• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,017
Reaction score
159
Points
63
Location
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

po, jo :D me ka ngelur merak qe nuk e kam arritur ate kohen e arte te shökut Tite :D edhe ta kishte shkelur njeriu boten, bile edhe ne Korene e veriut, vetem u kishte thene njeriu me ka çuar shoku Tita me ngrene Sushi, pastaj Sashimi e Makizushi, Harusushi, Babushi po mbushi deri ne fryerje barkut :D edhe shtriju ne ato bambus kasollat dhe 100 geisha siper shpines duke bere masazh. -enderron-

Ah, tha shoku Tite, ç`na bere e si na le keshtu, e na hengesh ..... :S``fumato``
Tybe e kane kullote disa shume mire ne vaktin e Tites. Shumica e tyre sot e "luftojne" dhe e "urrejne" me se shumti per arsye se jane duke e kullotur edhe sot.
Edhe mu m'ka ike ai vakt per pak... ;)
E ke ndi at "himnin"... "Kallu, kallu, Bugari..." (ky osht "himni" i atynve qe e kane kullote me se miri... me bugarka... te mos ikim kah Polonia e Cekosllovakia se... )*
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,620
Reaction score
1,030
Points
113
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

Tybe e kane kullote disa shume mire ne vaktin e Tites. Shumica e tyre sot e "luftojne" dhe e "urrejne" me se shumti per arsye se jane duke e kullotur edhe sot.
Edhe mu m'ka ike ai vakt per pak... ;)
E ke ndi at "himnin"... "Kallu, kallu, Bugari..." (ky osht "himni" i atynve qe e kane kullote me se miri... me bugarka... te mos ikim kah Polonia e Cekosllovakia se... )


*
po aty e pata edhe une, se jo qe po dhimbset druzhe Tita, qe nuk munda ti hipe :D edhe une atij vakti, mos me shume bile nja 3-4 hapa ti kisha bere :D edhe kallu Bullgari e digju Poloni, shkriju Rumani :D oooh, oooh talava socialist people song .
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
8,211
Reaction score
1,144
Points
113
Location
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

po aty e pata edhe une, se jo qe po dhimbset druzhe Tita, qe nuk munda ti hipe :D edhe une atij vakti, mos me shume bile nja 3-4 hapa ti kisha bere :D edhe kallu Bullgari e digju Poloni, shkriju Rumani :D oooh, oooh talava socialist people song .
me pasoshin e Jugosllavise ke mujt me shku n'gjith boten, jo vetem ne BG/POL/RO, paske humb kohe kot o PIRATO ;))
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
327
Points
83
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

Dhe kur me thoshte plaku duhet me ja dit kimetin seneve se na nuk e kemi pas te lehte ne kohen tone.

Direkt me shkojke menja te hotelet ne Poloni e Bullgari qe i kane mshel me 20 dollar e jon la me shampanje me polake.

Mi thon mos rrej nuk guxojsha, se ekzistonte mundesia me ra blloku i KEK-ut direkt.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,017
Reaction score
159
Points
63
Location
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

me pasoshin e Jugosllavise ke mujt me shku n'gjith boten, jo vetem ne BG/POL/RO, paske humb kohe kot o PIRATO ;))
BABA...
...teoretikisht ke mundur te udhetosh gjithandej por, praktikisht nuk ka qene e lehte. Per ne Perendim ke pasur nevoje per nje shume te caktuar te hollash, te cilat nuk e ke pasur lehte t'i kursesh a grumbullosh. Plus ca kushte te tjera. Ne Lindje ka pasur gjithashtu veshtiresi. Ne Rumani, ta zeme, ka qene diktatura me e forte. Ne BS ke mundur te shkosh vetemse kolektivisht, me leje te posacme. Kurse, vendet me te frekuentuara kane qene: Polonia, Cekosllovakia dhe Bullgaria...


*
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,620
Reaction score
1,030
Points
113
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

me pasoshin e Jugosllavise ke mujt me shku n'gjith boten, jo vetem ne BG/POL/RO, paske humb kohe kot o PIRATO ;))
pasoshi po, ama kur arrita te pasoshi, thane shfaqja e premieres ka perfunduar, ky pasosh tha eshte si karte e djegur, te ka ikur tiketa :D
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
51,231
Reaction score
2,681
Points
113
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

E vendosët më në fund kush ishte druzhe Tita?
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,456
Reaction score
823
Points
113
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

E vendosët më në fund kush ishte druzhe Tita?
kur u smur plaku pagoja nje infermiere ti bente gjilperat.

nje dite i dhimti gjilpona dhe e shau...avash mi kurve se me vrave.

qyqja Drago une jam nona e tre kalamajve si me thua kurve.

ja kthen plaku ....kurv e mire babe kurv e mire-qesh-

kshu ne puna Tites
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
6,351
Reaction score
90
Points
48
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

"Ku dhemb dhembi vete dhe gjuha..."
Kshtu dhe muhabeti ka marr edhe kahjen. ..dhe vlerën ( zero).
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,396
Reaction score
138
Points
63
Location
Gjilan
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

gjenerata e ime i ka kendue kangë , i ka shkru ose recitu poezi Tito's ..

... me dashje ose pa dashje ..
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,396
Reaction score
138
Points
63
Location
Gjilan
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

"Ku dhemb dhembi vete dhe gjuha..."
Kshtu dhe muhabeti ka marr edhe kahjen. ..dhe vlerën ( zero).
muhabeti ndoshta por , Tito nuk ishte zero .

p.s. pershendetje kojshi , moti nuk jemi pershendetun :)
 

Prishtinasi

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
1,420
Reaction score
32
Points
0
Përgjigje e: Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?

Para do kohe me ra ne dore nji shkrim i Millovan Gjillasit, qe me la koxha pershtypje.
Gjillasi ka qene bashkpuntor i afert i Titos dhe ka pas shum ndeja e biseda me te.
Ne nji rast Tito i tregon atij se, te paret e tij kan emigrue per ne Zagorje nga Mali i Zi nga fisi Kuqi.
Mark Milani e disa sllave tjere e kan pohue se fisi Kuqi i Malit te Zi jan shqiptare te sllavizuem.
Po i bje, Tito me orixhine shqiptare.
 
Top