• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Status
Temë e mbyllur.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Shqiperia eshte shtet laik.
phhhhhhhhhhhhhhhh
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,138
Reaction score
832
Points
113
Location
Danimarkë
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!Meqë sonte është natë e madhe, natë mirësie, tolerance, mirëqenieje..., edhe unë këtu në virtualitet, si shenjë përkrahjeje të kësaj nate, po heq "shkrimin" nga signatura ime.

Ju ftoj të gjithëve që të kemi tolerancë e mirëkuptim me njëri - tjetrin.

Gëzuar Kurban Bajrami!
 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
20,024
Reaction score
2,261
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!Meqë sonte është natë e madhe, natë mirësie, tolerance, mirëqenieje..., edhe unë këtu në virtualitet, si shenjë përkrahjeje të kësaj nate, po heq "shkrimin" nga signatura ime.

Ju ftoj të gjithëve që të kemi tolerancë e mirëkuptim me njëri - tjetrin.

Gëzuar Kurban Bajrami!
Sa here filloj diete une do jete ose Bajrami i Vogel ose Bajrami i Madh! Çudi!

Epo Gezuar atehere, pune e madhe fort per dietat! Cfare hahet ne kete rast?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Të gjithë besimtarëve të besimit islam ua uroj festën e Kurban Bajramit. Uroj që mirësia, urtësia, harmonia, paqja dhe uniteti përherë të mbretërojnë në familjet tona dhe më gjerë, si vlera universale të njerëzimit”, ka shkruar Thaçi. Edhe në Shqipëri, besimtarët myslimanë kremtojnë të martën festën e Kurban Bajramit. Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka uruar këtë festë simbol të sakrificës. Ai shprehet se Kurban Bajrami është simbol i heroizmit, sakrificës, sinqeritetit, devotshmërisë dhe përkushtimit ndaj Zotit, Krijuesit të Gjithësisë e ku besimtarët myslimanë shprehin devotshmërinë e tyre duke bërë kurban dhe duke u solidarizuar më të afërmit, me fqinjët dhe njerëzit në nevojë. Ndërkohë është publikuar dhe programi ku falja e namazit bëhet në orën 07.00 në sheshin Skënderbej, dhe para tij do të zhvillohet ceremonia me lexim të kur’anit, ligjërata dhe përshëndetje.

PS: do pys mbas 25 min. i turke se qfar pertypet.

Tungi.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,403
Reaction score
361
Points
83
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Tani dalin njerzit ne sheshin skenderbe te falen dhe te lexojn kuranin?!
Edhe kisha e ben kte apo jo?
Gezuar festat por qe te dalesh ne shesh per nje feste fetare me duket qesharake.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
8,647
Reaction score
1,186
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gëzuar Bajramin të gjithëve.
 

endrraime

V.I.P
Anëtar
Aug 2, 2017
Postime
395
Reaction score
48
Points
28
Location
Mk
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Urime Kurban Bajramin...

Allahu e bëftë bajramin për ju:
-Gëzim....
-Vepra të pranuara....
-Mëkata të falura...
-Ngritje në gradë...
-Çlirim nga zjarri.....

qdo vitë edhe më të gezuar
 

Sopoti

Banned
Banned
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
11,127
Reaction score
153
Points
63
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Kush feston Gezuar.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,190
Reaction score
620
Points
113
Location
Albania
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gezuar Bajramin!
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,915
Reaction score
659
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gezuar per shume vjet festen e kurban bajramit te gjithe besimtareve!
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
51,231
Reaction score
2,681
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gëzuar të gjithë Kurban Bajramin. :)
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
5,422
Reaction score
435
Points
83
Location
Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak d
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Tani dalin njerzit ne sheshin skenderbe te falen dhe te lexojn kuranin?!
Edhe kisha e ben kte apo jo?
Gezuar festat por qe te dalesh ne shesh per nje feste fetare me duket qesharake.
Per te treguar superioritetin ose per te promovuar besimin por me shume mendoj qe eshte ajo e para; jo se nuk ka objekte fetare per te kryer ritet fetare ne Tirane por sepse te gjitha mbyllen per ti mbledhur besimtaret ne shesh kur eshte festa e Bajramit.
Nuk e kuptoj se si nje shtet laik lejon te bllokohen rruget dhe trotuaret e nje vendi per ritet fetare te nje besimi !?
Gezuar Bajramin !
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
3,716
Reaction score
984
Points
113
Location
Tetove
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Me fat festa e Kurban Bajramit
Festofshi e gezofshi edhe shume Bajrame te tjera mr.me te dashurit e juaj miqt e mi
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
86
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gezuar! Gezuar! Sot ne rruge pashe qindra vete qe po therrnin desh e qengja...
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,025
Reaction score
827
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Gezuar! Gezuar! Sot ne rruge pashe qindra vete qe po therrnin desh e qengja...

Desht dhe qengjat therren ne therretore e jo rrugeve !
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
15,693
Reaction score
1,360
Points
113
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Me duket mua apo gjjthmone bajram eshte?? Lol ca ishte ajo para 1muaji? I get so confused lol
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
86
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Desht dhe qengjat therren ne therretore e jo rrugeve !
nga Laberia nuk ka therrtore se e kane per turp te mos dine te therrin nga bagetia e tyre ne natyre...


p.s. Jashte Vlores, jo ne qytet...
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Reaction score
414
Points
83
Përgjigje e: Me fat festat e Fitër & Kurban Bajramit!

Me duket mua apo gjjthmone bajram eshte?? Lol ca ishte ajo para 1muaji? I get so confused lol
Ai para 2 muajsh ishte bajrami vogel mduket , direkt mbas ramazanit , ndersa sot eshte bajromi madh.

Ti je si 90% e Shqiptarve te Shqipnise , perfshi dhe veten time ku festojme te gjitha festat fetare por qe realisht as na behet vone per fe :D

Ps. Gezuar..
 
Status
Temë e mbyllur.
Top