• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nga jeta e njerëzve me "peshë" ( VIP-ave )

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Një njeri quhet me "peshë", i rëndësishëm ( important) kur pas vetes ka një bagazh veprimtarie, i cili kazgjuar kërshërinë tek të tjerët.

Sa herë përmendet një person i tillë, ne bëhemi kureshtarë dhe lexojmë atë që thueht për të.

Shpesh për njerëz të tillë bëhen edhe thashetheme ...

Të sjellim këtu dicka nga njerëzit e tillë.

Po filloj unë me dy ... vazhdojeni ju!
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Dhipat jan cool `bam`
Përveç shumë virtyteve tjera, Perfomer më ben ta admiroj si personin pa komplekese - jokompleksive.

Tash pak humor:
( nuk po jap sqarime, po e them shkurt, por qart )

Mashkullit s'i ka hije të jetë vip!
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Me korse dhe tanga! Oriola Marashi pozon seksi në mes të dëborës, nuk e ndjen të ftohtin fare (FOTO)

o, Oriola ka dalë në dëborë duke treguar edhe setin e veshjes intime ngjyrë të zeza, të dizenjuara nga mikesha e saj e ngushtë, Aurela Hoxha.

Marashi25 Nëntor, 2019 20:22

SPANJË– Modelja e njohur shqiptare, Oriola Marashi nuk i kursen pozat e nxehta kudo që udhëton. Së fundmi, ajo ka postuar foto mes dëborës nga Barcelona, Spanjë.

Në foton e postuar nga vetë ajo, Oriola ka dalë në dëborë duke treguar edhe setin e veshjes intime ngjyrë të zeza, të dizenjuara nga mikesha e saj e ngushtë, Aurela Hoxha.

Po vjen po vjen…,”-shkruan krahas fotos modelja shumë e njohur.


Postimi i Oriola Marashit

Mesa duket ajo nuk i ka problem temperaturat e ulëta, madje bën çfarë të jetë e mundur për t’i rritur ato.

(k.m/dosja.al)

foto 1

foto 2
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Na çuditi! U nda pas 14 vitesh me Norën, Roberti flet për ‘dashnoret’: Janë në modë, s’ka shqiptar që s’e ka një. Të shkretat nuk përmenden

Këngëtari Robert Berisha është shprehur se kënga e tij e radhës u dedikohet dashnoreve pasi e gjithë vëmendje u shkon grave dhe ndjehen keq.
Featured image of article: Na çuditi! U nda pas 14 vitesh me Norën, Roberti flet për ‘dashnoret’: Janë në modë, s’ka shqiptar që s’e ka një. Të shkretat nuk përmenden
Robert Berisha
9 Dhjetor, 2019 22:14
TIRANË– Këngëtari Robert Berisha i ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ka folur për një temë që rrallëherë hapet në televizione.
Gjatë fjalës së tij, Berisha është shprehur se kënga e tij e radhës u dedikohet dashnoreve pasi e gjithë vëmendje u shkon grave dhe ndjehen keq.
“Është shumë in ta bëj këtë këngë sepse se besoj që ka shqiptar që nuk e ka një dashnore. Puna e dashnoreve është shumë në modë. Besoj se do t’u pëlqejë kënga ime. Gruaja e ka vendin e saj në shtëpi, por edhe dashnoreve është mirë që t’u dedikohet këngë se edhe ato të shkretat kanë nevojë të përmenden,”-tha Berisha.

Më tej, ai ka shtuar se kënga nuk ka të bëj me jetën e tij personale pasi nuk e menaxhon dot një grua dhe një të dashur. Kujtojmë se disa kohë më parë Berisha u nda pas 14 vitesh lidhje me këngëtaren tjetër Nora Istrefi, me të cilën ka edhe një vajzë.
(k.m/dosja.al)
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Një njeri quhet me "peshë", i rëndësishëm ( important) kur pas vetes ka një bagazh veprimtarie, i cili kazgjuar kërshërinë tek të tjerët.

Sa herë përmendet një person i tillë, ne bëhemi kureshtarë dhe lexojmë atë që thueht për të.

Shpesh për njerëz të tillë bëhen edhe thashetheme ...

Të sjellim këtu dicka nga njerëzit e tillë.

Po filloj unë me dy ... vazhdojeni ju!
Anne
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Na çuditi! U nda pas 14 vitesh me Norën, Roberti flet për ‘dashnoret’: Janë në modë, s’ka shqiptar që s’e ka një. Të shkretat nuk përmenden

Këngëtari Robert Berisha është shprehur se kënga e tij e radhës u dedikohet dashnoreve pasi e gjithë vëmendje u shkon grave dhe ndjehen keq.
Featured image of article: Na çuditi! U nda pas 14 vitesh me Norën, Roberti flet për ‘dashnoret’: Janë në modë, s’ka shqiptar që s’e ka një. Të shkretat nuk përmenden
Robert Berisha
9 Dhjetor, 2019 22:14
TIRANË– Këngëtari Robert Berisha i ftuar në emisionin “Ftesë në 5” ka folur për një temë që rrallëherë hapet në televizione.
Gjatë fjalës së tij, Berisha është shprehur se kënga e tij e radhës u dedikohet dashnoreve pasi e gjithë vëmendje u shkon grave dhe ndjehen keq.
“Është shumë in ta bëj këtë këngë sepse se besoj që ka shqiptar që nuk e ka një dashnore. Puna e dashnoreve është shumë në modë. Besoj se do t’u pëlqejë kënga ime. Gruaja e ka vendin e saj në shtëpi, por edhe dashnoreve është mirë që t’u dedikohet këngë se edhe ato të shkretat kanë nevojë të përmenden,”-tha Berisha.

Më tej, ai ka shtuar se kënga nuk ka të bëj me jetën e tij personale pasi nuk e menaxhon dot një grua dhe një të dashur. Kujtojmë se disa kohë më parë Berisha u nda pas 14 vitesh lidhje me këngëtaren tjetër Nora Istrefi, me të cilën ka edhe një vajzë.
(k.m/dosja.al)

Duhet te kete qene me Boren!


Anne
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
“Të lutem ktheu prapë”/ Nora Istrefi dhe Robert Berisha sërish bashkë? Këngëtarja bën veprimin e papritur (FOTO)

Këngëtarja ka publikuar këngën e fundit të Robertit me titull "Sa të kam dasht".
Featured image of article: “Të lutem ktheu prapë”/ Nora Istrefi dhe Robert Berisha sërish bashkë? Këngëtarja bën veprimin e papritur (FOTO)

Nora Istredi dhe Robert Berisha.
17 Dhjetor, 2019 7:57

Kosovë- Edhe pas ndarjes, Robert Berisha dhe Nora Istrefi mesa duket kanë miqësi mes tyre. Dyshja i dha fund martesës disavjeçare, nga e cila kanë edhe një vajzë, Renee dhe sipas Robertit dashuria mes tyre tashmë ka mbaruar.

Pas ndajres këngëtarja Nora Istrefi është treguar më e tërhequr dhe i ka pasur të pakta deklaratat publike për ndarjen. Megjithatë së fundmi këngëtarja ka bërë një reagim që nuk pritej. Ajo ka publikuar në Instastory këngën më të re të Robertit “T’kam dasht”, që thuhet se është dedikim për të.

Nuk dihet ende nëse çifti por përpiqet të kthehen sërish bashkë apo duan të kenë vetëm miqëri. Në këngën e fundit të Roberit, thuhet: “Sa t’kam dasht, të lutem kthehu prapë”. Kjo na ngjall shumë dyshime.
J.V/Dosja.al
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
“Flitej për epidemi kolere”/ Bashkëshorti i Majlinda Bregut rrëfen si u njoh me ish-deputeten: Jepte lajmet e orës 20:00 në TVSH

Ajazi është i martuar prej 22 vitesh me ish- deputeten demokrate Majlinda Bregun, dhe janë prindër të dy fëmijëve. Në studio, ai ka treguar se ka qenë realizimi i kronikës për kolerën, që u bë shkak i njohjes midis tyre.
Featured image of article: “Flitej për epidemi kolere”/ Bashkëshorti i Majlinda Bregut rrëfen si u njoh me ish-deputeten: Jepte lajmet e orës 20:00 në TVSH

Namik Ajazi
20 Dhjetor, 2019 21:29 Përditësuar: 21:31

TIRANË- Regjisori i njohur, Namik Ajazi ka qenë i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Filmi i tij “Amanet” ka rrëmbyer çmimin e parë në Festivalin e Filmit në Salerno, mes 73 filmave artistikë me metrazh të gjatë.

Ajazi është i martuar prej 22 vitesh me ish- deputeten demokrate Majlinda Bregun, dhe janë prindër të dy fëmijëve. Në studio, ai ka treguar se ka qenë realizimi i kronikës për kolerën, që u bë shkak i njohjes midis tyre.


Jemi njohur në TVSH, ishte një moment në ’94, kur u fol për një epidemi kolere. Unë vij nga Telenora për të xhiruar diçka, me një grup miks, pra do të përdornim të njëjtin operator dhe Majlinda asokohe bashkëpunonte me televizionin, ishte në vitin e fundit në Fakultetin e Shkencave Sociale, bashkëpunonte me televizionin si gazetare dhe spikere lajmesh e orës 20:00. Kështu që qëlluam që bëmë atë udhëtim bashkë për të bërë kronikën. Nuk ishte mbase kolera, por kjo u bë shkak i njohjes mbas së cilës ne filluam të takoheshim. Unë vendosa të bëj hapin e madh të fejoheshim dhe të krijonim familje”.

Marrë nga Klan Tv

Ndiq videon:

 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Me këmbët e ngritura lart në pasqyrë, Enca provokon ndjekësit (FOTO)

Enca është shumë aktive në rrjete sociale, ku publikon shpesh foto provokuese.
Featured image of article: Me këmbët e ngritura lart në pasqyrë, Enca provokon ndjekësit (FOTO)

Enca Haxhia
21 Dhjetor, 2019 10:30
TIRANË- Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia është një ndër emrat që përflitet shpesh herë në mediet rozë, për jetën dhe postimet që ajo bën herë pas here.
Enca është shumë aktive në rrjete sociale, ku publikon shpesh foto provokuese që nuk kalojnë pa u komentuar nga ndjekësit e saj. Edhe së fundmi në ‘Instagram”, këngëtarja shfaqet e veshur me një kostum rozë, i cili i shkon shumë.
Enca Haxhia
Ndërkohë poza që Enca ka marrë është paksa provokuese. Ajo shfaqet e shtrirë për tokë teksa këmbët i ka të ngritura lart në mur.

Ç’kemiiii ”, shkruan ajo krahas fotove që kanë marrë menjëherë me mijëra pëlqime.
(a.m/dosja.al)
 

rowe

V.I.P
Anëtar
Dec 6, 2019
Postime
1,226
Reaction score
779
Points
113
Te them te drejten Gi de Masha, keto lloj njerez nuk kane kurrefare rendesie apo peshe ne jeten time. Ne fakt, as nuk mar mundimin t’i ndjek.
Fiks, per mua nje Elushe= 100 nora istrefi....dmth nora esht NIP, not important person...
Ohu sa "VIP-a" ka qe jane "NIP", 99,999% e tyre. I dont give a shit about them.
Per mua VIP-a jane te afermit, miqt dhe mikeshat e verteta, nobody else.
 

Viking

*Odin*
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
10,892
Reaction score
495
Points
83
Location
Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is
Dhipat jan cool `bam`
Kur ishim te vegjel mundoheshim te flisnim mbrapsh qe mos na kuptonin si te fomonim Kodim ne te cilen asnje nuk te kuptonte ate qe bisedoje ti me nje shok apo ndonje shoqe tek tuk te shkathet si ty.

Ideja ishte te ngatroje Rrokjet dmth

O lali si je more mire?

O lila is ej remo remi?

rëmi rëmi mike surpa meshu nepu 😂

Dhipa tani paramendoje vete 🤔😜😂
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,804
Reaction score
520
Points
113
Location
Danimarkë
Prishën fejesën pas ‘trádhëtisë’ me Leo Di Caprion, Shpat Kasapi flet për ndarjen nga Afërdita Dreshaj: Jemi marrë vesh, çfarë ndjeva kur s’më ftoi në dasmë

I pyetur nga moderatorja e emisionit për ndarjen nga modelja e njohur, e cila ka qënë e fejuara e tij, Afërdita Dreshaj, Shpati i ka bërë 'bisht' duke mos dhënë një përgjigje.

Featured image of article: Prishën fejesën pas ‘trádhëtisë’ me Leo Di Caprion, Shpat Kasapi flet për ndarjen nga Afërdita Dreshaj: Jemi marrë vesh, çfarë ndjeva kur s’më ftoi në dasmë


Afërdita Dreshaj dhe Shpat Kasapi
1 Janar, 2020 22:13 Përditësuar: 22:14
TIRANË– Këngëtari Shpat Kasapi ka qënë i ftuar në emisionin “Glamou Zone”, ku edhe ka folur për jetën e tij private.
I pyetur nga moderatorja e emisionit për ndarjen nga modelja e njohur, e cila ka qënë e fejuara e tij, Afërdita Dreshaj, Shpati i ka bërë ‘bisht’ duke mos dhënë një përgjigje.
Shpati ka pranuar se nuk do të flasë më për të pasi të dy kishin rënë dakord që të mos e përmendnin më lidhjen e tyre.

PJESË NGA INTERVISTA:
PYETJE
: Për cilën nga ishet e tua të qan zemra?
Shpat Kasapi: Kam një nga shkolla e mesme, dashuria e parë. Jo ajo që mendon ti.
PYETJE: A të ngeli hatri që nuk të ftoi Afërdita në dasëm?
Shpat Kasapi: Jo fare, as nuk e prisja të më ftonte.
PYETJE: Nuk keni mbetur miq?
Shpat Kasapi: Fare.
PYETJE: Cila është arsyeja e ndarjes?
Shpat Kasapi: Nuk dua të flas, jemi marrë vesh bashkë dhe e kemi lënë kështu.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,653
Reaction score
514
Points
113
N'Amerike keni shume njerez me peshe ! Veç burgera hane...!
 
Top