
Last edited:

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
5,250
Reaction score
141
Points
63
Qasja ne nje rrjet social apo kete rast ne forum, nuk eshte gje e cuditshme, thjesht nese ke qasje ne internet mund te qasesh ne cdo faqe.

Nejse, te listoj ca gjera qe deri me tani kam bere neper zyrat apo vendet qe kam punuar ne dhjete vjecarin e fundit :D

1. Nje dite nuk kisha parking te lire ne hapesirat qe kishim zyrat, parkova ne vendin e Drejtorit Gjeneral, erdhi sigurimi me tha qe eshte vend i rezevuar - u shpreha: gjerat kane ndryshuar, ky vend me takon mua. lol

2. Kam derguar email fake te kolege te caktuar jane bere terminated se kane shkelur rregulla te organizates, me detaje qe vec une e dija (sepse te njejtet i paten ndare me mua hahaha)

3. Me kolege te IT-se ju kam ndaluar hyrjen me "fingerprint" ca kolegeve tjere hyrjen neper zyra te veta haha, dhe tere diten kane punuar ne korridore ose conference rooms

4. Gjithmone mbaj veshje shtese ne zyre sepse ka takime instant te nivelit te larte, ku kerkohet veshje me formale. Nje rast, kishim nje meeting dhe per te konfuzuar te pranishmet, 3 here nderrova kemishen brenda 20 minutave duke u larguar nga takimi me preteksin se flas ne telefon, dhe te pranishmet filluan te dyshojne ne syte e tyre lol ... dhe gjithcka ne meeting shkoi sipas times lol

5. Isha i semure, doja te shkoj ne banjo, printova nje mbishkrim "NOTICE: Toilet out of order" dhe rrehat lol ...

Doni tjera... haha
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
5,708
Reaction score
331
Points
83
ne pune punonjesit sjellin shpeshe gjera per te shitur , sjellin ose mjalt , ose arra , ose pula fshati
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,368
Reaction score
118
Points
63
Ne pune , cmenduri pa mbarim . Po per cfare cmendurish behet fjale se une kam rrezikuar jeten dhjetra here? Nese quhen keto ju tregoj , perndryshe jo. :p
 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
6,081
Reaction score
404
Points
83
Location
Planet earth
Qenke nje ti Onyx! Kushedi sa i besdisshem duhet te jesh per koleget.

Une smaj mend te kem bere dicka te cmendur per aq kohe sa kam punuar. Ndoshta ngaqe kam qene moshe e vogel e sdija djallezira, biles i futesha me zell punes per ta bere sa me mire saqe me terhiqnin vemendjen te tjeret. Mos lejo te te shfrytezojne me thonin. Me shume qe me dhimbsej ishte nje vajze nja 2 vjece me e vogel se une m duket, roptohej e shkreta dhe pronaret duke na e bere qejfin qe ishim nder punetoret e mira. Une 3 muajt e veres punoja ajo ishte e perhershme.
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
187
Points
63
i ka kopjuar nga ndonje website lol...

cmenduri shume po nje qe mu kujtua tani …

para nja 12-13 vitesh … ishte vere dhe punoja dy pune nje diten nje naten , nje dit isha shume e lodhur dhe me nerva te kjo puna e dites , aty benim matje per studentet , uniformat e shkolles , kishim nje menaxhere qe ja nxinte jeten te gjitheve por si fliste kush se e kishin frike se ishte e eger …
ate dite ajo kishte vendosur tme cante koken mua e ne nje moment me hypen nervat dhe i thash mbylle gojen mos me caj koken … [email protected] …. haha ne ate moment e kuptova qe e kisha share keq :D
ajo po thonte qe do me hiqte nga puna blla blla blla dhe un ne fakt isha lodhur aty se kisha punen tjeter dhe i them .. ska nevoje tme heqesh … I quit :D


dhe ika ne ate moment shkova te dhoma e veshjeve , e po hiqja uniformen te shkoja ne shpi te fleja gjume se isha pa fjetur looool

kur afrohen ca punetore te tjer aty afer e ma bejne bravooo ti je e vetmja qe ke guxim tja kthesh se te gjithe ne e mendojm po skemi guxim tja themi :d

e kshu me pergezuan te gjithe , e un u thashe qe se caja koken shum se kisha pune tjeter lol byee
 

dallas

I larguar
Anëtar
Aug 29, 2019
Postime
613
Reaction score
87
Points
28
Location
TEXAS
i ka kopjuar nga ndonje website lol...

cmenduri shume po nje qe mu kujtua tani …

para nja 12-13 vitesh … ishte vere dhe punoja dy pune nje diten nje naten , nje dit isha shume e lodhur dhe me nerva te kjo puna e dites , aty benim matje per studentet , uniformat e shkolles , kishim nje menaxhere qe ja nxinte jeten te gjitheve por si fliste kush se e kishin frike se ishte e eger …
ate dite ajo kishte vendosur tme cante koken mua e ne nje moment me hypen nervat dhe i thash mbylle gojen mos me caj koken … [email protected] …. haha ne ate moment e kuptova qe e kisha share keq :D
ajo po thonte qe do me hiqte nga puna blla blla blla dhe un ne fakt isha lodhur aty se kisha punen tjeter dhe i them .. ska nevoje tme heqesh … I quit :D


dhe ika ne ate moment shkova te dhoma e veshjeve , e po hiqja uniformen te shkoja ne shpi te fleja gjume se isha pa fjetur looool

kur afrohen ca punetore te tjer aty afer e ma bejne bravooo ti je e vetmja qe ke guxim tja kthesh se te gjithe ne e mendojm po skemi guxim tja themi :d

e kshu me pergezuan te gjithe , e un u thashe qe se caja koken shum se kisha pune tjeter lol byee
Po kjo nuk eshte cmenduri, eshte sjellje llogjike, e jotja.
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
187
Points
63
ashtu eshte vertete , po ktyre u duket cmenduri se mua jooooo

gjasme ofendohen lol``Bej_dy_pompa``
 

dallas

I larguar
Anëtar
Aug 29, 2019
Postime
613
Reaction score
87
Points
28
Location
TEXAS
ashtu eshte vertete , po ktyre u duket cmenduri se mua jooooo

gjasme ofendohen lol``Bej_dy_pompa``
Une kam quit-ur nja dy here ashtu.
Para 20 vjetesh punoja barman ne nje pub ne itali. Bossi ishte rob shum i gerricur, e paralajmerova, non rompi il cazzo se do ta le punen, ai vazhdonte avazin, i thashe perseri, kte vere kisha nje oferte me te mire pune, por qendrova ketu per non lasciarti in merda ne mes te sezonit turistik, pra per arsye njerezore sepse nuk jam egoist. Me kerkoi falje, dy dite u soll mire, me pas filloi avazin. E lash punen, gjeta tjeter menjehere.
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
187
Points
63
e vertete njerez te vegjel kta italjanet … kam punuar ne nje kafene dhe mamaja e bosit rrinte aty tere dites mbi koke … aq e besdisur ishte po si thoja gje thjesht prej moshes se saj ,.... po bente sikur i dinte te gjitha ...
 

Lea

Duaj né di te duash!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
9,796
Reaction score
524
Points
113
Location
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Kur dikush nje rumune mu kundervu per ti lepir kembet pronarit, ka shpetuar kot nga nervat ( qe kisha koh qe po i mbaja) i kam gjuajtur tiganin per fat kapi murin, se u spostua, per momentin sme Pan me syt! Urrej lepirsat qe kerkojne sukses duke lepir kembet te tjerve ndoshta dhe me keq :)
Ps: Ne je e zonja mere vendin tim, por jo me pucllik se te coj atje nga ke dal ! Fjalet e mia 😅😅
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Zbraza frigoriferin dhe fjeta ne te se kisha koken ne flake!Gabrielle
 

Viking

*Odin*
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
10,839
Reaction score
465
Points
83
Location
Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is
Kur dikush nje rumune mu kundervu per ti lepir kembet pronarit, ka shpetuar kot nga nervat ( qe kisha koh qe po i mbaja) i kam gjuajtur tiganin per fat kapi murin, se u spostua, per momentin sme Pan me syt! Urrej lepirsat qe kerkojne sukses duke lepir kembet te tjerve ndoshta dhe me keq :)
Ps: Ne je e zonja mere vendin tim, por jo me pucllik se te coj atje nga ke dal ! Fjalet e mia 😅😅
E nga ku kish dal ajo -qesh-?

Kam bo Seks ne Ashensor :)
 
Top