• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Përfaqësuesja e Kosovës në xhudo

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Xhudisti japonez merr nënshtetësinë e Kosovës, do të garojë për shtetin tonëKosova do ta ketë një japonez të natyralizuar në sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo.
Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka.
Kosova do ta ketë një japonez të natyralizuar në sportin më të suksesshëm në vendin tonë, xhudo.
Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i mirënjohur, Driton Kuka.
Sipas tij, xhudisti japonez i është bashkuar ekipit në përgatitje, i cili javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024.
“Ekipit ju ka bashkëngjit japonezi Nakamura që tashmë javën tjetër do aplikoj për shtetësinë e Kosovës dhe do jetë gati për ciklin 2020-2024”.
“Gara e fundit sivjet do jetë në Qingdao në Kinë garë që ka peshë për pikët drejt Olimpiadës në Tokio cakun kryesor”, ka shkruar Kuka. /Telegrafi/

Nihon he yokoso 日本へようこそ
në Republikën e Kosovës !


Vini re se edhe japonishtja njeh fjalën Kosovë (yokoso)!

______________________________________
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,651
Reaction score
512
Points
113
Në mes të Kinës, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë, e bën 'hor' xhudisten mongoleze

Distria Krasniqi është shpallur fituese e medaljes së artë në ‘World Jurdo Masters’.
Xhudistja nga Kosova është përballur në finale me mongolezen Ganbaatar, raporton Zëri.info.
Krasniqi ka arritur që të triumfojë përballë Ganbaatar në kategorinë deri në 48 kilogramë.
Distria Krasniqi e nisi me fitore në rrethin e dytë kundër Katharina Menz, derisa rrethin e parë e kaloi pa përballje, duke kaluar tutje në çerekfinale.
Më pas, Krasniqi arriti ta mposhtë edhe xhudisten kazake Otgonstetseg Galbadrakh në çerekfinale, teksa në gjysmëfinale e mposhti moldaven Munkhbat.
Kështu, Distria Krasniqi në finale luajti me fituesen e gjysmëfinales Marusa Stangar – Naransetseg Ganbaatar, e cila ishte kjo e fundit.
Kështu, Distria Krasniqi e mbyll vitin 2019 në mënyrën më të mirë të mundshme – me medaljen e artë.
Ndryshe, kjo garë është e fundit për këtë vit, derisa Kosova po përfaqësohet nga Distria Krasniqi, Nora dhe Akil Gjakova.
Nora Gjakova u eliminua në rrethin e parë, derisa Akili garon nesër./Zëri.info
________________________________________
 

Attachments

Top