• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kjo video e dhimbshme nga masakra e Reçakut duhet ta fundos Serbinë dhe Vuçiqin

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Me gjithë krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq mohoj njërën nga masakrat më të mëdha që kishin ndodhë në kohën e luftës, atë të Reçakut.
Ai ka deklaruar se nuk ka pasur një masakër të tillë.
Video e mëposhtme e sjellë nga BBC sjell momente të dhimbshme pas masakrës së Reçakut./BS______________________________________________

 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Kurti: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që pret të bëhet kryeministër i vendit, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që mohoi masakrën e Reçakut.
“Ai refuzoi ta quante Srebrenicën gjenocid, tash e mohon masakrën e Reçakut. Dëshiron të lëvizë drejt të ardhmes paqësore pa pranuar krimet e të kaluarës”, ka shkruar Kurti në një postim në profilin e tij në Twitter. “Por gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë. Është koha që Vuçiqi të pajtohet me këtë”, ka shtuar më tej ai.
________________________________
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,207
Reaction score
578
Points
113
Normal qe tadhin guzicen serbet ngaqe kishin nje argat pakurrizore, me pamje jevgu e kotille gabeli e surrat Hashimi, qe me pakurrizshmerine e tij, solli deri aty, qe serbet jo vetem te turperohen per krimet monstruoze te tyre, por edhe ti mohojne, te tallen plus edhe te kercenojne qe do perserisnin çasti i pare qe i vie, paçka qe nje shqipfoles i droguar nga Odhbenia edhe nenen, gruan e te gjitha do i jipte vetem qe ta fus ne shengen te ballkanit!

Meqe, ra dhafi, ku ngelem dhe per çfare po bisedonim ? ``fumato``
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,176
Reaction score
785
Points
113
Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër helikopterë rusë Mi-35.
Në një ceremoni në bazën ajrore në Beograd, ai falënderoi Rusinë për mbështetjen ndërsa lavdëroi helikopterët Mi-35 që sipas tij “nuk kanë asnjë rival në botë”.
Armatosja e Serbisë nga Rusia ka nxitur shqetësime në perëndim dhe në vendet fqinje të rajonit që ende po ripërtërihet nga luftërat e përgjakshme të viteve të 90-ta.
Serbia, ushtria e së cilës bazohet në teknologjinë e armëve ish-sovjetike, ka siguruar nga Rusia vitet e fundit avionë luftarakë MiG-29 si dhe helikopterë, tanke dhe transportues të blinduar.
Ajo aspiron anëtarësimin në Bashkimin Evropian, por ruan lidhjet e ngushta me Rusinë dhe ka refuzuar t’u bashkohet sanksioneve ndërkombëtare kundër saj për shkak të konfliktit në Ukrainë.
Ajo është zotuar se do të qëndrojë jashtë NATO-s, një synim ky i Rusisë e cila nuk e sheh me sy të mirë zgjerimin e aleancës ushtarake perëndimore në Ballkan.
Serbia është mbështetur tek Rusia në refuzimin e saj të vazhdueshëm për të njohur pavarësinë e Kosovës, e cila shpalli shtetësinë më 2008, nëntë vjet pas përfundimit të luftës me ndërhyrjen e NATO-s që u dha fund mizorive të forcave serbe kundër shqiptarëve.
Serbia gjithashtu varet tek Rusia për furnizimet me gaz natyror dhe kompania më e madhe lokale e naftës, është në pjesën më të madhe në pronësi të Gazpromit rus.

VOA DECEMBER 7, 2019 .

Mendimi IM: ne jeten REALE i kam ruset dhe serbet PERBALLE ose NGJITUR apo si largesi deri ne 10 METRA.
Caubojse nuk kam,dhe shpresoj apo INSHALLAH me japin ne MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU apo VEDA nje kaqatorr qe ti perballoje.
Cuditerisht greqiris dhe serbic jane ne kohra KRIZE por ARMATOSEN.Neve do na i napin....arrnautet me axhen e madh.
FAZIT: njoni tashti do i FUSI i kafe tek gjermanet,duke shpresuar qe mos te kem shkina prane.
PRA.....UNE skam lindur debill si do PACAHVURE me flamur.
Hajde.............TUNGI.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër helikopterë rusë Mi-35.
Në një ceremoni në bazën ajrore në Beograd, ai falënderoi Rusinë për mbështetjen ndërsa lavdëroi helikopterët Mi-35 që sipas tij “nuk kanë asnjë rival në botë”.
Armatosja e Serbisë nga Rusia ka nxitur shqetësime në perëndim dhe në vendet fqinje të rajonit që ende po ripërtërihet nga luftërat e përgjakshme të viteve të 90-ta.
Serbia, ushtria e së cilës bazohet në teknologjinë e armëve ish-sovjetike, ka siguruar nga Rusia vitet e fundit avionë luftarakë MiG-29 si dhe helikopterë, tanke dhe transportues të blinduar.
Ajo aspiron anëtarësimin në Bashkimin Evropian, por ruan lidhjet e ngushta me Rusinë dhe ka refuzuar t’u bashkohet sanksioneve ndërkombëtare kundër saj për shkak të konfliktit në Ukrainë.
Ajo është zotuar se do të qëndrojë jashtë NATO-s, një synim ky i Rusisë e cila nuk e sheh me sy të mirë zgjerimin e aleancës ushtarake perëndimore në Ballkan.
Serbia është mbështetur tek Rusia në refuzimin e saj të vazhdueshëm për të njohur pavarësinë e Kosovës, e cila shpalli shtetësinë më 2008, nëntë vjet pas përfundimit të luftës me ndërhyrjen e NATO-s që u dha fund mizorive të forcave serbe kundër shqiptarëve.
Serbia gjithashtu varet tek Rusia për furnizimet me gaz natyror dhe kompania më e madhe lokale e naftës, është në pjesën më të madhe në pronësi të Gazpromit rus.

VOA DECEMBER 7, 2019 .

Mendimi IM: ne jeten REALE i kam ruset dhe serbet PERBALLE ose NGJITUR apo si largesi deri ne 10 METRA.
Caubojse nuk kam,dhe shpresoj apo INSHALLAH me japin ne MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU apo VEDA nje kaqatorr qe ti perballoje.
Cuditerisht greqiris dhe serbic jane ne kohra KRIZE por ARMATOSEN.Neve do na i napin....arrnautet me axhen e madh.
FAZIT: njoni tashti do i FUSI i kafe tek gjermanet,duke shpresuar qe mos te kem shkina prane.
PRA.....UNE skam lindur debill si do PACAHVURE me flamur.
Hajde.............TUNGI.
Krimi në Reçak, i fabrikuar/ Avokati Gashi kallëzon penalisht Vuçiçin: Nxiti urrejtje me deklaratën e tij
18:48, 06/12/2019

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka shkruar se kallëzimin penal ndaj presidentit Vuçiç, e ka ngritur “për veprën penale të nxitjes së urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik nga Neni 147 i Kodit Penal të republikës së Kosovës”, raporton
Kallëzimi penal i avokatit Gashi ndërlidhet me një deklaratë të presidentit të Serbisë, me datën 5 dhjetor të vitit 1999, i cili ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar, ku gjithçka është falsifikuar nga ai mashtruesi i botës, hajni dhe gënjeshtari (William) Walker”.

Kjo deklaratë e presidentit serb Vuçiç, ka ardhur si reagim ndaj vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, e cila bazuar në Nenin 147 të Kodit penal të Kosovës, e ka dënuar me 2 vjet burg ish-ministrin e Qeverisë së Kosovës, Ivan Todosijeviq, nga radhët e Listës Serbe.
Ky i fundit, më 24 mars 2019, në një tubim të qytetarëve serbë në Zveçan kundër intervenimit të NATO-s, publikisht kishte thënë që “Masakra e Reçakut ishte trillim” dhe që “terroristët shqiptarë e trilluan gjithë këtë”.
Vendimi i Gjykatës Themelore të Prishtinës është i shkallës së parë dhe kundër këtij vendimi pala ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit të Kosovës.
_____________________________________
____________________________________
ROSU ka me shkue me marre e me zvarrit per balte kete bir shkine vuçiçin nga beogradi deri n'Prishtine.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,207
Reaction score
578
Points
113
Absolut serbet po armatosen per fight skenarin e ardhshem qe i vie, ketej nxjerr lojera per minishengena, me analfabetet e Koqoves tallet dhe, jo vetem qe i mohon krimet, por njekohesisht me armatimin qe po i bene vetes, qe ne nje dite te ju kadhezoj a do kendojne ate kengen: uqike moj uqike me selfia e duke ngrene flia dhe me gote rakia.

Edhe nuk po me kujtohet nje shkrimtari i menqur qe ka thene nje qashu dhafin xhigande :D qe nje popudhit budadhaja me gjithe budadhajat e veta qe i kane votuar ta udheheqin, e meritojne ti behet replay historia... deri sa te thone mjaft, se na ... rropt e budadhenjeve!
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Absolut serbet po armatosen per fight skenarin e ardhshem qe i vie, ketej nxjerr lojera per minishengena, me analfabetet e Koqoves tallet dhe, jo vetem qe i mohon krimet, por njekohesisht me armatimin qe po i bene vetes, qe ne nje dite te ju kadhezoj a do kendojne ate kengen: uqike moj uqike me selfia e duke ngrene flia dhe me gote rakia.

Edhe nuk po me kujtohet nje shkrimtari i menqur qe ka thene nje qashu dhafin xhigande :D qe nje popudhit budadhaja me gjithe budadhajat e veta qe i kane votuar ta udheheqin, e meritojne ti behet replay historia... deri sa te thone mjaft, se na ... rropt e budadhenjeve!
Vetem arrestimi i 3 ketyne 3 serbeve ndalon luften ne ballkan : hashim taci, edi rama dhe alexandre vucic.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,795
Reaction score
513
Points
113
Location
Danimarkë
Me gjithë krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq mohoj njërën nga masakrat më të mëdha që kishin ndodhë në kohën e luftës, atë të Reçakut.
Ai ka deklaruar se nuk ka pasur një masakër të tillë.
Video e mëposhtme e sjellë nga BBC sjell momente të dhimbshme pas masakrës së Reçakut./BS______________________________________________


Kjo video nuk është bërë sot!! Është video dokumentare e kohës kur është bërë masakra...

Kjo që ka thënë VuQiqi, besoj e ka dëgjuar edhe thuthuQi është një argument i fortë që botës t'i thuhet:

Si mund të hyjmë në bisedime me Serbinë kur kryetari i saj mohon masakrën më makabre ( të tmerrshme) e më barabare në historinë e njerëzimit!
 
Top