• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Davidi

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 27, 2013
Postime
185
Reaction score
1
Points
0
"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shën Marisë në 15 gusht ishte një ditë e vecantë për Mitropolinë e Gjirokastrës sepse përvec festës,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranës,Durresit dhe gjithë Shqipërisë.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe për Orthodhoksët e rajonit ...

Funksionimi i parë, e cila në thelb u kthye në "Përurim" u festua në katedralen e re dhe të mrekullueshme të Gjirokastrës.

Kryepeshkopi
Në fjalën e tij, zoti Anastas përgëzoi për punën e bërë për Katedralen e re,e cila është në fazën finale të përfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave të shumë viteve dhe falënderoi besimtarët për përkrahjen e tyre. Përgëzoi Mitropolitin Dhimitër për këmbëngulje dhe durimin e treguar gjatë gjithë kësaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisë së Gjirokastrës për kontributin e tyre në punën e përsosur.

 

juanito02

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 28, 2010
Postime
899
Reaction score
9
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Beni kisha greke beni po mallkimit te shqiptareve si shpetoni dot.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,554
Reaction score
71
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Si ia puthin duart grekut! Ncncncnc...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,689
Reaction score
1,053
Points
113
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Si ia puthin duart grekut! Ncncncnc...
Keta PLEHRAT ma quajne veten skipetare.
Keta jane aq NDYRESIRA,qe femijet SHQIPTARE i edukojne ne vendet e tyre te shenjta ne malet pisis greqiris.
Keshtu Gon.
Gjuajne me gure dhe ne(a ka me qelbsillik) ndertojme varreza.
Mir,mir.....
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
50,923
Reaction score
2,335
Points
113
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.
Shih shih, nuk ma kishte marë mëndja se u ndërtokan në këtë formë Qishat!!!:O Deri më sot e dija se janë shpenzuar eurot lum për to.:((

Merni shëmbull o shqiptarë...merni shëmbull o të humbur....me gjithë ata gurë që i hedh Greqia me gjith Janullatosin Shqipërisë do ta kishim zgjidhur me kohë problemin e strehimit pa shpenzuar asnjë kacidhe.-lutem-
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,098
Reaction score
43
Points
48
Location
Shkodër
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Ndërtoni more shkolla, spitale, qendra shkencore....po mjaft më me kisha e me xhami! Shihni përpara e jo në mesjetë. Në mesjetë ndërtoheshin kisha e xhami, tani kombet që përparojnë janë ato që ndërtojnë shkolla e qendra shkencore!
 

engel

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
1,787
Reaction score
36
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Tani gjithe hallet qe ka Gjirokastra mbaruan.
E gezofshi kishen e re .

Po ndonje bamiresi do bejne ?
 

Rex

V.I.P
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
13,595
Reaction score
327
Points
83
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.Po ky me pantolona te shkurter, ka frike se mos ja merr ngordhesira edhe topet?

Jo mer mos u frikeso, ngordhesires i mjafton qe t'a ka marr trurin. Kaq donte ai.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
27,774
Reaction score
1,388
Points
113
Location
ne NYC
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shën Marisë në 15 gusht ishte një ditë e vecantë për Mitropolinë e Gjirokastrës sepse përvec festës,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranës,Durresit dhe gjithë Shqipërisë.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe për Orthodhoksët e rajonit ...

Funksionimi i parë, e cila në thelb u kthye në "Përurim" u festua në katedralen e re dhe të mrekullueshme të Gjirokastrës.

Kryepeshkopi
Në fjalën e tij, zoti Anastas përgëzoi për punën e bërë për Katedralen e re,e cila është në fazën finale të përfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave të shumë viteve dhe falënderoi besimtarët për përkrahjen e tyre. Përgëzoi Mitropolitin Dhimitër për këmbëngulje dhe durimin e treguar gjatë gjithë kësaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisë së Gjirokastrës për kontributin e tyre në punën e përsosur.
JAN BO KISHAT (DHE XHAMITE) SI "McDonalds"......SHERBEJNE USHQIM (SHPIRTEROR) TE MYKUR DHE TE SHPEJTE.....PO HARRONI DICKA..... QE PASURIA E PATUNDSHME E TYRE ESHTE ARSYEJA E VERTETE PERSE HIDHEN E PERDRIDHEN BUBAJKAT.....KA ARDH KOHA QE TU VIHET TAKSE KETYRE FELLIQSIRAVE.
 

Dardan.Ks

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 30, 2012
Postime
1,196
Reaction score
14
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Paramendoni sikur te kishte qen ky Janulla nje Arabe apo Turke ne krye te Komunitetit Musliman ne Shqiperi kosove apo Maqedoni si do reagonin Ortodokset e Shqiperis.


 

Dardan.Ks

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 30, 2012
Postime
1,196
Reaction score
14
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

"Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha" keshtu pat thene kryepeshkopi Anastas para disa vitesh,e ku ka pergjigje me te bukur se kjo ne keto dite kur Kryepeshkopi beri inagurimin e katedrales se re te mrekullueshme te Gjirokastres.

Kryepeshkopi Anastas( Janullatos ) viziton Gjirokastren
Festa e Shën Marisë në 15 gusht ishte një ditë e vecantë për Mitropolinë e Gjirokastrës sepse përvec festës,me ta ndodhej edhe Kryepeshkopi i Tiranës,Durresit dhe gjithë Shqipërisë.Ai shoqerohej gjithashtu nga Episkopi i Amantias,Nathanaeli.

Anastasi: puna e madhe për Orthodhoksët e rajonit ...

Funksionimi i parë, e cila në thelb u kthye në "Përurim" u festua në katedralen e re dhe të mrekullueshme të Gjirokastrës.

Kryepeshkopi
Në fjalën e tij, zoti Anastas përgëzoi për punën e bërë për Katedralen e re,e cila është në fazën finale të përfundimit, pas mundimeve dhe sakrificave të shumë viteve dhe falënderoi besimtarët për përkrahjen e tyre. Përgëzoi Mitropolitin Dhimitër për këmbëngulje dhe durimin e treguar gjatë gjithë kësaj periudhe, si dhe drejtuesit e Mitropolisë së Gjirokastrës për kontributin e tyre në punën e përsosur.


Anastasi: puna e madhe për Orthodhoksët e rajonit ...

Cka do te thote kjo Ortodokset e Rajonit a?do te thote kjo se Janullati deshiron Integrimin e Ortodokve te Shqiperis me Ortodokset e Rajonit si Serbet Greket Maqedonet Malazezet Bullgaret Rumunet dhe Russet, shtete keto qe perfaqsojne ket fe dhe te cilat Historikisht kan qen dhe jane per zhdukjen e Kombit Shqiptare, a?do ti integroj Janulla Ortodokset Shqiptare ne ket familje fetare ne qofte se po a rrezikon kjo Shqiperin dhe Kombin Shqiptare duke pase parasysh Integrimin e Ortodoksve te Shqiperis ne Institucionet e Shtetit Shqiptare, dhe a munde te qoje kjo ne ndarje fetare ne Shqiperi dhe humbje te besimit ndaje Shqiptarve Ortodokse te Integruar ne Familje pan-Ortodokse te Rajonit nga Shqiptaret tjere.
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,061
Reaction score
6
Points
0
Përgjigje e: Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.

Shih shih, nuk ma kishte marë mëndja se u ndërtokan në këtë formë Qishat!!!:O Deri më sot e dija se janë shpenzuar eurot lum për to.:((

Merni shëmbull o shqiptarë...merni shëmbull o të humbur....me gjithë ata gurë që i hedh Greqia me gjith Janullatosin Shqipërisë do ta kishim zgjidhur me kohë problemin e strehimit pa shpenzuar asnjë kacidhe.-lutem-
C'mendimi keni sot 6 vjet me vone per kete koment?

Kurozitet edhe ndaj perkatesise fetare nga ana babait tend.

Paramendoni sikur te kishte qen ky Janulla nje Arabe apo Turke ne krye te Komunitetit Musliman ne Shqiperi kosove apo Maqedoni si do reagonin Ortodokset e Shqiperis.


Imagjinonin sikur ne mes te Prishtines Xhamia te mbante emrin e vrastarit gjenocidal te Shqiptareve, Mehmet Fatihu? Imagjino sikur Shqptaret ti nderronin emrat ne Muhamet, Mahmut, Muharrem edhe Hamut. Imagjinoni sikur te shtohesh iftar ne mes te bulevardeve Shqiptare me mjekrosha qe flasin ne emer te "Allahut" me emra si ato te larte permenduara, kur falen ne xhamia si ajo e larte permenduara.

Sikur nuk kemi nevoj ti imagjinojm keto gjera. Sepse keto qe thash un jane realitet.
 
Last edited:
Top