• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Grenell dhe vuçiç nënshkruajnë Letrat e shprehjes së interesit për hekurudha dhe autostradat e Kosoves

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,913
Reaction score
715
Points
113
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Kosova dhe Serbia pritet të nënshkruajnë letrat e shprehjes së interesit që shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve që janë pjesë e korridoreve hekurudhore e rrugore, e që lidhin kryeqytetet e Ballkanit Perëndimor me njëri-tjetrin dhe me Evropën.
Nënshkrimi i letrave të shprehjes së interesit për hekurudha dhe autostrada prite të bëhet në orët e paradites.
Ndryshe, para një muaji, palët kanë nënshkruar nga një Letër të shprehjes së interesit për hapjen e korridorit ajror në mes t ë Prishtinës dhe Beogradit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit të së enjtes me ambasadorin Richard Grenell në Mynih të Gjermanisë tha se pas arritjes së marrëveshjes për linjën ajrore Prishtinë-Beograd, do të ketë në marrëveshje të reja.
“Ishte një takim jashtëzakonisht efektiv, ne do të lëvizim në marrëveshje të reja pas arritjes së marrëveshjes së linjës Prishtinë-Beograd. Do të kemi angazhime tjera për linjën hekurudhore. Do të punojmë si institucione që të arrijmë marrëveshjen finale si dy vende të pavarura”, ka shtuar Thaçi duke theksuar se Kosova do të ndërmarrë veprime që e lehtësojnë dialogun. /Telegrafi/
_____________________________________________________
_________________________________________________

Ne mbarim te luftes ne 1999, ne Kosove nuk kishte asnje klm autostrade.
Te gjitha autostradat e Republikes se Kosoves jane ndertue me paret tona, ekskluzivisht me paret e diaspores kosovare. Kete pasuni, dmth autostradat tona, s'mund t'i tjetersoje askush.
Ftoj gjithe diasporen shqiptare ne Evropen perendimore qe t'i beje me dije hashim gabelit se askush nuk mund te beje pazare me pronen e tyre kolektive, me autostradat e Republikes se Kosoves.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,766
Reaction score
1,092
Points
113
Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Kosova dhe Serbia pritet të nënshkruajnë letrat e shprehjes së interesit që shprehin gatishmërinë për hapjen e rrugëve që janë pjesë e korridoreve hekurudhore e rrugore, e që lidhin kryeqytetet e Ballkanit Perëndimor me njëri-tjetrin dhe me Evropën.
Nënshkrimi i letrave të shprehjes së interesit për hekurudha dhe autostrada prite të bëhet në orët e paradites.
Ndryshe, para një muaji, palët kanë nënshkruar nga një Letër të shprehjes së interesit për hapjen e korridorit ajror në mes t ë Prishtinës dhe Beogradit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit të së enjtes me ambasadorin Richard Grenell në Mynih të Gjermanisë tha se pas arritjes së marrëveshjes për linjën ajrore Prishtinë-Beograd, do të ketë në marrëveshje të reja.
“Ishte një takim jashtëzakonisht efektiv, ne do të lëvizim në marrëveshje të reja pas arritjes së marrëveshjes së linjës Prishtinë-Beograd. Do të kemi angazhime tjera për linjën hekurudhore. Do të punojmë si institucione që të arrijmë marrëveshjen finale si dy vende të pavarura”, ka shtuar Thaçi duke theksuar se Kosova do të ndërmarrë veprime që e lehtësojnë dialogun. /Telegrafi/
_____________________________________________________
_________________________________________________

Ne mbarim te luftes ne 1999, ne Kosove nuk kishte asnje klm autostrade.
Te gjitha autostradat e Republikes se Kosoves jane ndertue me paret tona, ekskluzivisht me paret e diaspores kosovare. Kete pasuni, dmth autostradat tona, s'mund t'i tjetersoje askush.
Ftoj gjithe diasporen shqiptare ne Evropen perendimore qe t'i beje me dije hashim gabelit se askush nuk mund te beje pazare me pronen e tyre kolektive, me autostradat e Republikes se Kosoves.
Ne mos gabohem......


FAZIT.....Shkruesi SOT eshte per=LJUBAV.
KLM.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,002
Reaction score
135
Points
63
Location
ANTAHKARANA
Ne mos gabohem......


FAZIT.....Shkruesi SOT eshte per=LJUBAV.
KLM.
Athue Taçi ka shkuar për ljubav të takohet dy ditë më herët se duhet me Gërnellin? :D*
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,517
Reaction score
926
Points
113
Kur e pane qe po shkon Alpini, ai Grenelli vrap me nenshkruar Hasha me Vuqiqin, se i ka kadhezuar Hasha, ta nenshkruajme se ky na ... rropt. Ky nuk luan pilifuca e dakergjika 😂 sikur ai me forca bene fuqine 🤔 por ky vjen me bindjen qe mendja ben fuqine pdhus me pilifuc, pidpidek e çka keni = qashtu, qashtu balte, llaç me zi se ne Valentina day -qesh- 🤭
 
Top