• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendimi i castit.....

nghi ngo

V.I.P
Anëtar
Nov 22, 2013
Postime
2,206
Reaction score
86
Points
48
Do me quani te cmendur,por e pranoj qe jam nganjehere..sot kemi ftuar te dalim me familjen e nje shokut te tim shoq,do shkojme te hame diku..ate njeri se duroj dot ,por cti bej burrit se thote e bej per obligim moral se me ka ndihmuar kur punonte,por harron se ne saj te tij humbi edhe punen...aty ku do shkojme te hame dreqi e marrte nuk shitet alkol dhe besoj se do pi dicka perpara ,do iki e dehur nga shtepia dhe do perpiqem te jem e sjellshme dhe e dekontraktuar ca ore sa te takohemi me ata..shpresoj te jete hera e fundit qe i shoh..dhe e bindur qe edhe kesaj here im shoq do paguaj se ata gjithmone harrojne kardin bankere... Eh
Si e humbi Punen ne saj te tij? Dhe ju I keni ftuar per te dale bashke???
 

Lea

Duaj né di te duash!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
9,795
Reaction score
523
Points
113
Location
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Do me quani te cmendur,por e pranoj qe jam nganjehere..sot kemi ftuar te dalim me familjen e nje shokut te tim shoq,do shkojme te hame diku..ate njeri se duroj dot ,por cti bej burrit se thote e bej per obligim moral se me ka ndihmuar kur punonte,por harron se ne saj te tij humbi edhe punen...aty ku do shkojme te hame dreqi e marrte nuk shitet alkol dhe besoj se do pi dicka perpara ,do iki e dehur nga shtepia dhe do perpiqem te jem e sjellshme dhe e dekontraktuar ca ore sa te takohemi me ata..shpresoj te jete hera e fundit qe i shoh..dhe e bindur qe edhe kesaj here im shoq do paguaj se ata gjithmone harrojne kardin bankere... Eh
Dhe ju luani rolin e budallait, qe skeni as kart as kulet me vete! Sa e lezecme kjo gje edhe te ftojne edhe te lejne te paguash mahh

Ps: Po mendoja te beja nje set fotosh per vajzen, me atmosfer viti ri:)
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
5,708
Reaction score
331
Points
83
Se moren akoma nga atje ku prisnit pergjigje? Pak si pyetje personale dhe pa dashur te behem e bezdis'shme apo te fus hundet aty ku sme takojne,por meqe ti I ke ndare me ne ...ku eshte problemi, pse e humbi punen aty ku ishte ?

Shpresoj dhe uroj te shkoje gjithcka mire gjithsesi!
Faleminderit, eshte shume e komplikuar per tu shpjeguar si situte.. Ishte nje obligim moral qe duhej bere pavaresisht nga situata... Dreka zgjati mire, megjithese isha e pire kur arrita, fytyra me ishte bere tere pulla te kuqe,rruges u zura edhe me tim shoq qe me detyronte te dilja me njerez qe per mendimin tim na bene keq.. Ata si zakonisht erdhen me 40 minuta vonese.. Por si perfundim gjate drekes u perpoqa qe mos ta jipja veten.. Sic pritej ne paguam dhe me pas dolem, rruges ai u zu me gruan, u ndame duke i lene te zihen me tutje... Embelsirat ishin te mira
C'est la vie
 

Attachments

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
7,303
Reaction score
323
Points
83
Location
Atje ku më le!
Arritja e një ëndrre nuk është e lehtë, për fat të mirë është nata që na fton të ëndërrosh...
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Mos valle Petin e quajne Loni !?


Gbr
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,204
Reaction score
1,338
Points
113
If you want to know what a man's like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals.
-J.K. Rowling
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,207
Reaction score
578
Points
113
Po pres javen qeter, ti hipi ballonjes edhe te ik ke tu Lugines deri aty nga viti i ri, pastaj besoj qe do ik edhe ke Odhbenia, nese me del rruga, e ke kufiri ti recitoj vjershen e Mirush Kabashit, ne tekstit tim atij duganjerit 😁 edhe ti them; qe une jame ketu, kur ishte Iliri, kur nuk isha as une e nuk ishe as ti, kush te ka nxerre ketu te marresh gjoba ? nenen, ty edhe atij ``fumato`` se mire e tha njeri, une shkoj ke shteti i Kastriotit, jo i Kastratit -qesh- niente gjoba pagare, vavanculo -pis-
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,204
Reaction score
1,338
Points
113
Une e kuptoj qe zhgenjimet apo e kunderta shkojne/ndodhin/maten me kohen... dmth , kur themi....lerja kohes , vete koha do ta tregoje, ja leme kohes, koha e tregoi etj etj etj .


Ps.. maybe I’m wrong , but that’s how I see it .
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,504
Reaction score
440
Points
83
E vertet kjo. :)
Vetem ne rastin kur nga pesimet njeriu meson, pra nxjerr nje mesim e jo gjithmone ndodh kjo ,ka njerez qe nga pesimet/zhgenjimet nuk mesojne kurr dhe riperseritin te njejta gabime me shpresen se kesaj here do te jete ndryshe...
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,368
Reaction score
118
Points
63
Qe ketu e ne vit te Ri asnje minut pushim. Duhet perfituar . Sikur dita te qe me e gjate do kish qene me e lehte . Drita e diellit me ndihmon .
Do filloj te ha ne pjata plastike e te vesh rraqe prej letre nji perdorimshme me kursy kohe .
🤣
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
5,298
Reaction score
494
Points
83
I thane,

- Na thuaj nje rrene!

- Me gesim, po shkoj ne pune! -ja ktheu....
 
Top