• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Horoskopi ditor 2020 ...

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Horoskopi eshte per ke s'e ka ne terezi, Ajana,...lol

Ti ne rregull qenke,..;)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Horoskopi javor/ Këto shenja do të pasurohen këto ditë, 20-26 janarJanar 19, 2020

Dashi-Pas një periudhe delikate të kaluar ne çift, këtë jave gjendja do filloje të normalizohet. Beqaret do jenë gjithashtu me fat në dashuri dhe do mund ta gjejnë princin e tyre të kaltër që ditët e para. Në planin financiar rrethanat do jenë goxha të favorshme. Do përmbyllni me sukses një projekt gjigand dhe do merrni goxha para. Shëndetin duhet ta keni më shume në vëmendje. Do keni vetëm arritje në karrierë. edhe jeta familjare do jetë e mirë.
Demi-Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin tuaj gjatë gjithë kësaj jave dhe madje do kuptoheni se bashku edhe vetëm me shikime apo duke dëgjuar zërin. Beqarët do i kenë te gjitha kushtet për të realizuar një takim ashtu si e kanë ëndërruar. Në planin financiar do merrni vendime të rëndësishme, të cilat pak nga pak do e përmirësojnë gjendjen ne te cilën ndodheni. Në pune do jeni tejet të përqendruar pas objektivave tuaja finale dhe do arrini majat e suksesit.
Binjakët-Priten goxha ndryshime në jetën tuaj ne çift gjatë kësaj jave dhe përgjithësisht ato do jenë pozitive. Nuk do jeni për asnjë çast me humor te keq dhe nga ana tjetër do i besoni më tepër atij që keni në krah. Beqarët do ëndërrojnë më shumë nga sa duhet realiteti do ju duket më i trishtë. Financat nuk do jenë të këqija, por për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme ka rrezik që gjendja të ketë shpejt tronditje te forta. Ne punë ambicia nuk do ju lerë të qetë asnjë moment dhe do keni vetëm sukses.
Gaforrja-Këtë javë do jeni shumë më të duruar dhe më të kujdesshëm ju të dashuruarit. Beqarët do kenë të tjera pikësynime dhe nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Në jetën familjare ose shoqërore do ndodhe diçka e bukur. Në planin financiar është koha te merrni masa qe gjendja te konsolidohet. Në punë do iu jepen mundësi për të punuar jashtë shtetit dhe nuk duhet t’i neglizhoni për asnjë arsye.
Luani-Në jetën tuaj në çift do ketë ndryshime rrënjësore gjate kësaj jave, por çdo gjë do varet nga sjellja e kohëve te fundit. Nëse e keni dashur dhe e keni respektuar partnerin ai do ju bëjë surpriza dhe propozime për diçka më serioze. Beqarët nuk duhet të pranojnë asnjë ftesë sepse do lëndohen. Ne planin financiar është momenti të këshilloheni me specialiste që të mos keni te papritura. Në pune do jeni ambicioze dhe të arsyeshëm.
Virgjëresha-Ata që janë ne një lidhje do ndihen më mirë me partnerin dhe do e kuptojnë se e kanë pasur gabim për ato që kanë menduar. Vetëm ata që kanë kohe që kanë debate do mendojnë për ndarje. Beqaret do ndihen më mirë këtë jave. Për shëndetin do jete periudhë e mirë. Në pune yjet do ndikojnë pozitivisht dhe do filloni t’i bëni planet më me kujdes. Jeta familjare do jetë e kënaqshme.
Peshorja-Mos e gënjeni partnerin tuaj gjatë kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dalë në dritë një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Financat do jenë goxha të mira, megjithatë vazhdoni të shpenzoni me maturi duke menduar edhe për të nesërmen. Në punë do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për të arritur majat.
Akrepi-Paqja dhe harmonia do mbizotërojë gjatë gjithë kësaj jave në jetën tuaj në çift. Do ja kaloni aq mirë dhe do qeshni aq shumë saqë të gjithë do ju kenë zili. Shëndeti do vijë duke u përmirësuar dita ditës. Në punë Plutoni do ju nxitë të ndërmerrni iniciativa dhe rreziqe për të arritur atje ku doni. Do hasni vështirësi, por në fund do ja dilni. Familja pa asnjë problem.
Shigjetari-Ndikimi i planetëve do bëjë që jeta juaj në çift të ketë përmirësime të mëdha këtë javë. Do keni plot momente paqeje dhe harmonie. Beqaret le të abuzojnë me sharmin që kanë nëse gjithçka bëhet për të tërhequr një person interesant. Për financat perspektivat do jenë shumë më të mira nga sa kanë qenë. Në punë do jetë Jupiteri ai që do ua ndriçojë mendimet dhe do ju nxitë të hidhni hapat e duhura. Jeta familjare do jetë e kënaqshme.
Bricjapi-Debatet e fundit që keni pasur me partnerin ju kane bërë të vuani dhe të mundoheni shumë, por kësaj jave gjërat do fillojnë të normalizohen. Te dy palët do jeni me humor disi më të mirë. Beqarët nuk duhet të pranojnë të hedhin hapa të nxituara pa qenë plotësisht të bindur. Mundohuni që shpenzimet t’i kryeni me maturi. Shëndeti nuk do jetë aspak i keq përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa të lodhur. Në punë do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do arrini atje ku keni dashur.
Ujori-Kjo javë do jetë shumë e favorshme për ata që janë ne një lidhje. Do e thelloni marrëdhënien me partnerin dhe madje do bëni edhe plane afatgjata për të ardhmen. Momentet emocionuese do jenë të vazhdueshme. Beqarët do marrin deklarata të shumta dashurie dhe me siguri do e ndryshojnë edhe statusin e tyre. Shëndeti ka për të qenë shumë i mire. Në punë do merrni disa propozime që nuk duhen humbur për asnjë arsye.
Peshqit-Ditë sensuale do kaloni këtë javë pranë atij që keni ne krah. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë e begatë dhe për asnjë moment problematike. Beqarët nga ana tjetër do kenë disa takime të veçanta dhe ndryshe nga sa e kishin menduar do fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Shëndeti nuk do jete ashtu si keni pritur. Në punë do jeni të motivuar dhe do e bëni çdo gjë me entuziazëm. Gjithçka do jetë në favorin tuaj. Jeta familjare do jetë e kënaqshme.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Lajmi i madh/ Meri Shehu: Kjo shenjë do të mbulohet nga paratë
Janar 18, 2020
Share

Astrologe Meri ka lajme të mira për disa nga shenjat e horoskopit, si në çështjen e parave, edhe në çështjet e dashurisë. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit.

Dashi-Do merrni nje lajm te mire apo nje propozim pune shume specifik qe do ju sjelli shume aventure fitime dhe strategji te suksesshme.

Demi-Nje risk i madh qe do merrni ne aspektin ekonomik do ju dal me sukses dhe do filloni nje periudhe te re ne jeten tuaj.

Binjaket-Duhet t’i thoni po nje njeriu te suksesshem qe ju kerkon bashkepunim megjithese e shikoni si rival dhe nuk mundeni ta shikoni dot me sy.

Gaforrja-Do keni nje udhetim pune i cili nga i shkurter do vazhdoj per gjate duke ju futur ne monopate te panjohura por qe mund te rezultoj si nje eksplorim i suksesshëm.

Luani-Nje dashuri e madhe dhe e dhendritshme do ju djell qetesi, sukses dhe pushtet. Ne punen tuaj mund te keni fitime sot.

Virgjeresha-Bota juaj do pasurohet dhe aty ku ju do donit te shkonit te shikonit boten do vij bota tek ju si nje premtim suksesi.

Peshorja-Mund te keni sukses te madh ne idete planet apo strategjite tuaja. Do keni nje orientim te sakte dhe madheshtor ne konkluzione e rezultate.

Akrepi-Qellimi i mbijeteses se suksesshme do kthehet ne pushtet te suksesshem. Kjo do jete nje dite kthese e madhe ne mundesite tuaja.

Shigjetari-Ajo qe dini te beni me mire vjen si oferte dhe dhurate nga yjet. Ndiqni yllin tuaj dhe asgje nuk mund t’ju pengoj.

Bricjapi-Nese nuk e pranoni mrekulline e nje suksesi atehere mund te tregoni perralla. Ne nje fare menyre do flisni per mrekullitë.

Ujor-Sot dita i ka te gjitha permasat e duhura per nje mendje intelgjente si ju. Kjo ju dhuron realizim qellimesh dhe boten qe dëshironit.

Peshqit-Nese do dini ta perdorni pushtetin qe do fitoni me drejtesi cdo gje do shkoj mire. Ne te kundert pushteti do behet pika juaj me e dobet.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Këshilla/ Ja si ta nisni javën pozitivisht
Janar 18, 2020
Share

Një javë tjetër do të fillojë dhe çdo shenjë e zodiakut duhet të marrë disa këshilla për të shfrytëzuar sa më mirë ditët e ardhshme.

Dashi-Mos lejoni që nervozizmi t’ju tradhtojë. Mos harroni se gjithmonë do të përballeni me pengesa dhe kur veproni me respekt, përgjegjësi dhe durim, do të jeni në gjendje të dukeni edhe më të fortë.

Demi-Mos bini pre e fjalëve tuaja dhe kontrolloni inatin tuaj për të mos larguar njerëz të rëndësishëm ose për të komplikuar më tej situatat.

Binjakët-Shmangni konfliktin e panevojshëm dhe tregohuni më të lirë për të shijuar momente dashurie, miqësie dhe marrëdhënie pune.

Gaforrja-Ankthi është shoqëri e keqe dhe do ju duhet të ndërtoni gjithçka që dëshironi me punë dhe durim. Mos harroni se gjithçka ka kohën e vet.

Luani-Jini më tolerantë ndaj atyre që mendojnë ndryshe dhe shmangin kritikën ndaj vetes. Duhet të shihni intensitet të mirë dhe të shmangni debatet.

Virgjëresha-Të gjithë duhet të argëtohemi dhe ta falënderojmë jetën. Është koha për të qenë përgjegjës, por edhe për të hapur zemrën për të dashuruar dhe për të shijuar botën rreth vetes.

Peshorja-Shmangni të qenit i dobët dhe bëni gjithnjë më të mirën. Qetësia do ju ndihmojë të ndiqni qëllimet tuaja dhe optimizmi do ju bëjë që të merrni atë që dëshironi, ndoshta edhe më shumë.

Akrepi-Dëgjoni intuitën tuaj dhe zbatoni aftësitë tuaja analitike për të marrë atë që dëshironi. Jini të kujdesshëm në lidhje me reagimet tuaja në dashuri.

Shigjetari-Situata të tensionuara në dashuri kërkojnë durim dhe mençuri. Jini të kujdesshëm dhe lëreni mënjanë krenarinë tuaj.

Bricjapi-Kushtojini vëmendje “kritikës suaj ” dhe ofroni më shumë dashuri për të tjerët sesa akuza. Është koha për të kërkuar harmoninë.

Ujori-Falja është një mënyrë për të ecur përpara, kështu që mos lejoni që xhelozia dhe dhimbja t’ju pushtojnë. Do të jeni mirë.

Peshqit-Do të jeni më të kthjellët se kurrë dhe mund të keni një perceptim më të madh të gjërave. Sidoqoftë, përpiquni të relaksoheni në mënyrë që të mos keqkuptoheni keq dhe të ndiheni më të ofenduar se zakonisht.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Peshku juaj nuk do ju bëjë me dredha” e “kush do shpëtojë nga prangat e robërisë”. Ja çfarë ju zbulon horoskopi

“Nese ne kete periudhe do mundemi te rezistojme nga ndikimet e kqija, atehere do mund te shijome gezimin dhe dhuratat e jetes”. Kështu thekson në parashikimin e saj astrologjik për sot, Meri Shehu:Dashi

Sot mund te keni nje mundesi per te kerkuar falje apo per te pranuar ndjenjat tuaja ne raport me nje marredhenie te veshtire qe ju ka kompikuar jeten.
Demi
Nese jeni i denje per nje qellim do ju duhet te jepni disa prova te vertetesise tuaj shpirterore dhe materiale ne nje moment kur jeni paraqitur perfitues apo ju kane keqkuptuar.
Binjaket
Ne karriere disa situata do ti fitoni pasi do ju dale nje e drejte juaja apo do shfajesoheni pasi keni qene nen nje ndikim te keq energjie dhe zoterimi.
Gaforrja
Mund te fitoni nje beteje me veten apo ligjore pas nje veshtiresie shumevjecare por egziston mundesia te mos bindeni per vazhdimesine sipas planifikimeve universale
Luani
Do gjeni Peshkun tuaj ose Peshku juaj nuk do ju beje me dredha pasi do kuptoj qe ju ka lodhur shume dhe mundesisht nuk duhet qe ju te dukeni te humbur
Virgjeresha
Nese nuk doni te beheni pjese e nje lidhjeje apo bashkepunimi ku nuk do mbizoterojne kalkulimet apo llogarite tuaja atehere mos u ngacmoni apo afroni fare
Peshorja
Jeni njeriu i duhur qe te beni nje pune te bukur sot me dashuri dhe me zoterim duke u treguar te tjereve jo vetem kufijte tokesor por edhe ato detar
Akrepi
Mund te merrni ne mbrojtje cdo njeri qe ka nevo per dashuri dhe ndjenje ne diten e sotme pa derdhur helmin tuaj ne pritje te dhimbjes shpirterore
Shigjetari
Cdo gje e bukur dhe me vlere do ndodh ne familjen tuaj Aty perqndroni punet takimet dhe romancat Ky ambjent do kete fat ne para dhe dashuri
Bricjapi
Shoqeria do kuptoj qe ju tashme do keni fatin e nje strategu qe do hartoj mire planet dhe komunikimin ne menyre te tille qe askush te mos refuzoj
Ujori
Do keni nje dite te bukur ekonomike ku mbi gjithcka do mbizoteroj dashuria per te bere gjera te bukura megjithese kjo perfshin vlera monetare
Peshqit
Nje apologji me veten dhe dike te dashur do ju shpetoj nga prangat e roberise dhe ngecjes tuaj shpirterore dhe ekonomike per parashikime te detajuara te jetes persoale punes dashurise
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Zbuloni ditët më me fat të vitit 2020 për secilën shenjëJanar 28, 2020


Sipas astrologëve, çdo shenjë e zodiakut do të ketë një ditë me fat në vitin 2020. Pozicionet e planetëve mund të jenë shumë të favorshme në periudha të caktuara të vitit. Le të shohim në detaje, shenjë për shenjë, cilat janë ditët me fat për katër shenjat e para të zodiakut.
Dashi
Për Dashin, dita më me fat e vitit 2020 do të jetë 1 tetori. Marsi do të gjendet tek Dashi ndërsa Venusi tek Luani, duke rënë në shtëpinë e pestë të dashurisë, miqve dhe argëtimit vetëm për atë datë. Të dy planetët që kontrollojnë jetën e dashurisë së Dashit do të bashkohen në një shteg pozitiv dhe atëherë do të jetë me të vërtetë një ditë idilike për dashurinë. Do të jetë gjithashtu dita e duhur për të dalë në pah dhe ndërmarrë iniciativa.
Demi
Për shenjën e Demit, dita më me fat e vitit 2020 do të jetë 8 Marsi, që përkon me Ditën e Gruas. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar fat në dashuri apo në karrierën tuaj, 8 Marsi do të jetë një ditë fantastike për shenjën tuaj. Venusi do të jetë tek Demi ashtu si dhe Urani. Venusi gjithashtu rregullon paratë dhe karrierën, ju mund të siguroni një burim të ri të papritur të ardhurash. Urani në Dem do t’ju bëjë të ndryshoni këndvështrimin tuaj për shumë gjëra dhe t’ju bëjnë të shihni gjithçka më të qartë. Do të jetë një moment zhbllokues, veçanërisht duke marrë parasysh që Urani do të jetë në shenjën tuaj për shtatë vitet e ardhshme.
Binjakët
Për shenjën e Binjakëve, dita më e lumtur do të jetë 7 gushti i vitit 2020. Do të jetë një ditë e shkëlqyer përsa i përket parave dhe karrierës. Nëse ka një projekt të cilin po e mbani, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të filluar të bëni diçka konkrete. Në përgjithësi mendja juaj është shumë e mprehtë, por do të jetë shumë më e mprehtë në këtë ditë. Ju mund të merrni një përparim në karrierë, një shpërblim ose një perspektivë të re pune që mund të ndryshojë jetën tuaj.
Gaforrja
Për shenjën e Gaforres, dita më e lumtur e vitit 2020 do të jetë 14 dhjetori. Ju do të duhet të prisni një kohë të gjatë për këtë ditë e cila mund të jetë një pikë kthese për ju, por do t’ia vlejë me të vërtetë. Venusi në Akrep do të kalojë tranzit në shtëpinë tuaj të pestë të bërë nga argëtimi, dashuria dhe miqësia. Kombinimi Jupiter-Venus i përzier me Saturnin mund të ndërthurë argëtimin me dashurinë. Hëna e re gjithashtu do t’ju japë mundësinë për të zgjidhur problemet që lidhen me shëndetin dhe t’ju japë shtysë të re nga pikëpamja psikofizike.
Luani
Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, 6 shtatori është dita më e mbarë për ta gjetur atë. Do të jetë dita kur do të shkëlqeni me një dritë virtuale që do t’i bëjë të tjerët të dashurohen me ju. Bukuria juaj e brendshme dhe e jashtme do të rrezatojë së jashtmi dhe njerëzit natyrisht do të gravitojnë drejt jush. Pra, kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të caktuar një takim të parë ose thjesht dilni dhe përpiquni të takoni dikë gjatë ditës. Ju gjithashtu mund të krijoni një lidhje me ndikim të fortë, që do të zgjasë gjatë gjithë jetës.
Virgjëresha
Nëse karriera juaj ka nevojë për një ngritje të vogël, 25 gushti do të jetë një ditë me fat për ju. Mërkuri në Virgjëreshë do ta bëjë këtë ditë një kohë të shkëlqyer për çdo projekt që ka të bëjë me shkrimin, redaktimin dhe botimin. Por është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të arritur përparimin në karrierë. Urani është planeti i surprizave dhe mund të sjellë disa promovime të papritura dhe rritje të pagave. Prandaj mos kini frikë të kërkoni atë që dëshironi nëse mendoni se meritoni një promovim për të gjitha sakrificat që keni bërë.
Peshorja
Dita më e lumtur e Peshores do të jetë 7 shkurti. Gjatë kësaj periudhe, do të ndiheni veçanërisht të lidhur me dashurinë, paratë por edhe me popullaritetin. Planeti juaj mbizotërues, Venusi, ka të bëjë me dashurinë dhe marrëdhëniet intime. Nëse po përjetoni një marrëdhënie të fortë, do të ndjeni një ngrohtësi të natyrshme dhe të pamohueshme midis jush dhe partnerit tuaj, gjë që do t’ju ndihmojë të thelloni lidhjen tuaj. Nëse jeni beqarë, kjo do të jetë një ditë e shkëlqyer për të krijuar një lidhje me një shpirt binjak. Do të jetë një ditë që do të zgjojë ndjenjën tuaj të brendshme të krijimtarisë dhe frymëzimit.
Akrepi
3 tetori do të jetë dita që duhet të shënoni me të vërtetë në kalendarin tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për dashuri, para apo ndryshime në karrierën tuaj, kjo ditë do t’i kushtohet tërësisht pritjes. Në këtë ditë, ju do të udhëzoheni të bëni lëvizje pozitive që do t’ju sjellin përfitime në planin afatgjatë. Kur bashkëveproni me të tjerët, atmosfera do të jetë shumë e thjeshtë, e natyrshme, mbështetëse dhe miqësore. Do të jetë dita e lidhjes së përsosur midis zemrës dhe mendjes. Do të jeni në gjendje të hapeni dhe të shpreheni në një mënyrë fantastike, për të tërhequr dhe magjepsur njerëzit. E juaja do të jetë një prani pothuaj magnetike.
Shigjetari
Dita më me fat e vitit 2020 për Shigjetarin do të jetë 15 dhjetori kur do të fillojë një cikël i ri i dashurisë dhe marrëdhënieve. Dëshira juaj e lindur për eksplorim dhe njohuri do të përqendrohet mbi të gjitha në dashuri që do të bëhet protagoniste në një mënyrë absolute. Nëse jeni në një lidhje, energjia e Venusit do ju bëjë që të dëshironi të thelloni lidhjen tuaj me partnerin tuaj. Ata që janë ende beqarë do të kenë një magnetizëm më të madh dhe do të bëhen të papërmbajtshëm. Kjo është arsyeja pse në këtë periudhë nuk do të duhet të mbylleni në shtëpi.
Bricjapi
Meqenëse Jupiteri, planeti i fatit, do të mbizotërojë gjatë gjithë vitit të Bricjapit, si në 20 shkurt ashtu edhe me 28 Mars do të keni dy ditë që përfaqësojnë kulmin e një viti “për t’u futur në kornizë”. Më 20 shkurt do të keni Saturnin, Jupiterin, Plutonin, Marsin dhe Hënën të gjithë në shenjën tuaj. Kur kjo të ndodhë, do të keni qëndrueshmëri emocionale dhe një ndjenjë të thellë përmbushjeje dhe shpirtërore. Jupiteri është planeti i fatit dhe zgjerimit dhe kjo do t’ju japë një shtytje më të madhe.
Një datë tjetër për t’u rrethuar në kalendarin tuaj është 28 Marsi, kur Venusi në Dem do t’ju japë energji të mirë për dashurinë.
Ujori
31 Marsi do të jetë dita më me fat e vitit 2020 për të lindurit në shenjën e Ujorit. Në këtë ditë, Marsi, planeti i unitetit dhe veprimit, takohet me Saturnin. Do të jetë një ditë fantastike për të nënshkruar dokumente ose për të filluar një projekt tregtar, pasi gjithçka do të jetë më e qartë dhe objektivat do të jenë më të lehtë për t’u arritur. Saturni në shenjën tuaj do të jetë një burim fuqie dhe pasurie. Kjo është arsyeja pse ju do të keni një vendosmëri për t’u admiruar.
Peshqit
5 Dhjetori do të jetë dita më me fat për njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve. Do të jetë një ditë e shkëlqyer për dashurinë, por edhe për kreativitetin. Kjo do të rrisë aftësinë tuaj për të ëndërruar pasi e dini se si ta bëni. Planeti juaj mbizotërues, Neptuni do t’ju japë rehati më të madhe dhe do të mbrojë rrugën tuaj. Do të jetë gjithashtu një ditë shumë me fat për të provuar dhe për të fituar diçka.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
8,022
Reaction score
1,684
Points
113
x years ago, Venus had a strong presence in the sky, and you have been guided by it every day of your life. That's why love is so important to you, why you're so close to your feelings.

Fati shkruhet ne yje. 🤔
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Lajme të mira/ Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Ëndrra do ju bëhet realitet
Janar 29, 2020


Astrologia Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit të cilat duket se do të realizojnë dëshirat e tyre. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit.
Dashi
Nje takim romantik dhe nje ndricim i brendshem shpirteror do zgjoj tek ju talente dhe mundesi per te perjetuar nje dashuri te madhe brenda vetes
Demi
Rruga juaj do ndricohet nga nje shkelqim dhe vendosmeri per te realizuar jeten tuaj sidomos ne planin sentimental. Nje takim ne nje ambjent shoqeror do jete i suksesshem
Binjaket
Nje person qe e doni do ju behet realitet nese edhe ju e kuptoni qe ka ardhur koha te jeni me partnerin tuaj te dashur ne nje lidhje te dukshme
Gaforrja
Sado larg qe te ikni ju ndjek deshira per te gjetur lumturine ne krahet e nje dashurie te paster apo te nje personi qe ka sakrifikuar per ju
Luani
Nje talent do zbulohet ne jeten tuaj duke ju bere te ndjeshem dhe te gatshem te ndiqni endrren tuaj ne lidhje me ate qe doni te beni ne pune
Virgjeresha
Do gjeni mundesine te rregulloni marredheniet e prishura dhe te cekuilibruara duke patur deshiren dhe sakrificen e duhur per t’u perkushtuar
Peshorja
Nje ceshtje ekonomike e ngaterruar do ndricohet dhe do ju sjell nje qetesi shpirterore te cilen kishit pak kohe qe e kishit humbur
Akrepi
Nje dashuri do ndricohet persa i perket ndjenjave, vertetesise apo sakrifices qe do bente per ju. Por sidoqofte do kuptoni te verteten
Shigjetari
Nje ceshtje familjare do kete permiresim dhe ju do ndjeheni me mire dhe do gjeni harmoni dhe ndricim ne ambjentin tuaj te afert apo familjar
Bricjapi
Takime te rendesishme ku do ju shprehin ndjenjat apo qellimet ne lidhje me personin tuaj do ndodhin. Ne kete rast do ndjeheni te privilegjuar
Ujori
Do relaksoheni me lajmet e mira ne planin ekonomik dhe ne nje investim qe do bene keto dite. Rendesi ka qe edhe ne planin sentimental do kuptoni ndjenjat
Peshqit
Dikush do ju ndricoj rrugen dhe do ju ju beje te kuptoni ndjenjat tuaja te verteta te cilat do ju drejtojne ne rrugen e vertetesise ne planin personal.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Horoskopi 31 Janar 2020/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuajJanar 30, 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 31 janar 2020 për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.
Dashi
Dashuria do të bëjë që të harroni problemet që ju shqetësojnë. Ka disa probleme që të cilat nuk ju lënë rehat, duke nisur nga puna. Disa projekte nuk po ecin siç duhet dhe duhen ndryshuar.
Demi
Keni yjet në favorin tuaj, të cilat do ju lejojnë që të bëni kërkesa dhe të merrni përgjigje të mira. Përfitoni edhe në dashuri, por mos humbni kohë me kë nuk ju meriton. Në punë, duhet të veproni me sa më shumë diplomaci dhe do të shikoni se suksesi nuk do të vonojë.
Binjakët
Mundohuni që të shmangni konfliktet dhe tensionet, duke i shtyrë diskutimet për javën e ardhshme. Në raport me të kaluarën, yjet nuk do të jenë kundër dhe problemet në punë do të zbuten.
Gaforrja
E premtja do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe gjatë saj mund të ketë kundërshti në punë. Mundohuni që ti rregulloni gjërat me qetësi.
Luani
Gjatë kësaj dite do të ndiheni plot me energji, për shkak të ndikimit të favorshëm të Hënës. Mundohuni që të organizoni një takim me dikë të rëndësishëm. Veç bëni kujdes me shpenzimet, pasi shpesh e teproni.
Virgjëresha
Do të nisë një periudhë e mirë për dashurinë, ku do të ketë rikuperim të ndjeshëm. E premtja është mjaft e favorshme për ndjenjat dhe pasionin. Sa i takon punës mund të planifikoni të ardhmen, duke u siguruar që të mos gaboni.
Peshorja
Duhet të tregoheni më të kujdesshëm në raportet ndërpersonale, ku kërkohet qetësi. Mundohuni që ti lini gjërat që të rrjedhin lirisht. Në punë keni nevojë për më shumë stimuj dhe shtysën e duhur për të vazhduar. Frytet e mundit tuaj do ti shikoni në pjesën e dytë të vitit.
Akrepi
Ju pret një e premte e favorshme sa i takon dashurisë, ku do të keni mundësi që të përballoni dhe zgjidhni disa çështje në dashuri. Nëse ju intereson dikush, merrni guximin të parët. Në punë do të ketë pritshmëri të mira, nëse merrni iniciativën e duhur tani.
Shigjetari
Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar në sajë të ndikimit të Hënës dhe Marsit, ku do të zgjidhni disa probleme të mbarutra. Në punë mund të ketë të reja dhe ndryshime, ndërsa shkurti do të sjellë zhvillime interessante.
Bricjapi
Ju pret një ditë nën ritmin e duhur. Nëse duhet të përballeni me dikë flisni qartë, dhe mos pretendoni më shumë nga sa duhet. Në punë duhet të përvishni mëngët dhe të vlerësoni mirë çdo gjë.
Ujori
Bëni mirë të reflektoni para se të flisni. Jeni disi të tensionuar dhe keni shumë gjëra që ju kalojnë në kokë. Kjo gjë mund t’iu shkaktojë ndonjë problem. Ndërsa sa i takon parave duhet të rikuperoni, pasi jeni përballur me vonesa në pagesa.
Peshqit
Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar, ku do të bëni plane të mëdha në çift. Në punë bëni kujdes me nervozizmin dhe përgjegjësitë e shumta që keni mbi supe. Po ashtu mund të keni probleme me të ardhurat.
 

Khaleesi

V.I.P
Anëtar
May 5, 2014
Postime
5,847
Reaction score
197
Points
63
Zbuloni ditët më me fat të vitit 2020 për secilën shenjëJanar 28, 2020


Gaforrja
Për shenjën e Gaforres, dita më e lumtur e vitit 2020 do të jetë 14 dhjetori. Ju do të duhet të prisni një kohë të gjatë për këtë ditë e cila mund të jetë një pikë kthese për ju, por do t’ia vlejë me të vërtetë. Venusi në Akrep do të kalojë tranzit në shtëpinë tuaj të pestë të bërë nga argëtimi, dashuria dhe miqësia. Kombinimi Jupiter-Venus i përzier me Saturnin mund të ndërthurë argëtimin me dashurinë. Hëna e re gjithashtu do t’ju japë mundësinë për të zgjidhur problemet që lidhen me shëndetin dhe t’ju japë shtysë të re nga pikëpamja psikofizike.
Nuk kuptoj. Qysh shtepine "te peste"? Ku e di horoskopi sa shepi duhet te ket nje gafore?
Po coj daten 14 Dhjetor ne kalendar te shikojm ca do ndodhi. Maybe early xmas presents.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Mashtrim, tradhëti, ja shenjat që paralajmëron astrologja Meri Shehu
12:57, 31/01/2020Astrologja e njohru Meri Shehu ka bërë parashikimin për ditën e sotme 31 janar 2020.
Në shpjegimin që ajo i ka bërë horoskopit ka treguar se asteroidi Lilith 1181 takohet me Marsin në Shigjetar.
Ky asteroid mbart shumë cilësi të Hënës së Zezë por në këtë rast tregon më shumë shfaqje negative të natyres femërore që në periudha të caktuara është keqtrajtuar nga meshkujt apo shoqëria maskiliste.


‘Dita e fundit e muajit te pare tevitit dhe Asteroidi LILITH 1181 takohet me Marsin ne Shigjetar. Marsi ne Shigjetar bene lufte per ide te reja njohuri dhe mbizoterim.

Asteroidi Lilith nuk eshte drejteperdrejte Hena e Zeze.Lilith mbart shume cilesi te Henes se Zeze por ne kete rast tregon me shume shfaqjen negative te natyres femerore qe ne periudha te caktuara eshte keqtrajtuar nga meshkujt apo shoqeria maskiliste. Ketu gjejme cilesi te mungeses se nderit turpit besimit antagonizmit me rregjimin social dhe kushdo qe vendos rregullat.
Marsi eshte akoma ne pozicion te veshtire me Neptunin ne Peshk dhe shkakton utopi mashtrim tradheti dhe ndoshta do ndjeme sikur jemi te huaj ne ambjentin ku jetojme’-
ka shkruar në postimin e saj Meri Shehu.
Dashi
Mund të përjetoni një pasqyrim të vështirë të ditëve të vështira dhe ndoshta shpirtërisht keni menduar se po jetoni një çast të këndshëm romantik. Por mund të jetë një gënjeshtër ky përjetim
Demi
Pengesat që mund të dalin përpara nuk mund të kthejnë mbrapsht të gjitha planet tuaja sidomos ato që kanë të bëjnë me ekonomine apo një takim shumë personal
Binjaket
Pavarësisht se rruga juaj është e hapur ju rrezikoni të jetoni në mënyre utopike një lufte që e vazhdoni në mendjen tuaj apo një antagonizem te shuar. Më kujtoni mullinjte me erë të Don Ki Shotit
Gaforrja
Sot duhet të përpiqeni të shikoni edhe anën tjetër të medaljes jo vetem atë që ju duket e bukur dhe fatsjellese. Do kuptoni që në punën tuaj ka disa rrugë me gropa të mëdha
Luani
Është e drejta juaj qe sot të luftoni për ndjenjat tuaja dhe për dashurinë tuaj. Nëse mendoni se e keni humbur rrugës ka ardhur momenti ta rifitoni
Virgjeresha
Nëse ndjenjat e bukura dhe siguria ju mban këtu realiteti duhet t’ju kishte çuar shumë më largë në kërkim të gjërave që do ju sillnin ide të reja dhe zhvillim real
Peshorja
Një makinë e bukur sot nuk do ju bejë të lumtur nese aty nuk do keni dikë që të ndani bashkë aventuren dhe dëshirat për të jetuar
Akrepi
Ju duhet të gjeni ide të reja sot detyrimisht për të përparuar në planin ekonomik apo për të marrë atë që ju përket nga jeta. Kjo rrugë duhet të kaloj nëpërmjet realitetit antagonizmit
Shigjetari
Shpata eskalibër mund të bëhet e juaja nëse keni vendosur ju që të bëhet e juaja. Nëse jeni femer kjo nuk ju pengon të veproni por jo të ëndërroni më shumë se duhet
Bricjapi
Një kundershtar i fortë po bëhet shumë rezistent kundra jush duke ju penguar shpirtërisht në çdo hap. Pikërkisht këtu duhet të gjeni forcën dhe një ide për ta eleminuar
Ujori
Ka ardhur koha të hani ushqimin e duhur ate që ju pëlqen më shume sipas natyres suaj antagoniste dhe prototipe. Keni shansin e një inteligjence të lindur
Peshqit
Nëse keni ëndërruar se jeni në një moment tepër të këndshëm e keni gabim. Tani e vërteta do zbuloj realitetin që ju tremb më shumë se çdo gjë

© SYRI.net
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Horoskopi 1 Shkurt 2020/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuajJanar 31, 2020


Ky është horoskopi për ditën e shtunë 1 shkurt 2020 për ju. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.
Dashi
Dashuria: Në këtë ditë ju mund të ndjeni disa ankthe dhe të përjetoni momente stresi në jetën tuaj private. Sidomos në mëngjes, humori juaj do të komplikojë gjërat me partnerin tuaj. Beqarët do të duhet të kërkojnë alternativa të reja për të gjetur një partner.
Puna: Do të keni shumë punë për të bërë sot, aq sa do të rrëmbejë pak nga koha juaj e lirë.
Demi
Dashuria: Do të përjetoni një ditë me ulje-ngritje, me maja tensioni në mëngjes. Gjërat do të përmirësohen pasdite, kur të gjeni se keni shkuar shumë larg. Zemrat e vetmuara sot do të jenë në gjendje të jetojnë aventurat e tyre në një mënyrë të pakujdesshme.
Puna: Angazhimet për punë sot do të zgjasin shumë, veçanërisht nëse mbani pozicione përgjegjësie.
Binjakët
Dashuria: Sot diskutimet nuk do të dështojnë, ju do të luftoni edhe me partnerin tuaj për gjëra të parëndësishme, por për fat të mirë në mbrëmje çdo keqkuptim do të zhduket. Beqarët do takojnë njerëz të rinj me të cilët mund të bëjnë një miqësi të mirë.
Puna: Do të keni disa dyshime për zgjedhjet profesionale të bëra në periudhën e fundit, por gjithçka do të shkojë mirë.
Gaforrja
Dashuria: Fatkeqësisht nuk është një periudhë e mirë për sferën sentimentale, sot ato dyshime që nuk janë zgjidhur ende me partnerin do të rishfaqen. Dëshira për të kuptuar atë që dëshironi do t’ju bëjë të diskutoni. Beqarët do të jenë në gjendje të marrin një deklaratë nga një person i njohur kohët e fundit.
Puna: Fillimi i ditës ka të bëjë me punën, por do të duhet të bëni një lëvizje për të përfunduar negociatat në favorin tuaj.
Luani
Dashuria: Do të jetë një ditë revolucionare për dashurinë, në mbrëmje do të ketë surpriza të këndshme nga partneri. Në funksion të planeve të martesës ose të bashkëjetesës. Dita do jetë intensive edhe për beqarët, do të ketë takime dhe njohje shumë interesante!
Puna: Koha ideale për të hedhur themelet për projektet e ardhshme, veçanërisht ato profesionale. Me Marsin në favor gjithçka do të jetë e lehtë.
Virgjëresha
Dashuria: Një ditë e mirë për dashurinë, edhe nëse mosmarrëveshjet mund të lindin me të dashurin tuaj. Përballë Venusit nuk do ketë lehtësime në komunikim, por në mbrëmje do të përmirësohet. Ditë pasioni për beqarët, do të ketë ngjarje për t’u mbajtur mend.
Puna: Dita sjell perspektivë të shkëlqyeshme të fitimeve, do të jeni të pa mundur në frontin e punës.
Peshorja
Dashuria: Diçka në dashuri mund të mos shkojë ashtu siç dëshironi, por mos u mërzisni, gjërat do të përmirësohen. Zemrat e vetmuara do të kenë mundësinë të vazhdojnë një njohje dhe të hapin zemrën ndaj ndjenjave të reja, të cilat do të jenë më intensive nga sa pritej.
Puna: Sot nuk do të mungojë kënaqësia, do të vendosni vendosmërisht stimulim të situatave të reja në të cilat do të keni mundësi të fitoni.
Akrepi
Dashuria: Sot mund të mbështeteni tek mbështetja e Venusit, planeti i dashurisë do t’ju dhurojë shumë emocione, pavarësisht nëse jeni beqar apo çift. Emocionet dhe impulset do të përplasen në çifte, me kënaqësinë e madhe të partnerit i cili do të jetë i lumtur të marrë përkëdhelje dhe butësi.
Puna: Në punë do të keni Mërkurin e pafavorshëm që rrezikon të krijoni vonesa dhe ngjarje të papritura, duke shkaktuar keqkuptime me kolegët.
Shigjetari
Dashuria: Dita fillon mirë në frontin sentimental, por në mbrëmje do të ketë disa tensione me partnerin. Përfitoni nga mundësitë e mira për t’i kushtuar ca kohë marrëdhënies tuaj. Marsi u jep shumë energji edhe beqarëve.
Puna: Lajmet e mira mund të vijnë në vendin e punës, pozicionet e planetëve janë mjaft të favorshme.
Bricjapi
Dashuria: Në sferën sentimentale Venusi forcon tregimet e datuara dhe i jep beqare shumë takime të destinuara për të zgjatur. Partneriteti do të jetë në krye dhe mund të ketë projekte interesante për një të ardhme për të dyja palët, si çiftet dhe beqarët. Guxoni nëse me të vërtetë ju pëlqen dikush.
Puna: Nëse keni hyrë në një rrugë të re karriere, ju keni të gjitha kartat për të arritur qëllimet tuaja.
Ujori
Dashuria: Do të jeni gati të jetoni plotësisht ndjenjat tuaja, yjet njoftojnë një ditë plot pasion. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë shumë pushtime dhe çiftet do të jenë në gjendje të forcojnë dashurinë e tyre. Do të ketë surpriza të mrekullueshme për të gjithë.
Puna: Sot mund të merrni një përgjigje të rëndësishme ose të keni një takim që mund të ndryshojë fatin tuaj profesional.
Peshqit
Dashuria: Venusi në shenjë ju bën interesante dhe joshëse, kështu që do të keni shumë mundësi për të bërë një thyerje në zemrën e dikujt. Nëse jeni zemër e vetmuar dhe keni pasur pushime ose kriza sentimentale sot, mund të filloni përsëri të dashuroheni.
Puna: Sot mund të ketë mosmarrëveshje në punë, por asgjë të rëndësishme, gjithçka do të jetë nën kontroll dhe do të përfitoni kënaqësi.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
6,466
Reaction score
781
Points
113
Horoskopi mujor, dashuria, puna, financat për muajin shkurt 2020
Shkurt 1, 2020


Dashi
Dashuria: Në këtë muaj të dytë të vitit të ri do t’ju duhet të prisni disa ditë për të stabilizuar situatën tuaj sentimentale. Gjatë javës së parë duhet të përballeni me disa zhgënjime dhe disa vështirësi janë të pashmangshme. Për fat të mirë, qielli bëhet shumë më i qartë dhe ata që kishin probleme me të dashurin e tyre mund të gjejnë harmoni më të mirë. Mundësi të shkëlqyera edhe për ata që kërkojnë një person të ri për ta dashur. Sidomos pas dekadës së parë të muajit, takimet mund të jenë shumë interesante dhe emocionuese për disa prej jush.
Puna: Sa i përket situatës së punës, Mërkuri është i favorshëm sidomos në ditët e para të muajit. Sigurisht ka vështirësi dhe pengesa për tu kapërcyer në punë, të cilat duhet të zgjidhen absolutisht por me qetësi dhe pa krijuar konfuzion. Ne nuk duhet të harrojmë që Jupiteri është në kuadratim, kështu që shmangni përfshirjen në projekte utopike dhe të paarritshme. Shkurti është pra një muaj mjaft i ndërlikuar dhe midis ngadalësimeve dhe pak kënaqësive financiare mund të keni panik. Yjet këshillojnë të jenë të kënaqur dhe të mos e teprojnë, por të presin fundin e muajit për të parë përmirësime të qarta.
Demi
Dashuria: Muaj pozitiv për ata që duan të konfirmojnë një ndjenjë. Nëse marrëdhënia juaj ka mbaruar, tërheqjet e reja duhet të vlerësohen dhe falë Venusit mund të ketë emocione të reja duke filluar nga gjysma e dytë e shkurtit. Ata që kanë qenë në një lidhje për ca kohë, do t’i kërkojnë partnerit të ndërmarrë një hap të rëndësishëm. Ndërsa për zemrat e vetmuara ato mund të bëjnë takime të shkëlqyera rreth fundit të muajit, kur ndjenjat janë më pozitive dhe janë të favorshme për fillimin e një marrëdhënieje. Kjo është koha e duhur për të filluar një histori që mund të zgjasë edhe një kohë të gjatë.
Puna: Shkurti është një muaj shumë fitimprurës për vendasit e Demit, dhe njofton një rritje të madhe për punëtorët dhe studentët falë tranzitit të Mërkurit dhe valës pozitive të Jupiterit dhe Saturnit. Është muaji i duhur për të marrë pjesë në mjedise të reja dhe ka mundësi të shkëlqyera profesionale për tu shfrytëzuar në avantazhin e dikujt për të përmirësuar pozicionin ekonomik. I gjithë muaji është akoma i shkëlqyeshëm për punë dhe nuk ka mungesë energjie për të punuar dhe për të marrë rezultate të shkëlqyera. Gjatë këtij muaji, investimet financiare mbrohen gjithashtu nga Jupiteri dhe për këtë arsye ka mundësi të shkëlqyera për të fituar më shumë.
Binjakët
Dashuria: Për Binjakët fillon një muaj mjaft i komplikuar në dashuri dhe prania e Mërkurit mund të çojë në keqkuptime në marrëdhënien e dashurisë, por vetëm nëse ka qenë në krizë për një kohë të gjatë. Venusi, i pranishëm në shenjë nga dhjetë ditët e para të shkurtit, ndërhyn për të shpëtuar nga thyerjet, gjë që na lejon të rikthehemi në dashuri dhe të jemi më të ndjeshëm edhe nëse dialogu mbetet i vështirë. Nëse jeni vetëm dilni jashtë dhe pranoni njohjet me njerëz të rinj. Do të keni mundësinë të zbuloni se hijeshia juaj është gjithmonë një armë fituese për të marrë atë që dëshironi.
Puna: Të gjitha çështjet e punës duhet të trajtohen me shumë kujdes dhe maturi. Jupiteri dhe Marsi nga mesi i muajit nuk janë më në kundërshtim dhe për këtë arsye mund të ketë mundësi të mira për të ndryshuar role dhe për të gjetur stimuj të rinj. Ata rrisin dëshirën për të bërë gjëra të reja dhe për të zhvilluar projekte origjinale. Dielli ngjall forcë dhe optimizëm dhe një dëshirë të fortë për të vazhduar një rrugë profesionale shumë të fortë, megjithatë duhet të vlerësoni me kujdes qëllimet që duhen arritur. Për momentin, horoskopi rekomandon shmangien e investimeve financiare dhe të pasurive të patundshme, duke pritur më mirë për kohë më të mira.
Gaforrja
Dashuria: Në një nivel sentimental, java e parë e muajit është veçanërisht e mirë. Me Venusin ende në trinë gjithçka duket se po shkon mirë, por më pas sqarimi ndryshon dhe nuk ju lejon të jeni shumë të qetë. Horoskopi parashikon disa probleme, të cilat mund të shfaqen brenda çiftit, veçanërisht nëse ata kanë qenë së bashku për një kohë të shkurtër. Pas dekadës së parë të muajit ju duhet të qëndroni të qetë për të shmangur ndarjet, duke marrë parasysh që prania e Marsit ushqen tensione. Beqarët duhet të presin dhe të përpiqen të mos bëjnë zgjedhje të panevojshme, disa njerëz mund të rezultojnë më keq sesa kishin imagjinuar.
Puna: Pjesa e parë e muajit do të jetë e pasigurt dhe mjaft e trazuar në sektorin e punës, me ditë nervozizmi të madh. Vëmendje duhet t’i kushtohet shpenzimeve pasi Jupiteri dhe Saturni janë në kundërshtim dhe shkaktojnë divergjencë. Konfliktet dhe tensionet me kolegët duhet të shmangen dhe njerëzit ekspertë gjithashtu duhet t’ju këshillojnë. Fatmirësisht Mërkuri është me ju dhe ju bën veçanërisht aktivë në punë, por gjithashtu ofron mundësi të mira për ata që janë në kërkim të një pune më të mirë. Ne duhet të lëvizim, të takojmë njerëz të rinj dhe të konsolidojmë marrëdhënie të mira për të marrë rezultate të favorshme.
Luani
Dashuria: Në dashuri do të ketë mundësi të mëdha për të filluar marrëdhënie të reja, veçanërisht duke filluar nga gjysma e dytë e muajit. Në fakt, Venusi kthehet të jetë shumë i favorshëm dhe mbështet situata të reja sentimentale, takime të reja dhe miqësi të reja. Situata është gjithashtu e favorshme për ata që kanë qenë në një lidhje për një kohë të gjatë dhe këtë muaj mund të gjejnë një harmoni dhe bashkëpunim më të madh. Por duhet të përpiqeni të shmangni polemikat dhe grindjet e panevojshme nëse doni që gjithçka të shkojë mirë. Zemrat e vetmuara kanë mundësinë të takojnë njerëz të rinj që mund të intrigojnë me hijeshinë e tyre.
Puna: Priten mundësi të reja profesionale në këtë muaj. Ofertat e reja të punës duhet të vlerësohen pas gjysmës së dytë të shkurtit, kur Dielli nuk do të jetë më në kundërshtim. Falë Venusit në favor, mënyra juaj e punës do të jetë më proaktive. Do të keni mundësi të arrini rezultate të shkëlqyera në sektorë të rinj dhe ndërkohë të korrni përfitimet e asaj që keni filluar në muajt e fundit. Më në fund, ju mund ta menaxhoni punën tuaj me një liri më të madhe dhe të ndërmerrni nisma të reja biznesi.
Virgjëresha
Dashuria: Një periudhë lulëzimi në dashuri, përveç atyre çifteve që kanë luftuar për disa vjet. 7 ditët e para të muajit janë me të vërtetë vendimtare për shumë nga shenja, të cilët rrezikojnë të luftojnë në një mënyrë të rëndësishme, por janë në rrezik vetëm në ato situata të dashura që kanë qenë në krizë serioze për një kohë të gjatë. Prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshëm në të folur, për të mos lejuar përkeqësimin e situatës. Beqarët mund të shpresojnë të hapin zemrat e tyre dhe t’i tregojnë ndjenjat personit të interesuar. Nga mesi i muajit Marsi ofron mundësi të shkëlqyera për të rikuperuar energjinë dhe për të qenë më joshës.
Puna: Muaj plot situata të rëndësishme, por edhe me shumë tensione të vazhdueshme. Falë pranisë së shumë planeteve të favorshëm, është e mundur të programoni diçka të rëndësishme. Ata që kanë lindur nën këtë shenjë janë të gatshëm për një ndryshim të madh, por vëmendja duhet t’i kushtohet shpenzimeve, veçanërisht në fillim të muajit. Jupiteri sjell një lajm të shkëlqyeshëm dhe mundësi të shkëlqyera për të nënshkruar kontrata dhe për të krijuar partneritete të reja. Ata që synojnë të blejnë mjete për punë, ose një shtëpi apo makinë të re mund ta realizojnë dëshirën e tyre, me kusht që të mos jenë shumë sipërfaqësor në shpenzime.
Peshorja
Dashuria: Në këtë muaj mund të ketë keqkuptime të ndërlikuara për të menaxhuar, por vetëm nëse historia e dashurisë tashmë ka kaluar një periudhë shumë kritike në të kaluarën. Fatkeqësisht, nëse një periudhë krize ishte tashmë e pranishme, disa çifte madje mund të vendosin të ndahen. Për të theksuar këtë mundësi është pozicioni astrologjik i Jupiterit që shtyn të lindurit e shenjës për të rinovuar jetën sentimentale. Zemrat e vetmuara që janë në kërkim të një dashurie të re do të jenë në gjendje të gjejnë vështirësi të ndryshme dhe do të ishte më mirë të qëndroni akoma dhe të mos mashtroni njeri në këtë periudhë.
Puna: Shkurti mund të jetë një muaj vendimtar për punën dhe të ardhurat, edhe nëse duhet të marrim parasysh kuadratin e Jupiterit i cili sjell iluzione. Kështu që ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të kontrolloni çdo kontratë dhe marrëveshje për t’u nënshkruar. Nëse tashmë keni një punë të mirë, rreziqet do të jenë më pak, por duhet të shmangni shpenzimet shumë dhe të përpiqeni të balanconi llogaritë. Ju duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër të caktuar, të cilin e keni humbur muajt e fundit, por gjithmonë mund të mbështeteni në aftësinë tuaj të mirë të reagimit.
Akrepi
Dashuria: Në këtë periudhë jeni shumë optimist në dashuri dhe madje nëse ka ndonjë kontrast me të dashurin tuaj, ju nuk i kushtoni vëmendje asaj. Sidoqoftë, mund të ketë një rënie emocionale që mund të ndikojë në marrëdhënien e dashurisë. Nëse dashuria është e fortë nuk do të ketë probleme, anasjelltas pushimi do të jetë i pashmangshëm. Për zemrat e vetmuara 7 ditët e para të muajit janë thelbësore për të gjetur një shpirt binjak dhe t’ju lejojë të keni fat në miqësi. Gjëja shumë e rëndësishme për të gjithë ata që lindin nga shenja është që ata nuk do ta humbasin optimizmin e tyre edhe nëse ekzistojnë situata të ndërlikuara dashurie për tu zgjidhur.
Puna: Periudha shumë interesante për punë, falë Mërkurit diçka mund të zhbllokohet dhe ata që presin për lajme të mira do të kenë përgjigjen. Në këtë muaj gjithçka do të jetë e mundur dhe mund të arrihet me thjeshtësi të madhe në krahasim me kohët e kaluara. Ata që janë në kërkim të një pune të re mund të përfshihen duke përfituar nga çdo rast, duke bërë bisedime, duke pranuar bashkëpunime të reja, mbase mund të nënshkruajnë edhe kontrata të rëndësishme. Yjet janë pozitivë dhe planet do të bëjnë një hap të madh përpara, duke sjellë përfitime dhe perspektiva të reja në të ardhmen.
Shigjetari
Dashuria: Në këtë muaj dashuritë mund t’ju bëjnë të jetoni momente të paharrueshme në një lidhje në çift. Nëse tashmë keni një person që dashurohet pranë jush, përpiquni të jeni më të shoqërueshëm dhe të respektoni nevojat e partnerit. Për tu bashkuar në një organizim të një udhëtimi të këndshëm, do t’ju ndihmojë të gjeni bashkëpunim. Me Marsin në qiellin tuaj, erërat do të jenë në maksimumin e tyre dhe ju do të jeni edhe më tërheqës. Nëse nuk keni askënd përkrah, Venera me ndikimet e saj ju lejon të jeni shumë më tërheqës dhe ju ofron mundësinë për të bërë takime të mira. Kështu që dilni dhe rrini me njerëz të rinj nëse dëshiron të takosh një person të bukur.
Puna: Pas pjesës së parë të muajit, projektet që duket se janë të bllokuara mund të fillojnë të qetësohen dhe ju mund të përballeni me çdo situatë pune në rastin më të mirë. Do të shqetësoheni për disa shpenzime hyrëse, kështu që duhet të moderoni shpenzimet tuaja dhe të balanconi të ardhurat tuaja. Një dozë e mirë optimizmi dhe vetëvlerësimi për fat të mirë ju shoqëron dhe ju mbështet kur mendoni se nuk mund ta bëni.
Bricjapi
Dashuria: Në fillim të muajit, çiftet e qëndrueshme mund të kenë disa probleme, dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm në trajtimin e situatave. Kini kujdes që të mos grindeni me partnerin tuaj, duke shmangur keqkuptimet që mund të përkeqësojnë marrëdhëniet. Zemrat e vetmuara gjithashtu duhet të vazhdojnë me kujdes nëse kërkojnë një person për ta dashur. Venusi nuk lejon krijimin e një atmosfere të shoqërimit dhe zhgënjimet mund të jenë rreth jush. Sidoqoftë, do të ketë aventura dhe çiftet do të jenë në gjendje të krijojnë momente relaksi për të forcuar bashkimin.
Puna: Është një muaj veçanërisht i ndritshëm dhe i rëndësishëm për ata që lindin nën shenjën e Bricjapit. Sektori profesional po përparon shumë mirë dhe ofron mundësi të shumta në një nivel ekonomik, jo vetëm falë Jupiterit, por edhe falë Mërkurit që nga fillimi i muajit ju lejon të jeni më me fat në punën tuaj. Lajmet e mira gjithashtu mund të vijnë më vonë dhe nëse keni një projekt i mbërthyer tani ai mund të vazhdojë në një rrugë interesante.
Ujori
Dashuria: Muaj pozitiv në dashuri për Ujorin, me Diellin që kalon në shenjë dhe Venusi i pranishëm që nga ditët e para, harmonia në çifte është lart në qiell. Edhe pse mund të ketë rënie të humorit, optimizmi do të mbretërojë gjatë gjithë muajit dhe ekuilibri në marrëdhënie nuk do të dështojë. Për zemrat e vetmuara është një muaj shumë fitimprurës dhe tërheqës, veçanërisht nga dekada e parë e tutje. Jupiteri jep mundësinë për të takuar njerëz me të vërtetë intrigues me shumë cilësi të përbashkëta. Do të jeni të gatshëm për të pushtuar zemrën e atij personi që ju pëlqen.
Puna: Që nga fillimi i këtij muaji, Mërkuri ka ofruar punë interesante dhe mundësi ekonomike. Edhe Venusi, i favorshëm që nga java e parë, lejon të parashikoni mundësi punësimi që sjellin fitime interesante dhe madje nëse nuk janë shifra domethënëse, ato janë të dobishme për të mbështetur disa shpenzime. Një lajm i shkëlqyeshëm që vjen për fillimin e projekteve të reja, ato më në fund mund të hiqen dhe mund t’ju japin mundësinë për të arritur suksese të mira. Nëse jeni punonjës, mund të jeni shumë aktiv dhe të merrni shpërblime dhe lëvdata, të cilat mund të kompensohen edhe me një rritje të vogël të pagës.
Peshqit
Dashuria: Nëse në këtë muaj të shkurtit dëshironi të përjetoni emocione të bukura në dashuri, atëherë duhet të përfitoni nga java e parë e muajit, kur Venusi është akoma në qiellin tuaj dhe mund të japë gëzim dhe bashkëpunim. Ata që kanë jetuar histori paralele ose një tradhti duhet të sqarojnë dhe jo të mashtrojnë partnerin e tyre. Muaji është i shkëlqyeshëm për zemrat e vetmuara që duan të rikthehen në lojë dhe të hapin dyert për një dashuri të re. Horoskopi këshillon të mos bien në rahati, ato mund të jenë kurthe dhe të ringjallin vuajtjet e së kaluarës. Përqendrohuni te dialogu dhe komunikimi për të afruar këdo që dëshironi më afër.
Puna: Puna gjithashtu mund të jetë shumë e dobishme në këtë periudhë, kalimi i ri astrologjik i Mërkurit në qiell është interesant dhe premton gjëra të mira për ata që kanë projekte të reja për të kryer. Nga fillimi i muajit mund të ketë një lajm të jashtëzakonshëm për të gjithë ata që janë në kërkim të një pune të re. Jupiteri është në një pozitë të shkëlqyer në qiell dhe ofron mundësi që në disa raste mund të ndryshojnë ekzistencën profesionale të dikujt. Nëse keni një punë të mirë, mund të ekzistojnë gjithashtu kushtet për të kërkuar rritje të pagave ose ndryshim të vendit të punës.
 
Top