• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihme ju lutem!

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Fakti është se kjo ngjarje ndodh ditën e Pashkës se Madhe, dite kur i perndrituri Krisht ngjallet prej se vdekurish.

Leka i Madh lidhi Besë me fiset tjera ilire,dhe zoti ia dhuroi botën për ta sunduar. Por Zoti e mallkoi shumë kur ai u martua me një të huaj.

@PRUDE.

Partizonet u merrshin me lufte apo kinse.

KLM ka Beni se po me therrasin(pa kinse ket here).
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
15,183
Reaction score
927
Points
113
ka ndonje me dell artistik ketu rrotull?
Nese me ndihmon kush, si mund te ishte nje vazhdim i supozuar i romanit te Kadarese, ”Kush e solli Doruntinen”?

mduhet te ndihmoj femijet me detyrat e shqipes.
Vazhdoje me nje enderr te Doruntines, pasi eshte e vetmja mundesi ta falenderonte Kostandinin per besen e dhene :D
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,368
Reaction score
117
Points
63
pasi e sjell. si nje kapitull te ri, pas vepres se Kadarese.
Stise diku keshtu. Sikur "konstandini " qe solli doruntinen te qe binjaku i te vertetit por asokohe te lindje binjake te konsiderohej mekat dhe e jema qe e lind shtrige apo heretike. Per te shpetuar familjen dhe femijet e tjere athere vendosin qe njerin nga binjaket qe ne lindje e ne fshehtesi ta degedisin diku larg ne ndonje familjen tjeter.
Pas vdekjes se vellezerve "konstandini" binjak vihet ne kerkim te nenes se verrete e te motres mbetur gialle e te come amanetin e te vellait i duket subliminale.
Zbuluar e verteta e jema vdes nga turpi dhe Doruntina te gropose te verteten ne mbrojtje te se jemes.
Ps. Zbukuroje nje cike vete se e hodha shpejt e shpejt si ide.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,475
Reaction score
902
Points
113
Po "femer" ma ke te shkreten. :)
Interesant. Mgjs une e kam bere qe kostandini nuk kishte vdekur dhe kishte qene nje ngaterres mes gjithe te vdekurve nga lufta dhe epidemia.
Por kete variant po e perdor per detyren e femiut tjeter.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,475
Reaction score
902
Points
113
Vazhdoje me nje enderr te Doruntines, pasi eshte e vetmja mundesi ta falenderonte Kostandinin per besen e dhene :D
Po, nuk do te ishte keq. Halli eshte se zysha e do me 1500 fjale. Shtriga. :D
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,475
Reaction score
902
Points
113
-shok- Ia dola. Dy variante paralel eshte arritje.

Kush i do per kalamojt, ua ofroj padiava. ;)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
5,247
Reaction score
473
Points
83
8. Kohe te tjera kto Xhina.
O prude,

Po mire mi, vetem ju "plakat", e forumit merreni me kalamajt? Burrat kalamajte vetem i kane bere?

Ne ne kohen tone, sna i bonte njeri detyrat...

Lejini cunat, te shprehin gjithe kreativitetin e tyre se letersi eshte,..:D
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,475
Reaction score
902
Points
113
O prude,

Po mire mi, vetem ju "plakat", e forumit merreni me kalamajt? Burrat kalamajte vetem i kane bere?

Ne ne kohen tone, sna i bonte njeri detyrat...

Lejini cunat, te shprehin gjithe kreativitetin e tyre se letersi eshte,..:D
Rri se mire jam. Baba ka marre persiper financat. ;) Plus dhe gjetjen e biletave per stadium. :D

Nuk kane dell. Keshtu qe u kursej kohen per lende me te rendesishme. Pastaj me keto lloj detyrash koti, per mendimin tim, nuk ia vlen te coroditesh.
Edhe dikur ne oren e hartimit, gjysma a klases e kishte gati nga shtepia. Pak veta kishin fantazi dhe pasion per tu shprehur ne leter.
 

lonely_lion

在中国的某个地方
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
5,325
Reaction score
116
Points
63
Rri se mire jam. Baba ka marre persiper financat. ;) Plus dhe gjetjen e biletave per stadium. :D

Nuk kane dell. Keshtu qe u kursej kohen per lende me te rendesishme. Pastaj me keto lloj detyrash koti, per mendimin tim, nuk ia vlen te coroditesh.
Edhe dikur ne oren e hartimit, gjysma a klases e kishte gati nga shtepia. Pak veta kishin fantazi dhe pasion per tu shprehur ne leter.
@Prude me habite me ate versionin e Konstandinit (vazhdimin qe kerkonte mesuesja). Sinqerisht.... do jete mesuese e mete ajo se nuk ka mundesi.
Nuk ka vazhdim me te bukur se ai qe i ka bere. Kadareja '' Kush e solli Doruntinen''. Dhe jo vetem i bukur por gjenial.

E kam sjelle dhe me pare ne kete forum. Po e risjell.

Asaj mesueses qe kerkon vazhdim tjeter i thuaj ik e bej cicin (mesuese vrome).


 

Attachments

Last edited:

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
A munet me na informue per kte <evenimentin>.....apo perse nuk asht krye!!!!!

The Future of Kosovo; in conversation with Hashim Thaçi .

Wednesday 5 December, 17.00-18.00

Speaker: Hashim Thaçi, President of the Republic of Kosovo

Discussant: Sir Robert Cooper, former Counsellor of the European External Action Service and fomer Special Advisor at the European Commission

Chair: Professor Mary Kaldor, Director of the Conflict and Civil Society Research Unit, Department of International Development.

Perse?

PLEASE NOTE: Unfortunately this event is cancelled due to unforeseeable circumstances. We apologise for any inconvenience caused.

CANCELLED.

Danke ne perparesi.

Me leje Beno!
Urdhero SystemA.
Kush e dgjo kte KURACIN.
HVALA............. GRUPI ``Ec``-hug-
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,618
Reaction score
498
Points
83
ok nje kapitull i ri mund te jet, qe Doruntina kthehet mbrapa tek burri, por Konstatini e merr dhe e dergon perseri tek mamaja, cdo here :D Mamaja vendos te vrasi veten qe te heq kete mallkim :D
Fajtori kryesor eshte autori i kapitullit te pare !
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,256
Reaction score
241
Points
63
Mga titulli menjeher supozova qe Mano kishte nevoje per ndihm te indentifikoje komunistat e forumit,lol
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Fajtori kryesor eshte autori i kapitullit te pare !
Mjesi katnaro.....

Qfar shkrujn kta fransuate.....

La Haute-Savoie, camp de base d’espions russes spécialisés dans les assassinats ciblés.
Une traque a permis de localiser quinze officiers du renseignement militaire. Certains y sont venus à de nombreuses reprises, en provenance de Londres, d’Espagne ou de Suisse.

APET ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.... -qesh- -qesh- -qesh-
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Mirdita Motra dhe vllazen.
Pasiqe kam shume kostume sportive si per SHEMBULL.....amerikane(qudi Beno),gjermane,italiane dhe nje triko SHQIPTARE,mendoj qe ti shtoj koleksionit TIM edhe kete(ose keto)....LOL.
Thjesht deshiroj mendimin e juaj.Femrat kane=PERPARESI te VECANTE.
PS: mbasi ti keni SHIKUAR,nuk dua komente IDIOTE me flamur.
Danke dhe urdheroni....
41HyTl6hUPL._AC_US218_.jpg71Z9yeohB5L._UX342_.jpgRussia-Adler-Herren-T-Shirt-WM.jpg

Sepse me PELQEN ....SHQIPONJA.
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
214
Reaction score
78
Points
28
Nuk e kuptova pyetjen, hallin dhe as çfarë ndihme do.
Por logjika që ke postuar tre foto, mendoj do një mendim se çfarë të zgjedhësh.
Nëse po, mua më duket më mirë e fundit, pasi shkruan rusia me shkronja latine.
 
Top