• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

'Poshtërim! Edi Ramën e rrëzuan si kryesues të radhës të OSBE'

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
7,662
Reaction score
525
Points
113
11:18, 14/01/2020
"Një poshtërim më i madh se sa me rastin e Maqedonisë së Veriut! Largimi i Ministrit të Jashtëm shqiptar nga kryesimi i OSBE, poshtërimi ekstrem i Kallam Diplomatit."
Nga Sali Berisha
Për herë të parë në ekzistencën e OSBE-së, një vend detyrohet të emëroje de facto një Ministër të Jashtëm të veçantë si kryesues radhe, pasi ministri kushtetues i vendit refuzohet, nuk pranohet nga vendet anëtare, për shkak të mos kalimit të vetingut ndërkombëtar nga ana e tij.

Edvin Mafinë e rrëzuan si kryesues të radhës të OSBE-së, një dhuratë kjo 100% e qeverisë së mëparshme sipas një vendimi unanim të kësaj organizate të vitit 2006, për shkak të lidhjeve të tij me krimin, drogën, vjedhjet etj. etj.
Ky vendim është akti më poshtërues që është marrë ndonjëherë ndaj ndonjë Ministri të Jashtëm në historinë e OSBE-së. Sigurisht që kjo është një damkë e madhe edhe për Shqipërinë, delen e zezë të Europës. Në të vërtetë ky është një poshtërim edhe më i madh se sa ndëshkimi i MV për të mos e lënë vetëm Shqipërinë pa hapjen e negociatave.
Duke përfunduar, shtoj se duhen falenderuar vendet anëtare për zgjidhjen e pashembullt që i dhanë problemit, duke i menderosur kredencialet e Ministrit të Jashtëm Edvin Kristaq Hajdutit dhe goditur atë fatalisht para 57 vendeve anëtare të OSBE-së dhe emërimin de facto të një Ministri ad hoc të Jashtëm nga Shqipëria për të kryesuar OSBE!
____________________________________
_____________________________
Mini ministri jashtem i Shqiperise, minoritari serb, i perkdheluri i vuçiçit, gent cakaj, u detyrue me u largue si zagar nga osbe-jaaaaa! jaja!
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,949
Reaction score
650
Points
113
Location
zemra e alpeve Österreich
dreq e pune…. kohe e humbur kot….!
Autori shkrimit qenka vete Madheria e Tij, Sali Berisha!
minimumi i Dëmit qe ky pusht i sjell shqiptareve eshte humbja e kohes duke lexuar budalliqet qe shkruan majtas-djathtas, ndersa maximumi ,qe hap depot e armeve dhe u jep "Verioreve patriote" armet per te sulmuar "Jugoret rebele"!
Ndaleni boten, dua te zbres!!!!
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,949
Reaction score
650
Points
113
Location
zemra e alpeve Österreich
O Fshatar po nuk na i kursen dot këto budallallëqe që bie këtu? :p
ska faj fshatunari i shkrete, ai sjell shkrimet qe poston Syri.net i "Q"im Pekes, atij kok hurdhes qe parashikonte biles edhe termetet…
Te kujtohet shkrimi i Syrit anej nga Shtatori i kaluar qe thoshte qe ne oren fiks 22:00 do bjere termet i fuqishem dhe do shkaterroje Tironen ene Durrsin?
U detyrun robt e shkrete duke mor adhapin e zi neper lulishte e parqe publike e parkingje gjith noten duke flej jasht, sepse ky xinxifilli fliste kodra mas bregut…..
Portali mizerabel i ktij kok-hurdhes nuk duhet te quhet Syri.net por thjesht: Syri QORR .NET! -qesh- -gezuar--qesh--qesh--gezuar-
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,239
Reaction score
618
Points
113
Mire ua ke kujtuar ti Fshatundar 👍🏻🤣 se keta socjalistat hiq pa turp ishin pdhus turpin po e kullufitnin me qashtu gliko te shurup fikut 😂

Pdhus vijne edhe fajesojne kazanin ku kane zjere glikon, jazzeeeek 🤔

Keta pak eshte me i quar ne Durres qashtu si gjobe me i pastruar me dore gjithe ato tudha nga gurmadhat e termetit ``fumato``
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,949
Reaction score
650
Points
113
Location
zemra e alpeve Österreich
Mire ua ke kujtuar ti Fshatundar 👍🏻🤣 se keta socjalistat hiq pa turp ishin pdhus turpin po e kullufitnin me qashtu gliko te shurup fikut 😂

Pdhus vijne edhe fajesojne kazanin ku kane zjere glikon, jazzeeeek 🤔

Keta pak eshte me i quar ne Durres qashtu si gjobe me i pastruar me dore gjithe ato tudha nga gurmadhat e termetit ``fumato``
mir mir…. po heret a vone do vish n'Durrs me bo shurren ke pllazha, por kom me ta nalu me polic ene gjobe t'modhe qe ta bosh vetem n'breke.…. -qesh--qesh--qesh- 😛-hug--gezuar-
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,817
Reaction score
528
Points
113
Location
Danimarkë
dreq e pune…. kohe e humbur kot….!
Autori shkrimit qenka vete Madheria e Tij, Sali Berisha!
minimumi i Dëmit qe ky pusht i sjell shqiptareve eshte humbja e kohes duke lexuar budalliqet qe shkruan majtas-djathtas, ndersa maximumi ,qe hap depot e armeve dhe u jep "Verioreve patriote" armet per te sulmuar "Jugoret rebele"!
Ndaleni boten, dua te zbres!!!!
Kete desha ta thosha edhe une... nuk dyshoja se eshte ndonje lulush, dmth PD-ist i thekur, por se do te ishte vete kjo kufoma e gjalle shpellare, kete s’e pandehja!
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
5,277
Reaction score
271
Points
83
Location
Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak d
Mire ua ke kujtuar ti Fshatundar 👍🏻🤣 se keta socjalistat hiq pa turp ishin pdhus turpin po e kullufitnin me qashtu gliko te shurup fikut 😂

Pdhus vijne edhe fajesojne kazanin ku kane zjere glikon, jazzeeeek 🤔

Keta pak eshte me i quar ne Durres qashtu si gjobe me i pastruar me dore gjithe ato tudha nga gurmadhat e termetit ``fumato``
20200114_140103.jpg
Gjeje diçiturën?
 
Top