• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nominimet per Oscar 2020

busavata

Dr. për Rock & Roll
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,385
Reaction score
113
Points
63
Location
Gjilan
Here is the full list of 2020 Oscar nominations:

Best Picture:

“Ford v Ferrari”
“The Irishman”
“Jojo Rabbit”
“Joker”
“Little Women”
“Marriage Story”
“1917”
“Once Upon a Time in Hollywood”
“Parasite”

Lead Actor:

Antonio Banderas “Pain and Glory”
Leonardo DiCaprio “Once Upon a Time in Hollywood”
Adam Driver “Marriage Story”
Joaquin Phoenix “Joker”
Jonathan Pryce “The Two Popes”

Lead Actress:

Cynthia Erivo “Harriet”
Scarlett Johansson “Marriage Story”
Saoirse Ronan “Little Women”
Charlize Theron “Bombshell”
Renee Zellweger “Judy”

Supporting Actor:

Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
Anthony Hopkins, “The Two Popes”
Al Pacino, “The Irishman”
Joe Pesci, “The Irishman”
Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollywood”

Supporting Actress:

Kathy Bates, “Richard Jewell”
Laura Dern, “Marriage Story”
Scarlett Johannson, “Jojo Rabbit”
Florence Pugh, “Little Women”
Margot Robbie, “Bombshell”

Director:

Martin Scorsese, “The Irishman”
Todd Phillips, “Joker”
Sam Mendes, “1917”
Quentin Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood”
Bong Joon Ho, “Parasite”

Animated Feature:

“How to Train Your Dragon: The Hidden World” Dean DeBlois
“I Lost My Body” Jeremy Clapin
“Klaus” Sergio Pablos
“Missing Link” Chris Butler
“Toy Story 4” Josh Cooley

Animated Short:

“Dcera,” Daria Kashcheeva
“Hair Love,” Matthew A. Cherry
“Kitbull,” Rosana Sullivan
“Memorable,” Bruno Collet
“Sister,” Siqi Song

Adapted Screenplay:

“The Irishman,” Steven Zaillian
“Jojo Rabbit,” Taika Waititi
“Joker,” Todd Phillips, Scott Silver
“Just Mercy” Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham
“Little Women,” Greta Gerwig
“The Two Popes,” Anthony McCarten

Original Screenplay:

“Knives Out,” Rian Johnson
“Marriage Story,” Noah Baumbach
“1917,” Sam Mendes and Krysty Wilson-Cairns
“Once Upon a Time in Hollywood,” Quentin Tarantino
“Parasite,” Bong Joon-ho, Jin Won Han

Cinematography:

“The Irishman,” Rodrigo Prieto
“Joker,” Lawrence Sher
“The Lighthouse,” Jarin Blaschke
“1917,” Roger Deakins
“Once Upon a Time in Hollywood,” Robert Richardson
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
U nderlikua keq puna.
Gjynah Adam Driver qe do perballet me Joaquin Phoenix.
Pale per regjizore dhe role dytesore.
Nuk di kujt t’ja jap voten time me pare. 🙈😞
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Zgjedhjet e mija per filmat qe kam pare.


Joaquin Phoenix

 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Laura Dern


Ka luajtur nje film me Nicolas Cage kur ka qene e re, edhe ate e ka qare. 💕


@Kurt, kur te zgjohesh nga 22 ore gjume,lol, shihe kete video. Lol
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
15,183
Reaction score
926
Points
113
Vec ate me Pope kam pa une e fillova pak ate marriage story, shume mbrapa keto kohet e fundit me flimat. Nuk jam up to date. 🤨
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Tod Phillips dhe Martin Scorsese ( te dy)
Le ta ndajne pergjysem statujen. Lol💕
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Vec ate me Pope kam pa une e fillova pak ate marriage story, shume mbrapa keto kohet e fundit me flimat. Nuk jam up to date. 🤨
Nuk ke faj, s'di c'te shohesh me pare me tere keto opsione qe kemi tani.
As Klausin s'e pe per Xmas? 😜
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,256
Reaction score
241
Points
63
Adam Driver

Nuk ja vlen kjo drame mes cifteve, femrat e duan ket gje me shume. Me duket dicka patetike qe skam durim ta shoh dot as filmin.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Nuk ja vlen kjo drame mes cifteve, femrat e duan ket gje me shume. Me duket dicka patetike qe skam durim ta shoh dot as filmin.
Une nuk te thashe filmin por vetem ate skene me avokaten ( laura dern)
E kisha me shaka, por nejse.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,256
Reaction score
241
Points
63
Une nuk te thashe filmin por vetem ate skene me avokaten ( laura dern)
E kisha me shaka, por nejse.
E kuptoj, ajo skena i fitoi golden globes asaj si duket, se ka folur kunder burrave gjoja se femra e ka shnderru burrin modern ne burre te “mire” qe eshte sot,lol
Nui e kam pare filmin se skam durim oer dramat e cifteve.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Nuk ka shume rendesi se cfare ka thene, por si e ka thene. Aty qendron merita e aktoreve se scriptet sjane te tyre. 😜
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
9,968
Reaction score
467
Points
83
Ky eshte filmi qe perfaqesoi Shqiperine per kategorine internacionale. Nuk e mori nominimin per pak gje fare. Nje nga producentet e filmit eshte shoku im i femijerise. Sot eshte premiera e filmit ne Manhattan.

ky eshte nji nga aktoret ne film...
Christoph-Waltz-actor-Academy-Award-Django-Unchained-2013.jpg
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,163
Reaction score
1,443
Points
113
Cila ishte ajo gjeja e pakte fare qe e skualifikoi?
 
Top