• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nominimet per Oscar 2020

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,769
Reaction score
1,092
Points
113
Ok, u kenaqa me cmimet. ❤

Nga doli ky buckoja i korese jugore? Bravo i qofte!!
@SystemA , qenke llahtari per parashikime. 😜

Kush mund te sjelle ndonje link, te shoh “Parasite”.
Language is a core expression of identity. Subtitles do not divide or disqualify - they’re gateways into incredible stories you might have otherwise never known. ......FOLI AKTORI=BRILIANT.

Deri me tani FILMI eshte ne vendin e 25-te nga 250 filmat me te mire te te gjithe kohrave.
Sepse në filmin e tij, REGJIZORI si asnjë tjetër nga kolegët e tij amerikanë, gjen mënyra plotësisht të freskëta për të derguar mesazhin në një mënyrë vizualisht interesante.
Thjesht.................... Hollywoodi eshte bere i mërzitshëm (në kinema vetëm superheroes) dhe filmi JEP vetëm një impuls për ndryshim, gjithashtu një shenjë e qartë për ne shikuesit!

Duhet të shikojmë FILMA jashtë rrjedhës kryesore(FAKE), edhe nëse na duhet të lexojme titra.
Sepse atëherë zbulojmë perla KINEMATOGRAFIKE si =PARAZITET.


PS.....specia me INJORANTE, eshte majmuni me flamur.

Danke per vemendjen e treguar.

NRRK......restit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,769
Reaction score
1,092
Points
113
Too Big to Jail.

Eshte nje dokumentar interesant+me shume titra.
Pra....opiumin nuk e coi Kina ne HENE,por ishte e KUNDERTA ose =PARAZITET e VERTETE.

Danke.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
10,128
Reaction score
653
Points
113
Do kene kan bolsheviket apo kamunistat qe punojne APET ne ilegalitet...........sipas meje.
Po ajo eshte. Edhde shteti shqiptare e ka sabotuar. Eshte financuar nga Kosova!
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,394
Reaction score
135
Points
63
Location
Gjilan
Korea e Jugut ka 15 vite (me sa kam pare une), qe ben filma te mrekullueshem.
Kete “Parasite” s’e pashe, ngaqe s’me terhoqi titulli dhe tani s’eshte me ne kinema.
Ishalla sjell ndonjeri ndonje link ta shohim.
Yoko , se pari te pershendes se nuk kemi shkru ni kohe te gjate , filmin ne fjal e pash mbram , film i mire edhe interesant , i ka meritu 6 oscaret ...
ja linku ku mundesh me pa : https://www.filma24.cc/parasite-2019/
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
19,803
Reaction score
2,097
Points
113
Yoko , se pari te pershendes se nuk kemi shkru ni kohe te gjate , filmin ne fjal e pash mbram , film i mire edhe interesant , i ka meritu 6 oscaret ...
ja linku ku mundesh me pa : https://www.filma24.cc/parasite-2019/
Faleminderit per linkun busavata!
E pashe filmin dhe u zhgenjeva. S’di cfare i pelqen e tere bota ketij filmi?! Funny and scary at the same time. 😱
Nejse, shijet jane te padiskutueshme.
Nuk e rekomandoj. Lol
Por regjizori mu duk shume i lezetshem.
Ate po, e pelqeva. ☺
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,769
Reaction score
1,092
Points
113
Faleminderit per linkun busavata!
E pashe filmin dhe u zhgenjeva. S’di cfare i pelqen e tere bota ketij filmi?! Funny and scary at the same time. 😱
Nejse, shijet jane te padiskutueshme.
Nuk e rekomandoj. Lol
Por regjizori mu duk shume i lezetshem.
Ate po, e pelqeva. ☺
Disa ditë më parë, më 5 shkurt 2020, në moshen 103 vjeç vdiq legjenda e Hollivudit, Kirk Douglas. Ai ishte një aktor i shkëlqyer, regjisor shumë i mirë dhe producent i suksesshëm i filmit. Pavarësisht 80 filmave dhe performancave më të mira, ai ishte nominuar vetëm tre herë për çmimin për aktorin më të mirë, dhe mori një Oscar nderi për punën e tij të....................... jetës.

RIP Kirk Douglas - A Tribute


baby me ................ZHGENJEVE.
Por si ka Dibra me prejardhje qe ishe, te FALET.
-paqe-
 
Top