• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kam nje pyetje

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
4,405
Reaction score
354
Points
83
Mirmengjesi shok e shoqe :D :)

Kam nje pyetje per ju qe jetoni ne shqiperi.

A mund te me tregoni a ka si kjo ,kaffeemaschine (makine kafeje), ne shqiperi dhe ne qoftese ka,sa kushton ???Gjithashtu e njejtja pyetje eshte dhe per kto,qe i perkasin ketij lloj makine te kafes,a ka dhe sa kushtojne.


Ju falenderoj per kohen qe do merni per te lexuar kte pyetje nga une dhe do me ndihmoni shume per pergjigjet e sakta :D :)

-pacim-
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
1,103
Reaction score
91
Points
48
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Di qe lavazza ka makina te tilla dhe kam pare e perdorur ne shqiperi. Kane nje shpendarje goxha korrekte por cmimin nuk e di. Besoj se mund te gjesh nje nr kontakti te lavazza albania dhe te pyesesh.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
83
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Kam nje pyetje

une perdor mulli kafeje dhe jam 100% i kenaqur...Ajo qe bleva 255€ nuk zgjati as nje muaj (gjoa e markes)...ceshtje motori, po ku ta gjeja Fehmiun te ma gurgullonte (rregullonte)?
 

xhori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 10, 2016
Postime
923
Reaction score
14
Points
0
Location
MARCHE
Përgjigje e: Kam nje pyetje

nje pergjigje, cdo pajisje shtepiake ne shqiperi kushton me shume se ne perndim, kerko ne internet dhe e blen akoma me lire se ne dyqanet ne evrope
 

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
4,405
Reaction score
354
Points
83
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Di qe lavazza ka makina te tilla dhe kam pare e perdorur ne shqiperi. Kane nje shpendarje goxha korrekte por cmimin nuk e di. Besoj se mund te gjesh nje nr kontakti te lavazza albania dhe te pyesesh.
Ne fakt ne fillim kur dolen kto lloj makina ishin te shtrenjta,por me modele te reja qe filluan te nxirrnin edhe cmimi filloj duke u ulur,une per vete e kam mare per 25 Euro ktu ku jetoj,por me lavazzan nuk ka lidhje,sepse kto lloj kapsulash nuk i bejne makinave te tipit tjeter,pervec se ktij lloji .

Faleminderit :)

une perdor mulli kafeje dhe jam 100% i kenaqur...Ajo qe bleva 255€ nuk zgjati as nje muaj (gjoa e markes)...ceshtje motori, po ku ta gjeja Fehmiun te ma gurgullonte (rregullonte)?
Goxha shtrenjte e paske blere (flas per ne shqiperi,ne qoftese e ke bler aty ),kjo ne fillim doli aty ke 150 euro :D por pastaj sic e kam then me larte me modele te reja qe nxirnin filloj dhe cmimi duke rene,por kafen njelloj e ben,si modeli i ri si edhe i vjetri :-D ,per cmimin qe une e kam mare,nuk ja vlen te lodh Fehmiun,me mire nje te re,kshtu eshte dhe ktu,me mire nje te re se ta riparosh,sepse kushton me shume se cmimi qe kam blere makinen :p

Faleminderit :)

nje pergjigje, cdo pajisje shtepiake ne shqiperi kushton me shume se ne perndim, kerko ne internet dhe e blen akoma me lire se ne dyqanet ne evrope
Nuk doja ta blija ne shqiperi,sepse me mir e blej ktu per 25 Euro dhe me 3 vjet garanti,por doja tia dhuroja vellait,me qense ai e pin shum kafen dhe prandaj bera dhe kte pyetje,per me teper e kisha dhe per kto kapsulat,qe a ka ne shqiperi dhe sa kushtojne ne qoftese ka,se makinen nji her e blen,por kto duhen bler vazhdimisht.

Faleminderit :)

Ju falenderoj per pergjigjet :)
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,112
Reaction score
61
Points
0
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Pse ça e di Shqiperine, komunitet Amish?
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
83
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Goxha shtrenjte e paske blere (flas per ne shqiperi,ne qoftese e ke bler aty ),kjo ne fillim doli aty ke 150 euro por pastaj sic e kam then me larte me modele te reja qe nxirnin filloj dhe cmimi duke rene,por kafen njelloj e ben,si modeli i ri si edhe i vjetri :-D ,per cmimin qe une e kam mare,nuk ja vlen te lodh Fehmiun,me mire nje te re,kshtu eshte dhe ktu,me mire nje te re se ta riparosh,sepse kushton me shume se cmimi qe kam blere makinen :

E kam blere ne Itali dhe jo kete marke, po nje tjeter, por per shkak te kohes nuk mund te bej krahasime se kush eshte me e pershtatshme...
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Cfar eshte matravella,
cfare funksioni ka,
dhe ku perdoret???
@Drague.
Pergjigjen nuk e dua nga ty.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,316
Reaction score
63
Points
0
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Machineta tek Neptuni kushton 27.000 leke te reja.

Bustinat tek Conad variojne sipas copeve qe ka paketimi, une marr 800 leke te reja.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,869
Reaction score
491
Points
83
Location
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kam nje pyetje

LINDA- me lejo te jap nje keshille te vockel.....
Mos e blej ne Shqiperi nje makine kafeje.... jo me larg se 1 jave me pare nje i njohuri im nga Elbasani mu lut qe ti bleja ktej (pra jasht shqiperise) nje makine te tille! Ka rrezik qe te jete prodhim kinez apo turk apo bullgar dhe me cilesi inferiore, saqe pas nje muaji perdorimi del leng geshtenjash dhe jo kafe.
Te them te drejten une do preferoja ta blija jashte shtetit sesa ne Shqiperi... personalisht per 2 apo 3 blerje qe kam bere atje kam mbetur shume i zhgenjyer per cilesine e mallit. ``14``
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
4,815
Reaction score
47
Points
48
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Ne Shqiperi jane shtrenjte dhe cilesia jo e mire. As mos bli makineri apo. aparate ne Shqiperi. Nje karikues Iphone bleva dhe nuk rrojti as nje jave. Merr kete 25,000 te vjetra tha boti. Po ce dua thashe pune as dy javesh e desha, bleva nje ke 10,000 leke, por as aq s'rrojti. U habita.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,180
Reaction score
553
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Cfar eshte matravella,
cfare funksioni ka,
dhe ku perdoret???
@Drague.
Pergjigjen nuk e dua nga ty.
no koment.
ore ore lule bore``serenat``
ke tregu çam ka me u dhi.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
4,815
Reaction score
47
Points
48
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Meqe jemi te kafja, mora kafe ekspress te bluar ke " Mulliri i vjeter" per ne USA me shijoi shume. Me mbaroi dreqi. Te kisha marr me shume.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Meqe jemi te kafja, mora kafe ekspress te bluar ke " Mulliri i vjeter" per ne USA me shijoi shume. Me mbaroi dreqi. Te kisha marr me shume.
Me jep P.O. Box-in se te coj une, se vete s'e pi kafen. :)
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Nje pyetje duke marre parasysh qe nuk e njof legjistaturen e Hollandes!!!Perse lulka i bashajve ka dy nenshtetesi???????????
Danke.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,180
Reaction score
553
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

ka shume shtete qe mund ti mbash te dyja nenshtetesite.si Italia psh.
 

Hope

tu ne vis qu'une fois
Anëtar
Feb 4, 2010
Postime
5,086
Reaction score
122
Points
63
Location
在你心裡
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Drague un kam 4 nenshtetsi:D
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

ka shume shtete qe mund ti mbash te dyja nenshtetesite.si Italia psh.
Falemiderit per sqarimin.Rusen mund ta marrim dot?
Danke.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Me pyeti njeri qfar mendon???
Nuk e DI sepse skam femije te pyesim ne FORUM!
[ame]https://vimeo.com/182783834[/ame]
M.q-se jeni prinder?
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Përgjigje e: Kam nje pyetje

Nuk eshte e vertete ajo qe ke postuar me siper.
 
Top