• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

I juaji Prifti

Prifti

Anëtar
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
75
Reaction score
29
Points
18
une mekatoj cdo dite me paramendim
Dmth po flas per te tashmen me sakte per te sotmen
Qe vajta te blej dhurata per familjen dhe bleva per vete :p
Shpirtin e kam akull
Ti do digjesh ne emer te familjes
ti je opera e djallit
 

Noe

Mi vida
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
4,254
Reaction score
34
Points
48
Me ke moj me ke?

Noe?
Clidhje kam une me ket nick moj e zgjuar ? A ka mundsi te mos me permendesh vend e pavend? Po pate dyshime bej kerkese mandit dhe besoj ta zbulon kush fshihet pas ktij nicku. Se po lexoj ca ktu e kujtojn qe jam une.. Pike e zeze
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,919
Reaction score
660
Points
113
E mo mire de ,mos bej si lule mos me prek tash se nuk te thame gje...
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
51,232
Reaction score
2,681
Points
113
Ça ke, pse po i kërkon Mandit ta shikojë atë?
Mos je gjë prifti ti? 🙃
 

Noe

Mi vida
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
4,254
Reaction score
34
Points
48
Ça ke, pse po i kërkon Mandit ta shikojë atë?
Mos je gjë prifti ti? 🙃
Pirdh pirdh se lirohesh...
Mos e permend Performeritn per tme ngaterruar me dike tjeter .. Per te hequr cdo dyshim kerkova Mandit ta verifikoje kush eshte dhe nese jam vertet un apo jo
 

Prifti

Anëtar
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
75
Reaction score
29
Points
18
Po tani ca do thote bota qe do me zbulojne? 😂
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
51,232
Reaction score
2,681
Points
113
Pirdh pirdh se lirohesh...
Mos e permend Performeritn per tme ngaterruar me dike tjeter .. Per te hequr cdo dyshim kerkova Mandit ta verifikoje kush eshte..
Po pse duhet të jesh ti ai që do rrahi performer, unë thash të rrahi priftin jo ty, pse të dogji ty ti nuk je prifti i Rrëzës?
Mirë që më kujtove të pjerdh se paskam nevojë më duket. :p
 

Noe

Mi vida
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
4,254
Reaction score
34
Points
48
Po pse duhet të jesh ti ai që do rrahi performer, unë thash të rrahi priftin jo ty, pse të dogji ty ti nuk je prifti i Rrëzës?
Mirë që më kujtove të pjerdh se paskam nevojë më duket. :p
Ore ti vet digjesh ne ket teme jo une.. Hedh gurin dhe fsheh doren. I fut nje por...dhe terhiqesh me lezet
Hajt shnet
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,372
Reaction score
126
Points
63
Ishte dikur nje prift ne nje fshat diku qe kishte nje huq te vockel fare. Bekonte, bekonte vajzat e reja ne prag martese. Kish nje marifet i uruari se i ftonte vashat te uleshin ne gjunje e te rrefeheshin mbeshtetur duar e qafe nje gijotine ne padijeni te tyre. Po te bekuar qe ju bente pastaj nga pas , ja ashtu si prift , njeri i Perendise, pa hile !
Po fshat hesapi , gojet e liga coc llafosnin lart e poshte e dikur ne sevda e siper pritej te bekohej vasha e bujkut te fshatit. Djalosh ky qe leronte arrat e fshatit e vec qetë kish ndjekur nga pas .
Krahet lis.
Ky i ditur qerratai te na prezantohet tek prifti i stisur si vasheza qe do martonte.
-Hiresi - ku te rrefehem ?
- Bija ime ja aty ne gjunje ulur , koken mbeshtet ne ate dru te gdhendur e duart anash pushuar.
- Oh atè me ndje por nuk kuptoj . Ne ti me spjegon mua te padituren.
I ndezur zjarr prifti te na ulet ne gjunje e qafen mbeshtetur , qafen mberthyer..
E te na e bekoje priftin mire e mire ashtu sic leronte me plugun thelle truallit ngulur. Oj te bekuar priftit me syte Perendise e "pse , pse- të " qe i shpetonin te coroditura nga te pasmet.
Ashtu mire leruar prifti terhiqet ne pushimtoren e tij medituar .
Fshati gelonte ne jete e vasha plot .Paqe per priftin nuk qe shkruar.
Po dhe prifti i ditur qe e vashes se rradhes murgeshen i dergoi me duar te sigurohej c'kish poshte pelhures trupit hedhur.
Doren poshte murgesha lehte kerthizs ndalon.
Imzot - e skuqur turp flet - dicka sa gjysme thoji nga barku mbin.
- moter moter, o Perendi - ikur prifti si era - ai gishtez thoji qe ti ndjen ne mua si plugu tokes i hyn.

Keshtu rrefenja.

Miresererdhe prift!
 
Top