• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Password - Harrova fjalëkalimin, çfarë duhet të bëj?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,780
Reaction score
706
Points
113
Location
Nëse harruat emrin apo fjalëkalimin (password-in), atehere klikoni pa frike ketu "Harruat Fjalëkalimin ?"

Do ju shfaqet nje formular ku kërkohet vetem email me te cilin jeni regjistruar... ne pak sekonda tek ai email, do t´ju vije udhezimi per fjalekalimin i ri.

Nese nuk ju kujtohet e-maili me te cilin jeni regjistruar, atehere ju ndihmon vetem operatori i cili duhet te dije emrin me te cilin jeni regjistruar.

E nese edhe emri nuk ju kujtohet, atehere kerkoni tek adresari me perafersi...
e nese nuk gjeni gje as aty... atehere duhet te beni regjistrim te ri!
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,780
Reaction score
706
Points
113
Location
Shpeshhere antaret harrojn password, dhe per ta rimare ate nuk arijn dot per arsyje sepse perdorin email fake. Do tju lutesha te gjithve ju qe keni te till email-e ti ndroni dhe ti zevendesoni me te sakta, pasi me kalimin e kohes mund te hasni me te tilla problemesh.

Ju uroj fund jave te mbare !
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,203
Reaction score
1,342
Points
113
Po ti nuk i shikon dot passwords ? :p
Qe te na i thuash nese e harrojme.
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
234
Reaction score
87
Points
28
Po ti nuk i shikon dot passwords ? :p
Qe te na i thuash nese e harrojme.
Paswordet janë të kriptuar dhe nuk dekriptohen. Kjo është për arsye sigurie dhe nuk varet nga adminat e një forumi.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,203
Reaction score
1,342
Points
113
Paswordet janë të kriptuar dhe nuk dekriptohen. Kjo është për arsye sigurie dhe nuk varet nga adminat e një forumi.
Neper forume... are u sure ?
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,118
Reaction score
537
Points
113
Location
Albania
Me sa di une eshte ne dore te Adm te forumit, me i ruajt crypted apo plaintext.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,780
Reaction score
706
Points
113
Location
Zana e kuptove ate qe tha poshnja ? Po ta shpjegoj ne gjuhen popullore, te kriptuar do te thote qe passwordet e antarve jane te koduara. Nuk jane te lexushem nga Admin, keshtu qe futi nje te ndruar email dhe bije rehat.
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
234
Reaction score
87
Points
28
Neper forume... are u sure ?
Po. Këtu flas për cms të njohura ose forume të njohura. Nuk flas për faqe të krijuara nga dikush sipas aftësive të veta. Pastaj nëse admini përdor ndonjë tip "phishing" është gjë tjetër. Por edhe në këtë rast asnjë admin i forumeve serioze nuk është i interesuar. Kjo është vërteta pastaj çfarë beson çdo kush është tjetër gjë.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,203
Reaction score
1,342
Points
113
@Poshnja ... nuk e kisha fjalen tek besimi, por thjeshte .. why wouldn’t u have/take that option ? ( as a Admin ) , e kjo jo per arsye te thyerjes se besimit .. pasi nje admin surely qe ka control of his program without passwords anyway dmth there is no need to break the users passwords to keep his forum under control .. por pikerisht per mbarevatjen e sistemit/programit/forumit.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,811
Reaction score
525
Points
113
Location
Danimarkë
dhe nje keshille tjeter për ata qe kane shume nofka ....

mos beni fjalekalime te ndryshme për secilen nofke!
nje fjalekalim per te gjitha nofkat!
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
234
Reaction score
87
Points
28
@Poshnja ... nuk e kisha fjalen tek besimi, por thjeshte .. why wouldn’t u have/take that option ? ( as a Admin ) , e kjo jo per arsye te thyerjes se besimit .. pasi nje admin surely qe ka control of his program without passwords anyway dmth there is no need to break the users passwords to keep his forum under control .. por pikerisht per mbarevatjen e sistemit/programit/forumit.
Nuk është ashtu o Zana. Tashmë nuk mund t'i shpjegoj më hollësisht gjërat pasi nuk mund t'i kuptosh. Ajo që ka rëndësi është se një pasword i koduar nuk mund të çkodohet. Je e qetë tani?
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,203
Reaction score
1,342
Points
113
Ne rregull por nuk perben shqetesim per mua ... edhe sikur te jete e kunderta.

Ndersa ato sites qe me shqetesojne.. nuk i perdor fare , dmth fb, Insta etj etj etj .
 
Top