• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ju lutem me ndihmoni te shkarkoj nje antivirus te mire dhe falas.

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,129
Reaction score
551
Points
113
Location
Albania
Instalo KasperSky Total Security dhe hajde te jap une nje license te bihesh rehat per nja i vit.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
Une do te te rekomandoj Eset.

Nuk te rekomandoj antiviruse free sepse nuk ja vlen.Perdorimi i nje antivirusi free do te thote qe te jesh cdo dite pjese e testimit te vazhdueshem qe ben kompania me softin qe po te jep(testohet versioni free per versionet me pagese). Me mire ble nje license qe do te kushtoje sa 2 apo 3 kafe ose do e kesh vertet free po qe se shet licensat shtese qe ke blere. Me versionin e blere je shume here me i mbrojtur dhe i sigurte per bugs sesa versionet free.

Shiko me poshte:


Falas ? Ka me falas se kaq ? (license per 3 kompjutera, 1 vit per vetem 5.9 Euro)

View attachment 28183(license per 2 vjet, 1 kompjuter gati 7 Euro)


Por gjithashtu ke Kaspersky.


(3.5 Euro ne vit per 1 kompjuter)

View attachment 28187
Shpresoj se te kam ndihmuar.
Sikur ky Kapterri,me duket se eshte shpijun RUS?

Trotzdem VIELEN DANK.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
Windows Defender me Windows 10 : gratis, efikas, aktiv, i perditesuar automatikisht çdo dite.
E mbron PC-ne per mrekulli.
Me duket sikur ky eshte agjent i CIA-s?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
576
Points
113
Programi me i mire eshte "anti-cherry-blossom Platinum Security!"

Sopoti po me thote se ky program eshte trilluar nga Gurax!


Elle
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
234
Reaction score
87
Points
28
Shiko te gjithë antivirusit free pak a shumë aty aty janë. Pastaj për gjera me komplekse dhe për një nivel sigurie me të lartë, hyn faza ku duhet mee fut pak dorën në xhep. Po sdq çdo antivirus ka specifikën e vet,sidomos këto versionet on demand si Malwarebytes që përmenda më sipër. Sepse ato luftojnë viruse të caktuar specifike që ti dyshon se mund të të jetë infektuar PC - ja. Po sdq si me antivirus me lek si pa lek, hackerat të thajnë piten. Kanë lloj lloj metodash. Ai krijon një virus që quhet zero-day virus aty, që antivirusi që ke ti ne pc se njeh hiç. Se ka iden fare se si mund ti duket :ROFLMAO:
Jam plotësisht dakord. Nëse nuk ke ndonjë arsye të fortë për ndonjë me pagesë, përdor ndonjë falas. Madje këtu ke nje listë të antivirusave më të mirë.
 
Top