• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Laureati i "Nobelit", përkrahës i Millosheviqit

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,714
Reaction score
417
Points
83
Ca thote ky lajmi se nuk e flas italishten
Turqia dhe Shqipëria bojkotojnë çmimin Nobel që i jepet Hendke.. Bëhen tre shtete që e bojkotojnë bashkë me Kosovën.

Do të ketë protesta në Sarajevë dhe Stokholm.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,155
Reaction score
775
Points
113
Ca thote ky lajmi se nuk e flas italishten
Nga ana e saj akademia e ka mbrojtur zgjedhjen(midis te tjerash)
Pastaj QmImin e DARIT per paqen e kane marre....Kissinger,Obama,(qe jane=KRIMINELA LUFTE),dalai lama ne mom tereza.
Ka nja dy rus dhe uno kinez,por si.............DISIDENTE te KURACIT.
PS....shpresoj te jem shprehur QARTE ne SHQIP.
Danke.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Personalisht, institucionin e Akademise se dhenies se cmimit Nobel, nuk e njoh dhe nuk kam interesin me te vogel te njoh. Fakti qe kjo akademi perzgjodhi Mallalla Isufzain nje adoleshente te peshtire per te marre ate cmim shumezon me zero te gjithe laureatet e tjere.


Elelia
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,634
Reaction score
506
Points
113
Mjekja suedeze Doctare e kthen prapa çmimin Nobel, për shkak të Handkes!

Dhënia e çmimit për një shkrimtar austriak Peter Handken ka shkaktuar një polemikë të madhe dhe zemërim publik në lidhje me mbështetjen e tij për regjimin Slobodan Millosheviç gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, dhe protestat u organizuan me rastin e këtij çmimi, shkruan Aljazeera, përcjellë Indeksonline.
Madje për këtë, mjekja suedeze Christina Doctare e kthen prapa çmimin Nobel të fituar në vitin 1988 për shkak të Handkes, shkruan Indeksonline.
Ceremonia u pasua nga një bojkot nga Kroacia, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Maqedonia Veriore, Shqipëria dhe Turqia. Protestat spontane, përpara ceremonisë zyrtare të ndarjes, u mbajtën para Qendrës Memoriale Potocari në Srebrenica, dhe më vonë në kryeqytetin Suedez.
Të mbledhur në një minutë heshtje, ata iu kushtuan haraç viktimave të genocidit të Srebrenicës në verën e 1995 dhe viktimave të armiqësive në të gjithë Bosnje-Hercegovinën.
Doctare kujtoi luftërat në Ballkan, nga të cilat raportoi dhe tregoi krimet që kanë ndodhur. Ajo foli për trupat e masakruar e të rënë dhe tmerret që ajo dëshmoi.
“Për sa kohë që unë jetoj, unë do të dëshmoj se e vërteta e një lufte të tmerrshme nuk do të ekuilibrohej kurrë,” shtoi ajo./Indeksonline/
______________________________________________
 

Attachments

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,634
Reaction score
506
Points
113
Nga ana e saj akademia e ka mbrojtur zgjedhjen(midis te tjerash)
Pastaj QmImin e DARIT per paqen e kane marre....Kissinger,Obama,(qe jane=KRIMINELA LUFTE),dalai lama ne mom tereza.
Ka nja dy rus dhe uno kinez,por si.............DISIDENTE te KURACIT.
PS....shpresoj te jem shprehur QARTE ne SHQIP.
Danke.
1)"DISIDENTE te KURACIT.
2)PS....shpresoj te jem shprehur QARTE ne SHQIP"
Rreshti i pare nuk eshte krejt i qarte shqip ! lol!
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,155
Reaction score
775
Points
113
1)"DISIDENTE te KURACIT.
2)PS....shpresoj te jem shprehur QARTE ne SHQIP"
Rreshti i pare nuk eshte krejt i qarte shqip ! lol!
KATUNARO.....Beni po kqyr tashi noi film.


PS:Ky ALBUM ka të bëjë me.......................... rilindjen, përparimin,rezistencen transcendencën, si personalisht ashtu edhe=MUZIKALISHT.

GREATE.

TUNGI
 
Top