• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
6,945
Reaction score
202
Points
63
Po mire mo, gjuha avancon. Me pare skishte peshk rezervati tek ne. Per ti dalluar, lindi ky emerim i ri.

Me tylol hot e fillova diten. Kafen ne pune. :)
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
23,894
Reaction score
313
Points
83
Po mire mo, gjuha avancon. Me pare skishte peshk rezervati tek ne. Per ti dalluar, lindi ky emerim i ri.

Me tylol hot e fillova diten. Kafen ne pune. :)
Ora 6 mi goce ca pune zjarrfikse ? -qesh-
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
13,729
Reaction score
196
Points
63
Ne te dyja gjuhet qe i njoh mire.......it dhe ger. nuk ekziston fjala peshk i eger
PS.pije kafen se tu ftof:)
Meso ingllish lali
“Wild salmon” thot ky qe blej une. Ai i rezervatit shkruan “farmed”. Ndryshimi ne shije 100%. Nuk te rren Lifi per kto pun
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
23,894
Reaction score
313
Points
83
Meso ingllish lali
“Wild salmon” thot ky qe blej une. Ai i rezervatit shkruan “farmed”. Ndryshimi ne shije 100%. Nuk te rren Lifi per kto pun
Po wild shark keni?
 

Prifti

Anëtar
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
58
Reaction score
19
Points
8
Peshk i eger, perdoret per peshqit e medhenj qe jetojne me ne thellesi te cilet nuk i kultivon dot ne rezervat, psh.
Po me "derr i eger" apo "lepur i eger" , gajasesh fare ti drag. :p
-qesh-
Ç'do peshk deti qe kalon 250 gram, quhet predator, sepse fillon dhe ushqehet me peshk..

@drague ka te drejte kur thote se ne shqip fjala peshk i eger eshte gabim
duhet te quhej "peshk i peshkuar" peshk i kapur etj
italjanet i thone "pesce di cattura "
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
6,945
Reaction score
202
Points
63
Po kur thua i eger, nenkupton qe ha te tjerat. Sme duket keq qe e quajne ashtu.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
6,945
Reaction score
202
Points
63
Mund t'thush "peshk deti" qe te tregosh ku eshte rrit e kap, meqe ju stonon "peshk i eger". :D
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
6,945
Reaction score
202
Points
63
Po ushqehen artificialisht nashi edhe nuk i lene te livadhisin si te duan. :D pse bon kot nashi.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
25,071
Reaction score
319
Points
83
Ne te dyja gjuhet qe i njoh mire.......it dhe ger. nuk ekziston fjala peshk i eger
PS.pije kafen se tu ftof:)
wilder Fisch .. nuk eshte German kjo ? Apo ben shaka ti ?
 
Top