• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush jua kujton se kush jeni?

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
86
Points
0
Location
Vlorë
Ne jete, prania e kujt e deshmon ekzistencen tuaj, madje edhe ne ato momente kur ndiheni te perhumbur apo larg vetes suaj?
E nese nuk keni nje prani kaq te shtrenjte (apo e keni humbur), a keni kenge, libra, poezi, ku te jeni ne gjendje te mund ta rigjeni dhe te thoni: "A jam akoma vetvetja?"


p.s. per shembull nje nga keto per mua jane ushtrimet sportive...
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,141
Reaction score
833
Points
113
Location
Danimarkë
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

Është e natyrshme që nga puna e përditshme njeriut t'i bie morali për tokë. Edhe mua më ngjet. Për të hequr mërzinë them: hajt se po hyj në forum; kur "fup" shoh ndonjë figurë këtu dhe këndellem. Këndellem sepse më bie ndërmend kjo:

Jeta* Jeta i shëmbëllen një shiriti të filmit, ku çdo gjë matet dhe shënohet.

* Ndryshimi qëndron në atë, se në shiritin e filmit mund të bëhen korrigjime më vonë - rikthime nga e para, ndërkaq në shiritin e jetës s'ka korrigjim, po u regjistrua një herë mbetet për gjithë jetën.


Ndaj duhet pasur kujdes në jetë për veprat tona.

Nuk ka njeri që nuk gabon, por gabimi nga gabimi dallon!

Gabime të rënda e të pafalshme janë:

1. Tradhtia ndaj atdheut,
2. Prerja në besë e tjetrit
3. Spiunllëku
4. Morali i ulët
... dhe them me vete. "shuj se mirë qenkam, shyqyr nuk qenkam si ky/kjo, sepse jo vetëm këtu por as në jetën e përditshme, këto vese: tradhtinë ndaj atdheut, prerjen në besë të tjetrit, spiunllëkun dhe moralin e ulët kurrë nuk e kam pasur!
Sa keq ata/ato që i kanë këto veti!
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
202
Points
63
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

muzike …. me relakson , me ben te meditoj ,
 

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
17,116
Reaction score
792
Points
113
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

Walking on my own.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
28,115
Reaction score
1,647
Points
113
Location
ne NYC
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

Kur jau puthi doren nanes edhe babes dhe i shoh ne sy.......
 

Demo Labi

Hajdut Zemrash!
Anëtar
Feb 28, 2015
Postime
1,353
Reaction score
59
Points
48
Location
Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

Ky shejtan ta rrenqeth mishen fare.
Me mire mos ta kundonj me kete te paudhe une, se o me shikoj plaka syte gjithe lot dhe mana do ajo... o filloj masandaj..."Shejtan na i mbarove te gjitha qepet. I hengre te tera qe te hengert barku... Me ca o ta bej gjellen neser une?"
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
86
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Kush jua kujton se kush jeni?

Është e natyrshme që nga puna e përditshme njeriut t'i bie morali për tokë. Edhe mua më ngjet. Për të hequr mërzinë them: hajt se po hyj në forum; kur "fup" shoh ndonjë figurë këtu dhe këndellem. Këndellem sepse më bie ndërmend kjo:... dhe them me vete. "shuj se mirë qenkam, shyqyr nuk qenkam si ky/kjo, sepse jo vetëm këtu por as në jetën e përditshme, këto vese: tradhtinë ndaj atdheut, prerjen në besë të tjetrit, spiunllëkun dhe moralin e ulët kurrë nuk e kam pasur!
Sa keq ata/ato që i kanë këto veti!

Shqipot jane bere me shume atdhera...Per ke e ke llafne?
Sa per prerjen ne bese asnje nuk ka me bese sot...
Po deshe ta jap besimin vetem per kenaqesine qe do te te tradhetoja menjehere. :D


p.s. u referohesha atyre jo virtuale...
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
2,911
Reaction score
122
Points
63
E nesermja.
Gjithmone shpresoj tek e nesermja.
Sidomos kur ndjehem e perjashtuar nga ky univers:):)
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,029
Reaction score
830
Points
113
E nesermja.
Gjithmone shpresoj tek e nesermja.
Sidomos kur ndjehem e perjashtuar nga ky univers:):)
E nesermja e ketij universit qe te perjashton apo e atij tjetrit qe te pranon ?!
♋💙🌙
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
2,911
Reaction score
122
Points
63
E nesermja e ketij universit qe te perjashton apo e atij tjetrit qe te pranon ?!
♋💙🌙
Sado te mundohem universi nuk me pranon,por e rendesishme eshte te jem mire per veten.
-enderron--enderron-
 

Kasëmi

MJ
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,624
Reaction score
206
Points
63
Ne jete, prania e kujt e deshmon ekzistencen tuaj, madje edhe ne ato momente kur ndiheni te perhumbur apo larg vetes suaj?
E nese nuk keni nje prani kaq te shtrenjte (apo e keni humbur), a keni kenge, libra, poezi, ku te jeni ne gjendje te mund ta rigjeni dhe te thoni: "A jam akoma vetvetja?"


p.s. per shembull nje nga keto per mua jane ushtrimet sportive...
Ty gjithmone ta kujtojne te tjeret. Bej edhe ndonje gje vet a lumadh. `rritu`
 

Xhenet

Amoureus ❤️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
1,658
Reaction score
1,188
Points
113
Location
Ne mes endrrave dhe realitetit
Mami, ajo me zerin e saj engjellor kur me theret ne emer, kur me ngushellon kur me jep kurajo, komplimenton kur me perqafon, edhe kur se kam prane e ndjej energjine prezencen e saj. Sa fort e dua !
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,919
Reaction score
660
Points
113
Seshte se e kam harru ndonjehere ne fakt.....
 
Top