• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,917
Reaction score
98
Points
48
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Po por nuk e ka nga shoqata "Omonia" krietarin Qimara, po ta kish nga ajo të jesh i sigurtë që do ishte Bollano e shkuar Fredi Belerit.
Kurse për këtë që kemi në diskutim ai "shqiptari" që do vihet është i përpunuar me vite të tëra për të bër zëvëndësimin e këtij që po i mbaron vaji i kandilit. ;)
Eshte sitisur me vakt karafilliqia, qe do na emeroj ki qirje Janulla. :)
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Reaction score
414
Points
83
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Po por nuk e ka nga shoqata "Omonia" krietarin Qimara, po ta kish nga ajo të jesh i sigurtë që do ishte Bollano e shkuar Fredi Belerit.
Kurse për këtë që kemi në diskutim ai "shqiptari" që do vihet është i përpunuar me vite të tëra për të bër zëvëndësimin e këtij që po i mbaron vaji i kandilit. ;)
Nuk e vej ne dyshim djallzine e grekve , por shpresoj qe ai takimi me kotziasin te kete pas pas nje marreveshje per nje kryepeshkop te perzgjedhur nga tanet dhe jo nga greket.
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,917
Reaction score
98
Points
48
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Nuk e vej ne dyshim djallzine e grekve , por shpresoj qe ai takimi me kotziasin te kete pas pas nje marreveshje per nje kryepeshkop te perzgjedhur nga tanet dhe jo nga greket.
Endro e di ate shprehjen...prit gomar te mbij bar? :p
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
28,115
Reaction score
1,647
Points
113
Location
ne NYC
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Nuk e vej ne dyshim djallzine e grekve , por shpresoj qe ai takimi me kotziasin te kete pas pas nje marreveshje per nje kryepeshkop te perzgjedhur nga tanet dhe jo nga greket.
J a mundem te te jap nje shembull mjaft te besueshem...

Ngordhi Janulla e i ktheu rrumbullackat nga dielli dhe ne vend te tij do te veje ke thua tine do te vere Ilian e forumeve tona....Po po Ilian tene qe parrlapipon ketu me oratorine e tij e buqetat shum kolorite te brockullitjeve filoJanulloqirie, kete kembane te palodhur te tallashit skiptaropencion qe ndryshket perdita.....do te te pelqente dicka e tille ty? dhe a do te mundeshe Ti te beje me pas komente kur te ishte nje fakt i kryer.

Per politikanet tane qe kane vila ne Halkidhiki e Santorini kjo nuk dote perbente porblem fare.....

ja ketij lloji humori un nuk dua ti tregoj dhembet.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Reaction score
414
Points
83
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Endro e di ate shprehjen...prit gomar te mbij bar? :p
E vertete.
Por ngaqe ky drogaxhiu lideri jone shpirteror njihet per pabesi dhe marreveshje te pista me ben te shpresoj se mos ndoshta ja ka fut dhe grekeve me ket ceshtjen e kishes :D
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,917
Reaction score
98
Points
48
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

E vertete.
Por ngaqe ky drogaxhiu lideri jone shpirteror njihet per pabesi dhe marreveshje te pista me ben te shpresoj se mos ndoshta ja ka fut dhe grekeve me ket ceshtjen e kishes :D
Si eshte ajo shprehja...Shpreso per me te miren e pergatitu per me te keqen :p
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,879
Reaction score
1,152
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Po por nuk e ka nga shoqata "Omonia" krietarin Qimara, po ta kish nga ajo të jesh i sigurtë që do ishte Bollano e shkuar Fredi Belerit.
Kurse për këtë që kemi në diskutim ai "shqiptari" që do vihet është i përpunuar me vite të tëra për të bër zëvëndësimin e këtij që po i mbaron vaji i kandilit. ;)
Asfalia...por arvanitasit jane te TRASHE.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Reaction score
414
Points
83
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

J a mundem te te jap nje shembull mjaft te besueshem...

Ngordhi Janulla e i ktheu rrumbullackat nga dielli dhe ne vend te tij do te veje ke thua tine do te vere Ilian e forumeve tona....Po po Ilian tene qe parrlapipon ketu me oratorine e tij e buqetat shum kolorite te brockullitjeve filoJanulloqirie, kete kembane te palodhur te tallashit skiptaropencion qe ndryshket perdita.....do te te pelqente dicka e tille ty? dhe a do te mundeshe Ti te beje me pas komente kur te ishte nje fakt i kryer.

Per politikanet tane qe kane vila ne Halkidhiki e Santorini kjo nuk dote perbente porblem fare.....

ja ketij lloji humori un nuk dua ti tregoj dhembet.
Nqf se e kapa e ke per ate pronarin e albasoul? Pse e kemi dhe ktu ne forum?

E kuptoj qendrimin dhe shqetesimin tend dhe timin prandaj jam i prirur mos e mendoj fare nje skenar te tille, por te shpresoj ne nje zgjidhje qe do i sherbente 100% interesave kombetare!
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
28,115
Reaction score
1,647
Points
113
Location
ne NYC
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Nqf se e kapa e ke per ate pronarin e albasoul? Pse e kemi dhe ktu ne forum?

E kuptoj qendrimin dhe shqetesimin tend dhe timin prandaj jam i prirur mos e mendoj fare nje skenar te tille, por te shpresoj ne nje zgjidhje qe do i sherbente 100% interesave kombetare!
Jo jo e kam fjalen per anetarin Ilia qe eshte papaz (prift) dhe ka nja 20 vjet qe prrallis pa ju dridhur birbillushi per janullen e per bemat e tia....dhe po mendoja kur pashe postimin tuaj se po ta vere janulla kete Ilian tene ne krie te KOASHIT cefekt do te kishte komenti yne perderisa faktori yne politik i eshe shitur teresisht atij grek e turk.....pra mendoj qe duhet te flasim tani qe te degjohen shqetesimet tona.

Albo eshte nje vegel qe janulla e perdor kaq mjeshterisht por nuk mundet ta beje as dhjakono se nuk i ploteson kushtet :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,879
Reaction score
1,152
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Ka benet ai serua...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,879
Reaction score
1,152
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Jo jo e kam fjalen per anetarin Ilia qe eshte papaz (prift) dhe ka nja 20 vjet qe prrallis pa ju dridhur birbillushi per janullen e per bemat e tia....dhe po mendoja kur pashe postimin tuaj se po ta vere janulla kete Ilian tene ne krie te KOASHIT cefekt do te kishte komenti yne perderisa faktori yne politik i eshe shitur teresisht atij grek e turk.....pra mendoj qe duhet te flasim tani qe te degjohen shqetesimet tona.

Albo eshte nje vegel qe janulla e perdor kaq mjeshterisht por nuk mundet ta beje as dhjakono se nuk i ploteson kushtet :)
Mamiqiri eshte i vetedijshem se cfar BEN...
Mjafton hedh...helmin.
Dhe juve apo si puna e te tjereve...merreni me VARREZA.
 

CERMENIKASI

I LARGUAR
Anëtar
Nov 29, 2011
Postime
1,632
Reaction score
25
Points
0
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Cudi akoma si nuk paska postue këtu ilia ??????

Janulla paska thonë që qenëkanë zbrazur shumë prej katundëve të minoritarëve. Pra ay paska mbet thatë lol.


Rrnofshin ata SHQIPTAR të besimit ortodoks të cilët e duan fenë e tyne por njikohësisht që pohojnë me ngulm që janë SHQIPTAR ``shqipe``
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
28,115
Reaction score
1,647
Points
113
Location
ne NYC
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Cudi akoma si nuk paska postue këtu ilia ??????

Janulla paska thonë që qenëkanë zbrazur shumë prej katundëve të minoritarëve. Pra ay paska mbet thatë lol.


Rrnofshin ata SHQIPTAR të besimit ortodoks të cilët e duan fenë e tyne por njikohësisht që pohojnë me ngulm që janë SHQIPTAR ``shqipe``
Rrofshin e u shumofshin e ty te lumte goja.

Me duket se i kane bere nje vize tek nofka....Iliaqirit keshtu qe eshte i mekur per ate kohe denim qe ka marre.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
51,231
Reaction score
2,681
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Kulmi i kulmeve u arrit.
Legeni Ilir Muta që e kemi President sapo na e bëri shqiptar Anastas Janullatos. :((
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,456
Reaction score
823
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Kulmi i kulmeve u arrit.
Legeni Ilir Muta që e kemi President sapo na e bëri shqiptar Anastas Janullatos. :((
kur lunim futboll kanatjeren me brima e kishte sumqiri i skraparit
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
4,526
Reaction score
130
Points
63
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

kur lunim futboll kanatjeren me brima e kishte sumqiri i skraparit
Mir kur lunte me top, po kur donte me komentu lojnat me top - aty do tia ken vu dettyrat e msu pislliqet ... :d
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
327
Points
83
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Rreth 140 vjet me vone...

Po sot, Shqipni, pa m'thuej si je?
Po sikur lisi i rrxuem perdhe
Shkon bota sipri, me kambë të shklet
e një fjalë të ambël askush s'ta flet
Si mal me borë, si fushë me lule
ke pas ken veshun, sot je me cule
e s'të kan mbetun as emn, as besë
vet' i ke prishun për faqe t'zezë
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
6,066
Reaction score
301
Points
83
Location
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Pak drite, o mik, o shok, o vella
Pak drite ta shoh dhe une boten
Pak drite, o mik, o shok, o vella
Se keto, qe degjoj ma lodhen koken!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,879
Reaction score
1,152
Points
113
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

Pak drite, o mik, o shok, o vella
Pak drite ta shoh dhe une boten
Pak drite, o mik, o shok, o vella
Se keto, qe degjoj ma lodhen koken!
ke bo fillu me u bo ironik????
 

Arben93

Anëtar i ri
Anëtar
May 15, 2018
Postime
4
Reaction score
0
Points
1
Përgjigje e: Janullatos: Pasuesi im në krye të Kishës Ortodokse do jetë shqiptar

ca shqiptari?apo nga letrat e me zemer minoritar grek. hiq derr e vin gomar.me mir te vihet At Nikolle Marku nga kisha elbasanit nuk esht dhe aq e veshtire per te gjet nje prift qe e do shqiprin ka plot
 
Top